Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Co do promocji chodziło mi o to że CDP tworzy więcej takich rzeczy. Oczywiście cenega też ma swoje promocje, ale odpowiednio mniej. Cenega dobrze wydaje gry tylko jednak coś mi nie pasuje to 129.90. Cenega ma dobrą KK i SuperSeller i przyznam szczerze że nie słyszałem o Vegas w SS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 19:46, Quatre napisał:

Nie żadne dopasowywanie obrazków czy pisanie głupich historyjek :/


No właśnie, dla takiego beztalencia jak ja takie konkursy są do niczego, bo już na starcie wiem, że nie mam żadnych szans. Wolę już wysłać smsa/zarejestrować X gier. Jakoś lepiej na tym wychodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 20:06, kapec11 napisał:

Co do promocji chodziło mi o to że CDP tworzy więcej takich rzeczy. Oczywiście cenega też ma
swoje promocje, ale odpowiednio mniej.


A robiłeś jakieś podliczenie mega promocji obu dystrybutorów? Nie jestem taki pewien czy CDP ma tak dużo więcej tych promocji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 20:06, kapec11 napisał:

Cenega dobrze wydaje gry tylko jednak coś mi nie pasuje to 129.90.


Przecież Cenega nie wydaje wszystkich gier po 129,90, Tunguska, Dreamfall, Just Cause to niby po 130zł były? Poza tym zauważ, że na Zachodzie te gry kosztują po przeliczeniu także 130zł, albo nawet i więcej, podczas, gdy gry CDP na Zachodzie kosztują <100zł. Cenega nie może dać ceny 99,90, bo bym na tym traciła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chmmm....pierwszy raz w tym temacie i chyba będe zaglądał tu częście...
CD Projekt:
Dzięki gram.pl poznałem tego dystrybutora bliżej...Mnóstwo promocji (obecna wyprzedaż - lipna, ale noworoczna i wielkanocna były boskie ;) i bardzo dobra strona - na gram.pl mamy forum, sklep (bardzo dobry, coć przesyłka trochę za droga - zdąłaby się tak z 4-5zł taniej kurierem - w Empiku jakoś się da...:/), kolktyw (!), gramsajty(!), gramirc no i oczywiście sama strona z wszelkimi nowinkami, recenzjami i nowościami sklepowymi...
Tu CDP nie ma sobie równych ;)
Teraz o tytułach. CDP wydaję bardzo mocne tytuły, bardzo dobrze wydane, w dobitnej większości spolonizowane. Jeszcze świetne EK najpopullarniejszych i najlepszych tytułów robią - to trzeba przyznać..
Jednak często zsdarza się wydawać jakiś syf (Piraci z Karaibów np. - już po samych screenach widać iż ta gra to dno :/)
Ale CDP tytułów od Cenegi wydaję trochę mniej, co stawiam na plus, gdyż jak wspomniałem wydania są okazalsze.
Co do cen, to taniej niż u Cenegi no i częste promocje - tu jest świetnie...
+ oczywiście za wPLN!!!
No i jeszcze co do różnych "kolekcji"(serii):
Extra Klasyka Next gromadzi starsze tytuły w bardzo niskiej cenie, 19.90...
Oprócz tego Platynowa Kolekcja i jeszcze coś tam (:D), ale liczba gier jest niestety mniejsza niż u Cenegi (więcej niżej ;)
No i Fajna Cena - podobnie jak S$ u Cenegi :D
Cenega:
Strona średnia, sklep też (nie tak estetyczny i przejrzysty jak gram.pl ;)...
W sumie w strony się nie zagłębiałem jak tu, no ale toswiadczy iż na gram.pl jest lepiej xD
Co do tytułów to zdarzają się i bardzo mocne i bardzo słabe (częściej niż u CDP). Cenega gier wydaję więcej przez co jakość wydania jest gorsza niż u CDP. Co nie znaczy iż jest zła...
Z pormocjami spotykam się rzadko, no a jak już są to jakieś mierne.
Ale tytułów takich naprawdę dobrych i znanych wydają bardzo wiele, mniej więcej równo z CDP.
Jednak najgorsze co w Cenedze to premierowe ceny gry - zazwyczaj jeśli jest to dobrze zapowiadający się tytuł (TR:Legend, Anniversary; Oblivion itp.) to cena gry wynosi 129.90 co jest wielką przesadą :/
Po roku większośc największych bestsellerów trafia do serii Super$eller, która jest może i tania, oraz lepsza pod względem liczby tytułów od S$, ale pudełka gier z tej "kolekcji" są p oprostu ohydne, szpetne! :/
Jeszcze o EK - są nieliczne, a jak już są to niezbyt imponujące (owszem, zawartośc jest świetna, ale CDP wydaję 100 razy lepsze :P)...
No i to by było narazie na tyle - za wszelkie nieścsłości przepraszam ;)
Um nie narazie wygrywa CDP :D Ale Cenega ostatnio coś mu gryzie ogon i zaczyna krwawić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 21:12, Oskar24 napisał:

ciach


wszystko fajnie, ale gram.pl to nie jest oficjalna strona CDP --> http://www.cdprojekt.info/ Więc trochę twoja ocena równa nie jest, bo ta strona co podałem do bogatych też nie należy, a gram.pl to można bardziej z Kompanią Graczy Cenegi porównywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 21:19, syriusz.b napisał:

wszystko fajnie, ale gram.pl to nie jest oficjalna strona CDP --> http://www.cdprojekt.info/
Więc trochę twoja ocena równa nie jest, bo ta strona co podałem do bogatych też nie należy,
a gram.pl to można bardziej z Kompanią Graczy Cenegi porównywać :)

Ależ oczywiście, że znam tę stronę - i jest jeszcze gorsza od tej z Cenegi xD
Ale nie bez powodu przy gram.pl piszę "Gram z CD Projekt" :D
A nie słyszałem o jakiejś komapnii graczy Cenegi - jakiś link?
Napisałem, że przepraszam za wszelkie nieścisłości ;)
Poza tym, gram.pl to nie jest wyłącznie strona fanowska, czyż nie?;>
W końcu na forum są panowie z niebieskim znaczkiem CDP.
Jak się myle, to sory - nie jestem przecież nieomylny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajna recka. Z większością się zgadzam. Tylko nie napisałeś nic o seriach: Kolekcja Klasyki (według mnie lepsza niż XKN), Przykręcona Cena (stare gierki za grosze) i Rewolucja Cenowa (premiery za 30zł, w większości bardzo dobre gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach cz. 2 :)

hmm Kompania Graczy to dawny Klub Gracza - lojalka od Cenegi, a wPLN to lojalka od CDP :) Tamta strona to taka oficjalna, ale praktycznie jest zlinkowana wszędzie na gram.pl, lecz gramu oficjalną stroną CDP raczej nazwać nie można jest to tak jak by portal od CDP dla graczy - mam nadzieje, że wytłumaczyłem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 21:12, Oskar24 napisał:

Jednak najgorsze co w Cenedze to premierowe ceny gry - zazwyczaj jeśli jest to dobrze zapowiadający
się tytuł (TR:Legend, Anniversary; Oblivion itp.) to cena gry wynosi 129.90 co jest wielką
przesadą :/

Ostatnio widziałem TR: Anniversary za 99 zł w Saturnie.

CDProjekt vs Cenega? Dla mnie wygrywa CDPROJEKT, choć i CENEGĘ zaczynam coraz bardziej lubić. Głównie za to, że wydała w tańszej serii takie gry jak AoE, AoM, Rise of Nations, które kosztowały prawie trzy razy więcej, kiedy wydawcą był Microsoft (i nic nie wskazywało na to, by ceny miały spaść). CDPROJEKT ucieszył mnie z kolei Medievalem i Shogunem. No i gram.pl działa jak należy, a nie to co z Klubem Gracza Cenegi (którego w ogóle nie ma). Pod względem mego szczęścia do konkursów jest remis: u CDProjekt wygrałem klawiaturę i mysz, a u Cenegi Cywilizację 4. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to troche sie z toba zgadzam,a troche nie. Ale nie powinienes porownywac strony cenegi do gram.pl, tylko do cdprojekt.info. Jesli chodzi o sklepy to cenega zdecydowanie zostaje w tyle.
Kolejna sprawa ktora mnie przygniotles " (Piraci z Karaibów np. - już po samych screenach widać iż ta gra to dno :/)" . Jak mozna oceniac gre po screenach? Wg takiego oceniania to i WoW jest gniotem, bo grafika tez juz niedzisiajsza.
"Um nie narazie wygrywa CDP :D Ale Cenega ostatnio coś mu gryzie ogon i zaczyna krwawić :P"
a tu jak najbardziej sie zgadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to teraz cd projekt się cofa a cenega idzi do przodu po pierwsze żeby mieci promocje musisz mieć wirtułalną kase po drugie w sklepie nie mogo zamawiaci bo wychodzi mi jakiś błąd pisałem 3 razy do pomocy technicznej i nie raczyli mi pomuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 21:12, Oskar24 napisał:

Extra Klasyka Next gromadzi starsze tytuły w bardzo niskiej cenie, 19.90...


IMO Kolekcja Klasyki jest dużo, dużo, ale to bardzo dużo ;) lepsza od NXK, choćby dlatego, że tam są prawdziwe klasyki, a nie słabo sprzedające się produkty jak u CDP...

Dnia 13.06.2007 o 21:12, Oskar24 napisał:

No i Fajna Cena - podobnie jak S$ u Cenegi :D


S$ jest konkurencją dla Platynowej Kolekcji, a dla Fajnej Ceny jest Rewolucja Cenowa, i tu IMO wygrywa Cenega, bo jej seria jest dużo tańsza (30zł), poza tym są tam wydawane premierowe gry i w większości są to świetne smakołyki ;)

Dnia 13.06.2007 o 21:12, Oskar24 napisał:

Cenega:
Strona średnia, sklep też (nie tak estetyczny i przejrzysty jak gram.pl ;)...
W sumie w strony się nie zagłębiałem jak tu, no ale toswiadczy iż na gram.pl jest lepiej xD


Jak porównujesz stronę Cenegi, to porównuj ją z cdprojekt.info, to jest strona CDP, a gram.pl możesz porównywać z Kompanią Graczy, gdy już wystartuje

Dnia 13.06.2007 o 21:12, Oskar24 napisał:

Co do tytułów to zdarzają się i bardzo mocne i bardzo słabe (częściej niż u CDP). Cenega gier
wydaję więcej przez co jakość wydania jest gorsza niż u CDP. Co nie znaczy iż jest zła...


Hmmmm, jak dla mnie to CDP wydaje więcej crapów, w tym roku to praktycznie nic ciekawego nie wydali, jedynie jako tako S.T.A.L.K.E.R. i Test Drive. A co do wydań, IMO wydania Cenegi są od dłuższego już czasu lepsze np. Oblivion, Dreamfall, poza tym lepsze polonizacje

Dnia 13.06.2007 o 21:12, Oskar24 napisał:

Z pormocjami spotykam się rzadko, no a jak już są to jakieś mierne.


A jesienna promocja S$, promocje związane z KK? No tak strasznie mierne...

Dnia 13.06.2007 o 21:12, Oskar24 napisał:

Jednak najgorsze co w Cenedze to premierowe ceny gry - zazwyczaj jeśli jest to dobrze zapowiadający
się tytuł (TR:Legend, Anniversary; Oblivion itp.) to cena gry wynosi 129.90 co jest wielką
przesadą :/


Ehhh poczytaj parę wcześniejszych postów, po pierwsze CDP też wydaje gry za 129,90zł - Gothic 3, po drugie nowy Tomb Raider na Zachodzie kosztuje 40 euro ~ 160zł, także Cenega wydaje go po niższej cenie, Oblivion, po premierze też był bardzo drogi na Zachodzie, aktualnie kosztuje ok. 20 funtów...

Dnia 13.06.2007 o 21:12, Oskar24 napisał:

Jeszcze o EK - są nieliczne, a jak już są to niezbyt imponujące (owszem, zawartośc jest świetna,
ale CDP wydaję 100 razy lepsze :P)...


No czy CDP wydaje 100 razy lepsze? Większość gadzetów z EK CDP jest strasznie tandetnych, podczas, gdy EK Cenegi są wykonane bardzo starannie

Dnia 13.06.2007 o 21:12, Oskar24 napisał:

No i to by było narazie na tyle - za wszelkie nieścsłości przepraszam ;)
Um nie narazie wygrywa CDP :D Ale Cenega ostatnio coś mu gryzie ogon i zaczyna krwawić :P


U mnie Cenegodzilla, zepchnęła na pobocze CDP i coraz bardziej jemu ucieka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że nawet czytając recenzje Piraci z Karaibów ubolewają graficznie z każdej strony...
Nie oceniam tylko po screenach, ale także po recenzjach :P
I jeszcze za taką grę CDP życzy sobie 99 złotych!?!? Wolne żarty - za 50 bym nie kupił :/
Ta gra to jest tylko marne wykorzystanie licencji filmowej - w Empiku we Wrocławiu jak byłem na wycieczce to wszedzie dookoła reklama tego była :/...
@ Bimbermistrz
Anniversary obecnie jest objęte taką jakby premierową promocją i obniżyli ze 130 do 100...
Tylko zwróć też uwagę iż gry CDP kosztują zazwyczaj 99.90 (te "normalne" :P) zł no i po premierze wszedzie są obniżki, albo o dychę albo o dwie, więc CDP i tak czy tak wychodzi lepiej ;)
Cenega ma GTA, ma TR, Obliviona itd., ale CDP ma Medievala II, Kompanie Braci itd. - więc tu jest po równo z takimi hitami ;)
@ syriusz.b
Tak wytłumaczyłeś, ale strona CDP zalinkowana gram.pl jest :D
@ jakubcjusz
Osz....Właśnie zapomniałem o Rewolucji Cenowej - najlepszy chyba pomysł Cenegi ;)
No i Kolkecja Klaski tytułowo prezentuję się mniej więcej tak samo co EKN, ale ma milion razy lepsze opakowania, to trzeba przyznać...Jednak jak wspominałem S$ ma tak szpetne opakowania iż tu CDP nadal górą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 22:30, Oskar24 napisał:

Jednak jak wspominałem S$ ma tak szpetne opakowania
iż tu CDP nadal górą :D

To tez kwestia gustu. Samo opakowanie moim zdaniem najgorsze nie jest, za to pudelko troche takie lipne. Ale za 50zł mi tam wystarcza
Dla przykladu mam fotki Legendy

20070613230045

20070613230101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 22:30, Oskar24 napisał:

Tylko zwróć też uwagę iż gry CDP kosztują zazwyczaj 99.90 (te "normalne" :P) zł no i po premierze
wszedzie są obniżki, albo o dychę albo o dwie, więc CDP i tak czy tak wychodzi lepiej ;)


To to akurat zależy bardziej od wydawcy globalnego. Spójrz np. na ceny gier Blizzarda. Starcraft niedługo będzie 10 lat miał,a antologia (w której jest "najmłodszy") kosztuje 6 dyszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 22:30, Oskar24 napisał:

Anniversary obecnie jest objęte taką jakby premierową promocją i obniżyli ze 130 do 100...
Tylko zwróć też uwagę iż gry CDP kosztują zazwyczaj 99.90 (te "normalne" :P) zł


Ciągle nie rozumiesz, że cena w dużej mierze zależy od wydawcy, a dystrybutor może się tylko starać o niższą?

Dnia 13.06.2007 o 22:30, Oskar24 napisał:

no i po premierze wszedzie są obniżki, albo o dychę albo o dwie, więc CDP i tak czy tak wychodzi lepiej ;)


Sklepu Cenegi chyba nie odwiedzasz bo po co - nie? A tam też masz gry 10-20zł taniej.

Dnia 13.06.2007 o 22:30, Oskar24 napisał:

Cenega ma GTA, ma TR, Obliviona itd., ale CDP ma Medievala II, Kompanie Braci itd. - więc tu
jest po równo z takimi hitami ;)


Jak dla mnie Cenega ma więcej hitów (seria PoP, SC, R6), a jeszcze więcej się pojawi już niedługo (kolejna część Splinter Cell, Quake Wars, Bioshock, Kane & Lynch)

Dnia 13.06.2007 o 22:30, Oskar24 napisał:

Osz....Właśnie zapomniałem o Rewolucji Cenowej - najlepszy chyba pomysł Cenegi ;)
No i Kolkecja Klaski tytułowo prezentuję się mniej więcej tak samo co EKN


Moim zdaniem KK ma 100x lepsze tytuły niż XKN. W KK nie uświadczysz takich "kfiatków" jak Juiced, czy Stubbs the Zombie - co to kurka za klasyki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 08:49, Markus89 napisał:

Sklepu Cenegi chyba nie odwiedzasz bo po co - nie? A tam też masz gry 10-20zł taniej.


No i nie zapominajmy, że nie trzeba używać żadnych durnych wPLN-ów, by otrzymać zniżkę, poza tym bardzo dużo gier jest tańszych u Cenegi, niż w MM/Saturnie, u CDP jest odwrotnie i do tego istnieje możliwość odbioru osobistego w siedzibie firmy, więc nie muszę płacić za przesyłke, dla mnie jest to wielki plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 09:02, mtwarog napisał:

> Sklepu Cenegi chyba nie odwiedzasz bo po co - nie? A tam też masz gry 10-20zł taniej.


No i nie zapominajmy, że nie trzeba używać żadnych durnych wPLN-ów, by otrzymać zniżkę

A czy tam w ogóle są jakieś zniżki wynikające z tych durnych punktów lojalnościowych Cenegi? Bo wPLN to tylko lojalka, zniżki są osobno i niezależnie od nich też można kupić gry nieco taniej (często o tyle, że zwraca się wysyłka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 09:54, Melchah napisał:

A czy tam w ogóle są jakieś zniżki wynikające z tych durnych punktów lojalnościowych Cenegi?

Punkty w programie lojalnościowym nie będą wykorzystywane do obniżania cen gier, lecz do zdobywania nagród rzeczowych. Za punkty będzie można "kupić" np. akcesoria komputerowe czy książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować