Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

hihihi xD

Pierwsza zasada blogów: NIGDY nie pisz długich wpisów przez przeglądarkę, skorzystaj z jakiegokolwiek edytora tekstów i zapisuj wpis jak najczęściej. Albo chociaż tuż przed wysłaniem skopiuj sobie tekst do "bezpiecznego okienka" (tj. do edytora tekstu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 21:37, Tyler_D napisał:

czy nie prościej
i łatwiej przenieść bloga /zacząć nowy gdziekolwiek indziej?


Dla mnie nie prościej, bo już tak się zżyłam z moim gramsajtem, że ciężko by mi było się przenieść gdzie indziej. Podoba mi się tutaj i chcę tu zostać jak najdłużej się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>NIGDY nie pisz długich wpisów przez przeglądarkę, skorzystaj

Dnia 29.05.2011 o 15:31, Demagol napisał:

z jakiegokolwiek edytora tekstów i zapisuj wpis jak najczęściej. Albo chociaż tuż przed
wysłaniem skopiuj sobie tekst do "bezpiecznego okienka" (tj. do edytora tekstu).

Raz miałem takie szczęście (za 3 razem, gdy wpis "wyparował") - wkleiłem całość do programu sprawdzającego ilość znaków użytych w tekście. To go uratowało - gdyby nie to, gram.pl miałby już u mnie 3 "śmierci" tekstowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Gramsajty się spierdzieliły. Pisanie wpisów to katorga, co chwilę mnie wylogowuje, po kliknięciu jakiegokolwiek przycisku jest ok 50% szansy, że wpis się po prostu zamknie i stracimy wszystko co pisaliśmy. Czasami zamiast zamykania edytor po prostu nie reaguje... normalnie padaka, napisałem dzisiaj krótki wpis, a męczyłem się z nim jak kiedyś z wypracowaniem na polski O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

Serdecznie przepraszamy za problemy techniczne, kłopoty z publikacją tekstów i zgrzytanie zębami, gdy Wasz tekst przepadnie. Jesteśmy świadomi tych problemów i... cóż, pracujemy nad ich rozwiązaniem. W ciągu ostatnich tygodni kilkakrotnie usuwaliśmy ten bug z wylogowywaniem, ale niestety wraca jak bumerang. Liczę, że wkrótce sobie z nim poradzimy - a wierzcie mi, mnie to wkurza nawet bardziej niż Was :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 11:14, Laid_back napisał:

Moi Drodzy,

Serdecznie przepraszamy za problemy techniczne, kłopoty z publikacją tekstów i zgrzytanie
zębami, gdy Wasz tekst przepadnie. Jesteśmy świadomi tych problemów i... cóż, pracujemy
nad ich rozwiązaniem. W ciągu ostatnich tygodni kilkakrotnie usuwaliśmy ten bug z wylogowywaniem,
ale niestety wraca jak bumerang. Liczę, że wkrótce sobie z nim poradzimy - a wierzcie
mi, mnie to wkurza nawet bardziej niż Was :/


Aaaaa... no to już wszystko jasne... jakoś chciałem zawsze wejść do tego tematu i ostatecznie zapominałem. :)

To mam nadzieje że poradzicie sobie z tym tak szybko jak się da ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 11:14, Laid_back napisał:

Moi Drodzy,

Serdecznie przepraszamy za problemy techniczne, kłopoty z publikacją tekstów i zgrzytanie
zębami, gdy Wasz tekst przepadnie. Jesteśmy świadomi tych problemów i... cóż, pracujemy
nad ich rozwiązaniem. W ciągu ostatnich tygodni kilkakrotnie usuwaliśmy ten bug z wylogowywaniem,
ale niestety wraca jak bumerang. Liczę, że wkrótce sobie z nim poradzimy - a wierzcie
mi, mnie to wkurza nawet bardziej niż Was :/



Dodawanie wpisów to obecnie dobra lekcja cierpliwości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ważne, że w ogóle coś w tym kierunku robicie, a nie olewacie. Nawet (a może: zwłaszcza) duże firmy jak Valve często dodają więcej bugów w niektórych update''ach niż naprawek :]...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komukolwiek udaje się w ogóle zuploadować obrazek/zdjęcie? Naprawdę szlag mnie trafia kiedy nie dość, że problem z dodaniem wpisu jest, to nie mogę ani go edytować ani dodać do niego obrazka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 17:16, Offino napisał:

> Dodawanie wpisów to obecnie dobra lekcja cierpliwości :D
Niektórzy czekają już na to prawie od początku istnienia Gramu.


Zwlaszcza ci z bana(na)mi na GS''y xD

@wojcio102

Nie. Nie da sie. I tyle :p
Probowalem na roznych przegladarkach, od kilkau tygodnie nie moge edytowac i dodawac wpisow, udalo mi sie troche danych dot. ulubionych, ale w trakcie zakmnelo mi sie okno (zapisalo zmiany) i juz drugi raz nie moglem otworzyc :D
Udalo mi sie tez edytowac element ''wlasny tekst'', ale duzo tam nie wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 20:44, wojcio102 napisał:

Czy komukolwiek udaje się w ogóle zuploadować obrazek/zdjęcie? Naprawdę szlag mnie trafia
kiedy nie dość, że problem z dodaniem wpisu jest, to nie mogę ani go edytować ani dodać
do niego obrazka...

Odkryłem, że to gra na czas. Od momentu odświeżenia strony musisz jak najszybciej otworzyć dany panel, dodać tekst czy też uploadować zdjęcie i szybko zatwierdzić zmiany. Jeżeli wyrobisz się dostatecznie szybko to wszystko ładnie wejdzie. Ewentualne edycje musisz powtarzać w ten sam sposób. Edytowanie wszystkiego za jednym zamachem pochłonie zbyt dużo czasu i po zakończeniu pracy wszystko przepadnie, a gramsajt jedynie się odświeży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz? To czemu robię tak(chcę dodać wpis):
- klikam na "dodaj wpis"
- wklejam cały tekst gdzie mam również obrazki
- wpisuję szybko tytuł
- zatwierdzam i...ładuje się, ładuje, cały czas widać u dołu napis "oczekiwanie na gram.pl" i po jakimś czasie "połączenie zostało zresetowane". Co druga próba dodania wpisu kończy się odświeżeniem strony. Przeniósłbym się na jakąkolwiek stronę gdzie można tworzyć blogi, ale zbyt się zżyłem z GramSajtem i na dodatek nie wiem czy znajomi z Gramu patrzyliby na tamtą stronę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 14:59, wojcio102 napisał:

Powiadasz? To czemu robię tak(chcę dodać wpis):

Mi również czasem się tak wiesza, zazwyczaj przy uplowadowaniu obrazków na serwer. Wyłączam wtedy okienko, bo i tak nic z tego nie będzie i próbuję jeszcze raz. Zazwyczaj pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja inaczej zrobiłem - nie uploadowałem obrazków za serwer, bo dziesięć prób mnie wystarczająco zdemotywowało. Przeciągam obrazek z pulpitu na okienko, w którym piszę treść wpisu. W ten sposób obrazek jest jakby w tekście, a nie na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 15:11, wojcio102 napisał:

Ja inaczej zrobiłem - nie uploadowałem obrazków za serwer, bo dziesięć prób mnie wystarczająco
zdemotywowało. Przeciągam obrazek z pulpitu na okienko, w którym piszę treść wpisu. W
ten sposób obrazek jest jakby w tekście, a nie na serwerze.

Sprytne, ale wklejenie tekstu + przeciągnięcie jednego obrazka to max, i to też jeżeli robisz to natychmiastowo. Zwlekanie lub wklejanie dwóch i więcej obrazków zajmie już zbyt dużo czasu i wpis się nie doda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 20:44, wojcio102 napisał:

Czy komukolwiek udaje się w ogóle zuploadować obrazek/zdjęcie? Naprawdę szlag mnie trafia
kiedy nie dość, że problem z dodaniem wpisu jest, to nie mogę ani go edytować ani dodać
do niego obrazka...


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16845&pid=14443

Jeśli już koniecznie chcesz dodać obrazek to po tym jak zapisałeś wpis jako szkic dodaj obrazki (które najpierw otwórz w paincie i zapisz w formacie jpg.) i spróbuj opublikować wpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 10:25, 8bit napisał:

Ja to nawet nie mogę wpisu zapisać jako szkic. Po kliknięciu gs się odświeża, ale wpis
gdzieś wsiąka...


Tak się niestety aktualnie dzieje, trzeba czasem ze 3-4 razy to zapisać... wiem, że to fatalna sprawa, ale liczę, że wkrótce ekipa dev naprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 23:35, kuba9876543210 napisał:

> > Dodawanie wpisów to obecnie dobra lekcja cierpliwości :D
> Niektórzy czekają już na to prawie od początku istnienia Gramu.

Zwlaszcza ci z bana(na)mi na GS''y xD

Jeśli masz na myśli to, że pisałem o sobie, to nie prawda. Mam na myśli ogólnie wszystkich gramowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować