Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Tragiczny sędzia był dzisiaj. Żal mi Kaki, 2 asysty, a wyleciał po symulce a la Rivaldo.

Niestety, wszyscy nurkują. Nie ma świętych. Jak na moje za takie symulki jak ta dzisiaj czy np. Dida z Celticiem sędzia powinien mieć prawo pokazać kartkę koloru czerwonego... symulantowi. Bo inaczej się tego nie zwalczy. Mam dość oglądania tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 22:32, Nightdew napisał:

strasznie się zawiodłem postawą WKS. Sędzie chyba najgorszy jakiego widziałem. A co do
Brazylii coś myślę, że dużo nie osiągną. Nie mają dobrego rozgrywającego. Kaka w bardzo
słabej formie. Ale to już błąd trenera, że nie brał Ronaldinho.

To ROnaldinho jest w słabej formie, a Kaka to geniusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 19:59, el_machete napisał:

A kto gra dobrze? W ogóle co to za mistrzostwa, gdzie odpadają najlepiej grający (Kamerun).

Mi też szkoda Kamerunu ;/
Naprawdę mi zaimponowali swoją postawą w meczu z Danią ;/

A co do meczu WKS - Brazylia... co za ohyda x_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, mecz miał momenty dobrej gry. Sędzia jednak skutecznie zniweczył widowisko. Naprawdę nie chce na tym mundialu oglądać niczego co związane jest z Francją. Wiem, że odgrzewam, lecz jeśli grałaby w RPA Irlandia to pokazali by przypuszczam ambitną postawę, a nie słabą grę i zespół rozrywany wzajemną niechęcią pomiędzy sztabem szkoleniowym, a zawodnikami itp. Ech... Pozostaje kibicować moim faworytom czyli Koreom i Japonii!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostu pamiętam jeszcze Kake z Milanu, może dlatego dla mnie to słaba forma. Zresztą cały czas uważam Ronaldo po przejściu do Realu potrafił utrzymać formę ( a podczas tego transferowego szaleństwa Realu obstawiałbym odwrotnie, że Ronaldo zrobi się za dużą gwiazdą i będzie siedział na ławie a Kaka i Benzema się rozwiną). Zresztą to nie jest jeszcze ta Brazylia. Hiszpania mimo, że nie skuteczna to pyka non stop piłką z klepy. Brazylia jak narazie przebłyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaka zachował się chamsko uderzając Murzyna łokciem. Czerwona słuszna! Aktorstwo? Jasne, ale nie umniejsza to skandalicznej postawy Kaki, którego naprawdę kiedyś szanowałem. Sędzia w ogóle nie powinien do takich sytuacji dopuścić i zbyt późno zaczął wręczać kartki. Ja już do tego czasu dawno ze dwóch Słoni bym wyrzucił, bo też przecież faulowali jak buraki. Nie wspomnę już o żałosnej bramce zdobytej po dwóch zagraniach ręką. Sędzia naprawdę zasługuje na najniższą możliwą ocenę, tak jak WKS.

Nic by mnie bardziej nie [M - H], jak sytuacja, gdy Portugalczycy przechodzą kosztem Iworyjczyków wygrywając bilansem jednej bramki. A mam kurde przeczucie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jasne, Kaka z Milanu to to nie jest, ale czy jeszcze w ogóle będzie?? Śmiem w to wątpić, ważne żeby się zbliżał do tego poziomu chociaż. Dziś po prostu był duży progres w stosunku do meczu z Koreą (który sam w sobie w jego wykonaniu nie był zły, tylko taki minimalistyczny :)), 2 asysty, kilka udanych dryblingów, jedna siata piętką (fajne było :)). Nie no naprawdę- było dopsz. Jeśli ten 1 mecz absencji go nim nie zachwieje (Dunga powinien się odwołać, więc może pauzować nie będzie), to będzie się rozkręcał. Te kontuzje strasznie mu przeszkadzały w Realu- ledwo ledwo, zagrał kilka dobrych spotkań z rzędu a tu znów kontuzja i powrót, wymagający znowu przyzwyczajenia do gry.

A co do Brazylii- oj, no nie wiem, czy dzisiejszy mecz to nie była właśnie TA Brazylia. Mimo całej ich joga bonito najgroźniejsi są wtedy, jak znajdzie się ogarnięty trener, który złoży na ich barki jakieś taktyczne zadania. W 2006 widzieliśmy co się działo, jak Perreira, który jest przecież dość słabym trenerem, pozwalał im grać w dziada i imprezowić, mimo że subiektywnie skład był dużo bardziej kozacki niż teraz. Scolari, mimo żenującego momentami zachowania i szlajania się po dziwnych krajach, na trenerce się zna i to było widać w 2002. Także wydaje mi się, że to jest ten styl. Utrzymywanie się przy piłce, ale nie tak długie jak Barca, wymienność pozycji i ofensywni boczni obrońcy, jednocześnie z dwoma defensywnymi pomocnikami - niby nic odkrywczego, ale zaszczepić to zakochanym w sambie Brazylijczykom to nie lada wyczyn, który może zaprocentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony Brazylia grała dzisiaj na słabą obronę WKS ( z czego ogólnie afrykańskie drużyny są znane). Oczywiście z całym szacunkiem do jednego z moich ulubionych zawodników - Toure (ahh te 7 lat w Arsenalu). Zobaczymy co będzie jak Brazylia trafi na jakąś porządną defensywę z dobrym atakiem i kątrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 00:06, Miklak napisał:

Kaka zachował się chamsko uderzając Murzyna łokciem. Czerwona słuszna! Aktorstwo? Jasne,
ale nie umniejsza to skandalicznej postawy Kaki, którego naprawdę kiedyś szanowałem.

Sorry, ale głupoty gadasz. Może ja to skrupulatnie wyjaśnię. Kaka stał w miejscu, nie uderzał nikogo, nie wadził nikomu, zobaczył biegnącego w jego kierunku przeciwnika metr od siebie, biegnącego z dość dużą prędkością. To przepraszam co miał zrobić?? Przyjąć nacierającego Murzyna ważącego ze 100 kilo na klatę z radosnym okrzykiem "No chodź, zobaczymy kto sobie lepiej mięśnie wyrzeźbił"?? Czy może odsunąć się od biegnącego zawodnika, cichutko popiskując "Przepraszam, że żyję, nie chciałem Wam przeszkadzać, ja tu tylko asystuję". Czy jak miał się zachować?? Bo dla mnie to jest zachowanie instynktowne, widzisz nacierające 100 kilo żywej wagi, to próbujesz się obronić tym, co masz pod ręką, a jak nic nie masz pod ręką, to chronisz się samą ręką. Co miał wystawić, jak nie łokieć?? Każdy zrobił to dokładnie to samo, sam tak na boisku robiłem i nikt nie miał pretensji. Niech ten z WKS patrzy gdzie biegnie, a nie jeszcze oczekuje, że Kaka grzecznie mu ustąpi. To nie koszykówka, gdzie nie można stawać komuś na drodze. Jeśli biegniesz szybko i nie patrzysz gdzie biegniesz, to spodziewaj się, że możesz wbieć na kogoś, kto w akcie ochrony ciała wystawi rękę.Jeszcze żeby Ricardo tę rękę wystawił jakoś daleko od siebie czy po prostu wystawił przed siebie, żeby gościowi zasadzić w Jabłko Adama, ale nie. Trzymał łokieć przy sobie, chroniąc korpus. Gość WPADŁ NA KAKĘ- powiedz mi, co Ty byś zrobił w takiej sytuacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnego uderzenia nie widziałem. Zresztą co tu gadać, sędzia był najgorszy z możliwych. Już z ojcem się wkur.. po różnych sytuacjach a jak zobaczyliśmy po golu Fabiano jak sędzia sobie z nim gada i pokazuje mu rękę to normalnie żal. A tu na końcu jeszcze cała sytuacja z zadymą i faulami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 00:06, Miklak napisał:

Kaka zachował się chamsko uderzając Murzyna łokciem. Czerwona słuszna! Aktorstwo?


Co Kaka zrobił nie tak? Aha, żył i stał w tamtym miejscu. Gośc w niego wbiegł i się złapał za twarz. Wg mnie za takie zachowanie powinna być z miejsca czerwona dla symulanta. Na to się już patrzeć nie da.

Dnia 21.06.2010 o 00:06, Miklak napisał:

Sędzia w ogóle nie powinien do takich sytuacji dopuścić i zbyt późno zaczął wręczać kartki.
Ja już do tego czasu dawno ze dwóch Słoni bym wyrzucił, bo też przecież faulowali jak
buraki.


Ale kartkę dostał Bogu ducha winny Kaka.

Dnia 21.06.2010 o 00:06, Miklak napisał:

Nie wspomnę już o żałosnej bramce zdobytej po dwóch zagraniach ręką. Sędzia naprawdę zasługuje na najniższą możliwą ocenę, tak jak WKS.



Właśnie. Skoro na Henry''ego spadło takie wiadro pomyj za uzycie ręki to co z Fabiano? Który zrobił to dwukrotnie i na dodatek potem okłamał sędziego, że nie użył jej. Ktoś sugeruje dyskwalifikacje z reszty turnieju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co Wy wszyscy opowiadacie ? Ładny mecz był. Tylko kilka lekkich fauli i drobne przepychanki na boisku, normalka. Na szczęście sędzia nad wszystkim panował.
Nota bene widzę psioczenia na brutalną grę WKS, ale też nie możemy uogólniać. Był taki moment, kiedy jeden z Brazylijczyków leżał na murawie i kilku panów z Wybrzeża podbiegło do niego żeby szybciej wstawał. Przez chwilę zrobiło się gorąco. Jednak podbiegł też inny zawodnik WKS (nie pamiętam już imienia), który stanął między jednymi a drugimi i zaczął uspokajać swoich kolegów z drużyny, rozpędzając towarzystwo.
Co poradzić, że ludziom puszczają nerwy, wszak jesteśmy tylko ludźmi. Niech podniesie rękę ten, komu się to nie zdarzyło.

A tak już ogólnie, pierwszą większą wpadką sędziego, jeszcze zanim nastąpiły owe brutalne faule na Elano itd., było uznanie drugiej bramki Fabiano na 2:0. Gdyby tego nie uznał, dalej byłoby 1:0 i kto wie, jak dalej potoczyłaby się gra. Może całego tego burdello dałoby się uniknąć.


PS. Sędzia też człowiek. Przy tym drugim golu wydaje mi się, że domyślał się tego, iż Fabiano pomagał sobie ręką. Tylko zakładam, że początkowo zawahał się, nie zagwizdał bo być może nie było pewny lub coś go zahamowało, a potem było już za późno. Odgwizdał gol, zapewne chwilkę potem coś się w nim odezwało (może wyrzuty sumienia, nie wiem), ale decyzji cofnąć już nie mógł.
Wiecie, w trakcie meczu czasem nie wdać tak precyzyjnie jak na powtórkach w slow-motion, a decyzję trzeba podejmować "w trybie instant". Ileż przez to NIE uznano bramek, które powinny były zostać uznane ? (patrzcie: trzecia bramka USA w meczu ze Słowenią bodajmy).
IMO jest to niejako jeden z uroków tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Kaká mnie już denerwuje nie dość, że gra w tym klubie którego nie na widzę to mu jeszcze odbija.
A co do gry Brazylii to widać ze z meczu na mecz się rozkręcają i bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 08:27, Magok napisał:

Ten Kaká mnie już denerwuje nie dość, że gra w tym klubie którego nie na widzę to mu
jeszcze odbija.
A co do gry Brazylii to widać ze z meczu na mecz się rozkręcają i bardzo dobrze.

Nie na widzisz go? Cóż, właśnie tacy ludzie w większości pewnie tego klubu nie na widzą. :)

Co zrobił Kaka, że mu odbija?

Jeśli ktoś twierdzi, że Kaka kogokolwiek uderzył, to jest ślepcem o IQ równym 25. Pozdro
http://www.youtube.com/watch?v=2oHSVSKxoGo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 09:27, Szejkon napisał:

> Ten Kaká mnie już denerwuje nie dość, że gra w tym klubie którego nie na widzę
to mu
> jeszcze odbija.
> A co do gry Brazylii to widać ze z meczu na mecz się rozkręcają i bardzo dobrze.

Nie na widzisz go? Cóż, właśnie tacy ludzie w większości pewnie tego klubu nie na widzą.
:)

Co zrobił Kaka, że mu odbija?

Jeśli ktoś twierdzi, że Kaka kogokolwiek uderzył, to jest ślepcem o IQ równym 25. Pozdro
http://www.youtube.com/watch?v=2oHSVSKxoGo

Kaka zachowywał się dziwacznie. Wyglądało to jakby nie lubił czarnych(mój gość), ale niestety był nie grzeczny na boisku ;-). Był najsłabszym zawodnikiem z zespołu Brazylii nie licząc tej akcji bramkowej.
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabiano powinien dostać czerwona kartkę.
Jakby Brazylia kończyła w 9 to mecz mógł się inaczej skończyć.

Znowu anty-futbol wygrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włochy zawodzą , mogą nie wyjść z grupy. Same sensacje Francja , Anglia , Niemcy - co te panstwa łączy? To że moga po meczach grupowych pojechać do domu. WKS przegrało 1:3 z Brazylią , myślałem że powalcza , że maja najlepszą szanse z Afrykańskich Panstw wyjsc z grupy a tu w troche lepsze Ghana.
Mundial 2010 zaskakuje , wyniki niespodziewane , i zastanawia mnie co jeszcze mnie może zaskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować