Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2008 o 16:24, Selv napisał:

Nope, kolorystka się tyczy tylko F3 i ustawień jasności "w grze".

Acha.

Dnia 15.11.2008 o 16:24, Selv napisał:

Ale nvm.

Co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 16:49, Kalejdoskop86 napisał:

> Nope, kolorystka się tyczy tylko F3 i ustawień jasności "w grze".
Acha.

> Ale nvm.
Co?


nvm - nevermind czyli nie ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, którego odpowiedź prawdopodobnie zaważy o losie pewnego pudełka z grą o melodyjnej nazwie Fallout 3. Czy level scalling jest widoczny podczas rozgrywki? Czy jego zastosowanie jest aż tak rażące, jak w Oblivionie? Osobiście skalowania poziomów zupełnie nie trawię, więc to dla mnie ważne.

Ach, i jeszcze jedno. Czy gracz, który (wstyd się przyznać, ale to prawda) nie grał w poprzednie Fallouty, wiele straci na rozpoczęciu przygody w F3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 07:50, Karharot napisał:

> dobra mam 3 klucze i znalazłem te drzwi (nie w tym miejscu szukałem) ale jest problem

> żaden nie pasuje więc skąd zdobyć 4 klucz?

Wciąż szukasz w złym miejscu - klucz do drzwi które usiłujesz otworzyć teraz znajduje
się za nimi. Już napisałem że aby się dostać do środka musisz wejść do małego parterowego
domku który znajduje się po przeciwnej stronie kompleksu niż skład bomb w którym jesteś
obecnie.

czyli w biurze muszę poszukać jeszcze żebym wiedział gdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 17:03, DJ Szlafrok napisał:

Mam pytanie, którego odpowiedź prawdopodobnie zaważy o losie pewnego pudełka z grą o
melodyjnej nazwie Fallout 3. Czy level scalling jest widoczny podczas rozgrywki? Czy
jego zastosowanie jest aż tak rażące, jak w Oblivionie? Osobiście skalowania poziomów
zupełnie nie trawię, więc to dla mnie ważne.

Ach, i jeszcze jedno. Czy gracz, który (wstyd się przyznać, ale to prawda) nie grał w
poprzednie Fallouty, wiele straci na rozpoczęciu przygody w F3?

nic nie tracisz wspomnień do poprzednich części jest tyle co nic (albo ja jestem jeszcze za wcześnie w grze) oprócz Harolda chyba więcej nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 17:03, DJ Szlafrok napisał:

Czy level scalling jest widoczny podczas rozgrywki?


Nie bardzo, wydaje mi się że niektórzy potężniejsi przeciwnicy zaczynają się pojawiać dopiero gdy gracz osiągnie pewien level ale nawet tego nie jestem pewien. Na pewno natomiast nie zmienia się siła już znanych istot, ich pż czy damage nie rosną wraz z Twoim poziomem.
Podsumowując - nawet jeśli w F3 zastosowano level-scalling to zrobiono to bardzo subtelnie, mam wrażenie że do programistów Bethesdy doszło że to co zastosowali w Oblivionie to była całkowita porażka i w żadnym wypadku nie należy tego powtarzać.

Dnia 15.11.2008 o 17:03, DJ Szlafrok napisał:

Ach, i jeszcze jedno. Czy gracz, który (wstyd się przyznać, ale to prawda) nie grał w
poprzednie Fallouty, wiele straci na rozpoczęciu przygody w F3?


Trochę niestety stracisz ale nie tyle żebyś się pogubił w rozgrywce. W F3 prawie nie ma postaci z poprzednich części (bo dzieje się na innym obszarze), większość brakujących informacji można też znaleźć w trakcie gry przynajmniej w ogólnej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, moi mili, właśnie wróciłem z Saturna z Falloutem ;) Kupiłem EP za 109zł, bo kolekcjonerka co prawda była, ale za 149 zł (jak dla mnie się nie opłaca ...).
Ale kupiłem też nowego CoD''a ... chyba zacznę jednak grać w CoD''a bo krótki jest, a potem zagłębię się w ten postapokaliptyczny świat ...
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 17:44, Shelazar napisał:

Ktoś wcześniej pisał o misji w której wracamy do krypty 101, kto ją zleca?


Nikt. W pewnym momencie fabuły trafisz na sygnał radia 101 czy jakoś tak i tam będzie lecieć zapętlona audycja z prośbą o pomoc i twój powrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 18:15, Mertionh napisał:

> Ktoś wcześniej pisał o misji w której wracamy do krypty 101, kto ją zleca?

Nikt. W pewnym momencie fabuły trafisz na sygnał radia 101 czy jakoś tak i tam będzie
lecieć zapętlona audycja z prośbą o pomoc i twój powrót.


Wygrałem grę, i nie trafiłem na audycję, może trzeba stanąć w odpowiednim miejscu? Pamiętasz gdzie złapałeś sygnał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 17:03, DJ Szlafrok napisał:

Mam pytanie, którego odpowiedź prawdopodobnie zaważy o losie pewnego pudełka z grą o
melodyjnej nazwie Fallout 3. Czy level scalling jest widoczny podczas rozgrywki? Czy
jego zastosowanie jest aż tak rażące, jak w Oblivionie? Osobiście skalowania poziomów
zupełnie nie trawię, więc to dla mnie ważne.


Nie ma w grze czegoś takiego jak level scalling. W F3 zastosowano (że tak to ujmę)- rozprzestrzenianie się potworów. Otóż już wyjaśniam: nawet na poziomie 2 (bo ten właśnie poziom zdobywasz zaraz po wyjściu z Krypty, na normalnym poziomie trudności) można spotkać najtrudniejszych przeciwników (Szpon Śmierci, Supermutanty i Yao Guai), tylko jest ich niewiele i są w określonych częściach mapy. Wraz z levelowaniem Twojej postaci silniejsze potwory się rozprzestrzeniają (ale nie w taki sposób, że od razu jest ich pełno). Jednak te słabsze wcale nie znikają. Często spotykałem sytuację gdy silniejszy potwór walczył ze słabszymi.

Shelazar
W Megatonie i okolicach krypty 101.

SoundWave
Pojawiania się Enklawy pod uwagę nie biorę, bo to nie jest razem ze wzrostem levela postaci gracza (na tym właśnie polega level scalling) tylko razem z rozwojem fabuły.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
jednak znalazłem przejście i znalazłem to co było w środku najcenniejszego jednak czy
odpalając głowicę (tak wywnioskowałem z odgłosów) są jakieś konsekwencje ? Jak na razie ich nie zauważyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 18:36, junior17 napisał:

Nie ma w grze czegoś takiego jak level scalling.


''Scalling'' jako ''skalowanie'' można odebrać na wiele sposobów i tyle też spraw może otrzymać tą etykietkę. ;- ) Co nie zmienia oczywiście faktu, że falloutowy odpowiednik jest (przynajmniej teoretycznie - jeszcze nie grałem) znacznie ciekawiej pomyślany, aniżeli oblivionowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Och, Ecko... wymagania masz kilka postów wyżej, więc powinieneś sam ocenić. Opierając się na podanych wymaganiach nie powinieneś nawet odpalić gry - grafika minimum GF 7900, a Ty masz 7600GT. Jak będzie w praktyce zobaczymy dopiero po premierze.

EDIT: Sorry, pomyliłem tematy. :P Myślałem, ze pytasz o GTA 4 (w czasie pisania posta czytałem tamtem temat :P). FO 3 powinieneś odpalić na średnich, gra nie jest bardzo sprzętożerna. W razie czego przetestuj blaszaka na tej stronie:
http://www.yougamers.com/gameometer/10291/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować