Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2009 o 12:20, haderQ napisał:

> Kolejna analiza filmu :P Dużo ciekawych rzeczy :D Polecam :P
> http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,7053311,Wiedzmin_2___czy_to_rzeczywiscie_wyciek__Analiza_wideo.html


No nie powiem analiza bardzo ciekawa. Pozostaje nam czekać tylko, aż za ileś tam miesięcy
ujrzy nowy Wiedźmin światło dzienne ;)

Ja bym to liczył w latach a nie miesiącach. CDP miał się przyznać już jakiś czas temu do projektów, które prowadzi ale chcieli to zrobić dopiero wtedy gdy będą wiedzieli ile czasu potrzebują do ukończenia gry. No i dupa nie było żadnego info więc całkiem możliwe, że ten film to takie nieoficjalne info:) Kurde szkoda, że to wyciekło bo już zaczynam czekać na W2;/ Naa 1 czekałem całe 5lat!! ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dla porządku przeniesiemy się z dyskusją na temat sequela słynnego polskiego RPG tutaj?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29525&u=165

A ja mam takie pytanie odnośnie pierwszej części. Mam grę w wersji 1.4, co zmienia patch 1.5, bo po uruchomieniu gry widzę nową (?) łatkę. No więc zmienia się coś, czy raczej kosmetyka? Choć w to drugie wątpię patch waży 370 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po małej potyczce z Salamandrą gra się zawiesiła. ;/ Łe tam, pogram sobie może kiedy indziej, może znów za rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 11:13, Leos8 napisał:

Facet wyczyniał piruety, salta, półobroty i obroty. Włosy mogłyby mu zasłonić tę część
widoku z której akurat leci w jego buźkę piękny kawałek viroledańskiej stali.

Ja wiem, że rozpuszczone włosie kłóci się z bitewnym realizmem, ale to gra jest. I nie mam nic przeciwko pozostawieniu fryzury z W1.

Dnia 20.09.2009 o 11:13, Leos8 napisał:

Przyjrzałem się drugi i raz stwierdziłem, że mogliby po prostu je trochę skrócić i związać
opaską.

Ja bym optował za skróceniem włosów i związaniem wszystkiego w kucyk, bez zostawiania niezwiązanej warstwy na karku i po bokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z Wiedźminem, a mianowicie cut-scenki są okropnie rozpixelowane. Tło, a do tego postacie, w szczególności podczas ruchu. Qmpel mówił mi, że to może być wina za nisko ustawionego AA. Mam ustawione na x2 i jest to najwyższe możliwe ustawienie, a przecież powinno być x8. Więc wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc mam ściągnięta edycje rozszerzoną ściągnij PL i gdy próbuje ją zainstalować czekam 2 godziny i nic pisze uaktualnianie plików gry ... rok temu było ok a teraz czekam i czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 13:57, Karol44 napisał:

Prosze o pomoc mam ściągnięta edycje rozszerzoną ściągnij PL i gdy próbuje ją zainstalować
czekam 2 godziny i nic pisze uaktualnianie plików gry ... rok temu było ok a teraz
czekam i czekam


Powiem Ci tak, ja zainstalowałem grę, potem zacząłem instalować uaktualnienie. Było to okienko, że trwa modyfikowanie plików, trwało to dobre ponad półtorej godziny. Najlepiej włącz to, zostaw PC, zdrzemnij się albo zrób tysiąc innych rzeczy ( ja grałem na iksie ;p ). Jeśli chodzi o czas trwania, koledze prawie 3 godziny się uaktualniało, więc trzeba czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 14:17, Karol44 napisał:

He he to ja wiem ale za pierwszym razem trwało to 15 min a teraz ponad 2 godziny ale
ok poczekam .


Kolega, ten sam, o którym mówiłem wyżej - miał podobną sytuację, tylko nie trwało to 15 minut. Najlepiej zostawić PC w spokoju, niech robi co ma robić i będzie gitara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby napisać gdzie można znaleźć białego wilka w trzecim akcie? Wiem, że na bagnach, ale może dokładniejsza jakaś lokacja? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 21:54, Tomicha napisał:

Czy ktoś mógłby napisać gdzie można znaleźć białego wilka w trzecim akcie? Wiem, że na
bagnach, ale może dokładniejsza jakaś lokacja? :)

Basior lata po całych bagnach :P Najczęściej jest na ścieżce, która wychodzi od miejsca z golemami i prowadzi w dół mapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już dawno przeszedłem Wiedźmina ale to na patchu 1.4. Ostatnio nie mam w co grać to zdecydowałem się że zagram sobie jeszcze raz ale już na 1.5. Zainstalowałem gre ściągnołem 1.5 z tej strony http://www.sciagnij.pl/programy/p/Gry-Narzedzia_i_dodatki-Patche-The_Witcher_Patch/8902 i 1.4 z tej http://games.softpedia.com/get/Patch/The-Witcher-Enhanced-Edition.shtml. Próbowałem zainstalować najpierw 1.4 a potem 1.5 ale coś nie wyszło. Nie wiem co jest nie tak. Czy można sprawdzić w grze jakoś jaka jest zainstalowana wersja ? Bo wydaje mi się że coś jest nie tak z tym 1.4 który ściągnołem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 21:54, Tomicha napisał:

Czy ktoś mógłby napisać gdzie można znaleźć białego wilka w trzecim akcie? Wiem, że na
bagnach, ale może dokładniejsza jakaś lokacja? :)

A właśnie jak już znajdziesz i ukatrupisz bestię to napisz czy stawiała opór czy nie bo ja nawet grając na wersji 1.4 musiałem za nim ganiać z mieczem żeby go zabić bo nie zwracał na mnie uwagi ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło teraz pewne przemyślenia odnośnie lokacji w grze. Uważam, że za dużo w Wieśku bagien :) Jedno w zupełności by wystarczyło, na dodatek dwa akty rozgrywają się z udziałem tego samego bagna. Ale zato w czwartym rozdziale jest tak pięknie (szczególnie nad brzegiem), że można łazić bez celu dla przyjemności co też czyniłem :) Szkoda tylko że las nie jest bardziej rozbudowany. A pod koniec gry znowu bagno, po którym ciężko nawigować, bo takie jest zarośnięte trawskiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 20:07, KannX napisał:

Tak mnie naszło teraz pewne przemyślenia odnośnie lokacji w grze. Uważam, że za dużo
w Wieśku bagien :) Jedno w zupełności by wystarczyło, na dodatek dwa akty rozgrywają
się z udziałem tego samego bagna. Ale zato w czwartym rozdziale jest tak pięknie (szczególnie
nad brzegiem), że można łazić bez celu dla przyjemności co też czyniłem :) Szkoda tylko
że las nie jest bardziej rozbudowany. A pod koniec gry znowu bagno, po którym ciężko
nawigować, bo takie jest zarośnięte trawskiem ;)

No wiesz potworki raczej nie biegają po miastach:)
Ale masz rację IV akt to dla mnie cojś pięknego- jeszcze nie widziałem tak pięknych widoków w grze a grałem na minimalnych! Teraz mam nowego lapa więc pewnie pójdzie maxa więc aż się boję xD
LAsek jak dla mnie jest jeszcze lepszy- początkowa jego część (ta z małą polanką jak wychodzi się od strony wioski) to cudeńko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 17:28, Karol44 napisał:

Sprawdź nowa gra dodatkowe przygody jeśli są to masz wersje 1.5


Już ogarnołem mój problem :) Nie mogłem zainstalować 1.4 bo nie miałem paczki językowej którą dodano do 1.5 :o lol..
Gram teraz w wiedźmina drugi raz ale za to na najtrudniejszym poziomie. Mam nadzieję że dam rade hehe :D Wcześniej grałem na średnim a i tak w niektórych momentach miałem problemy.
Są do tej gry jakieś mody ? Tak jak np. w Fallout 3 ?
Nie chodzi mi o dodatkowe przygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 21:16, POZDRO-Grizzly napisał:

Są do tej gry jakieś mody ?

Nie wiem, jakie mody są do F3, ale jest parę modów do Wieśka. Jedne ułatwiają grę(np. mod dający wszystkie wersje zbroi Kruka, Aerondight i Ard''aenye(miecz +200% obrażeń) w truchle Przerazy), inne z kolei utrudniają rozgrywkę - jak np. słynny Flash Mod, który sprawia, że rozgrywkę prowadzi się zupełnie inaczej - trzeba przygotować się solidnie do każdego starcia.Większość z nich znajdziesz na forum thewitcher.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze inne balansują ORAZ utrudniają rozgrywkę, czyli Full Combat Rebalance (FCR) autorstwa człowieka, który napisał Flash Moda na ten przykład :p

Swoją drogą, co za nerdem trzeba być, żeby Wiedźmina sobie ułatwiać...?! :D

edit: I jest oczywiście masa pierdów w stylu "steruj Vesemirem, steruj nagą Triss itp". Oraz np. "Wiedźmin w czarnej kurtce"... pierdoły ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować