olcia13

Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

2947 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2008 o 18:04, Geek with AS napisał:

> > Kilka pytan:
Teraz ja .
a) Czy to że nie-pałam-miłością-do-CDP ( choć nie można powiedzieć że nie lubię) to mnie z
góry przekreśla z kolektywu, i to że miałem bodaj 2 degrady ?

To nie ma nic wspólnego z tym, czyli twoją rangą na forum a także czy lubisz CDP czy nie .

Dnia 08.01.2008 o 18:04, Geek with AS napisał:

b)Czy jakby jakiś serwis non-profit o grach się zgłosił (jeden z bardziej odwiedzanych) to
w tym przypadku można by było się wymienić bannerami ( nie za dużymi)

Wydaje mi się że tak.

Dnia 08.01.2008 o 18:04, Geek with AS napisał:

c) Czy jak pomysł na stronę będzie dobry , to zaproponujecie jakiś CMS ? (bo gwiazdka * Jeżeli
strony nie ma jeszcze w sieci, pozostaw to pole puste sugeruje że można nie mieć)

Naturalnie, gdy dostałbyś się do kolektywu to automatycznie dostajesz cms-a .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 15:55, piotr.kwazi napisał:

Zainteresował mnie kolektyw gram.pl Czy to jest darmowe?

Tak kolektyw jest darmowy

Dnia 08.01.2008 o 15:55, piotr.kwazi napisał:

I czy nie ma tam żadnych "haków" ?

Haki, haczyki pełno tam tego :) Np status Platynowy w życiu realnym jest statusem plastikowym

Dnia 08.01.2008 o 15:55, piotr.kwazi napisał:

Proszę o prędką odpowiedź


Prowadzić stronę w kolektywie można, tylko strasznie ciężko jest zorganizować jakiś konkurs dla czytelników w którym były by jakieś atrakcyjne nagrody np gry komputerowe dla najlepszych prac. :)

Tutaj wszystko masz wypisane jak klikniesz na dole czytaj więcej (nie wiem po co to ukrywać w czytaj więcej...) - dlatego tak ciężko znaleźć regulamin do kolektywu http://kolektyw.gram.pl/

W moim przypadku Platyna nie sprawdziła się, żaden z punktów nie został spełniony oprócz ostatniego, bo konta e-maila mają także Ci ze srebrnego. Nie miałem nawet powiększonego serwera tylko taki jak wszyscy :)

Odszedłem z kolektywu i nie żałuję - przynajmniej mogłem zrobić dla swoich czytelników ciekawy konkurs i coś fajnego działo się na mojej stronie :) Ale nie zniechęcam może Tobie będzie tam dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 18:04, Geek with AS napisał:

> > Kilka pytan:
Teraz ja .
a) Czy to że nie-pałam-miłością-do-CDP ( choć nie można powiedzieć że nie lubię) to mnie z
góry przekreśla z kolektywu, i to że miałem bodaj 2 degrady ?


Jeśli nie pałasz miłością to trudno będzie Ci to ukryć na dłuższą metę, bo po przystąpieniu do kolektywu będziesz jeszcze mniej pałał, bo dojdą różnego rodzaju problemu chociażby z doproszeniem się o jakąś pomoc z technicznego punktu prowadzenia strony - trzeba mieć dużą cierpliwość i być naprawdę wielkim optymistą, przez jakiś czas człowiek to wytrzymuje, ale potem sympatia się zmniejsza i wchodzi się w jakiś dziwny kierat nie do wytrzymania.

Tak normalnie doradziłbym Ci założenie nowego konta na gram.pl, abyś mógł się tam dostać, ale jeżeli już teraz nie przepadasz za CDP to chyba nie ma nawet sensu starać się przystąpić do kolektywu, bo w nich to trzeba się patrzeć jak w Święty obraz. Mnie tej Świętości zabrakło, najbardziej zależało mi na czytelnikach, bo prowadziłem stronę z powołania ale skoro nie mogłem dla nich załatwić różnych podstawowych spraw to i moja sympatia do kolektywu się wykruszyła, tym bardziej, że nie potrafili ze mną dobrze postępować, nie docenili mojego geniuszu ;) - tu mi się ciśnie coś na usta, ale już nie napiszę co. Po prostu co kolwiek poprosiłem wszystko miałem odwrotnie.

Ale najbardziej dobił mnie specjalnie zepsuty cały czas syczący kawowar przez Tudda na spotkanku w celu zmylenia mojej orientacji :P No po prostu taki lol był, nikt raczej tak nie postępuje - pierwszy raz w życiu coś takiego widziałem. - Dobrze, że inny pracownik przyszedł i naprawił kawowar z tekstem, a kto to tak popsuł, bo specjalnie był wciśnięty bez kawy i tak puste powietrze ciągło xD Błożesz ty mój - ratujcie :P jak dobrze, że mam już to za sobą :)

Naprawę trudno coś doradzić, bo czasem się zdarza, że ktoś bardzo jest za nimi - długo tam się udziela i robi dla nich wiele fajnych rzeczy, ale też za bardzo nie chcą go przyjąć do kolektywu, także nie ma na to żadnej recepty wydaje mi się, że najlepiej być po prostu optymistą pełnym znakomitych pomysłów.

Dnia 08.01.2008 o 18:04, Geek with AS napisał:

b)Czy jakby jakiś serwis non-profit o grach się zgłosił (jeden z bardziej odwiedzanych) to
w tym przypadku można by było się wymienić bannerami ( nie za dużymi)


Ja to robiłem, ale po cichu - czasem mi się udawało, czasem nie :)

Dnia 08.01.2008 o 18:04, Geek with AS napisał:

c) Czy jak pomysł na stronę będzie dobry , to zaproponujecie jakiś CMS ? (bo gwiazdka * Jeżeli
strony nie ma jeszcze w sieci, pozostaw to pole puste sugeruje że można nie mieć)


Tak dostaniesz CMS-a - można przywyknąć do niego w ostatnim czasie był poprawiany tak więc nie powinien być taki zły. Aczkolwiek ze swojego obecnego PHP-Fusion jestem bardziej zadowolony - jest tam wspaniały polski support na którym można dostać kompleksową pomoc na bardzo wysokim poziomie. Nikt tam nie pyta po co Ci taki bajer, po prostu dostaję miłą przyjacielską odpowiedź i to wszystko - odkąd odszedłem z kolektywu bardzo wiele się nauczyłem - prowadząc swoją stronę na swoim czuję się tak jakbym miał 10 letnią praktykę w firmie informatycznej, po prostu nareszcie wszystko potrafię zrobić, a nawet pomóc innym :) - to może się człowiekowi przydać w życiu, a w kolektywie tego nie osiągniesz, bo wszystko jest zabezpieczone przed skasowaniem i nadpisaniem i o wszystko musisz wielokrotnie prosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 18:04, Geek with AS napisał:

> > Kilka pytan:
Teraz ja .
a) Czy to że nie-pałam-miłością-do-CDP ( choć nie można powiedzieć że nie lubię) to mnie z
góry przekreśla z kolektywu, i to że miałem bodaj 2 degrady ?


Cóż, nikt nikogo do miłości zmuszać nie może. Tak ogólnie ;)
A poza tym usługa realizowana jest przez gram.pl, nie CDP, więc to z gram będziesz współpracował :)

Dnia 08.01.2008 o 18:04, Geek with AS napisał:

b)Czy jakby jakiś serwis non-profit o grach się zgłosił (jeden z bardziej odwiedzanych) to
w tym przypadku można by było się wymienić bannerami ( nie za dużymi)


W przypadku serwisów o charakterze niekomercyjnym nie ma z reguły problemów z wymianą reklam.

Dnia 08.01.2008 o 18:04, Geek with AS napisał:

c) Czy jak pomysł na stronę będzie dobry , to zaproponujecie jakiś CMS ? (bo gwiazdka * Jeżeli
strony nie ma jeszcze w sieci, pozostaw to pole puste sugeruje że można nie mieć)


Tak, oferujemy własnego, autorskiego CMS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 16:43, Spaykus napisał:

> > > Kilka pytan:

Wysłane, dzięki za odpowiedź. Ile wynosi przeciętny czas odpowiedzi na zgłoszenie ? tzn. czy mogę się spodziewać odpowiedzi w tym tygodniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 17:25, Geek with AS napisał:

> > > > Kilka pytan:
Wysłane, dzięki za odpowiedź. Ile wynosi przeciętny czas odpowiedzi na zgłoszenie ? tzn. czy
mogę się spodziewać odpowiedzi w tym tygodniu ?


Max tydzień. Odp. dostaniesz jeszcze w tym albo w przyszłym tygodniu. Odrobinkę cierpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie,

Pomijając resztę treści Twojego posta, pozwolę sobie odwołać się do jego fragmentu:
„Ale najbardziej dobił mnie specjalnie zepsuty cały czas syczący kawowar przez Tudda na spotkanku w celu zmylenia mojej orientacji :P No po prostu taki lol był, nikt raczej tak nie postępuje - pierwszy raz w życiu coś takiego widziałem. - Dobrze, że inny pracownik przyszedł i naprawił kawowar z tekstem, a kto to tak popsuł, bo specjalnie był wciśnięty bez kawy i tak puste powietrze ciągło xD Błożesz ty mój - ratujcie :P jak dobrze, że mam już to za sobą :)”
Niniejszym informujemy Cię o oficjalnym i ostatecznym ostrzeżeniu. Prosimy o zaprzestanie umieszczania nieprawdziwych i oczerniających informacji zarówno o pracownikach gram.pl, jak i pracy w gram.pl.
Pamiętaj także, że na forum, oprócz Ciebie przebywają także inni Użytkownicy, nie mniej ważni od Ciebie. Pragniemy przypomnieć, że forum gram.pl nie jest Twoim prywatnym miejscem gdzie, bez uwagi na innych użytkowników, możesz notorycznie i bezkarnie oczerniać kolejne osoby związane z gram.pl i firmą CD Projekt oraz innych Użytkowników forum . Temat został zakończony, a Twoje powroty w tym wątku przynoszą kolejne „rewelacje”, których nikt już nawet nie komentuje.
Nie dostajesz bana w tym momencie, ponieważ otrzymujesz od nas ostatnią szansę. Udzielaj się, jeśli masz na to ochotę, na forum gram.pl, natomiast nigdy więcej nikogo już nie obrażaj. Każde kolejne złamanie regulaminu i/lub netykiety (w tym umieszczanie reklam) poskutkuje nieodwołalnym banem.
Każde kolejne konto przez Ciebie założone zostanie zbanowane. Zaznaczamy, że zostanie zbanowane także konto główne, z którego aktualnie się wypowiadasz.

Pozdrawiam,

Justyna Milewska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 17:30, Spaykus napisał:

> > > > > Kilka pytan:
> Wysłane, dzięki za odpowiedź. Ile wynosi przeciętny czas odpowiedzi na zgłoszenie ? tzn.
czy
> mogę się spodziewać odpowiedzi w tym tygodniu ?

Max tydzień. Odp. dostaniesz jeszcze w tym albo w przyszłym tygodniu. Odrobinkę cierpliwości
:)

Wiem wiem, kolektyw to nie takie Hop siup...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 17:44, Kizibono napisał:

Sorki ale mam pytanie co to tak wogule jest ten Kolektyw ktoś m może wyjaśnić ??


Wujka google mogłeś zapytać :/. Kolektyw to usługa hostingu stron o tematyce gier. resztę informacji znajdziesz: http://kolektyw.gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 17:50, Lumbago napisał:

> Sorki ale mam pytanie co to tak wogule jest ten Kolektyw ktoś m może wyjaśnić ??
Wujka google mogłeś zapytać :/. Kolektyw to usługa hostingu stron o tematyce gier. resztę informacji
znajdziesz: http://kolektyw.gram.pl


ok dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już o kolektywie.
To przydałoby się w gothic.gram.pl dodać zakładkę o G4. W sumie to pojawiło się już wiele informacji o nim i mógłby to ktoś zebrać w kupę i wrzucić na stronkę. Przydałoby się aby można tam było znaleźć chociaż jakiekolwiek informacje o G4. Że robi go Spellbound, że nie będziemy już sterować beziem, że gra będzie prequelem... no cokolwiek. Przecież skoro nie tam to gdzie mamy takie informacje zdobywać? Fajnie byłoby nie przeszukiwać całych googli aby dowiedzieć się jakichś nowinek o Gothicu. Niby nie wiadomo jeszcze kto będzie polskim wydawcą ale przecież to jest chyba strona o grach z serii gothic, a nie o częściach Gothica które wydał CDP. Czy nie mam racji?? A jeśli wydawca nie ma znaczenia to tym bardziej nie powinno być problemów.

Po prostu moim zdaniem przydałoby się wreszcie uruchomić dział o G4. Wtedy gothic.gram.pl będzie bodaj jedyną stroną o Gothicu która uruchomiła już taki dział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to napisać to napisze w punktach:
1. Czy jak bym chciał dołączyć do kolektywu to muszę mieć stronę sam o jakiejś grze? I czy w ogóle mogę założyć taką stronę o jakiejś grze?
2. Czy jak nie umiem tych takich PHP i tym podobnych to się do tego nie nadaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to napisać to napisze w punktach:
1. Czy jak bym chciał dołączyć do kolektywu to muszę mieć stronę sam o jakiejś grze? I czy w ogóle mogę założyć taką stronę o jakiejś grze?
2. Czy jak nie umiem tych takich PHP i tym podobnych to się do tego nie nadaje?

Nie wiem jak to się stało że dwa posty się wyświetliły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 16:18, trutututu napisał:

Nie wiem jak to napisać to napisze w punktach:
1. Czy jak bym chciał dołączyć do kolektywu to muszę mieć stronę sam o jakiejś grze? I czy
w ogóle mogę założyć taką stronę o jakiejś grze


Kolektyw to platforma skupiająca ciekawe strony internetowe, więc jakaś by się przydała, jeśli chce się z niej korzystać :)

Dnia 13.01.2008 o 16:18, trutututu napisał:

2. Czy jak nie umiem tych takich PHP i tym podobnych to się do tego nie nadaje?


W tym aspekcie jesteśmy w stanie redakcjom pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 17:37, Soleila napisał:

Prosimy o zaprzestanie umieszczania nieprawdziwych i oczerniających informacji zarówno o pracownikach
gram.pl, jak i pracy w gram.pl.


Haki, haczyki ups... rybka chwyciła :D Bo widzisz ja mam nagranko z tego spotkanka, tak przez przypadek mp3 mi się włączył i nie przypuszczam, aby to nagranko komukolwiek się spodobało, ale jeśli sobie życzysz mogę je puścić - jest to ponad cztery godziny wspaniałej zabawy, coś w rodzaju "być, albo nie być" :)

Po wysłuchaniu nagranka wszyscy zrozumieją dlaczego wpław wskoczyłem do wody z tej Waszej pływającej platformy, którą nazywacie kolektywem i gotów byłem nawet się utopić, aby tylko uciec. Dziś jestem po drugiej stronie brzegu i mam nadzieję, że to, że byłem wśród Was, miało jednak jakiś sens i będzie miało wpływ na Waszą przyszłość. Może uda mi się zasiać coś dobrego w Waszych sercach, bo widzisz tak naprawdę liczy się tylko to, co dobrego zrobimy w życiu. :)

Pozdrawiam,
Kamil

Ps: Proszę - nie zwracaj się do Maćka - on już od dawna nie wchodzi na gram.pl i pewnie wiesz dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 19:02, Kamil.i.Maciek napisał:

Haki, haczyki ups... rybka chwyciła :D Bo widzisz ja mam nagranko z tego spotkanka, tak przez
przypadek mp3 mi się włączył i nie przypuszczam, aby to nagranko komukolwiek się spodobało,
ale jeśli sobie życzysz mogę je puścić - jest to ponad cztery godziny wspaniałej zabawy, coś
w rodzaju "być, albo nie być" :)


To jest gwóźdź do internetowej [zgadywanka] Gramu? ;]
A tak serio to jeśli się nie mylę, polskie prawo zabrania "podsłuchiwania/nagrywania" bez zgody. Co innego osoby publiczne. Spaliłeś na całej linii,a przez to sam sobie narobiłeś "bigosu" i to niezłego. I proszę nie odpowiadaj na ten post :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 14:11, Modest-Vermin napisał:

A tak serio to jeśli się nie mylę, polskie prawo zabrania "podsłuchiwania/nagrywania" bez zgody. Co innego
osoby publiczne.


A jak sądzisz oddychania prawo też zabrania? Bo widzisz rozmowy w których uczestniczysz masz prawo sobie nagrać. Nie ma też mowy o żadnym podsłuchiwaniu z mojej strony.

Dnia 19.01.2008 o 14:11, Modest-Vermin napisał:

Spaliłeś na całej linii,a przez to sam sobie narobiłeś "bigosu" i to niezłego.


Nie wiem czy tak spaliłem, czasem kogoś lubimy, ale ten ktoś robi coś bardzo złego, myślę, że chyba trzeba przyjąć to do wiadomości. Nie można za wszelką cenę bronić ludzi, którzy źle postępują, trzeba się zastanowić, co jest większą wartością, bo ktoś młody przez takie osoby może sobie nawet jakąś krzywdę zrobić, a wtedy wszyscy, którzy coś wiedzieli i nie zareagowali będą temu winni.

Dnia 19.01.2008 o 14:11, Modest-Vermin napisał:

I proszę nie odpowiadaj na ten post :)


Jak piszesz na forum to i musisz też liczyć się z odpowiedzią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 19:21, Kamil.i.Maciek napisał:

> A tak serio to jeśli się nie mylę, polskie prawo zabrania "podsłuchiwania/nagrywania"
bez zgody. Co innego
> osoby publiczne.

A jak sądzisz oddychania prawo też zabrania? Bo widzisz rozmowy w których uczestniczysz masz
prawo sobie nagrać. Nie ma też mowy o żadnym podsłuchiwaniu z mojej strony.


Gadając z lustrem to owszem. Taki pewny jesteś tego że możesz innych nagrywać bez ich wiedzy? Ja wątpię w takie regulacje prawne i nie będę już o nich tutaj dywagował.

Dnia 19.01.2008 o 19:21, Kamil.i.Maciek napisał:

Nie można za wszelką cenę bronić ludzi, którzy źle
postępują, trzeba się zastanowić, co jest większą wartością, bo ktoś młody przez takie osoby
może sobie nawet jakąś krzywdę zrobić, a wtedy wszyscy, którzy coś wiedzieli i nie zareagowali
będą temu winni.


To brzmi jak aluzja do samego siebie. Wiesz, powoli mnie śmieszy co ty wypisujesz. Idź do mamy, niech cie przytuli, wypłacz się na ramieniu, może to pomoże.

Dnia 19.01.2008 o 19:21, Kamil.i.Maciek napisał:

> I proszę nie odpowiadaj na ten post :)
> Jak piszesz na forum to i musisz też liczyć się z odpowiedzią.


Jeśli ktoś komuś zwraca uwagę na to jak postąpił i prosił, to osoba inteligentna powinna sobie poradzić z pohamowaniem swoich ambicji i zakończyć, bo idąc tym tokiem myślenia bez końca można rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.