Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2010 o 15:05, MarchewaSoler napisał:

W przeciwieństwie do Miklaka chętnie usłyszałbym bardziej dronowy Agalloch,
i tak wszystko co stworzą, będzie świetne.

Drone na EPki. Longplaye niech grają mocniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 15:18, Miklak napisał:

> W przeciwieństwie do Miklaka chętnie usłyszałbym bardziej dronowy Agalloch,
> i tak wszystko co stworzą, będzie świetne.
Drone na EPki. Longplaye niech grają mocniejsze.

Też jakieś wyjście, choć mnie akurat w tym przypadku to obojętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok słucham zespołu który gra podobnie do Helloween/Gamma ray, czyli tradycyjny Niemiecki Power metal, mam nadzieję że coś polecicie, bo mimo wszystko osłuchane tamte zespoły mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 12:05, kindziukxxx napisał:

ok słucham zespołu który gra podobnie do Helloween/Gamma ray, czyli tradycyjny Niemiecki
Power metal, mam nadzieję że coś polecicie, bo mimo wszystko osłuchane tamte zespoły
mam.

Nie jestem jakoś specjalistą od niemieckiego power metalu, ale Edguy oraz Gamma Ray powinny trafić do twoich upodobań.

@Edit
Zapomniałem - jeszcze Blind Guardian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 12:05, kindziukxxx napisał:

ok słucham zespołu który gra podobnie do Helloween/Gamma ray, czyli tradycyjny Niemiecki
Power metal, mam nadzieję że coś polecicie, bo mimo wszystko osłuchane tamte zespoły
mam.

Running Wild czy Rage, to pewnie znasz. Zawsze są jeszcze: Scanner, Attack i Heavens Gate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było...
Ale nie owijając w bawełnę- chciałem Wam przedstawić zespół, z którym właśnie nagrałem demo (wszystkie kawałki na majspejsie) http://www.myspace.com/rapturefeast
Muzyka jest co prawda bardziej rockowa, ale myślę, że powinno się spodobać ;)
No i mam nadzieję, że panowie moderatorzy nie obrażą się na ten niewielki przejaw autoreklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 12:05, kindziukxxx napisał:

ok słucham zespołu który gra podobnie do Helloween/Gamma ray, czyli tradycyjny Niemiecki
Power metal, mam nadzieję że coś polecicie, bo mimo wszystko osłuchane tamte zespoły
mam.

http://www.youtube.com/watch?v=5ml921S2aO0

http://www.youtube.com/watch?v=DRInhEFcsZE


i z hiszpani http://www.youtube.com/watch?v=DRInhEFcsZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 21:38, Caelethi napisał:


Są wiadomości po których serce bije mocniej. Ta jest jedną z nich. Ja już chcę! btw -to oficjalna okładka albumu?

Co do nowego Drudkha - gorzej niż na ''Microcosmos''. Szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raczej.

A co do tego Drudkha to sam nie wiem, sprawdzałem kątem ucha te kawałki na youtube i do nich po prostu trzeba się przyzwyczaić, tak sądzę. Jeśli znajdę chęc i czas na kilka odsłuchów, to zdam raport.

Żebyście nie zapomnieli przypadkiem: nowy Electric Wizard pierwszego listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na horyzoncie już widać nową płytę Jag Panzer... Co prawda, tylko tytuł został na razie ujawniony ;p Czekam z niecierpliwością. The Scourge Of The Light, bo tak się zwie, wydana zostanie jakoś na początku 2011 roku, czyli już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 20:06, EmperorKaligula napisał:

Jeżeli chodzi o wokal, to szczerze mówiąc po Twojej opinii spodziewałem się czegoś więcej. A folkowe akcenty sprawiają wrażenie raczej przeciętnych (ogólnie folk w black metalu widzę bardzo chętnie, ale w tym przypadku wypada on średnio, praktycznie same syntezatory).
Mimo wszystko jest to trochę za dobre by się bliżej nie przyjrzeć (bitewna tematyka - mniam). Znajdę dla nich szczyptę czasu w weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 21:53, Metal-jestem napisał:

Ale nie owijając w bawełnę- chciałem Wam przedstawić zespół, z którym właśnie nagrałem
demo (wszystkie kawałki na majspejsie) http://www.myspace.com/rapturefeast

Kurczę, nieźle Wam to wyszło. :) Przyzwoita rejestracja dźwięku, jak na demo.
A Ty czym się zajmujesz w zespole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 12:12, Kardithron napisał:

Jeżeli chodzi o wokal, to szczerze mówiąc po Twojej opinii spodziewałem się czegoś więcej.
A folkowe akcenty sprawiają wrażenie raczej przeciętnych (ogólnie folk w black metalu
widzę bardzo chętnie, ale w tym przypadku wypada on średnio, praktycznie same syntezatory).
Mimo wszystko jest to trochę za dobre by się bliżej nie przyjrzeć (bitewna tematyka -
mniam). Znajdę dla nich szczyptę czasu w weekend.


muzycznie ani wokalnie szalu nie ma, ale cos maja w sobie ze sluchalc przestac nie moge :) Troche debiutow w mijajacym tygodniu slyszalem i zaden mnie nie porwal jak Powerless :)

a tu cos z innej beczki:

Enforcer (Swe) - Diamonds http://www.metal-archives.com/release.php?id=269983

zajebisty speed/powerek - oldschool pelna geba i masa fuunu^2 - banan nie schodzi z twarzy przez cala dlugosc plyty :D

http://www.youtube.com/watch?v=F2McrCKVyDI utwor Katana :) jest wiecej na YT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 21:53, Metal-jestem napisał:

Dawno mnie tu nie było...
Ale nie owijając w bawełnę- chciałem Wam przedstawić zespół, z którym właśnie nagrałem
demo (wszystkie kawałki na majspejsie) http://www.myspace.com/rapturefeast
Muzyka jest co prawda bardziej rockowa, ale myślę, że powinno się spodobać ;)
No i mam nadzieję, że panowie moderatorzy nie obrażą się na ten niewielki przejaw autoreklamy.

7 utworów prawie na mini LP się nada, a i pytanie w studiu to nagrywaliście? bo nawet dobrze zmasterowane i naprawdę jako całość prezentuje się dobrze, a i wokal przyzwoicie wyszedł, a to jest zazwyczaj największa bolączka małych zespołów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 12:16, Kardithron napisał:

Kurczę, nieźle Wam to wyszło. :) Przyzwoita rejestracja dźwięku, jak na demo.
A Ty czym się zajmujesz w zespole?

Gram na gitarze. Oprócz tego jestem współtwórcą większości kawałków.

kindziukxxx
Korygując- jest 6 utworów, a nie 7 ;)
Jeśli chodzi o nagrywanie to były to bardzo domowe sposoby. Perkusja jest z automatu, ale są nałożone lepsze sample i wg mnie brzmi to bardzo dobrze zwłaszcza, że póki co jeszcze nikt się nie zorientował :D
Partie gitarowe były ściągane mikrofonem z mojej własnej paki, bas jest nagrany przez linię, a wokale specjalnym mikrofonem do nagrywania wokali. Poza tym mamy znajomego, który nam to naprawdę profesjonalnie zmiksował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczyłes się gdzies śpiewać? Bo masz dobry wokal.

PS. Kurde im częściej słyszę takie początkujące zespoły tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie umiem śpiewać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 00:21, KannX napisał:

Uczyłes się gdzies śpiewać? Bo masz dobry wokal.

PS. Kurde im częściej słyszę takie początkujące zespoły tym bardziej utwierdzam się w
przekonaniu, że nie umiem śpiewać ;)

Przeczytaj wyżej ;) ja gram na gitarze. Ale jeśli chodzi o naszego wokalistę, to z tego co wiem nigdy nie brał jakichś poważnych lekcji śpiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 00:30, Metal-jestem napisał:

Przeczytaj wyżej ;) ja gram na gitarze. Ale jeśli chodzi o naszego wokalistę, to z tego
co wiem nigdy nie brał jakichś poważnych lekcji śpiewu.


Kurde sory, jakoś pobieżnie przeleciałem te opisy ;) Tera już wiem wszystko, powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2010 o 23:17, Metal-jestem napisał:

kindziukxxx
Korygując- jest 6 utworów, a nie 7 ;)

oj tam 6 i tak dużo jak na demo IM miało 3 :)

Dnia 25.09.2010 o 23:17, Metal-jestem napisał:

Jeśli chodzi o nagrywanie to były to bardzo domowe sposoby. Perkusja jest z automatu,
ale są nałożone lepsze sample i wg mnie brzmi to bardzo dobrze zwłaszcza, że póki co
jeszcze nikt się nie zorientował :D

no bo nie idzie się zorientować, przynajmniej nie na mój słuch :)

Dnia 25.09.2010 o 23:17, Metal-jestem napisał:

Partie gitarowe były ściągane mikrofonem z mojej własnej paki, bas jest nagrany przez
linię, a wokale specjalnym mikrofonem do nagrywania wokali. Poza tym mamy znajomego,
który nam to naprawdę profesjonalnie zmiksował.

czyli brawa dla znajomego bo stanął na wysokości zadania, a zespół cóż zagrał swoje :), jak będziecie grać w 3city to daj znać na pewno wpadnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować