Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Czy Wam też pieniądze do wirtualnego portfela wlatują zdecydowanie za wolno? Jak świat światem, grając w G3 zawsze mamony miałem pod dostatkiem, ale po zainstalowaniu 1.7 chwilami brakuje mi nawet na naukę umiejętności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 08:47, DJ Szlafrok napisał:

Czy Wam też pieniądze do wirtualnego portfela wlatują zdecydowanie za wolno? Jak świat
światem, grając w G3 zawsze mamony miałem pod dostatkiem, ale po zainstalowaniu 1.7 chwilami
brakuje mi nawet na naukę umiejętności...


Zalezy, ja na ten przykład nie kupowałem pancerza lepszego od Lekkiego Pancerza Buntowników (bo w Nordmarze za rudę mam lepszy), ale nie ma co ukrywać że ceny podskoczyły.
Może dlatego że jestem niezłym skąpcem to zamiast kupowania mikstur leczniczych tylko wziąłem przepis i tak zrobiłem 150 miktur.

Dzięki czemu mam czym płacić za poprawę i wykupywanie umiejętności a i tak sporo zostaje.

I tak to nie przebije Gothica2 gdzie problem z finansami miałem niesamowity, po prostu mało było wartościowych rzeczy etc.
Zresztą zobacz ile kosztuje Pancerz Paladyna przed i po nowym patchu:]

A dotąd i tak nie jest przydatna umiejętność Targowania się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 10:11, Infes napisał:

Co tam pisze "Anna"? Gdzie dokładnie to się znajduje? :D


Tam gdzie jest grobowiec Bardura (wiem że podobne imię do Baldura), w pobliżu jest jaskinia z cierniostworem który połknął kamień tego przodka, są tam skały przez które się przeskakuje (BTW. parkour w Gothicu3 jest niezłe, acz ze wspinaniem byłoby wspaniałe) i tam się dojdzie jakoś:]

Jak dla mnie to ślad albo twórców gry albo tych od łatki 1.7 :]

ANNO ctp? Dunno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 08:37, castlerock napisał:

coś musiałes namieszac. przeszedłem G3 chyba trzy razy bez łatek z łatkami i teraz przechodzę
po raz czwarty ale takiego babola nie uświadczyłem. Zreszta - tylko dlatego rezygnujesz
z gry? z powodu 5 czy 10 pkt nauki i 2 tys. złota?! pod koniec gry i tak miałbyś ok.
100 pkt nauki i ok. 1 mln złota z którymi nie ma juz co zrobić.
Sorry ale ty chyba zwyczajnie nie lubisz sagi gothic. innej opcji nie widzę.


Idziemy w dwoch roznych kierunkach, to ze lubilem 1 i 2 czesc nie oznacza ze bede tolerowal nie dopracowanego porduktu. Pamietam jak wyszla gra to ludzie mi tu napisali to samo co Ty, twierdzac ze wystarczy uzyc kodow aby gra ruszyla dalej, a teraz znika mi umiejetnosc i mam grac dalej? Mogl nawet zniknac jeden goblin, nie interesuje mnie to, zaplacilem za gre i ma wszystko dzialac, a nie po dwoch latach na sprzecie ktory jest 4 krotnie lepszy niz g3 wymaga nadal sa problemy. Jest jeszcze spora liczba rzeczy ktore mi sie tam nie podobaja, walka przynajmniej na poczatku jest benzadziejna, macham mieczem prosto w goscia a stal przechodzi przez niego jak przez ducha i nic mu nie robi. save game i load trwa poprsotu wieki z 4 gb ramu ddr 3, gdzie grafika jest beznadziejna. To ze lubilem ta gre nie oznacza ze bede sie meczyl z nia bo to gothic, to jakies chore wogole podejscie, nie jest od niej uzalezniony. A jak zes przeszedl gre bez latek to ja nie wiem, bo mi ciagle gorn wybiegal gdzies i ginal, czasem szedlem robic q, wracam a ten nie zyje...i co mialem za kazdym razem gre zaczynac od nowa? a moze stac w obozie 24 h i go pilnowac zeby go wilki nie zabily? Bo to gothic i jako prawdziwy fan gry powinienem grac w to na sile, mimo ze tworcy dali ciala na calej lini? Tak nie bedzie, kupujac orginal chce grac sobie swobodnie, gra ma mi sprawiac przyjemnosc, a nie zebym musial uzywac jakis dziwnych kodow czy bog wie czego zeby przejsc gre, albo czekac 2 lata na patcha ktorego zrobili fani gry a nie tworcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 09:54, Spector 109948 napisał:

Może dlatego że jestem niezłym skąpcem to zamiast kupowania mikstur leczniczych tylko wziąłem przepis i tak zrobiłem 150 miktur.


Sam warzę mikstury, zbieram wszystkie śmiecia i sprzedaję, ale i tak nie jest różowo.
Co do G2 - o dziwo nie było w tym wypadku u mnie najgorzej, a nawet było całkiem nieźle. Chociaż z drugiej strony taka wymuszona oszczędna gospodarka w pewnym sensie dodaje smaczku. :- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 12:47, DJ Szlafrok napisał:

> Może dlatego że jestem niezłym skąpcem to zamiast kupowania mikstur leczniczych
tylko wziąłem przepis i tak zrobiłem 150 miktur.

Sam warzę mikstury, zbieram wszystkie śmiecia i sprzedaję, ale i tak nie jest różowo.
Co do G2 - o dziwo nie było w tym wypadku u mnie najgorzej, a nawet było całkiem nieźle.
Chociaż z drugiej strony taka wymuszona oszczędna gospodarka w pewnym sensie dodaje smaczku.
:- )


mnie tez się to podoba - ileż się nakombinowałem zeby pancerz za 5 tys kupić...i kurde nie stac mnie na naukę teraz :D zatem ciułam grosz do grosza, zbieram wszystko co doa sie podnieść i sprzedaję..taki kurde kloszard hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 14:44, castlerock napisał:

> > Może dlatego że jestem niezłym skąpcem to zamiast kupowania mikstur leczniczych

> tylko wziąłem przepis i tak zrobiłem 150 miktur.
>
> Sam warzę mikstury, zbieram wszystkie śmiecia i sprzedaję, ale i tak nie jest różowo.

> Co do G2 - o dziwo nie było w tym wypadku u mnie najgorzej, a nawet było całkiem
nieźle.
> Chociaż z drugiej strony taka wymuszona oszczędna gospodarka w pewnym sensie dodaje
smaczku.
> :- )

mnie tez się to podoba - ileż się nakombinowałem zeby pancerz za 5 tys kupić...i kurde
nie stac mnie na naukę teraz :D zatem ciułam grosz do grosza, zbieram wszystko co doa
sie podnieść i sprzedaję..taki kurde kloszard hehe


edit: ciekawe jak bedzie dalej ...bo przeciez trzeba bedzie 50 k zapłacic za artefakt w Trelis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy dla kogo pracujesz ;)

Spoiler

Jeśli dla buntowników, to wcale nie będziesz musiał płacić, ale dopiero po zabiciu Vaka po oblężeniu Trelis. Bo wg mnie ten artefakt aż tyle wart nie jest.



btw; męczyłeś się na pancerz za 5k? :P Ja mam w tej chwili ten za 60k [54 bo nauczony handlowania ;)] i mi zostało 30. A wszystko z broni orków - po każdym natarciu na miasto chodze i zbieram bronie, potem sprzedaje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 15:47, Arkads napisał:


btw; męczyłeś się na pancerz za 5k? :P Ja mam w tej chwili ten za 60k [54 bo nauczony
handlowania ;)] i mi zostało 30. A wszystko z broni orków - po każdym natarciu na miasto
chodze i zbieram bronie, potem sprzedaje ;p

Ta :D Po rewolucjach w miastach tyle sprzętu leży, że szok. Na rewolucji w Monterze zarobiłem około 45 000 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja metoda na zarabianie to zbierania śmieci po orkach i wykuwanie Półtoraręcznych mieczy :D 4,800 za jeden ^^ a na tym balancsie alternatywnym to nie wiem jak są ceny xD nie próbowałem xDD

Gosu - Wymień płyty, albo zeskanuj komp. Bo widocznie masz tam nieźle nawalone skoro takie błędy dzikie masz ^^ albo przestań używać kodów : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 12:47, DJ Szlafrok napisał:

>/.../ > Sam warzę mikstury, zbieram wszystkie śmiecia i sprzedaję, ale i tak nie jest różowo.
Co do G2 - o dziwo nie było w tym wypadku u mnie najgorzej, a nawet było całkiem nieźle.
Chociaż z drugiej strony taka wymuszona oszczędna gospodarka w pewnym sensie dodaje smaczku.
:- )

Tak, ale rózowo rzeczywiście nie jest. Gram na średnim poziomie i jest sporo trudniej, niz poprzednio. Za to doswiadczenie z poprzednich walk procentuje: obleżenie Vengardu załatwiłem gładko uzywając łuku i uciekając po strzałach. Pozwoliło mi to załatwić orków pojedyńczo. Za to Montery nawet nie próbowałem wyzwolić. Jeszcze. Bo zwyczajnie za słaby jestem. Nawet nie wiem, jak sobie poradzę w Nordmarze.
Trzeba jednak przyznać, że dwie sprawy wpływaja na przyjemność z rozgrywki:
- to, ze od chwili, kiedy ostatnio grałem, upłyneło sporo czasu;
- gra chodzi sporo szybciej. Gram w tej chwili w rozdzielczosci 1920x1200 z taka sama łatwością, jak poprzednio w rozdzielczosci 1280x1024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 14:13, mlynar911 napisał:

Mam pytanko co to jest ten balans alternatywny? Bo w tym pliku pdf zbytnio tego nie zrozumiałem
;] wyjaśni mi ktoś?

To takie utrudnienie w grze. Twoi nieprzyjaciele są nieco inteligentniejsi i potrafią wchodzić za Toba na schody albo atakować razem i w dodatku są tak bezczelni, ze jeden atakuje Cię z przodu, a dwaj z tyłu ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój plan był taki"wyrobię sobie siłę i zręczność na tyle ile potrzeba do mistrzostwa do walki dwiema broniami a potem idę w magie" Ale że za cholerę tych

Spoiler

nekromantów ze świątyni z szatą adanosa

nie dało się pokonać to zainwestowało się 400 punktów doświadczenia w życie. I potem już nikt w Nordmarze mnie nie pokonał(ale raz jak mnie zaatakował ogr,troll ,10 goblinów w tym szamani, 3 szablozęby i 3 lodowe wilki to było blisko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 17:22, KrzysztofMarek napisał:

To takie utrudnienie w grze. Twoi nieprzyjaciele są nieco inteligentniejsi i potrafią wchodzić za Toba na schody albo atakować razem i w dodatku są tak bezczelni, ze jeden atakuje Cię z przodu, a dwaj z tyłu ;-D


To chyba odnosi się do alternatywnej SI. :- )
Balans alternatywny z kolei odpowiada za utrudnienia w rozwoju postaci - aby nauczyć się tej zdolności, należy posiadać tamtą etc.

Co do poziomu trudności - łuki są teraz znacznie bardziej przydatne, niż przedtem. Gram sobie magiem na średnim poziomie trudności i nie wiem, co zdziałałbym bez strzał. Póki co ciułam punkty na Regenerację many, choć jestem niemal pewien, że łatka 1.7 nieco ograniczyła potęgę tego perka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zainstalowałem jakoś tego patcha - zmiany?: trochę inne menu,nadal długo się wczytuje,tnie się na tak silnym kompie,jak mój / w podpisie /,nie zauwarzyłem,żeby grafika była lepsza / dawno w to grałem,ok.dwa lata temu /,ktoś pisał,że są shadery 4.0 - u mnie,nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 19:48, lis 23 napisał:

nadal długo się wczytuje


Początkowo.

Dnia 26.03.2009 o 19:48, lis 23 napisał:

nie zauwarzyłem,żeby grafika była lepsza


Jest.

Dnia 26.03.2009 o 19:48, lis 23 napisał:

ktoś pisał,że są shadery 4.0 - u mnie,nie ma.


Musiał to pisać wielki mędrzec, który z układu gwiazd czy innych fusów podobną wiedzę wyczytał.
Prawda jest taka, że shaderów 4.0 nie ma i niezbyt rozumiem, dlaczego miałyby być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się