Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III - recenzja

115 postów w tym temacie

Dla gracza który leci prosto do bossa, gra będzie krótka, ale dla tych co wysłuchają kwesti, zerkną wszędzie to mają ok. 40h gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za prywatę,

Tobi. Niebawem napiszę do Ciebie maila. Przepraszam za zwłokę. :) Teraz mam prośbę. dodałbyś mnie do listy przyjaciół? Mój battletag: ijanek@#2876. Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czego oczekujemy od tego tytułu. Jeden skończy grę po pierwszym przejściu stwierdzając, że kampania co najwyżej średnia od strony fabularnej - nie wspominając już o jej długości. Druga strona barykady będzie się zagrywać biegając po tych samych lokacjach na wyższych poziomach z uśmiechem licząc na jakiś legendarny drop.

Diablo jest zdecydowanie grą dla tych drugich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko do Myszastego i innych redaktorów pośrednio żwiązane z recenzją. Jak się nazywa engine, na którym zbudowano "Diablo 3" ("Starcraft 2" chyba też był na nim zrobiony)? W angielskiej Wikpedii jest napisane: "in-house engine", czyli tłumacząc na nasze wewnętrzny, blizzardowski silnik. Dzięki z góry za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a jak napisałem, że będą latać klony i jedyną rzeczą pchającą ludzi do przodu będzie farmienie przedmiotów na AH, to zostałem zakrzyczany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko uwage co do poziomu trudnosci normal, Myszaty pisze ze jaet dziecinnie prosty i polega na wciskaniu LPM/PPM. Moje pytanie brzmi ( bo jestem na 99.99999999% pewien ze nie grales na HC, o ktorym nawet nie wspomniales w recenzji), jesli jest takie proste to zapewne nie zginales ani razu ? nie mowie o czempionach, ale chocby o Belialu pierwszy raz gdy nie wiadomo czego sie spodziewac ? mam racje ? nie zginales ? bo jesli zginales i piszesz w recenzji ktora czytaja ludzie ktorzy nie grali jeszcze, to moim zdaniem jest to conajmniej nie powazne

PS. i jak to gamespot napisal "If You''re Not Playing Diablo III Hardcore, You''re Doing It Wrong" ( link : http://www.gamespot.com/features/if-youre-not-playing-diablo-iii-hardcore-youre-doing-it-wrong-6376560/ )

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Z Diablo III wszyscy próbujący dokonać oceny mają trzy podstawowe problemy: to Diablo, to Blizzard, to ponad dziesięć lat czekania."
heh, to powinienem zająć się pisaniem recenzji bo ja nie mam takich problemów.
Co do samej gry:
-upierdliwy DRM ale wyposażony w achiki i opcje społecznościowe? To samo usprawiedliwienie słyszałem przy okazji GfWL!. Nie pomogło: nadal tego nie lubię. Co im szkodził system z Diablo II:(
-z oceną DRM jest prosta sprawa. Jest częścią składową gry, gdy nie działa to jest to taki sam babol jak błędy samej gry i jeśli uniemożliwia uruchomienie gry znaczy krytyczny bug: jak dla mnie -1 do oceny i nie ma, że kiedyś to naprawią, S.T.A.L.K.E.R.''owi nikt nie dawał forów.
-poziom trudności to rzeczywiście najbardziej kontrowersyjna kwestia, każdy gra inaczej i każdemu idzie inaczej. ja wolał bym rozwiązanie klasyczne (takie jak w Diablo).
-czy mam rozumieć, że ten sam wróg, z takim samym modelemi tylko z innymi umiejętnościami -poprawcie mnie jeśli źle zrozumiałem- to od razu różnorodność?
-walka bez taktyki? Czyli po staremu /bynajmniej nie zachęca do kupna:/
-problemy z balansem umiejętności? jw, po staremu ;)
-jak rozumiem w DIII kowal odwala regularnie robotę Charsi, dostępną w DII tylko raz na poziom trudności? Czy to nie psuje zabawy?
-Diablo III wreszcie ma jakąś fabułę? To ci dopiero nowość:)
-polskie meme''y w DIII? Istnieją w ogóle takie?! Trzeba będzie poszperać w sieci....
-"issue mapy": biorąc pod uwagę mój styl gry w DII, mnie wnerwiał by jeszcze bardziej
-drobiazgi świadczące o niedopracowaniu gry? Strach pomyśleć co by było gdy grę robili w typowym tempie developerskim.
-"Jest. Dobrą, chwilami nawet więcej, niż dobrą, pod warunkiem wszakże, że interesuje nas coś więcej, niż jednorazowe przejście na podstawowym poziomie trudności. "
Gra warta oceny 8/10 sama skłania do przejścia więcej niż 1 raz.

Podsumowując: gra dobra, choć miewa upierdliwe błędy i nie zachęca do ponownego przejścia za to ma opcje na patch''a albo i kilka(naście) a przy tym taka, za którą "Blizzard liczy sobie niczym za zboże". Ulżyło mi, myślałem, że olanie pre-order''a to błąd.

BTW Ten head-start to niezły pomysł...ale podejrzewam, że serwery i tak by padły ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grę przeszedłem w niecałe 24 h, czas identyczny do tego z 2 części i nie robiąc speedrunów. Nie wyobrażam sobie grać w to dłużej niż 30 h.
Chociaż jak ktoś wraca do sklepu z byle jakimś duperelem wart 2-8 sztuk zlota, gdzie wszystkie normalne przedmioty są tyle warte, to się nie dziwie, ja żadnego takiego badziewia nie sprzedalem, bo w ogóle się nie opłaca. W 2 części można było sprzedawać, bo przedmioty miały jakąś wartość, tu nie mają żadnej. W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony dużo wiecej kasy wypada bezpośrednio z moba.
I jak ktoś sobie sztucznie wydłużał grę latjąc w te i spowrotem i ginął na normalu z 15 razy (WTF nie wiem jak!!!) to i 40h wyciągnie.
średnio 6h na akt przypada, identycznie jak w Diablo2

Może to zależy od klasy postaci, grałem mnichem i kosił wszystkich aż miło.
7-7,5/10 gra dobra, ale na prawdę, można by to zrobić dużo lepiej, tym bardziej na tak długi okres produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki w DIII i jej podobieństw np. do WoWa to nie mogę się zgodzić:
byłem wczoraj u kumpla i obserwowałem jak gra w WoWa i mogę powiedziec, że tam jest wszystko kolorowe, wszystko się świeci, w DIII wszystko jest spójne graficznie, wszystkie lokacje mają swój styl, klimat, nie ma tak, że coś się bardzo wyróżnia, jak dla mnie więc grafika, styl graficzny jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 14:34, Janek_Izdebski napisał:

A ja mam pytanko do Myszastego i innych redaktorów pośrednio żwiązane z recenzją. Jak
się nazywa engine, na którym zbudowano "Diablo 3" ("Starcraft 2" chyba
też był na nim zrobiony)? W angielskiej Wikpedii jest napisane: "in-house engine", czyli
tłumacząc na nasze wewnętrzny, blizzardowski silnik. Dzięki z góry za info.


Z tego co udało mi się zasłyszeć to jest silnik na którym działał Warcraft III.
Ale nazwy nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 17:11, buggeer napisał:

Najlepszą recenzją Diablo 3 jest ta grafika: https://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/4255986_700b.jpg

Z takimi brakami Blizzard powinien się wstydzić.


Daj spokój takie pownanie to maksymalna demagogia.

Ja miałem okazję pograć w triala i mam takie wrażenia:
- fajny system skili, prosty, przejżysty, dający dużą swobodę w wyborze kombinacji umiejętności. Cieszy mnie osobiście brak przyznawanych punktów i skilli bo wtedy trzeba było szukać w necie jakiś bildów etc. Teraz zmieniam umiejętności kiedy chcę i to jest fajne.
- za dużo gadania, przez które D3 przypomina mocno torchlight. Dlaczego teraz jest milion q i co chwila wyskakuje update z nowymi celami? 6 quetów na akt było wg. mnie ilością absolutnie wystarczającą dla hns. Nie podobają mi się też portreciki podczas rozmów - wyglądają słabo i amatorsko. Komiksowe wstawki też są takie sobie.
- fajnie rozwiązano towarzyszy AI, są bardziej interaktywni niż byli w D2.
- walka jest bardzo satysfakcjonująca nawet na Normalu i jeśli przechodzi się grę bez zbytniego wałęsania to nie zabija się bosa w 20 sekund (król szkieletów zajął mi z 2-3 minuty (tak w przybliżeniu) Wizardem), choć oczywiście nie jest to specjalnie trudne.
- lagi w singlu faktycznie są słabe...
- ekwipunek jest odpowiednio duży ;)
- stylizacja graficzna jest całkiem fajna, stonowana i klimatyczna.
- trochę za bardzo wyczuwa się w tej grze Trochlighta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka kampania? A jaka była w Diablo 2? Poza tym swoim Łowcą demonów mam już za sobą około 92 godzin gry i jakoś jej jeszcze nie ukończyłem. Więc czy jest krótka to się nie zgadzam bo jest porównywalna z częścią drugą.
Grafika - Odczepcie się od grafiki to h''n''s'' nie rpg czy gra w której widzimy świat z oczu postaci tak jak Skyrim czy zza pleców postaci tak jak Gothic, tutaj nie jest potrzebna super hiper grafika z Bóg wie jakimi efektami. W Diablo 3 grafika akurat jest dobra, jest mroczna może nie tak jak w dwójce czy jedynce ale oddaje klimat a to najważniejsze. Lagi w singlu, zauważyć trzeba, że premiera była w zeszłym tygodniu serwery co dopiero wystartowały, lagów nie będzie z czasem i to akurat nie jest minusem gry, bo one znikną, Blizzard to poprawi w końcu. Masa drobniejszych błędów? Ja jakoś ich nie zauważyłem. Balans tutaj zależy, może gdzieniegdzie szwankuje, mi to nie przeszkadza bo gra się wyśmienicie. Jak już miałbym grę oceniać to dałbym 9/10 bo moim zdaniem zabawa jest najważniejsza a niewątpliwie Diablo 3 taką zabawę oferuje i tego się spodziewałem, czekam na dodatek dodający nowy akt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować