Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Lizak

Tibia (MMORPG) - temat ogólny

4892 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2007 o 20:51, szerszeń45 napisał:

A mnie się zawsze wydawało, że PACC kupowało się dla promocji i nowych czarów i terenów, możliwości
wynajęcia domku, a nie dla outfitów, ale może sie mylę...


Nowy czar czy nowe tereny to jak dla mnie kosmetyczne zmiany. Przyznaje, że możliwość wynajęcia domku to kusząca oferta, ale nie oszukujmy się! Na co bohaterowi, który wędruje po świecie, przytulny domek z ogródkiem?? Jeśli będę chciał się pobawić w dom to włączę sobie "The Sims" (co jest jednak BARDZO mało prawdopodobne), albo znajdę sobie żonę :D Do przetrzymywania moich skarbów ze świata Tibii wystarczy mi skrytka w banku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kolego. PACC oprócz wszystkich tych rzeczy, które wymieniłeś daje możliwość szybszego expienia na większych teranach oraz na potworach, które spotkać można tylko na PACC. Domek bardzo często jest kupowany dla pochwalenia się zdobytymi itemami i do odpoczynku, w ciągu którego odnawiają nam się mana i zdrowie. Inna sprawa to jak pisał szerszeń promocja (dzięki której sorcererowi i druidowi szybciej rośnie mana a paladynowi i knightowi szybciej odnawia się życie) oraz czary, które naprawdę są bardzo potrzebne do expienia lub huntu grupowego. PACC daje również coś czego jeszcze chyba nikt nie wymienił - a chodzi mi tutaj o masę opłacalnych questów takich jak Annihilator, Pits of Inferno, Djin War, Demon Helmet i wiele, wiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 21:05, Nivellen89 napisał:

Nowy czar czy nowe tereny to jak dla mnie kosmetyczne zmiany.


No chyba, że tak. Jednak czary, nowe tereny i questy to główna przyczyna kupowania PACC.

Dnia 09.12.2007 o 21:05, Nivellen89 napisał:

Przyznaje, że możliwość wynajęcia
domku to kusząca oferta, ale nie oszukujmy się! Na co bohaterowi, który wędruje po świecie,
przytulny domek z ogródkiem??


Żeby pokozaczyć super itemami, które są rzadkością i cieszyć się nielimitowaną ilością posiadanych przedmiotów w ogóle. Poza tym gdy spisz w domku odnawiają ci soul pointy, mana i życie. Po to się głównie domek kupuje, że kiedy jesteś off-line odnowi ci się coś. Poza tym to zawsze dodatkowy Protection Zone.

Dnia 09.12.2007 o 21:05, Nivellen89 napisał:

Jeśli będę chciał się pobawić w dom to włączę sobie "The Sims"
(co jest jednak BARDZO mało prawdopodobne), albo znajdę sobie żonę :D Do przetrzymywania moich
skarbów ze świata Tibii wystarczy mi skrytka w banku :)


Niektórym nie starcza, ale to ich sprawa. Zresztą PACC i tak ma 2x więcej miejsca w depozycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 21:20, szerszeń45 napisał:

Poza tym gdy spisz w domku odnawiają ci soul pointy, mana i życie.


Oo czy aby napewno odnawiają się soul pointy ? Z tego co pamiętam odnawiają się one tylko podczas expa ;]

Widać tak samo myślimy o Tibii bo nasze wypowiedzi nie wiele różni ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 21:22, Prince07 napisał:

Oo czy aby napewno odnawiają się soul pointy ? Z tego co pamiętam odnawiają się one tylko podczas
expa ;]


Wiesz, nie pamiętam. Dawno w to nie grałem, ale chyba jak zabiło się potwora, który dał więcej expa niż masz w levelu to soul pointy szły dalej jak spałeś. Jednak posiadając promocję Soul pointy to pryszcz.

Dnia 09.12.2007 o 21:22, Prince07 napisał:

Widać tak samo myślimy o Tibii bo nasze wypowiedzi nie wiele różni ;]


Po prostu czasem dziwią mnie wypowiedzi. PACC ma niewiarygodną przewagę nad FACC i właśnie dla tej przewagi jest kupowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 21:28, szerszeń45 napisał:

Wiesz, nie pamiętam. Dawno w to nie grałem, ale chyba jak zabiło się potwora, który dał więcej
expa niż masz w levelu to soul pointy szły dalej jak spałeś. Jednak posiadając promocję Soul
pointy to pryszcz.


Tak to jest racja, tylko nie jestem pewien czy odnawiają się one jak się śpi.
Soul Poiny od 0 do 200 z promocją to na tombie 5 minut z zegarkiem w ręku,

Dnia 09.12.2007 o 21:28, szerszeń45 napisał:

Po prostu czasem dziwią mnie wypowiedzi. PACC ma niewiarygodną przewagę nad FACC i właśnie
dla tej przewagi jest kupowany.


Gdyby takowej nie miał nigby go nie kupował a proszę ile ludzi posiada PACC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2007 o 20:45, Nivellen89 napisał:

92,5 zł za 3 miechy zabawy przy grze w którą mogę grać za darmo to jak dla mnie za dużo.

Ja kupiłem za 80k, chociaż mogłem nawet za 45. :P A jak bym zhackował wszystkie postacie, do których miałem passy gdy grałem w Tibię to mi starczyło na wiele lat pacca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 21:42, Prince07 napisał:

Tak to jest racja, tylko nie jestem pewien czy odnawiają się one jak się śpi.


Też właśnie nie pamiętam, ale chyba jednak tak.

Dnia 09.12.2007 o 21:42, Prince07 napisał:

Soul Poiny od 0 do 200 z promocją to na tombie 5 minut z zegarkiem w ręku,


Fakt z tym na Premium nie było problemu.

Dnia 09.12.2007 o 21:42, Prince07 napisał:

Gdyby takowej nie miał nigby go nie kupował a proszę ile ludzi posiada PACC :)


No właśnie. PACC zawsze będzie się opłacało kupić, chyba, że w ogóle nie chce się w to grać/nie ma się czasu.

@ Luke Shadow

Czego to ja się nie dowiem o Tobie? ;> Ja bym nie mógł okradać tak sobie innych postaci nawet mając do tego sposobność, a miałem...
[edit]: sorrki za małe oszczerstwo nie doczytałem się trybu przypuszczającego w poście, jeszcze raz sorry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2007 o 21:47, szerszeń45 napisał:

[edit]: sorrki za małe oszczerstwo nie doczytałem się trybu przypuszczającego w poście, jeszcze
raz sorry ;)

Nie ma sprawy. Okradanie ludzi to jakoś nie dla mnie, a tym bardziej okradanie znajomych. Nawet jeśli to tylko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 21:56, Luke Shadow napisał:

Nie ma sprawy. Okradanie ludzi to jakoś nie dla mnie, a tym bardziej okradanie znajomych. Nawet
jeśli to tylko gra.


Okradanie ludzi...miałem kiedyś do tego podrygi (chciałem) ,ale nigdy do czegoś takiego nie doszło z mojej strony :P.Teraz to bym nawet o tym nie pomyślał :P.Rozumiem okradanie kogoś...ale własnych ziomów to już lekka przesada i oznaka maksymalnego uzależnienia od gry :P...a znam takie przypadki (w moim gronie znajomych) gdzie dochodziło do takich rzeczy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to, że jest całkowicie za darmo i ma małe wymagania sprzętowe i transferowe. W sumie Tibia to taki MMOH''n''S, w którym dla graczy oprawa audio-video to sprawa drugorzędna. Jedyną (IMO absolutnie jedyną) wadą tej gry jest większa ilość społeczności darmowych kont, którzy nadają wyrażeniu ''noob'' nowe znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 07:44, szerszeń45 napisał:

Pewnie to, że jest całkowicie za darmo i ma małe wymagania sprzętowe i transferowe. W sumie
Tibia to taki MMOH''n''S, w którym dla graczy oprawa audio-video to sprawa drugorzędna. Jedyną
(IMO absolutnie jedyną) wadą tej gry jest większa ilość społeczności darmowych kont, którzy
nadają wyrażeniu ''noob'' nowe znaczenie.

Może tak ja takich gier za bardzo nie lubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufff. Słabiuśka gra. Jak dla mnie naciągane 1/10. Grafika-0/10 , Dźwięk-0/10 (zaraz,zaraz jaki dźwięk <lol2>), Grywalność-3/10. Fani mogą dodać 1 punkt do oceny :D. Ludzie idzcie grać w WoW-a, GW, LotR:SoA, lub jakiegokolwiek innego w miarę dobrego MMO;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze - nie zabłysnełeś swoją wypowiedzią. Tibia to darmowy MMO (płaci się tylko za PACC ale i bez niego można grać). We wszystkich grach trzeba płacić abonament (no oprócz GW bo tam jest on jednorazowy), ale również trzeba mieć jako taki sprzęt żeby w nie pograć. Tibia pójdzie nawet na bardzo starych kompach z prockami typu 600 MHz i 64 mb RAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 10:19, Leslaw555 napisał:

Ufff. Słabiuśka gra. Jak dla mnie naciągane 1/10. Grafika-0/10 , Dźwięk-0/10 (zaraz,zaraz jaki
dźwięk <lol2>), Grywalność-3/10. Fani mogą dodać 1 punkt do oceny :D. Ludzie idzcie grać
w WoW-a, GW, LotR:SoA, lub jakiegokolwiek innego w miarę dobrego MMO;]


chetnie, ale tylko jak będa kosztowały tyle ile tibia ;] a w gw grałem ale znudziło mi sie po pewnym czasie z powodu takiego, że jest dla mnie za bardzo nastawiona na PvP a PvE jest w odstawce no i limit leveli 20 !!! żal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh widzę tu grono maniaków. Ja też trochę w Tibię gram w wolnych chwilach i na infie. Gra dosyć dobra a to dzięki systematycznym update''om (bardzo dobrych zresztą).
A tak poza tym to wg. mnie teraz prawie cała polska maniaczy w tibię to popularna i przynosząca zyski gra. Pozdro dla wszystkich narx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 10:19, Leslaw555 napisał:

Ufff. Słabiuśka gra. Jak dla mnie naciągane 1/10. Grafika-0/10 , Dźwięk-0/10 (zaraz,zaraz jaki
dźwięk <lol2>), Grywalność-3/10. Fani mogą dodać 1 punkt do oceny :D. Ludzie idzcie grać
w WoW-a, GW, LotR:SoA, lub jakiegokolwiek innego w miarę dobrego MMO;]


Może byś się bardziej wypowiedział co ci się nie podoba np w grafice?? Jak na grafikę 2d to jest bardzo ładna (mimo iż nie ma normalnych animacji walk, rzucania czarów itd)... dźwięk... mnie tam brak dźwięku nie przeszkadzał, wolę sobie włączyć coś na winampie niż słuchać dennych dźwięków rąbaniny czy biednej muzyki (np w WoWie). Co do grywalności... może tibia nie dorównuje takim gigantom jak WoW, LotRO czy L2, ale czego można było się spodziewać po pracy na zaliczenie zrobionej przez 5 czy tam 6 studentów (a i tak im nieźle wyszło)? Moim zdaniem tibia jest uważana przez większość osób za beznadziejną masochistyczną grę z powodu społeczności graczy, a dokładniej polskich graczy, którzy robią 7 błędów w 5 literowym wyrazie oraz robią wszystko by uważano ich za 10 letnie dzieci, które myślą że są fajne. Jak dla mnie tibia zasługuje na mocną 7-kę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 19:24, Sashion napisał:

> Ufff. Słabiuśka gra. Jak dla mnie naciągane 1/10. Grafika-0/10 , Dźwięk-0/10 (zaraz,zaraz
jaki
> dźwięk <lol2>), Grywalność-3/10. Fani mogą dodać 1 punkt do oceny :D. Ludzie idzcie
grać
> w WoW-a, GW, LotR:SoA, lub jakiegokolwiek innego w miarę dobrego MMO;]

Może byś się bardziej wypowiedział co ci się nie podoba np w grafice?? Jak na grafikę 2d to
jest bardzo ładna (mimo iż nie ma normalnych animacji walk, rzucania czarów itd)... dźwięk...
mnie tam brak dźwięku nie przeszkadzał, wolę sobie włączyć coś na winampie niż słuchać dennych
dźwięków rąbaniny czy biednej muzyki (np w WoWie). Co do grywalności... może tibia nie dorównuje
takim gigantom jak WoW, LotRO czy L2, ale czego można było się spodziewać po pracy na zaliczenie
zrobionej przez 5 czy tam 6 studentów (a i tak im nieźle wyszło)? Moim zdaniem tibia jest uważana
przez większość osób za beznadziejną masochistyczną grę z powodu społeczności graczy, a dokładniej
polskich graczy, którzy robią 7 błędów w 5 literowym wyrazie oraz robią wszystko by uważano
ich za 10 letnie dzieci, które myślą że są fajne. Jak dla mnie tibia zasługuje na mocną 7-kę.



Spoko,spoko tyle że po części jest to "masochistyczna" gra a po części nie. Zależy z jakiej strony patrzeć. Bo widzisz ja Tibię wziąłem od tej najgorszej strony,natomiast Ty na odwrót. Starałeś się wypatrzeć te plusy;]. A propos to mi np. bardziej podobało się L2 niż WoW. Taka sugestia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować