Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2011 o 19:33, rhyz napisał:

Niestety wyglada na to, że nie zrezygnowali z tego rozwaiazania rodem z gier casualowych.
Pelna kontrola nad budowa postaci to jeden z ulubionych fragmentów gry. Automat oznacza
w praktyce, ze kazdy build bedzie pre-definiowany dla danej klasy postaci. To ze sa przedmioty,
ktore modyfikuja statsy to jest argument - kpina.


Statystyki takie jak siła, zręczność etc., nie definiują jaka jest twoja postać. Od tego są skille jakich używasz.
W Diablo 3 każda klasa będzie miała 25 skilli aktywnych (możesz mieć jednocześnie 7), każdy ze skilli będzie miał po 5 runów, które będą go modyfikować. Każda klasa będzie miała również "traits", pasywne umiejętności (nie pamiętam po ile na klasę). Jak Blizzard mówił, kombinacji dla jednej klasy jest jakies 97miliardów... Naprawdę potrzebne ci by do tego były jeszcze statystki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 19:33, rhyz napisał:

Niestety wyglada na to, że nie zrezygnowali z tego rozwaiazania rodem z gier casualowych.
Pelna kontrola nad budowa postaci to jeden z ulubionych fragmentów gry. Automat oznacza
w praktyce, ze kazdy build bedzie pre-definiowany dla danej klasy postaci. To ze sa przedmioty,
ktore modyfikuja statsy to jest argument - kpina.


To nie jest argument za zmianą systemu z D2. To jest tylko wynik tej zmiany, mający za zadanie wypełnić lukę po samodzielnym przydzielaniu punktów. Powody takiej zmiany są inne.
Zauważ, ze w D2 główną zasadą budowy postaci było w większości przypadków "wbij w siłę tylko tyle by móc założyć najlepsze przedmioty a resztę wbij w żywotność. Do tego wymagania co do poziomu statystyk na przedmiotach znikają w D3. Nawet mana dla czarodziejki nie grała jakiejś większej roli.
Automatyczny przydział pozwali tez Blizzardowi na łatwiejsze balansowanie postaci, gdyż łatwiej będzie im przewidzieć jak dana postać może być silna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 21:39, Daimon_Frey napisał:

To nie jest argument za zmianą systemu z D2. To jest tylko wynik tej zmiany, mający za
zadanie wypełnić lukę po samodzielnym przydzielaniu punktów. Powody takiej zmiany są
inne.
Zauważ, ze w D2 główną zasadą budowy postaci było w większości przypadków "wbij w siłę
tylko tyle by móc założyć najlepsze przedmioty a resztę wbij w żywotność. Do tego wymagania
co do poziomu statystyk na przedmiotach znikają w D3. Nawet mana dla czarodziejki nie
grała jakiejś większej roli.
Automatyczny przydział pozwali tez Blizzardowi na łatwiejsze balansowanie postaci, gdyż
łatwiej będzie im przewidzieć jak dana postać może być silna.


@Arcling, Jeggred, Daimon_Frey:
Odpowiem zbiorczo: zarówno w starym jak i nowym systemie dla każdej klasy postaci są/będą modelowe buildy, które większość graczy będzie eksploatować, tak musi być w każdym action rpg. To że są miliony kombinacji to czysta arytmetyka i nie ma w praktyce żadnego znaczenia. Racja jest w tym, że atrybuty w D2 były pakowane wg schematu, ale zostawiały jednak pewne pole do eksperymentów i dostosowanie postaci do własnych preferencji lub zestawu przedmiotów, np. wiesza sila ofensywna kontra wiecej pkt hp. Skille w D2 też już były kluczowe, więc nie widzę tutaj rewolucji. Co do tej swobody tworzenia postaci w D3 mimo wszystko mam pewne obawy, oby się to nie sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 01:02, donard napisał:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11775 sierpień, czy ja o czymś nie wiem? Czy to
są jakieś pier...one żarty? Skąd ja wytrzasne kase na EK? I na konsole w 2012? To już
chyba prima aprilis

O tak, bardzo wiarygodne źródło :P
Nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Blizzard nic nie podał. Prawdopodobnie nie będzie to jeszcze w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 01:02, donard napisał:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11775 sierpień, czy ja o czymś nie wiem?

I właśnie dlatego ja nie zaglądam na ten serwis.
W okolicach sierpnia może zaczną się beta-testy. A gra ma wyjść około pół roku po ich rozpoczęciu (tak mówił Jay Wilson). Ja osobiście stawiam na 1 kwartał 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 01:02, donard napisał:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11775 sierpień, czy ja o czymś nie wiem? Czy to
są jakieś pier...one żarty? Skąd ja wytrzasne kase na EK? I na konsole w 2012? To już
chyba prima aprilis


Raczej 2012, nawet wolę bo juz i tak za duzo dobrych tytułów w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 15:27, karolekx23x napisał:

Raczej 2012, nawet wolę bo juz i tak za duzo dobrych tytułów w tym roku.

no to miałem na mysli ;p jak nie 2011 to znaczy że 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 23:11, Jeggred napisał:

Mike Morhaime przed chwilą na "Activision/Blizzard Conference Call" powiedział, że celem
Blizzarda jest rozpoczęcie bety w trzecim kwartale 2011.
http://diablo.incgamers.com/blog/comments/diablo-3-beta-details-announced/


Chyba w lipcu, czyli premiera może być w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy w tym roku. Jay Wilson mówił, że beta-testy potrwają najprawdopodobniej pół roku. A zacząć się mogą w tak w lipcu jak i w sierpniu albo we wrześniu. Ja tam osobiście nadal stawiam na premierę w pierwszym kwartale 2012.

Jakiś czas temu Blizzardowcy zapowiadali, że ujawnią wszystkie główne elementy jakie gra będzie posiadać jeszcze przed rozpoczęciem beta-testów. Jeżeli będą się trzymać tego co powiedzieli, to w przeciągu 2-4 miesięcy powinniśmy dowiedzieć się więcej szczegółów między innymi o najemnikach, Auction House (albo systemu bardzo do tego podobnego), end-content (tzn., co będziemy robić po wbiciu 60-tego poziomu), zawartość Battle.net dla Diablo 3, i może coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 09:08, Jeggred napisał:

(tzn., co będziemy robić po wbiciu 60-tego poziomu), zawartość Battle.net dla Diablo
3, i może coś więcej.

60 poziom to maksymalny jaki będzie można osiągnąć? Czyli ewidentne nastawienie gry na
późniejsze rozszerzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 09:08, Jeggred napisał:

No nie wiem czy w tym roku. Jay Wilson mówił, że beta-testy potrwają najprawdopodobniej
pół roku. A zacząć się mogą w tak w lipcu jak i w sierpniu albo we wrześniu. Ja tam osobiście
nadal stawiam na premierę w pierwszym kwartale 2012.

Jakiś czas temu Blizzardowcy zapowiadali, że ujawnią wszystkie główne elementy jakie
gra będzie posiadać jeszcze przed rozpoczęciem beta-testów. Jeżeli będą się trzymać tego
co powiedzieli, to w przeciągu 2-4 miesięcy powinniśmy dowiedzieć się więcej szczegółów
między innymi o najemnikach, Auction House (albo systemu bardzo do tego podobnego), end-content
(tzn., co będziemy robić po wbiciu 60-tego poziomu), zawartość Battle.net dla Diablo
3, i może coś więcej.


Swoiste betatesty już się rozpoczęły. Od początku maja trwają wewnętrzne testy w siedzibie firmy i sądzę, że już możemy liczyć czas betatestów. Po zakończeniu tychże rozpoczną się zewnętrzne, zamknięte betatesty, w których będą uczestniczyli gracze. Przypuszczam, że będzie miało to początek w wakacje. W każdym razie 6 miesięcy betatestów minie w czasie blizzconu. Na imprezie Blizzard ogłosi datę premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 19:53, Kawosz-ski napisał:

Na imprezie Blizzard ogłosi datę premiery.

Też się tego spodziewam.
Ja po prostu wolę wierzyć, ze gra wyjdzie na początku przyszłego roku i być mile zaskoczonym jeżeli wyjdzie wcześniej, niż nastawiać się na szybką premierę i potem płakać bo gra wyjdzie później niż sądziłem. Czekam już tyle lat, że kilka miesięcy różnicy dużej nie zrobi.

A tak swoją drogą... nowa Karczma Diablo III ruszy razem z betą ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 20:18, Jeggred napisał:

> Na imprezie Blizzard ogłosi datę premiery.
Też się tego spodziewam.
Ja po prostu wolę wierzyć, ze gra wyjdzie na początku przyszłego roku i być mile zaskoczonym
jeżeli wyjdzie wcześniej, niż nastawiać się na szybką premierę i potem płakać bo gra
wyjdzie później niż sądziłem. Czekam już tyle lat, że kilka miesięcy różnicy dużej nie
zrobi.

A tak swoją drogą... nowa Karczma Diablo III ruszy razem z betą ? :P


Nie jestem pewien. Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia. Warto zapytać Martivara z gram.pl. On jest najbardziej w temacie. Sadzę, że raczej z dniem premiery, lub na krótko przed. W chwili obecnej ja zajmuje się forum (jeśli w ogóle można mówić o zajmowaniu się).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się