Zaloguj się, aby obserwować  
Kawel

Assassin''s Creed PC - Temat ogólny

5802 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2008 o 20:19, Kerigun napisał:

Kolega pożyczył mi tą gre w zamian za pożyczenie Timeshifta (świeżo kupionego). Nie wiedziałem
jak wyszedłem na tej zamianie ale teraz już wiem. Assassin jest porażający. Najbardziej
mi się spodobała dbałość o szczegóły. Dlaczego mamy paski życia, czemu rozumiemy co mówią
do nas oraz wiele innych smaczków. A najbardziej mnie zaskoczył animus. Myślałem że po
prostu będziemy assasinem a nie to wszystko z animusem związane (zawile bo nie chce spoilerować
:D). Teraz trochę pytań. Jestem po pierwszej misji w Damaszku. Czy opłaca się robić wszystkie
poboczne zadania (wieże, ochronić ludność i takie tam, w D zrobiłem wszystkie). I czy
w misjach będziemy mieli tylko jedną nową dzielnicę jak to było w Damaszku (dz. biedoty).
Qrde tyle pytań miałem ale wyleciały :P Teraz to nie wiem czy do Akki czy Jerozolimy
:P

powiem CI krotko, pierwsze 2, moze 3 zabojstwa sa fajne, ale i tak Ci sie znudza bo zakazdym rzem to samo. Jedyna rzecz ktora naprawde mi sie podobala to fabula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 13:34, lord0 napisał:

>


A mi sie podobał ten parkour. Włażenie po ścianach, budynkach itd. To właśnie z tego względu kupiłem AC i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 22:43, Rafcio Master napisał:

Czy można zmienic obłożenie klawiszy na padzie w AC?


Sprawdzałeś w opcjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 10:19, Davw napisał:

O widzę, że kilka osób gra na padzie. jakie wrażenia?


Ja próbowałem grać na padzie, to mi szło średnio i przestawiłem się na myszka + klawiatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie czy przejść drugi raz AC na padzie. Oczywiście na padzie będzie to pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem tylko na padzie i wg. mnie gra się bardzo dobrze. W końcu AC kupiłem po to, żeby pada odkurzyć między innymi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 11:22, Davw napisał:

Zastanawiam się właśnie czy przejść drugi raz AC na padzie. Oczywiście na padzie będzie
to pierwszy raz.


Spróbuj, w końcu nic nie tracisz, a gra jest warta ponownego przejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 11:22, Davw napisał:

Zastanawiam się właśnie czy przejść drugi raz AC na padzie. Oczywiście na padzie będzie to pierwszy raz.


Ja kupiłem AC w zestawie razem z padem Speed-Linka i nie żałuję - gra się rewelacyjnie. Na początku trzeba było się przyzwyczaić i troszkę pozmieniać układ przycisków (zwłaszcza ręce, nogi i głowa, bo w domyślnej konfiguracji były pomieszane, ale to może kwestia typu pada), ale nie wyobrażam sobie teraz grania na klawiszach. Pad oczywiście musi być z analogowymi gałkami - bez nich nie ma sensu ani chyba nawet możliwości grania. Praktycznie cała gra łącznie z menu obsługiwana jest przez pad.
A zatem nie zastanawiaj się - chwila cierpliwości i od nowa odkryjesz radochę z ponownego przejścia AC ;)
PS. Nie zniechęcaj się początkowymi niepowodzeniami. Namówiłem moją dziewczynę na zagranie w AC właśnie na padzie (na klawiszach w życiu by się nie wyrobiła), a jest to pierwsza (!) gra, na którą ją namówiłem. Efekt - nie mogę się dopchać do kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pomieszane klawisze to wina standardowego ustawienia na pad''a od xbox''a 360 i Logitech''a Chilister (czy jakoś tak). ja pewnie będę miał dużo zabawy żeby do mojego TRACER Red racer dopasować ustawienia odpowiednie. Ale jakoś sobie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 14:53, Davw napisał:

Prawdopodobnie pomieszane klawisze to wina standardowego ustawienia na pad''a od xbox''a
360 i Logitech''a Chilister (czy jakoś tak). ja pewnie będę miał dużo zabawy żeby do
mojego TRACER Red racer dopasować ustawienia odpowiednie. Ale jakoś sobie poradzę.


Nie będziesz miał problemów. Wejdź tylko na opcje i tam sobie przedefiniuj odpowiednie przyciski. Też tak zrobiłem i jest gicio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel ostatnio byl troche nie na czasie z nowosciami na rynku, wiec zapytal mnie jaka gre mu polecam. Sam w Assassina nie gralem, ale tyle pozytywnych opini w necie, ze nie zastanawialem sie dlugo. Problem z tym, ze dzis do mnie dzwonil i w najlepszym humorze nie byl.
Na rozgrzewke ponarzekal na tlumaczenie, ale pozniej wspomnial o najgorszym sterowaniu jakie w zyciu widzial. Jeszcze nie mialem okazji zobaczyc co i jak, ale ponoc tona klawiszy (standardowo fatalnie poustawianych), do tego czesc funkcji sprawia wrazenie jakby wymagalo analogowego sterowania. Narzekania bylo wiecej, ale niewazne. Jak to jest z tym sterowaniem? Na prawde takie fatalne? Nic a nic nie przystosowali do PC? Moze sa jakies latki fanowskie pozwalajace cieszyc sie gra? (jak nie, to moje zycie moze byc zagrozone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napalony byłem na AC od dłuższego czasu, ale jako, że Cenega nie jest moją ulubioną firmą (do prawie wszystkich gier, które wydaje, a ja kupiłem miałem jakieś ale, a przy jednej przez miesiąc nie umiałem się dodzwonić o pomoc, gdyż był uszkodzony egzemplarz) i pytam: jak kupiliście grę, to w jakim była stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do zastanawiających się na czym grać:
- klawiatura - dla mnie porażka, nie chciało mi się bawić w przestawianie, ale granie tak jak jest defaultowo to sport nie mniej ekstremalny niż wyczyny asasyna
- pad - dla mnie MIODZIO; nic nie musiałem przestawiać, wszystko mi od razu przypasowało; grałem na zwykłym padzie za 35 zł, bez żadnym wypasów

Podkreślam, że powyższe zdania to tylko moje opinie i jeśli ktoś ma inne to dobrze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 01:10, Volvox napisał:

Jak to jest z tym sterowaniem?
Na prawde takie fatalne? Nic a nic nie przystosowali do PC? Moze sa jakies latki fanowskie
pozwalajace cieszyc sie gra? (jak nie, to moje zycie moze byc zagrozone ;)

Sam gram w AC od paru dni, ale sterowanie klawiatura + mysz jakoś szczególnie mi nie dokucza. A może po prostu mam zwinne paluszki ;). W każdym razie gra mi się bardzo przyjemnie, cudna fabuła, a grafika momentami zapewnia orgazm dla oczu. Śledztwa polegają ciągle na tym samym, ale póki co znużenia nie odczuwam. Te wszystkie wdrapywania się na punkty obserwacyjne i zbieranie flag sprawiają mi frajdę nawet za setnym razem ;).

@Kalejdoskop86
Co do lokalizacji - na pudełku wersji PL zobaczyłem tekst "napisy i dialogi", z czego napisy zrozumiałem jako lokalizację kinową. No i zonk, bo gra jest w wersji całkowicie spolszczonej. Na szczęście całkiem nieźle, denerwuje mnie tylko to, że niektórzy strażnicy wymawiają swoje kwestie w innych językach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 01:10, Volvox napisał:

Jak to jest z tym sterowaniem? Na prawde takie fatalne? Nic a nic nie przystosowali do PC? Moze sa jakies latki fanowskie pozwalajace cieszyc sie gra? (jak nie, to moje zycie moze byc zagrozone ;)


Nie należę do najzręczniejszych, ale mi zupełnie sterowanie nie przeszkadza - gram na domyślnych ustawieniach przy użyciu szczura i klawiatury, i ani razu nie zdarzyło mi się nań pomstować...

Tłumaczenie przemilczę, bo nie znam oryginału, ale kuleje nieco nagłośnienie - czasami głosy są jak z innego wymiaru...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem system sterowania altairem na klawiaturze + mysz jest idealny i bardzo wygodny...nie posiadam pada i nie bylem zdegustowany ani przez moment...całą grę przeszedłem w ten sposób i byłem zachwycony!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie na klawiaturze to kwestia odpowiedniego ustawienia klawiszy. Ja sam grałem Klawiatura + Mysz, i nie miałem ŻADNYCH, powtarzam żadnych problemów. Ustawiłem sobie Sterowanie które będzie mi pasować, z łatwym dostępem do najbardziej użytecznych ''narzędzi''. Grało się bardzo fajnie, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie mysz + klawa to żaden wyczyn i potężny banał jeśli jest się w miarę sprawnym graczem. A co do pada to powiedzieć nic nie mogę bo nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować