moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Hyhy news z tech.wp.pl

Korzystaj z sieci P2P, a pomożesz gospodarce


Jak wynika z raportu opracowanego na polecenie holenderskiego rządu, wymiana plików za pośrednictwem sieci P2P ma dodatni wpływ na rozwój gospodarki.
142 strony raportu jasno dowodzą, że korzystanie z sieci P2P ma pozytywne konsekwencje w życiu gospodarczym i kulturalnym. Ale to nie są wyłącznie puste słowa. Według ekspertów wymiana plików w Internecie przynosi rocznie budżetowi Holandii 100 milionów euro zysków.

Według raportu, sieć P2P udziela dostępu do szerokiego zakresu dóbr kulturalnych, które są wykorzystywane jedynie na zasadzie sprawdzenia ( mamy możliwość przetestowania programu przed jego zakupem ). Jak dowodzą przeprowadzone badania, to właśnie użytkownicy P2P kupują więcej oryginalnego oprogramowania, gier i płyt z muzyką. Poza tym są to osoby wyjątkowo czynnie uczestniczące w życiu kulturalnym np. zdecydowana większość z nich chodzi na koncerty.

Holenderskie prawo zezwala na pobieranie muzyki i filmów z Sieci wyłącznie na własny użytek. Zabroniona jest z kolei wymiana plikami. Zdaniem ekspertów, wprowadzenie surowszych przepisów, za którym opowiadają się organizacje antypirackie, nie przyniesie spodziewanych przychodów branży rozrywkowej. Według raportu koncerny medialne tracą najwięcej nie z powodu łamania praw autorskich, ale wysokiej konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My to wiemy od dawna. Już nie raz nie dwa były publikowane takie badania. Ale oczywiście dla koncernów medialnych one nie istnieją. Potrafią tylko własne niepowodzenia i winy zwalać na piractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 09:37, 88Bonzo napisał:

przychodów branży rozrywkowej. Według raportu koncerny medialne tracą najwięcej nie z
powodu łamania praw autorskich, ale wysokiej konkurencji.

Widać wiele koncernów nie potrafi się przystosować do nowych czasów, ciekawe tylko czy przestaną szukać kozłów ofiarnych i zajmą się także sobą, czy prędzej obudzą się z ręką w nocniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy było by piractwem ściągnięcie gry, odpalenie jej w celu sprawdzenia płynności, a następnie bez żadnego grania usunięcie jej z dysku? Bo zastanawiam się nad LotR: Conquest, ale niestety nie wiem czy mi pójdzie płynnie, a jak wiadomo dema nie ma :( Domyślam się że to piractwo, więc odpada ale me się mylę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 11:46, Xlol1 napisał:

Mam pytanie, czy było by piractwem ściągnięcie gry, odpalenie jej w celu sprawdzenia
płynności, a następnie bez żadnego grania usunięcie jej z dysku? Bo zastanawiam się nad
LotR: Conquest, ale niestety nie wiem czy mi pójdzie płynnie, a jak wiadomo dema nie
ma :( Domyślam się że to piractwo, więc odpada ale me się mylę ;/

Niestety to będzie piractwo, pobierasz nielegalną kopie gry na swój komputer. Ale zapytaj się kolegów czy mają, pozyczenie będzie lepszym rozwiązaniem, tak mi sie wydaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sprawę...

Jest jakiś sposób (patch...?) aby gra chodziła bez płyty. Nie muszę chyba dodawać, że chodzi o sposób legalny.
Pytam, ponieważ płyta nienajnowsza i nie chce jej dalej "zjeżdżać"? Wiem, że jest sposób skopiowania sobie płyty z oryginału (to jest legalne, nie?) dla własnego użytku, ale w tej chwili nie mam takiej możliwości.
Więc... Są takie sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 19:46, Vaxinar napisał:

Mam taką sprawę...

Jest jakiś sposób (patch...?) aby gra chodziła bez płyty. Nie muszę chyba dodawać, że
chodzi o sposób legalny.
Pytam, ponieważ płyta nienajnowsza i nie chce jej dalej "zjeżdżać"? Wiem, że jest sposób
skopiowania sobie płyty z oryginału (to jest legalne, nie?) dla własnego użytku, ale
w tej chwili nie mam takiej możliwości.
Więc... Są takie sposoby?


Wydaje mi się że użycie prgramu Deamon Tools, albo Alcohol 120% nie jest piractwem. Jest o wirtualny napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 19:46, Vaxinar napisał:

Pytam, ponieważ płyta nienajnowsza i nie chce jej dalej "zjeżdżać"? Wiem, że jest sposób
skopiowania sobie płyty z oryginału (to jest legalne, nie?) dla własnego użytku, ale
w tej chwili nie mam takiej możliwości.
Więc... Są takie sposoby?

W pełni legalne będzie tylko sporządzenie kopii, obrazu, lub innych rozwiązań, które nie łamią samego zabezpieczenia... coś takiego było tu opisane, ale nie pamiętam nazwy tego ustrojstwa, więc tego nie napiszę. Mój problem na szczęście został rozwiązany, gdyż jedyna gra, której nośnik tak często używałem, że nośnik padł to Close Combat V, ale na szczęście po zainstalowaniu narzędzia do modowania po zainstalowaniu jakiegokolwiek moda znika konieczność trzymania płyty w napędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 19:46, Vaxinar napisał:

Mam taką sprawę...

Jest jakiś sposób (patch...?) aby gra chodziła bez płyty. Nie muszę chyba dodawać, że
chodzi o sposób legalny.
Pytam, ponieważ płyta nienajnowsza i nie chce jej dalej "zjeżdżać"? Wiem, że jest sposób
skopiowania sobie płyty z oryginału (to jest legalne, nie?) dla własnego użytku, ale
w tej chwili nie mam takiej możliwości.
Więc... Są takie sposoby?

Możesz skopiować płytę, posiadanie oryginału i kopii na płycie nie jest piractwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 15:22, Don Zorro napisał:

Mam pytanie - skąd i czy legalnie można ściągnąć teledyski The Rasmus( najlepiej
uwory Black Roses, In The Shadows, First day of my life)?


marlen230


To znaczy, ze mogę skopiować FIFĘ 09 brata i grać jak w oryginał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uważacie że to dziwne

Gry w Stanach są nieco tańsze od naszych, a USA jest na pierszym miejscu o Piractwo ?

Przy Okazji miałem zamiar dziś zessać Sacred z dodatkami, gdy nagle wyjmuje z kierzeni 30zł które mam od wczoraj, i tak sobie myśle ch....a jaki ja głupi ta gra niecałe 24zł mam kasę i trzeba ją kupić :P, więc dziś wychodzę ją zakupić :D, bo w Dungeon Sige przez neta nie pogram, niestety, ale też mam orginalnego kupionego za niecałe 24zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 10:16, The GaM3R napisał:

Ciekawe Ciekawe ^^ To ciekawe ile w Polsce było przychodów :D ??



Miliardy pewnie. ;D ale ja jak chce coś przez P2P legalnie ściagnąć (freeware) to nigdy seedów nie ma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 15:36, Pablo1989 napisał:

Przy Okazji miałem zamiar dziś zessać Sacred z dodatkami, gdy nagle wyjmuje z kierzeni
30zł które mam od wczoraj, i tak sobie myśle ch....a jaki ja głupi ta gra niecałe 24zł
mam kasę i trzeba ją kupić :P, więc dziś wychodzę ją zakupić :D, bo w Dungeon Sige przez
neta nie pogram, niestety, ale też mam orginalnego kupionego za niecałe 24zł.


Wiesz oryginały lepiej na półce wyglądają.;D Pierwszą grą jakom kupiłem legalnie był Sacred właśnie. Wydałem 50zł (TopSeller). Teraz kupuje same oryginały, fakt sama Kolekcja Klasyki i Extra Klasyka i tym podobne serie, ale gram. I mam teraz taki ładny rządek pudełek z grami na półeczce nad kompem a nie jakąś stertę białych DVD podpisanych Markerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 15:23, Don Zorro napisał:

To znaczy, ze mogę skopiować FIFĘ 09 brata i grać jak w oryginał?


Nie, to znaczy że możesz skopiować swoją własną Fifę 09 i mieć dwie płyty. Na przykład po to, że jeżeli jedna Ci zginie, porysuje się czy pęknie nie będziesz musiał liczyć na producenta i tracić czasu na jej wymianę. Jest jeszcze parę innych powodów dla których ludzie mogą chcieć robić sobie kopie własnych płyt, ale dotyczy to wyłącznie płyty, nie można "skopiować" kodu rejestracyjnego. Innymi słowy nie możecie skopiować gry, jedynie sam nośnik dla bezpieczeństwa i wygody użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 15:36, Pablo1989 napisał:

Czy nie uważacie że to dziwne

Gry w Stanach są nieco tańsze od naszych, a USA jest na pierszym miejscu o Piractwo ?

Skąd masz taką inf, że USA jest na ierwszym miejscu pod względem liczby piratów? bo trudno mi uwierzyć, aby liczba piratów w USA była wyższa od Chin chociażby....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.technonews.pl/Technonews/1,94439,6202333,Monty_Python_wrzuca_skecze_na_YouTube_i____zarabia.html
Cóż ostatnimi czasy coraz więcej newsów w podobnym tonie, walka z piractwem w standardowy sposób daje np. szczyty list najbardziej piraconych utworów, a ci którzy próbują podejść do tematu w odmienny sposób potrafią na tym nieźle zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się