Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt ujawnia pełen skład Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina!

708 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2007 o 11:20, marcincinek15 napisał:

No to całkiem spory wydatek się szykuje ;) To jaką masz kartę graficzną, że musisz zmieniać ?


GeForce 4 Ti4800SE, więc wymiana pewna na 99,(9)%, bo jakoś nie chce mi się wierzyć by gra nie wymagała shaderów w wersji 2.0, czyli pełnej zgodności z DX9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 09:14, dark master napisał:


> a sam digipack będzie w etui specjalnym :)
To samo już Mike''owi mówiłem (który stwierdził, że to nawet rozsądnie brzmi), ale powtórzyć
nie zaszkodzi: To chyba najbogatsze wydanie EK jakie kiedykolwiek wydało CDP, ale jedno "ale"
jeśli jeszcze nie jest za późno, właśnie "a propos" digipacka: nie zastępujcie tych całkiem
ładnych i zgrabnych pudełek z edycji podstawowej (osobnego DVD boxa na soundtrack, making of
i samą grę, do tego całość po ułożeniu obok siebie razem z opowiadaniem etc. tworząca na spodzie
medalion) tym plastikowym rozkładanym potworkiem, bo to niby "ekskluzywne", a IMO dość brzydkie,
w ogóle niepraktyczne i psuje efekt :/
Fajnie pod tym względem wypadło EK Gothica 3 którego szczęśliwym posiadaczem jestem - kupa
dodatkowych elementów, ale "wewnątrz" mniej więcej tak samo zrobione co "podstawa" i nie było
dylematu "estetycznego" który mam tutaj, pewnie nie jako jedyny.
A poza tym duże kartony rlz, fajnie że na to wydanie wrócą ^^

Według mnie pudełko z EK wygląda o wiele lepiej niż plastikowe opakowania z podstawki i mam nadzieję, że z nich nie zrezygnują. Co do efektu wilka to z niego na 100% nie zrezygnują skoro w obu edycjach opowiadanie i instrukcja są identyczne. Połowy wilka raczej nie zostawią.
Też mam EK Gothic i mnie te plastikowe pudełko rozczarowało. Zwłaszcza powyłamywane zaczepy na książki, no i spodziewałem się czegoś lepszego niż podstawka. Zresztą nie tylko ja bo z tego co pamiętam to była dyskusja co do koloru samego boxa. Dali jak ze zwykłej edycji a miał być inny. EK powinna się wyróżniać także sposobem zapakowania płyt.
Nie rozumiem też Twojego dylematu estetycznego. Planujesz każdy element z osobna postawić na półkę? Być może jest to efekt mieszkania w bloku i braku miejsca, ale ja planuję całość trzymać w pudle tak jak pozostałe EK które posiadam., Obecna forma zapakowania płyt jak dla mnie prezentuje się o wiele lepiej w sytuacji gdy się po nie sięga do zbiorczego pudełka. Do tego dochodzi jeszcze kwestia jakości wykonania.

Co do pudełka na całość to Gothic EK chyba miała najlepsze opakowanie ze wszystkich EK (z gier single player, tych multi nie widziałem). Sam wolałbym Wiedźmina zapakowanego w taką książkę aby wizualnie pasowała do książek z wiedźminem (pewnie będzie reedycja mam nadzieję, że nie zapomną o HB). Co do pudełka to spodziewam się czegoś podobnego do Jade Empire EK. Wolałbym aby trochę popracowali nad nim tak aby otwierało się tak jak EK Command&Conquer 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 11:27, marcincinek15 napisał:

No wiesz, gra może nawet wymagać shaderów 3.0, także lepiej zaopatrzyć się jakąś niezłą kartę.
Ile planujesz na nią wydać ?


Jak najmniej, bo i tak mnie w tym czasie w domu nie będzie. A w Wiedźmina sobie pogram pewnie dopiero pod koniec roku, jak wrócę na Boże Narodzenie. A grę będę musiał kupić i tak we wrzseśniu, bo później EK już nie będzie. Z resztą jeszcze może się okazać, żeby w nią w miarę komfortowo grać, to całego kompa trzeba będzie wymienić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 11:25, Klimos napisał:

> No to całkiem spory wydatek się szykuje ;) To jaką masz kartę graficzną, że musisz zmieniać
?

GeForce 4 Ti4800SE, więc wymiana pewna na 99,(9)%, bo jakoś nie chce mi się wierzyć by gra
nie wymagała shaderów w wersji 2.0, czyli pełnej zgodności z DX9.

Ja bym sie tak z tą wymianą nie spieszył. Na razie nic nie wiemy o wymaganiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja to wymieniałem ostatnio całego kompa z wyjątkiem dysku. Za kartę graficzną dałem 500 zł i mam shadery w wersji 4.0 a sama karta jest kompatybilna zarówno z DX9 jak i z DX10. Jestem zadowolony z tego zakupu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 11:35, logray napisał:

Ja bym sie tak z tą wymianą nie spieszył. Na razie nic nie wiemy o wymaganiach.


Mnie się nigdzie nie spieszy. Tak jak mówię. Okazję pograć w Wiedźmina będę miał dopiero w okolicach Bożego Narodzenia. Wtedy już będzie mniej więcej wiadomo w jakich konfiguracjach gra działa dobrze, a czego należy unikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 10:23, Kris_bla napisał:

Mnie coraz bardziej ten Wiedzmin intryguje... ciekawe czy bedzie fajna i dobra gra... Oby :-)


Ja jestem w głębokim szoku! Ty, głośno zastanawiający się nad zakupem polskiej wersji językowej... nie może być :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 11:46, GanD napisał:

Ja jestem w głębokim szoku! Ty, głośno zastanawiający się nad zakupem polskiej wersji językowej...
nie może być :P


Hehehe rozdwojenie jazni moze ? ;-):D a tak na serio to ta koszulka Go tak zmienila :P zreszta i tak kupi ... :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 11:36, Zalingrad napisał:

Wygląda imponująco. Ciekawe czy przedział cenowy EK będzie wynosił mniej więcej 149-179 PLN
?


Pewnie ze 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale gry wymagające DX10 o ile się uruchomią to będą ledwo działać. GeForce 8500 i 8600 to mocno okrojone wersje 8800, IMHO nie warto w nie inwestować. Lepiej kupić coś mocnego pod DX9 i poczekać, aż pojawią się dobre karty pod DX10 ew. poczekać aż 8800 stanieje.
Jednakże Wiedźmin pisany pod DX9 powinien działać na nich dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam tylko pytanko: czy Witcher bedzie miec mniejsze wymagania od Obliviona? Gothica3? do ktorej gry pod wzgledem wymagan bedzie mu blizej? urodzilem sie by zagrac w Wiedzmina, ale nie wiem czy przed wykonaniem tego zadania nie powstrzyma mnie ''zadyszka'' :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 13:08, jeremyarch napisał:

mam tylko pytanko: czy Witcher bedzie miec mniejsze wymagania od Obliviona? Gothica3? do ktorej
gry pod wzgledem wymagan bedzie mu blizej?


Obstawiam, że do odpalenia Wiedźmina będzie potrzebne coś w rodzaju sprzętu niezbędnego do Obliviona. Nie ma on jakiś kosmicznych wymagań a jdnyną przeszkodą dla wielu jest karta w pełni zgodna z DX9. Gothic 3 to inna bajka, tutaj ekstremalne wymagania spowodowane są niedopracowanym i zabugowanym silnikiem graficznym. Tego mam nadzieję, że nie doświadczymy w przypadku Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 13:20, Klimos napisał:

Obstawiam, że do odpalenia Wiedźmina będzie potrzebne coś w rodzaju sprzętu niezbędnego do
Obliviona. Nie ma on jakiś kosmicznych wymagań a jdnyną przeszkodą dla wielu jest karta w pełni
zgodna z DX9. Gothic 3 to inna bajka, tutaj ekstremalne wymagania spowodowane są niedopracowanym
i zabugowanym silnikiem graficznym. Tego mam nadzieję, że nie doświadczymy w przypadku Wiedźmina.


No raczej silnik Aurora nie jest niedopracowany i zabugowany. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować