Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Call of Duty 4: Modern Warfare

9450 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2008 o 10:05, DJ Szlafrok napisał:

> Hm... No tak. Ale bardziej mi zależy na singlu...

Jeśli zależy Ci na singlu, to zwyczajnie nie warto - jest za krótki, mimo swojej... fajności.


Znacznie krótszy od tego z pierwszego CoD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LoL nie mogę odpowiadać na posty, nawet URL mi nie wyskakuje.

@ trutututu - ja ostatnio wymiatam takim zestawem - RPD + Chwyt + Podwójny Strzał + Głębokie Uderzenie. Uwierz mi, to będzie istna sieka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2008 o 12:48, LuQeMaStEr napisał:

LoL nie mogę odpowiadać na posty, nawet URL mi nie wyskakuje.

@ trutututu - ja ostatnio wymiatam takim zestawem - RPD + Chwyt + Podwójny Strzał + Głębokie
Uderzenie. Uwierz mi, to będzie istna sieka :)


Spróbuje ten zestaw, ale najpierw musze chyt odblokować, a na razie gram tak: RPD + celownik laserowy, 2x RPG, Niszczyciel ( nie miałem co wybrać), pewne celowanie i też dobrze się gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2008 o 12:09, Barant napisał:

Wcale nie musi okazać się taki krótki. Pograj sobie na poziomie trudności "Veteran".
Gwarantowane, że gra się trochę wydłuży :P


Taa, w taki sposób można wydłużyć niemal każdą grę. Takie wyciąganie na siłę fajne raczej nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam dodanie do zestawu słownika ortograficznego.

Coby offtopu nie było. Ostatnio coraz częściej biegam z MP5, tylko na dłuższe odległości mnie denerwuje ten odrzut. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej - może i single jest krótki, ale przeszedłem go już wieeeele razy. Dawno nie męczyłem tak żadnej gry. Co prawda większość owych przejść zalicza się przechodzenia tryby zręcznościowego na pełnym wyzwaniu no ale po to jest ów tryb zręcznościowy. Gdyby do tego doliczyć godziny spędzone na podkręcaniu wyników dla poszczególnych poziomów (a za moment będę męczyć ostatnią misję drugiego aktu) to wyjdzie na to, że spędziłem nad singlem CoD więcej czasu niż na Crysis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mikal15
No ten odrzut w MP5 mnie też denerwuje, niby taki pistolecik maszynowy a taki odrzut

PS kurde teraz mis ie zrobil ten błąd, a wcześniej nie miałem (ten że nie mam odpowiedz i tychtam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*Barant Veteran jest beznadziejny

Dla mnie tryb weteran jest do bani. Ja rozumiem że musi być jakieś utrudnienie ale to akurat stało sie nudne 1 ,2 celne strzały i już trup .. beznadzieja ale gra jak najbardziej zajefajna... nie raz przechodziłem misje i pewnie jeszcze nie raz będe przechodził :) super giereczka . Najbardziej mnie zainteresowała misja w Припять (Prypeci ) Czarnobylu .. była niesamowita i na muzyka... ahhh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weteran wcale nie jest taki hier trudny. Tzn. nie byłby, gdyby nie to, że przeciwnicy bez przerwy czitują. Nie zauważył nikt? No bez przesady:
- udało wam się kogoś choć raz trafić w czasie biegu, nawet jak biegnie się bezpośrednio na tego kogoś? Pewne z raz się udało - przeciwnicy jak amen w pacierzu zlikwidują cię (z karabinu około 4 strzały trzeba wkleić by zginąć). Nawet nie muszą biec prosto - w bok też mają taką celność.
- druga sprawa, w dużej części przypadków przeciwnik nie musi składać się do strzału czy dopiero się zatrzymał, czy wyskoczył zza rogu - nie ważne. Ba, czasem nawet wyraźnie widać, że strzelba celuje w ziemię i strzela, a pocisk trafia w ciebie.
- dalej, baaaardzo rzadko przeciwnik nie wie gdzie jest gracz, to było już kilka razy poruszane im bliżej tym większa szansa na to, że koleś nagle odwróci się od tych, do których strzelał i zacznie nawalać w gracza.
- jeszcze o celności. nawet strzelając na ślepo, zza winkla, trafiają choć akurat z tej pozycji raczej nie zabiją.

I wszystko by było ok, gdyby nie to, że równie boskimi zdolnościami nie mogą się pochwalić twoi towarzysze broni. Grając w epilog wyrobiłem sobie zdanie na temat tych kretynów: jeśli coś jest dalej niż 3 metry to raczej nie ma co liczyć na to, że ustrzelą. Ba, w zasadzie często przeszkadzają: granat błyskowy oślepia ale efekt ten jest przerywany przez jakiekolwiek trafienie w przeciwnika. No i nasi milusińscy, ciągnący się za nami jak smród za gaciami, często są w stanie trafić akurat po to by "obudzić" przeciwnika, a ten dzięki swej cziterskiej zdolności natychmiastowego otwierania ognia (i trafiania) z łatwiej ofiary staje się przyczyną kolejnego zgonu. O tym, że zdarza im się wypchnąć gracza spoza osłony już nie wspomnę.

Ale jest światełko w tunelu - niskie osłony takie jak samochód, skrzynie z amunicją, czasem barierka balkonu, ogólnie to, co jest wysokie na tyle, by można zza tego prowadzić ostrzał - wtedy magia kina (gier!) sprawia, że przeciwnicy trafiają w gracza raz na pół minuty. Są też takie elementy otoczenia za którymi można stać wyprostowanym i mieć analogiczną osłonę. By nie być gołosłownym podam dwa przykłady.

Pierwszy w Bagnie, gdy bronimy czołgu stoi tam samochód - zawsze go wysadzam i za nim jestem bezpieczny (tylko czasem trzeba na chwilę zrobić sprint uciekając przed granatami). Tylko z lewej, zza śmietnika, przeciwnik może nam zagrozić i tylko dlatego, że nasi kompani są dupami nieziemskimi i czegoś takiego jak oslona flanki nie przewiduje ich schemat zachowania.

Drugi w misji tuż po zestrzeleniu śmigłowca, Polowanie o ile pamiętam. Pod koniec misji trzeba ściągnąć śmigłowiec i na weteranie mogą być z tym problemy. Sposób na drania wygląda tak, że chowamy się między skrzynkami na zewnątrz szopy. Jeśli gracz cały czas będzie się oddzielał skrzynką od śmigłowca (i kucał) to ten go nie trafi. Z tej pozycji można spokojnie namierzyć drania i posłać mu rakietę, potem powtórzyć czynność.

Szkoda, że nie ma samochodów w misji z deaktywacją rakiet... takich fajnych skrzynek też nie ma. przynajmniej nie w istotnie trudnych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super bizon
Dla mnie tryb "Veteran" jest właśnie najlepszy (lubię wyzwania :P). Co prawda przy tych trudniejszych misjach czasami już nie wytrzymywałem próbując wreszcie ją przejść, ale powstrzymywałem złość i grałem dalej (jak już pisałem lubię wyzwania :P). Po ukończeniu całej gry nie mogłem uwierzyć jak ludzie mogą uznawać ją za krótką skoro ja męczyłem ją długimi tygodniami. Niestety odpaliłem grę na poziomie "Normal" i wszystko okazało się jasne. W miejscach gdzie męczyłem grę przez godzinę (Veteran), na poziomie "Normal" potrafiłem szybko i sprawnie ukończyć ową lokacje w niecałe 5 minut. (Czemu opcja odpowiedzi na innego posta nie działa ? :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś co może być przyczyną, tego że gra nie odczytuje mi sejwów? To znaczy, że w katalogu gry znalazłem wszystkie save''y, a gdy włączam CoD''a to tak jak bym uruchamiał grę po raz pierszy, czyli mogę wybrać tylko "nowa gra".:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Boże kochany ...
Kupiłem sobię nowego kompa. Zainstalowałem cod4. Grałem sobię jakiś czas, ale zauważyłem w opcjach, opcję "ustawienia optymalne". Wpierw wbiłem do singla. Kliknąłem tą opcję no i rzeczywiście niby gra wyglądała lepiej. Postanowiłem zaznaczyć te samą opcję w multi (gdzie zawsze mi wszytko pieknie chodziło, i to wcale nie na nisckich detalach czy coś, nigdy nie miałem żadnych ścinek czy coś). Zaznaczyłem opcję, wbijam na serwa i co widzę ? 10 fps''ów ! (podczas gdy w singlu 120 fsp ...). Postanowiłem zmniejszyć, lub wyłączyć pare opcji. Nic to nie dało. Sfrustrowany i zdesperowany postanowiłem ustawić wszystkie opcje jakie się dało na najniższe jakie możliwe. To co dało się wyłączyć wyłączyłem. Po prostu max low detale wszystkiego. Wbijam na serwa - 15 fps.
Gra przypomina gre przy pingu rzedu 500 albo więcej. Czemu tak się stało ? Co się popieprzyło, że tak powiem (posoliło?). Eh bo inaczej to czeka mnie tylko reinstalka, a słabego kompa nie mam, wcześniej działało wszystko dobrze, tylko jak kliknąłem na tę "ustawienia opytmalne" wszystko siępopsuło. Nawet po zmienianiu opcji! Było identyko... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 17:41, Outlander-pro napisał:

/.../

Najbardziej popularny bug, wiele rozwiązań jest, czasami nawet nie da się rozwiązać. Spróbuj jednak ZAZNACZYĆ (a tak) opcję "Dual Video Cards" czy jak to tam w polskiej wersji jest. W multi sam to miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 18:33, Cmq napisał:

> /.../
Najbardziej popularny bug, wiele rozwiązań jest, czasami nawet nie da się rozwiązać.
Spróbuj jednak ZAZNACZYĆ (a tak) opcję "Dual Video Cards" czy jak to tam w polskiej wersji
jest. W multi sam to miałem.


Eh, zrobiłem reinstalkę i pomogło, gierka znowu śmiga w multi ;] Ale mimo wszytko nieprzyjemna przygoda ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować