Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II: Heart of the Swarm - betatest

450 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2013 o 21:04, aDELLsCOTT napisał:

Panie recenzencie oddaj Pan pisanie recenzji tej gry komuś kompetentnemu bo jak Pan
ja napisze to ja kasuje konto z tego serwisu!


Weź głeboki oddech i wrzuć na luz. Myślisz, że ktoś się tym przejmie? Pełno jest serwisów o grach i każdy znajdzie coś dla siebie. Teraz to tylko się ośmieszasz stawiając takie ultimatum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 20:19, Drazok napisał:

SC2 to gra w starym stylu gdzie ekonomia ma ogromne znaczenie.
DOW2 i COH i pewnie COH2 to gra w nowym stylu gdzie bardziej liczy się taktyka operowania
armią niż coś innego ( o wiele mniejsze armie, co mnie osobiście bardzo zniechęca do
nich).
DOW1 z dodatkami to coś pośredniego.
Nowy styl jest o wiele bardziej uproszczony ... kto co lubi ...

SC2 taktyka a szczególnie operowanie armią ma też kluczowe znacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie ze wszystkim trzeba się zgadzać nie wszystko trzeba lubić lub nawet rozumieć, ale minimalna znajomość tematu i szczątkowy obiektywizm byłby mile widziany. Pomijam już jakość tego ''betatestu'' - najgorsze jest jednak to, że ludzie nie znający gry będą się podobnymi wypocinami sugerować, co widać zresztą po niektórych komentarzach. To w żadnym wypadku nie jest prawda objawiona ;)

Starcraft zdecydowanie nie jest tytułem dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem trybu wieloosobowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 09:26, Inferno0009 napisał:

Wszyscy fan boy''e blizzarda rzucili się na autora, jakby zaczął palić biblię ich religii.
Uważam, że ma rację. StarCraft jest trudną grą i nudą ponieważ sprawdza się do tych samych
schematów jak gry typu Moba. Tylko osoby, które się tym interesują będą potrafiły się
tym ekscytować. Myślałem nad zakupem drugiej części gry, ale po komentarzach graczy widzę,
że nie mam to sensu. Dodatek wprowadza nie wiele. Usprawnienia starych jednostek o których
wszyscy piszę powinny być w darmowym patchu balansującym grę.

Masz jakiekolwiek pojęcie o esporcie? O tym że zwiększenie zasięgu jednej jednostki o 66% spowodowało że jedna rasa zaczęła dominować w turniejach i że setki tysięcy dolarów trafiły do innych kieszeni niż gdyby tego patcha nie było? Naprawdę uważasz że w tej sytuacji 6 jednostek to mało? Blizzard na początku nawet chciał wywalić niektóre stare jednostki żeby nie było za dużego bałaganu. Zbalansowanie gry w której byłoby 100 jednostek z których duża część ma umiejętności byłoby niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 22:44, Steelshadow napisał:

> Wszyscy fan boy''e blizzarda rzucili się na autora, jakby zaczął palić biblię ich
religii.
> Uważam, że ma rację. StarCraft jest trudną grą i nudą ponieważ sprawdza się do tych
samych
> schematów jak gry typu Moba. Tylko osoby, które się tym interesują będą potrafiły
się
> tym ekscytować. Myślałem nad zakupem drugiej części gry, ale po komentarzach graczy
widzę,
> że nie mam to sensu. Dodatek wprowadza nie wiele. Usprawnienia starych jednostek
o których
> wszyscy piszę powinny być w darmowym patchu balansującym grę.
Masz jakiekolwiek pojęcie o esporcie? O tym że zwiększenie zasięgu jednej jednostki o
66% spowodowało że jedna rasa zaczęła dominować w turniejach i że setki tysięcy dolarów
trafiły do innych kieszeni niż gdyby tego patcha nie było? Naprawdę uważasz że w tej
sytuacji 6 jednostek to mało? Blizzard na początku nawet chciał wywalić niektóre stare
jednostki żeby nie było za dużego bałaganu. Zbalansowanie gry w której byłoby 100 jednostek
z których duża część ma umiejętności byłoby niemożliwe.



Co to jest esport wiem, ale jakoś strasznie się tym nie ekscytuję. Lubię obejrzeć powtórki meczy z TF2 albo turnieje w Dote2.

P.S. Zbalansowanie gry ze 100 jest możliwe, zależy tylko od twórców jakich zmian chcą dokonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2013 o 22:50, Inferno0009 napisał:


P.S. Zbalansowanie gry ze 100 jest możliwe, zależy tylko od twórców jakich zmian chcą
dokonać

Bardzo się mylisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha ha :) Ileż bzdur w tym artykule. Nuda przez 10 minut... Co tam ma być? Wodotryski i pierdyliardy oskryptowanych wybuchów jak z CoD? I jeszcze to wyliczanie 20 zeta za jednostkę O_o. Widzę tu przesycenie a może i uprzedzenie do DLC (zrozumiałe zresztą), którym Exp do SC II nie jest. To dodatek który wprowadza naprawdę sporo nowych rzeczy, tak jak w przypadku W3 TFT do ROCa
Ten tekst to nic innego jak Hate i żale rozgoryczonego dzieciaka, który musiał dostać porządne manto w 1v1. Ja nieraz dostawałem i dostaję dalej, a i tak twierdzą że gra daje w cholerę frajdy i nie jest kilkoma zagraniami na krzyż. Zero obiektywizmu i zapoznania się (co widzę autor bezczelnie broni) z tematem. Ogólnie ten tekst jako całość wydaje się być naprawdę nieprofesjonalny. Odsyłam cię autorze do konkurencyjnego GOLa, gdzie powstał podobny artykuł. Zobacz jak tam to jest napisane. Zobacz jak autor tamtego tekstu podszedł do tematu i wypunktował wszystko dokładnie co ma znaleźć się w dodatku, nie okazują przy tym takiej niekompetencji jaką ty okazałeś.
Poza tym nie ocenia się gry na podstawie Bety, na litość boską!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zaczynam dostrzegać
> jakąś prawidłowość...

Jedyna prawidlowosc jest taka, ze jestes hejterem jednych gier i fanbojem innych, a jako kiepski dziennikarz nie potrafisz obiektywnie spojrzec i obiektywnie napisac o zadnym tytule. Dziwnym trafem daja ci od czasu do czasu do recenzowania glosne tytuly, ale jako ze nie umiesz rzetenie ich opisac to powstaja takie kwiatki jak ten albo recenzja Lola. Jestes w dodatku leniwy zeby cokolwiek sprawdzic i potem sie jeszcze tym szczycisz (sic!), pierdzielisz farmazony ze piszesz dla normalnych graczy a nie dla pro, wiec zero merytoryki nikomu nie przeskadza, bo kto chce wiedziec ten juz od dawna wie i nie dla niego tekst napisales, a reszta co nie wie to najwyrazniej oni nie wymagaja rzetelnosci i konkretow, bo po co, to laicy, tacy zwykli gracze. A moze sa zbyt glupi zeby przyswoic cos wiecej niz twoje wrazenia? Wracajac jednak do tekstow- na potege w nich prowokujesz i trolujesz, klapki na oczy i jazda, kto nie ze mna ten wrog i idiota, w komentarzach oczywiscie ludzie wypominaja ci niekompetencje i trolling, glupio sie wiec tlumaczysz i wijesz niczym piskorz, obrazasz, przytaczasz fakty kiedy ci wygodnie, inne przekrecasz lub pomijasz, kombinujesz- slowem walczysz zajadle. Spirala juz nakrecona, fanboje i hejterzy sie juz bija miedzy soba, komentujesz i jeszcze troche to podsycasz, forum plonie, kliki ida w gore, hell yea biznes sie kreci.
W koncu dyskusja wygasa, no to piszesz kolejny tekst i znow wojna. Az ktos u gory w koncu stwierdza (albo ludzie madrzeja i daja sobie spokoj i kliki maleja) ze oprocz wzniecania flejmu to nie masz za wiele do zaoferowania i ze poziom merytoryczny generalnie obnizasz, to wtedy wylatujesz, zmieniasz robote i historia zaczyna sie od nowa.
O tej prawidlowosci mowisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 20:01, Wojman napisał:

Bo nie będzie osobnego klienta i posiadacze HotSa nie będą musieli uruchamiać WoLa, żeby
pograć z tymi co mają tylko WoLa.


Nigdzie nie pisałem, że jest inaczej.
Dyskusja toczyła się na zupełnie inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Za młody jesteś na takie gry ;)
> A poza tym takie teksty powinien pisać ktoś kto się na tym zna, a nie jakiś laik. Gram.pl
> chce być uznawany za profesjonalny serwis o grach więc niech zatrudnia ludzi którzy podchodzą
> profesjonalnie to swojej pracy.

chyba za stary .. ja pamiętam jeszcze czasy oryginalnego PONGA, a na MoonPatrol na automatach straciłem tyle kasy, że chyba uzbierałbym na Atari. Więc to "za młody"" brzmi jak komplement :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2013 o 11:16, NewHopE napisał:

Twoja wypowiedz potwierdza to ze nie jestes obeznany w temacie.


Może się i nie znam, żadnej pracy naukowej na temat SC nie napisałem i raczej się nie zanosi. Założe się jednak o moje drugie śniadanie sprzed roku, że na grach znam się troszku więcej niż ty i "wygranych" godzin mam pewnie więcej niż ty wiosen :) I powtarzam z pewną odpowiedzialnością - ta gra jest NUDNA. Uległem zachłyśnięciu SCII na początku, no wszystko było cacy, ale im dłużej grałem, tym gra stawała się bardziej męcząca, nie ze względu na poziom trudności. Rozumiem, że jesteście fanami, rozumiem, że multiplay sprawia wiele radochy, daje satysfakcję itd. Ale sama rozgrywka jest powtarzalna i to bardziej niż w szachach, jak dla mnie to cos na poziomie warcabów. Nie potraficie uszanować tego, że ktoś ma odmienne od was zdanie i od razu albo próbujecie zbić z pantałyku inwektywami i brakiem profesjonalizmu albo rozpoczynacie proces indoktrynacji...a zapomniałem to Polska właśnie, tutaj ludzie po komunie nie umieją zrozumieć co znaczy różnorodność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...a tak na marginesie.. czytając resztę komentarzy.... tu nie ma co komentować, tutaj trzeba sie wycofać rakiem i poczekać aż opadnie kurz bitewny, a potem jak to powiedział pewien polityk "dorżnąć watahy"/ "dorżnąć wałachy" .. czy jakoś tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2013 o 03:10, sebba99 napisał:

I powtarzam z pewną
odpowiedzialnością - ta gra jest NUDNA.

Wyjdz.


:<

Dnia 06.01.2013 o 03:10, sebba99 napisał:

radochy, daje satysfakcję itd. Ale sama rozgrywka jest powtarzalna i to bardziej niż
w szachach, jak dla mnie to cos na poziomie warcabów.

Ale z tym przesadziłeś. Powtarzalna niby pod jakim względem? Że stawiasz budynki i budujesz jednostki? Achaaa.


:o


...a zapomniałem to Polska właśnie, tutaj ludzie po komunie nie umieją zrozumieć co znaczy różnorodność...
No i standard. Zwłaszcza u ludzi twojego typu. Nie ma to jak wszystko zrzucić na rzekome cechy narodościowe Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 03:10, sebba99 napisał:

Ale sama rozgrywka jest powtarzalna i to bardziej niż
w szachach, jak dla mnie to cos na poziomie warcabów.


szachy powtarzalne ? to ze wiesz jak porusza sie polowa figur, nie znaczy ze umiesz grac w szachy. to samo z sc2.

kazda gra/tryb powiela jakis schemat. oczywiscie zmiany w ''schematach'' sc2 nie sa opisane w tekscie (a sa baaardzo duze) bo autor nie ma o nich pojecia.

Dnia 06.01.2013 o 03:10, sebba99 napisał:

Nie potraficie uszanować tego,
że ktoś ma odmienne od was zdanie


nikogo tutaj nie obchodzi zdanie pana SS. ludzi obchodzi to ze zamiast betatestu dostali tekst pod tytulem ''nie lubie sc2 bo..."

Dnia 06.01.2013 o 03:10, sebba99 napisał:

Polska właśnie, tutaj ludzie po komunie nie umieją zrozumieć co znaczy różnorodność...


padlem :) przecietny gracz/widz sc2 napewno pamieta komune... wymysl cos jeszcze, moze jakies skutki tego masowego niezadowolnia amatorskim tekstem sa w chrzcie polski ? a moze w rozbiorach ? hmmm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 03:10, sebba99 napisał:

Nie potraficie uszanować tego,
że ktoś ma odmienne od was zdanie i od razu albo próbujecie zbić z pantałyku inwektywami
i brakiem profesjonalizmu albo rozpoczynacie proces indoktrynacji...a zapomniałem to
Polska właśnie, tutaj ludzie po komunie nie umieją zrozumieć co znaczy różnorodność...


Człowieku co ty bredzisz ? Jesli 100 osób próbuje wyjaśnić na czym polega problem a jedna upiera się ciągle przy swoim to chyba coś jest nie tak prawda ? Przecież każdy ci tu powie, na czym polega starcraf i czy warto w ta gre zagrac, o tym nawet nie ma co dyskutowac. Problem jest w tym ze autor zamiast obiektywnego podejscia do tematu, opisal swoje prywatne zdanie na ten temat a to jest chyba najmniej istotna rzecz jaka fani gry chcieli by zobaczyc prawda? Bo ja od serwisu oczekuje rzetelnego podejscia do sprawy a nie opisywania swojego widzi mi się na zasadzie: "nie umiem w to grać, ale ta gra jest nudna", przecież to jest nie do przyjęcia. I bogu winni nowi gracze jeszcze skłonni w to uwierzyć i zrazić się do tak kultowego tytułu. No chyba coś tu jest nie halo. Boli mnie fakt ze to wszysko odbywa sie na Gram.pl bo uwielbiam ten serwis a jak czytam takie artykuly to chce mi sie plakac. Nigdy sie nie zgodze z tym artykulem i uwazam ze autor zlekcewazyl zupelnie dodatek zachowujec sie nie profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj problem nie tkwi w samym SC bo faktycznie: podobnie jak to było w Warcrafcie gra w pewnym momencie cierpi na nudę, choć map jest naprawdę sporo i wcale nie trzeba grać pojedynków jeden na jeden, żeby dobrze się bawić.

Chodzi tutaj o priorytety jakimi powinien kierować się tego typu tekst. Dla przykładu: swego czasu pisałem taki swego rodzaju blog na temat bety Diablo III dzień po dniu opisując co mnie spotkało, porównując to do dwójki, przedstawiając postacie którymi grałem. I wtedy też oceniałem to co zobaczyłem, ale nie w taki sposób: no wiecie - kto nie grał w Diablo to tak naprawdę będzie się tutaj nudził, więc wy tutaj nie macie czego szukać. Powiem szczerze: gdybym nie kupił SC w grudniu i przeczytał tą recenzję, mimo że dobrze wiem co to jest SC i jaki jest trudny w multi, zniechęciłoby mnie to do kupna. Ciekawy jestem jaka będzie recenzja jak już HotS wyjdzie. Z tego co wychodzi to może by dostała 5 i nic więcej co dla mnie jest dziwne jeżeli LoL dostaje wyższe noty, a tak naprawdę jakiś genialny nie jest z tego co widziałem u moich znajomych i opiera się też na praktycznie tym samym, co też nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 15:55, Bambusek napisał:

When cheese fails to jednak słaby przykład. Siłą rzeczy tam głównie trafiają sfrustrowane
wszystkim dzieciaczki, co potrafią wygrać tylko w jeden sposób.


Ok, trafił się sfrustrowany dzieciak. Sam czasem też trafiam na fustratów, którzy używają wobec mnie inwektyw. Czy to znaczy, że cała społeczność SC II jest taka? Nie. Nie raz spotkałem się z taką reakcją, że po przegranym meczu przeciwnik pisze do mnie "grałeś całkiem nieźle, ale widziałem, że zrobisz to i to, bo wskazywało na to śmo i ćmo, a przy okazji twoim słabym punktem jest to i to, ale za to świetniw wykorzystałeś taką i owaką okazję. Chcesz to możemy poćwiczyć".

Volvox - nie będzie dwóch multiplayerów SC II. Będzie jeden z dwoma ladderami i o to się rozchodzi, zresztą spójrz na "fachowca" http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=81173&pid=168

KeyserSoze - obiektywne wpadki nie jednokrotnie zostały wytknięte w komentarzach. A w tekście jest ich sporo. Na przykład twierdzisz, że będzie 6 nowych jednostek i jedna zmodyfikowana. Tak się składa, że w SC II: HotS jest kilka zmodyfikowanych jednostek, które mają nowe zdolności i umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż za bzdury ja tu widzę. Nie odwiedzam gram.pl właściwie wcale i po przeczytaniu tego tekstu wiem dlaczego. Błędy merytoryczne, brak jakiejkolwiek wiedzy na temat praw jakimi rządzą się RTSy. Wiadomość o tym artykule dotarła do mnie przez przypadek, więc wszedłem i przeczytałem, żałuje tego bo aż musiałem się zalogować aby dodać komentarz do tego "tekstu". Nie będę się rozwodził bo wszystko już właściwie zostało powiedziane przez innych użytkowników, cieszy mnie fakt że są inteligentni ludzie w tym kraju, dla których szczytem rozrywki nie jest Crap of Duty.
Pozdrawiam wszystkich, a dla Pana redaktora karny [m] za [m] artykuł. Peace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować