Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2007 o 19:25, squeglee napisał:

Nie zawsze wychodzi to na dobre, popatrzmy na nowoczesny zachód, np. wspaniałą,
idącą naprzód Holandię...


Moim zdaniem przykładem skrajnej patologii była Szwecja, gdzie bodaj do 2000r. kościół był państwowy - kierowało nim coś na kształt miniparlamentu, w którego skład wchodzili przedstawiciele poszczególnych partii politycznych z komunistami włącznie i decydowali o wyborze biskupów (w ogóle szkoda pisać o wszystkich nadużyciach, aż przykro się człowiekowi robi). W zasadzie z religii zrobiono dział usług; kościół tam zaakceptował aborcję, zaczął udzielać ślubów homoseksualistom etc. I dzięki temu Szwecja jest w rzeczywistości krajem ateistycznym. Nie dziwie się, z takim "kosciołem" też bym mógł się zniechęcić. No a bodaj baptyści wyświęcili na pastora transseksualistę... postęp panie, postęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 22:05, squeglee napisał:

Jeśli katolicyzm to ciemność... Cóż, wiadomo ile Watykan wyrządza zła, jak perfidnie manipuluje
ludźmi i ich bezczelnie okłamuje.

Katolicy - jak widać tego nie dostrzegają.

Dnia 05.06.2007 o 22:05, squeglee napisał:

Dla mnie teoria ewolucji jest naciągana[...]

Dobre :). Ja dodam, że jak gadam z kimś takim to się go pytam pół serio pół żartem czy mój pra($10*100) dziadek zapytał by się tak samo swojego dziadka czy miał dziadka ? Pewnie doszlibyśmy w końcu do dziadka który by nie mógł się swobodnie zapytać bo by był w fazie ewolucji mowy pół homo-austrialopitek''a :D.
Oczywiście żart jest zabawny gdy się przyjmie że nikt nie umarł :D


KrzysztofMarek

Dnia 05.06.2007 o 22:05, squeglee napisał:

Prędkość nastania nocy i dnia jest wyznaczona wschodem i zachodem słońca. Pomijając fakt, że długość dnia i
nocy zmienia się w ciągu roku, to co wyznaczało dzień i noc, jak Bóg jeszcze nie stworzył Ziemi i Słońca? Jak nie

Co mnie obchodzi jak było przed Ziemią. Ziemia została stworzona dla człowieka i wszelkie procesy zachodzące zostały "nakręcone" aby samowolnie coś robiły np. wyznaczania dnia i nocy(słońce, księżyc). One służyły za odmierzanie dni. I Bóg nie ują innymi słowami pojęcia dni i poranku przed i po grzechu. Okresy są równe jeżeli chodzi o długość dnia i nocy.

Dnia 05.06.2007 o 22:05, squeglee napisał:

było Ziemi i Słońca, nie było też dzisiejszego dnia i nie wiesz, ile czasu trwał okres nazwany później dniem.

Co do słońca to 4 dniu zostało stworzone ale przed nim światłość wyznaczać musiała cykl dnia i nocy.
A tak na marginesie skąd pomysł, że okres 1 dnia podczas stwarzania świata to więcej niż kilka suleci albo może kilka chwil sekundy ? Ahaa już wiem bo u Boga wiek jak chwila a chwila jak wiek. Taa jasne to potop trwał np. 400 lat, a Adam żył prawie 10 wieków<ironia> LOL.
Ahaaa i jeszcze jedno. Pierwsze słowa w biblii "dzień"( "jom" - hebrajski) oznacza okres 24h jako dnia.
Więc nie spekuluj i nie filozofuj.

Mogrim

Dnia 05.06.2007 o 22:05, squeglee napisał:

Otóż to: kto dał do tego apostołowi prawo?
II rdz. Dziejów apostolskich. Mieli nauczać, przez Ducha Świętego = tak jak by Bóg osobiście to powiedział.
Przecież apostoł też postąpił wbrew ST. Krk do niczego nie jest potrzebna zgoda Ojców Kościoła.

Sam Jezus rzekł że nie będzie oddawania czci ani na górze ani w świątyni. Czyżby postąpił w brew Ojcu ?

Dnia 05.06.2007 o 22:05, squeglee napisał:

Ale po co cytujesz księży i to nie na temat, zamiast zacytować wyjaśnienie z KKK?

Widziałem autografy księży i nawet Papierza Jana Pawła II na KKK ;].
Nie ma różnicy. Cytowanie księdza czy książki to to samo. Chyba że sobie zaprzeczacie.

Dnia 05.06.2007 o 22:05, squeglee napisał:

I ta Biblia mówi o Zmartywychwstaniu. Dla mnie Zmartwychwstanie Boga jest ważniejsze od opowieści o tym,
jak Bóg symbolicznego dnia odpoczął.

Co to ma to rzeczy ? Nakaz jest nakazem i ma... tzn ten kto chce być godzien Bogu to musi wykonywać nakazy Boże. A święcenie niedzieli jest nakazem człowieka.

Dnia 05.06.2007 o 22:05, squeglee napisał:

A czemu ma mieć sens świętowanie szabatu?

Jest prze mnóstwo tekstów na ten temat: Zaczynając od Dekalogu z Tory[ks.Wj. 20; ks. Pwt. Prawa 5;] a jeszcze wcześniej wiemy z czasu końca powstawania ziemi. Poprzez czasy proroków.[ I nawet Jezus się wypowiedział też na ten temat [Ewg. Marka 2,27],[Ewg. Łukasza 23,55; ], a kończąc na apostołach którzy w ten dzień także udawali się na nabożeństwa[Dz. Apostolskie 17,2]. Nom może tyle wystarczy.

Dnia 05.06.2007 o 22:05, squeglee napisał:

Od początków była świętowana niedziela. „W pierwszym dniu tygodnia wszyscy się radujcie"

Heh, nawet sobie sam wykazałeś :) - "radujcie się" - "a nie świętujcie."
A co do radowania to w Jezusie powinniśmy się radować zawsze. Czyżby zatem wszystkie dni były święte ?
Oj Mogrim Mogrim:P

Dnia 05.06.2007 o 22:05, squeglee napisał:

To nie jest łamanie prawa. Zarówno moralne jak i obrzędowe przepisy zostały przez Jezusa wypełnione.
Szabat nie obowiązuje, tak samo jak ofiary z baranków czy obrzezanie.

Szabat nie jest ani ceremoniałem ani obrzędem tylko dniem świętym dla człowieka. Słudzy boży nie wyrażają się, że dzień sobotni był bez znaczenia czy też zniesiony.

Dnia 05.06.2007 o 22:05, squeglee napisał:

Może twoja mama żyła rzeczywiście w ciemnościach, skoro klękała przed TV, ale to nie był katolicyzm, tylko
jakaś parodia na życzenie.

Niee nie tak. O tym że się przekonała będąc w ciemności to kiedy wyszła. Zobaczyła to z boku z takiej perspektywy.

Dnia 05.06.2007 o 22:05, squeglee napisał:

Film pokazuje [...]
c) koleżanka Eltona Johna

Postąpiła źle( sam Jezus był tolerancyjny). A co do odpowiedzi na pytanie to mogła też być jego fanatykiem :D.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja już sam tych naukowców nie rozumi, albo wierzą w jego istnienie albo też nie.
Jacie jacy oni są dwulicowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 19:37, TetraGramaton napisał:

> Jeśli katolicyzm to ciemność... Cóż, wiadomo ile Watykan wyrządza zła, jak perfidnie manipuluje
> ludźmi i ich bezczelnie okłamuje.
Katolicy - jak widać tego nie dostrzegają.


NIE JESTEM KATOLIKIEM A NIE DOSTRZEGAM TAM CIEMNOŚCI!
Ba, większość ateistów, których znam szanuje Kościół Katolicki i nie ma go za zbiór ciemnoty.
Uwierzę, że Katolicyzm to ciemność, jeśli podasz mi _jeden_ przykład, powiedzmy...kiedy papież okłamał wiernych.
Wtedy przyznam ci rację.

Mogrim

Z tego co wiem, w Szwecji dominującym wyznaniem jest luteranizm ;). Tzn. większość ludzi deklaruje się jako luteranie, a realnie mogą nimi nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 19:37, TetraGramaton napisał:

Sam Jezus rzekł że nie będzie oddawania czci ani na górze ani w świątyni. Czyżby postąpił w
brew Ojcu ?


1. Uciekasz od tematu.
2. Ani na TEJ górze ani w Jerozolimie.

Dnia 07.06.2007 o 19:37, TetraGramaton napisał:

> Ale po co cytujesz księży i to nie na temat, zamiast zacytować wyjaśnienie z KKK?
Widziałem autografy księży i nawet Papierza Jana Pawła II na KKK ;].


Otóż to - KKK jest oficjalną wykładnią Kościoła, wypowiedzi księży których zacytowałeś - nie. Pomijam to, że ich wypowiedzi niczego nie wyjaśniały.

Dnia 07.06.2007 o 19:37, TetraGramaton napisał:

Co to ma to rzeczy ? Nakaz jest nakazem i ma... tzn ten kto chce być godzien Bogu to musi wykonywać
nakazy Boże. A święcenie niedzieli jest nakazem człowieka.


Szabat NIE OBOWIĄZUJE. "Nikt też nie wlewa młodego wina do starych bukłaków; młode wino należy lać do NOWYCH bukłaków". To nie człowiek był dla szabatu, ale szabat dla człowieka; powodem do święta jest zmartwychwstanie.

Dnia 07.06.2007 o 19:37, TetraGramaton napisał:

A co do radowania to w Jezusie powinniśmy się radować zawsze.


Tak, ale do święta ważniejszym powodem niż zmartwychwstanie Boga jest nieobowiązujący już szabat.
"Dla nas prawdziwym szabatem jest osoba naszego Odkupiciela, Pana naszego Jezusa Chrystusa." - św. Grzegorz Wielki

Jak się tak trzymasz Pisma, to powiedz, jak nazywa się twój biskup (w PŚ wyraźnie napisano, że Bog ustanowił w Kościele biskupów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 19:44, squeglee napisał:

Z tego co wiem, w Szwecji dominującym wyznaniem jest luteranizm ;). Tzn. większość ludzi deklaruje
się jako luteranie, a realnie mogą nimi nie być.


Większosć należy do luteranskiego koscioła (on właśnie był tym państwowym). Natomiast tylko 23% twierdzi, że wierzy w Boga (wg EuroBarometru). U młodzieży jest to jeszcze mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, Niedziela nie powinna zastąpić soboty. W biblii wielokrotnie napisane jest, by święcić szabat, a sam ten fakt jest dopadnie podkreślony chociażby tutaj:
"32 Gdy Izraelici przebywali na pustyni, spotkali człowieka zbierającego drwa w dzień szabatu1. 33 Wtedy przyprowadzili go ci, którzy go spotkali przy zbieraniu drew, do Mojżesza, Aarona i całego zgromadzenia. 34 Zatrzymali go pod strażą, bo jeszcze nie zapadło postanowienie, co z nim należy uczynić. 35 Pan zaś rzekł do Mojżesza: «Człowiek ten musi umrzeć - cała społeczność ma go poza obozem ukamienować». 36 Wyprowadziło go więc całe zgromadzenie poza obóz i ukamienowało według rozkazu, jaki wydał Pan Mojżeszowi."
Lb, 15, 32 - 36.
Oczywiście zgadzam się ze słowami Jezusa, że szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie odwrotnie, ale było to odnośnie głupich zakazów jakie wymyślili Żydzi po niewoli babilońskiej. Sam Jezus też był Żydem i nie mówił, że szabat mu nie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było przed zmartwychwstaniem. Wtedy największym świętem był szabat, później już nie. Nowe wino do nowych bukłaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogrim
>My sami wyglądamy teraz zupełnie inaczej i składamy się z innych atomów, niż kiedy mieliśmy np. rok.

No tak, ale badania wykażą, że Hostia to najzwyczajniejszy chleb, atomy będą te same, co przed konsekracją.
A co powiesz na istotę ofiary? Katolicy składają ofiarę Jezusowi, Luteranie wierzą, że to sam Jezus schodzi do nas jako ofiara. Bóg Ojciec zesłał syna dla ludzi i utrzymując ten kierunek można wywnioskować, że Jezus schodzi do ludzi podczas Komunii Św. Jezus ofiarował się nam więc pamiątka ostatniej wieczerzy działa w odwrotną stronę, niż myślą Katolicy. Co o tym sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 11:11, squeglee napisał:

No tak, ale badania wykażą, że Hostia to najzwyczajniejszy chleb, atomy będą te same, co przed
konsekracją.


Skład chemiczny jest taki sam, ale nie jest to już chleb. Na tym to polega.

Dnia 08.06.2007 o 11:11, squeglee napisał:

A co powiesz na istotę ofiary? Katolicy składają ofiarę Jezusowi, Luteranie wierzą, że to sam
Jezus schodzi do nas jako ofiara. Bóg Ojciec zesłał syna dla ludzi i utrzymując ten kierunek
można wywnioskować, że Jezus schodzi do ludzi podczas Komunii Św. Jezus ofiarował się nam więc
pamiątka ostatniej wieczerzy działa w odwrotną stronę, niż myślą Katolicy.


KKK 1410 Sam Chrystus, wieczny Arcykapłan Nowego Przymierza, działając przez posługę kapłanów, składa Ofiarę eucharystyczną. Sam Chrystus, rzeczywiście obecny pod postaciami chleba i wina, jest również darem ofiarnym składanym w Eucharystii.
KKK 1364 W Nowym Testamencie pamiątka otrzymuje nowe znaczenie. Gdy Kościół celebruje Eucharystię, wspomina Paschę Chrystusa, a ona zostaje uobecniona. Ofiara, którą Chrystus złożył raz na zawsze na krzyżu, pozostaje zawsze aktualna (Por. Hbr 7, 25-27.: "Ilekroć na ołtarzu sprawowana jest ofiara krzyżowa, w której «na Paschę naszą ofiarowany został Chrystus», dokonuje się dzieło naszego odkupienia" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 3).
Eucharystia jest więc ofiarą, ponieważ uobecnia ofiarę krzyża, jest jej pamiątką i udziela jej owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 19:04, szerszeń45 napisał:

> (...)
Media walczą o odbiorcę to publikują takie a nie inne materiały. Im jest wszystko jedno byle
kasa się nabiła. A że się potem będą bić, że skandal i obraza ? Jeszcze lepiej ! Kolejny materiał
na pierwszą stronę ! /.../

Niwwątpliwie masz rację, ale nie do końca. To nie jest tylko walka o "oglądalność". Sugeruję lekturę książki "Dezinformacja. Oręż wojny". Autora w tej chwili nie podam, bo sama książka gdzieś mi się w tym bałaganie zapodziała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie twierdzę, że wszystkim mediom o to właśnie chodzi. Jednak niektóre żyją wyłącznie z cudzego nieszczęścia i gonią sensację za sensacją, bo to się dobrze sprzedaje.

Na książki mam coraz mniej czasu, zresztą na gry też, a chciałem sobie przeczytać "Diunę". Zobaczę może i "Dezinformację. Oręż wojny" też zaliczę w te wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest przemnóstwo rzeczy napisanych nie tylko o sobocie a katolicy, papiestwo - nadal swoje.
Nie dziwię się, że ta instytucja została nazwana kościołem dogmatów i tradycji.
Dzień wolny od zapieprzania po to aby człowiek sobie odetchną po ciężkim tygodniu a oni będą robić swoje, ehh.


squeglee
A to ty z takiej perspektywy. Aaaa z resztą...


Mogrim

Dnia 08.06.2007 o 10:06, Luke Shadow napisał:

To było przed zmartwychwstaniem. Wtedy największym świętem był szabat, później już nie. Nowe wino do
nowych bukłaków.

LOOOL ale masz podejście do religii. Boże zarządzenie znieważasz jakimiś porównaniami.

Dnia 08.06.2007 o 10:06, Luke Shadow napisał:

1. Uciekasz od tematu.
2. Ani na TEJ górze ani w Jerozolimie.

Ja uciekam od tematu ja uciekam ?? Zdajesz sobie sprawę o czym my piszemy ? Mam wrażenie, że wy uznajecie Jezusa Chrystusa ale tylko z nazwy.

Dnia 08.06.2007 o 10:06, Luke Shadow napisał:

Otóż to - KKK jest oficjalną wykładnią Kościoła, wypowiedzi księży których zacytowałeś - nie. Pomijam to, że
ich wypowiedzi niczego nie wyjaśniały.

Cytowałem właśnie te wypowiedzi z katechizmu ludowego KK i wypowiedzi historyczne. A co do wyjaśnienia to ich wypowiedzi wyjaśniały jedno - odstępstwo !

Dnia 08.06.2007 o 10:06, Luke Shadow napisał:

Szabat NIE OBOWIĄZUJE. "Nikt też nie wlewa młodego wina do starych bukłaków; młode wino należy lać do
NOWYCH bukłaków". To nie człowiek był dla szabatu, ale szabat dla człowieka; powodem do święta jest
zmartwychwstanie.

A gdzie masz tak napisane w Słowie Bożym ?

Dnia 08.06.2007 o 10:06, Luke Shadow napisał:

Tak, ale do święta ważniejszym powodem niż zmartwychwstanie Boga jest nieobowiązujący już szabat.

Gdzie jest napisane że nie obowiązuje ?

Dnia 08.06.2007 o 10:06, Luke Shadow napisał:

"Dla nas prawdziwym szabatem jest osoba naszego Odkupiciela, Pana naszego Jezusa Chrystusa." - św.
Grzegorz Wielki

Sam widzisz aaaa jednaak polegamy na ludziach.

Dnia 08.06.2007 o 10:06, Luke Shadow napisał:

Jak się tak trzymasz Pisma, to powiedz, jak nazywa się twój biskup (w PŚ wyraźnie napisano, że Bog ustanowił > w Kościele biskupów).

A czemu miałbym się nie trzymać tak pisma. Mam wrażenie, że nie jest to dla ciebie priorytet.

Dnia 08.06.2007 o 10:06, Luke Shadow napisał:

(...) biskupów

No i ustanowił i co chcesz przez to powiedzieć ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 17:51, TetraGramaton napisał:

LOOOL ale masz podejście do religii. Boże zarządzenie znieważasz jakimiś porównaniami.


Nieaktualne Boże zarządzenie, tak samo jak zakaz jedzenia danych potraw czy nakaz obrzezania.

Dnia 08.06.2007 o 17:51, TetraGramaton napisał:

Cytowałem właśnie te wypowiedzi z katechizmu ludowego KK i wypowiedzi historyczne.


Otóż to - nie są one oficjalną wykładnią Kościoła. Oficjalnej wypowiedzi Kościoła w twoim dokumencie nie ma.

Dnia 08.06.2007 o 17:51, TetraGramaton napisał:

A gdzie masz tak napisane w Słowie Bożym ?


Mk 2, 27

Dnia 08.06.2007 o 17:51, TetraGramaton napisał:

Gdzie jest napisane że nie obowiązuje ?


Z tego samego powodu co obrzezanie i zakaz jedzenia nieczystych potraw.

Dnia 08.06.2007 o 17:51, TetraGramaton napisał:

Sam widzisz aaaa jednaak polegamy na ludziach.


Oczywiście - na człowieku Jezusie Chrystusie, który zmartwychwstał.

Dnia 08.06.2007 o 17:51, TetraGramaton napisał:

A czemu miałbym się nie trzymać tak pisma. Mam wrażenie, że nie jest to dla ciebie priorytet.


A widzisz? Drugi raz uciekasz od tematu.

Dnia 08.06.2007 o 17:51, TetraGramaton napisał:

No i ustanowił i co chcesz przez to powiedzieć ?


Nie masz biskupa - znaczy nie jesteś w Kościele Boga, bo jak czytamy w Piśmie, ten ustanowił w swoim Kościele biskupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 17:51, TetraGramaton napisał:

squeglee
A to ty z takiej perspektywy. Aaaa z resztą...


Patrzę na Kościół Rzymsko Katolicki jako członek Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, kiedyś należałem do KRK, ale odszedłem nie ze względu na tą, przytoczoną przez Ciebie, ciemność. Podasz ten przykład czy nie?
BTW, pozwolę sobie na mały off-top i się pochwalę: jakiś czas temu George W. Bush w towarzystwie apacha przeleciał nad moim domem kierując się na Hel (mieszkam w Gdyni) ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 18:57, squeglee napisał:

Patrzę na Kościół Rzymsko Katolicki jako członek Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego


Otóż to! Cytuję: "Kościół Rzymsko Katolicki nie jest kościołem tylko uzurpacją i w dodatku szatańską uzurpacją (...) kościoły nawet też protestanckie są w nazwie tylko kościołami ale to nic innego jak uzurpacje" (by Tetragramaton). Jako członek instytucji będącej szatańską uzurpacją nie możesz patrzeć na nic obiektywnie, nawet jeśli jest to szatańska uzurpacja bez antychrysta (papieża) na czele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 21:22, Mogrim napisał:

> Patrzę na Kościół Rzymsko Katolicki jako członek Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

Otóż to! Cytuję: "Kościół Rzymsko Katolicki nie jest kościołem tylko uzurpacją i w dodatku
szatańską uzurpacją (...) kościoły nawet też protestanckie są w nazwie tylko kościołami ale
to nic innego jak uzurpacje" (by Tetragramaton). Jako członek instytucji będącej szatańską
uzurpacją nie możesz patrzeć na nic obiektywnie, nawet jeśli jest to szatańska uzurpacja bez
antychrysta (papieża) na czele.


O! To ciekawe, co też luteranie i katolicy bezczelnie przejęli. Z resztą, nie jest to ważne. Nie doczekałem się argumentu za tym, że KRK to ciemność, nie doczekam się i tego. A tak na boku to ci powiem, że luteranie są lepsi, bo mimo, że są uzurpacją, to przynajmniej nie rządzi nimi syn szatana, o! Jak ja się cieszę, że nie jestem już katolikiem. Nie okłamuje mnie krypto-papież, nie manipulują mną wredni klerykalni uzurpatorzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 21:46, squeglee napisał:

to przynajmniej nie rządzi nimi syn szatana, o!


A bo to syn? Szatan we własnej osobie.

"I siedmiu jest królów: pięciu upadło, jeden istnieje, inny jeszcze nie przyszedł, a kiedy przyjdzie, ma na krótko pozostać. A Bestia, która była i nie ma jej, i ona jest ósmym, a jest spośród siedmiu i zdąża na zagładę."(Ap 17,10)
Otóż siódmy król to Benedykt XVI (pierwszy król to Pius XI - bo za jego rządów powstało na mocy traktatów laterańskich państwo Watykańskie). Ósmym królem będzie SZATAN uosabiający jednego z 7 królów. Kogo? Jana Pawła II! Do niego pasuje opis z Apokalipsy, że "jedna z głów śmiertelnie raniona została uleczona".
Koniec świata się zbliża, słuchajcie Tetragramatona!

Tutaj są te rewelacje.
http://www.worldslastchance.com/next_and_last_pope.php
Po angielsku niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować