Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Lizak

Tibia (MMORPG) - temat ogólny

4892 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2007 o 15:21, Prince07 napisał:

Powiem szczerze - nie zabłysnełeś swoją wypowiedzią. Tibia to darmowy MMO (płaci się tylko
za PACC ale i bez niego można grać). We wszystkich grach trzeba płacić abonament (no oprócz
GW bo tam jest on jednorazowy), ale również trzeba mieć jako taki sprzęt żeby w nie pograć.
Tibia pójdzie nawet na bardzo starych kompach z prockami typu 600 MHz i 64 mb RAMu.


Lubię szczerych ludzi ;]. Dobrze że mi wytknąłeś błędy. Masz rację darmowy. Ale co wolisz?? "Darmowe" produkty w Biedronce, czy te droższe np. w Auchan czy Real''u (czy jakimś innym dobrym super/hiper markecie). Spójrz na to z tej strony ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 18:05, masterHADES napisał:

> Ufff. Słabiuśka gra. Jak dla mnie naciągane 1/10. Grafika-0/10 , Dźwięk-0/10 (zaraz,zaraz
jaki
> dźwięk <lol2>), Grywalność-3/10. Fani mogą dodać 1 punkt do oceny :D. Ludzie idzcie
grać
> w WoW-a, GW, LotR:SoA, lub jakiegokolwiek innego w miarę dobrego MMO;]

chetnie, ale tylko jak będa kosztowały tyle ile tibia ;] a w gw grałem ale znudziło mi sie
po pewnym czasie z powodu takiego, że jest dla mnie za bardzo nastawiona na PvP a PvE jest
w odstawce no i limit leveli 20 !!! żal


Jest jeszcze WoW,L2,LotR:SoA itede ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem, czy poleciałeś z dobrym przykładem. Wszystkie supermarkety robią różnorakie promocje by przyciągnąć klienta, a ceny są bardziej uwarunkowane marżą producenta, a nie widzimisie władz supermarketu. Co innego produkty stricte ''marketowe'' typu "wyprodukowano dla XYZ", a marki własne mają niemal wszystkie większe sieci marketów. Mają własną tanią markę, zazwyczaj jakościowo gorszą od produktu renomowanego producenta, dlatego widzimy kilka markowych np. droższych margaryn i kilka własnych tworów margaryno-podobnych, z oczywistych względów tańszych. Rozumiesz mniej więcej o co chodzi? Że nawet w tej Biedronce może być coś, co przegoni ''produkcje własne'' konkurencji, nie tylko w cenie.
Dlatego IMO przykład jest co najmniej nieszczęśliwy.

A jak ma się to do naszego potworka? Pewnie nic, bo Tibia rządzi się zupełnie innymi prawami niż WoW, L2 itp. więc porównywanie tych gier ze sobą mija się z celem. Dyskusje nad tym co w jednej grze jest lepsze a w drugiej gorsze i w co lepiej inwestować pieniądze, jest też na dłuższą metę niepotrzebne, bo każdy gracz widzi co innego w danej grze i sam ocenia czy woli zapłacić za płatne konto w Tibii, czy regularnie płacić abonament w innym MMO (bo widzi plusy w jednym a minusy w drugim, poza tym jak już się ma postać i kilku kumpli, którzy też grają to wybór jest znacznie prostszy). A może zagra w w inny darmowy MMORPG, który mu po prostu bardziej będzie odpowiadał od WoWa, Tibii czy L2. I dla niego też nic nie będą znaczyć płacenie w Tibii czy Wowie, skoro on gra w zupełnie inną grę i wie co dla niego jest opłacalne.

Powoli zaczynam się dziwić ludziom, którzy wypowiadają się na temat nie mając większego pojęcia o czym gadają. :) Ale i ja taki kiedyś byłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 20:07, Leslaw555 napisał:

> chetnie, ale tylko jak będa kosztowały tyle ile tibia ;] a w gw grałem ale znudziło mi
sie
> po pewnym czasie z powodu takiego, że jest dla mnie za bardzo nastawiona na PvP a PvE
jest
> w odstawce no i limit leveli 20 !!! żal

Jest jeszcze WoW,L2,LotR:SoA itede ;]

Czytanie ze zrozumieniem się kłania... Po za tym bardzo trudno znaleźć dobrego (a nawet średniego) darmowego mmo. Potrafię wymienić tylko 3 w miarę dobre darmowe mmo: Silkroad, Metin 2 i Tibia. Lecz w każdym z nich jest jakieś ''ale'', które powoduje, że się nie chce grać w nie. W Silkroadzie tym ale są okropne servery (lagi, disconnecty), w Metin 2 ogromna monotonność i rzadkie updaty, a w Tibii społeczność która widzi tylko cyferki i nie zbalansowane profesje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 20:02, mistrz.zywi0low napisał:

UU tak naprawde niue chce pobic rekordu na roooku ale kit z tym.

Mam inne pytanko jak zdobyc spike sword?



Maże wypaść z Hellhound, Vampire, Fluffy, Pirate Ghost, Betrayed Wraith
Lub możesz kupić u Nah''Bob który znajduje się w Ashta''daramai za 8000 gp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 17:49, mimin napisał:

> UU tak naprawde niue chce pobic rekordu na roooku ale kit z tym.
>
> Mam inne pytanko jak zdobyc spike sword?


Maże wypaść z Hellhound, Vampire, Fluffy, Pirate Ghost, Betrayed Wraith
Lub możesz kupić u Nah''Bob który znajduje się w Ashta''daramai za 8000 gp

ha! dobry jestes, ale nie zapominaj, że jestem Rookslayerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Luke Shadow raczej jest to niemożliwe. I nie widzę też powodów, żeby zdobyć Spike Sword na rooku.
Na forum tibia.pl na pewno będzie parę tematów związanych z tą sprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 19:40, Prince07 napisał:

Dziwne... 8 lvl i zdobył spike sworda, miecz, o którym marzył i dalej marzy każdy rookslayer.
Interesujące ;>


też tak mysle ale jak dla mnie nie wygląda to na przekręt :P Choć nigdy nic nie wiadomio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 19:40, Prince07 napisał:

Dziwne... 8 lvl i zdobył spike sworda, miecz, o którym marzył i dalej marzy każdy rookslayer.
Interesujące ;>


Hehe ;)...wszystko jest możliwe (a żeby tak stracić tego spike sword''a...ciekawe co taka osoba w posiadaniu tego sworda by zrobiła xD).
Ten filmik wygląda na bardzo realistyczny...ale wszystko można łatwo i przyjemnie sklecić aby nie było widać przekrętu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:37, Maggie 10 napisał:

co mam zrobić jak mam hunta a nie mam kasy żeby zapłacić?


Przestać grać, k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:37, Maggie 10 napisał:

co mam zrobić jak mam hunta a nie mam kasy żeby zapłacić?


Jeżeli masz mały level to proponuję zacząć grę od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam radę dla was wszystkich... Przestańcie w to grać! Jest tyle dobrych, darmowych MMORPG jak np Silkroad czy ArchLord to po co zmuszać się do gry w cuś takiego oO Ehh, tylko że w tamtych grach trzeba myśleć i znać angielski ;) A z tym u niektórych może być problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 18:52, Maggie 10 napisał:

mam 18


A napewno ciebie straszą lewele 30-50 tak??W takim wypadku masz kilka opcji które możesz wybrać:
1.Przestać w tą grę grać i uznać "jakie to gówno jest" :P.
2.Zrobić nową postać...ale tak ,żeby ci którzy ciebie huntują (nie wiem czy dobrze to napisałem ;) )nie dowiedzieli się o nicku twojej nowej postaci
3.Grać dalej tą samą postacią i narażać się na "dedy" ,które doprowadzą ciebie do rookogardu xD.

@Akamaroo

Jest wiele gier darmowych lepszych...ale to nie znaczy ,że ludzie mają nie grać w tą grę :P.A może niektórym te Silkroad może się nie podobać ,a tibia tak :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować