Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2011 o 13:55, Laid_back napisał:

Generalnie nigdy i nigdzie nie pisze się długiego tekstu w oknie publikacji, na
żadnym serwisie czy mailu.

Owszem ale ginących wpisów kiedyś jakoś nie było, nieprawdaż? Przynajmniej ja sobie nie przypominam takich akcji. To daje nieco do myślenia ...
>Błędy nie zdarzają się tak często, szczególnie jeśli wziąć

Dnia 12.04.2011 o 13:55, Laid_back napisał:

pod uwagę tysiące ludzi prowadzących swoje GSy, a w końcu nikt nie zamieści posta w wątku
o problemach, że jemu prawidłowo dodało wpis, prawda? ;)

Łał ... super żart, serio ... po prostu boki zrywać. Ale czekaj, może już niedługo każdy dodany wpis na blogu lub dodanie nowego posta tutaj będzie graniczyło z cudem więc całkiem możliwe że radość z działania serwisu będzie w taki sposób wyrażana, nie bój nic. Swoją drogą to chyba waszym [ jako ekipy ] zadaniem między innymi jest takie zdarzenia odnotowywać i przeciwdziałać nim co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 13:55, Laid_back napisał:

Kiedy tak długi czas nic nie robisz, to pewnie sesja wygasła i zostałeś wylogowany.

Tylko ''zapis'' obszedł się bez problemów. Poza tym jak będąc wylogowanym mogłem wyrazić swą ''euforię'', na widok braku prawie całego tekstu, edytując od razu tekst?

Dnia 12.04.2011 o 13:55, Laid_back napisał:

Generalnie nigdy i nigdzie nie pisze się długiego tekstu w oknie publikacji, na
żadnym serwisie czy mailu.

W mailu? Czyli tylko google wpadło na takie coś jak zapisywanie roboczej wersji wiadomości?

Dnia 12.04.2011 o 13:55, Laid_back napisał:

Błędy nie zdarzają się tak często, szczególnie jeśli wziąć
pod uwagę tysiące ludzi prowadzących swoje GSy

Chyba tylko tysiąc, z czego większość wpada tutaj okolicznościowo. Te 15 tysięcy GS''ów może ładnie wygląda, jednak jest inaczej.

Ciekawi mnie jak wygląda kwestia hotterów? W październiku(ostatnia styczność z tym modułem) wrzucenie nowego miniwpisu było niemożliwe.
Tak samo jestem zainteresowany zdaniem, dotyczącym wstawiania obrazu - dlaczego brutalnie wstawia obraz o rzeczywistych wymiarach? Kiedyś jak dodało się zdjęcie do wpis to ładnie dostosowywał się do niego, z możliwością powiększenia podczas podglądu. Teraz lepszą alternatywą są zewnętrzne serwisy hostingowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bowiem robiłem wpis. Trochę czasu mi zajęło napisanie go, dlatego, aby nie stracić dotychczasowej roboty chciałem go zapisać - "Zapisz jako szkic". No i ani śladu po wpisie. Gdzie mam go szukać, albo czy został nieodwracalnie utracony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanie bo chciałbym po prostu "zresetować" gramsajt, ale nie pod względem wyglądu czy układu tabel lecz usunąć wszystkie po poprzednie wpisy i tu pytanie jak i czy w ogóle da się to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam na dole przy edycji wpisów było "usuń wpis", nie wiem gdzie dokładnie bo nie prowadzę tu bloga bo to bezcelowe a sprawdzać mi się nie chce. Ewentualnie jak chcesz się pozbyć wpisów to łatwiej jest usunąć cały panel z blogiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 22:48, NdysH napisał:

usunąć wszystkie po poprzednie wpisy i tu pytanie jak i czy w ogóle da się to zrobić ?

Da się. Ręcznie, każdy po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza opcją ręcznego usuwania wpisu możesz się jeszcze zwrócić do moderatora o totalne wyzerowanie GS-a z tym że:
1) Dotknie to absolutnie całej zawartości gramsajta (w tym tapety, nagłówka, zapisanych obrazków itp.)
2) Jest to proces nieodwracalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, już kiedyś wcześniej Gram zjadał grafikę z sajtów? Kiedyś zniknęły mi belki, potem background, a potem reszta.:P Już poprawki wprowadziłem odpowiednie, ale ciekawi mnie, czy to powszechne zjawisko, czy jak zawsze miałem pecha.:>
Przy okazji zapytam też, czy ma ktoś jakiś patent na dodawanie obrazków(na gs-ie) przez Chrome? Albo znowu mam pecha, albo nie da się tego zrobić.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 01:15, Nephren-Ka napisał:

Przy okazji zapytam też, czy ma ktoś jakiś patent na dodawanie obrazków(na gs-ie) przez
Chrome? Albo znowu mam pecha, albo nie da się tego zrobić.:P


Próbowałeś uruchomić przeglądarkę ponownie? Swego czasu na Lisku także miałem problemy z tym...

@Edit
Niezłe tło widnieje na twoim GS'ie - skąd zaczerpnięta inspiracja? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 11:32, Niewiernus napisał:

Próbowałeś uruchomić przeglądarkę ponownie? Swego czasu na Lisku także miałem problemy
z tym...


Wielu rzeczy już już próbowałem, łącznie z czyszczeniem ciasteczek i nijak na Chrome dodawanie obrazków mi nie działa. Na Operze i FF bez problemu(i ten trend trwa już dość długo).

Dnia 07.05.2011 o 11:32, Niewiernus napisał:

@Edit
Niezłe tło widnieje na twoim GS''ie - skąd zaczerpnięta inspiracja? :)


Jakaś kombinacja słów(coś mrocznego pewnie, ale nie pamiętam już co) + wyszukiwarka grafiki w Google. Już jakiś czas zbieram takie ciemne i klimatyczne obrazki, żeby co jakiś czas móc zmienić tło na pulpicie(chociaż to akurat wykorzystałem już na innym, bardziej osobistym blogu jakiś czas temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, jak dodać muzykę na gramsajcie tak, aby automatycznie się ona uruchamiała z otwarciem strony? Czy się w ogóle da tak zrobić? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś można to było zrobić za pośrednictwem serwisu imeem (w przypiętym poście jest link do instrukcji) ale niestety jest to już nieaktualne bo strona padła. Jeśli ktoś zna inną stronę którą można dać zamiast tego to niech da do niej linka (najlepiej razem z instrukcją użycia) a zrobi się uaktualnienie przypiętego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 21:13, Wintesun napisał:

Wiem, że macie problemy ze stroną i prywatne wiadomości mogą nie działać, ale taki epicki
bład ortograficzny nie może przejść bez echa! ;)

Dodawanie modułów też leży i kwiczy - za razem udało mi się do tego dorwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 17:59, Karharot napisał:

Jeśli ktoś zna inną stronę którą można dać zamiast tego to niech da do niej linka (najlepiej razem
z instrukcją użycia) a zrobi się uaktualnienie przypiętego posta.

Ja używam mixpod''a. Ma on formę playlisty do której teoretycznie można dodać cokolwiek w sieci gra- w praktyce działa prawie cały Youtube i cokolwiek toto da radę wyszukać w sieci- wiele tego nie ma. Jeśli samą idzie o muzę to można posiłkować się serwisami typu Patrz czy Wrzuta - działają na podobnej zasadzie co ś.p. imeem: tam też zamieszczono sporo muzyki, można też samemu coś uploadować.
Nie wiem jak tam z kwestią legalności powyższych.

Do powyższych dochodzą wszelkie pliki dźwiękowe udostępniane w sieci: podobno linki do nich można przerobić na odpowiedni kod- z udziałem odpowiednich, udostępnianych za free, flashowych odtwarzaczy multimediów- tak by dało się je dotwarzać na dowolnych stronach w sieci na takiej samej zasadzie jak opcja Embed (Umieść) w youtube. Przyznam, że kilka takich prób podjąłem a te co były na niewiele mi się zdały, możliwe, że to użyte playery ale możliwe też, że to ja jestem słaby w te klocki (choć na przykład kody imeem i mixpoda potrafiłem zmodyfikować "pod siebie").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować