Zaloguj się, aby obserwować  
Micusus

Dr. House - Temat Ogólny Serialu

363 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2009 o 08:42, kerkas napisał:

Od 2 października
co piątek z "Gazetą Wyborczą"
pierwszy sezon serialu "Dr House"
Na pierwszej płycie
4 odcinki za 8zł99gr


A wiadomo czy z lektorem czy z napisami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 09:27, HunterO7 napisał:

A wiadomo czy z lektorem czy z napisami ?


Zapewne z lektorem, boję się tylko że może być tak jak z serialem Przyjaciele. Czyli wybrane 4 odcinki z całego sezonu a za tydzień będzie już sezon nr.2 i też tylko 4 odcinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 25.09.2009 o 09:27, HunterO7 napisał:

A wiadomo czy z lektorem czy z napisami ?


Nie wiem ale jak kupię z rana w piątek 2 października to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książki

Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu
Paul Challen

Cena : 29,90 zł
Wielka kreacja Hugh Lauriego. Jak właściwie doszło do tego, że amerykański serial telewizyjny o nieprzyjaznym, utykającym doktorze bezustannie łykającym leki, który...


Dr House. Całkowicie bez autoryzacji - premiera 6 października 2009 r.
Leah Wilson

Cena: 29,90 zł
Zbiór szokujących, jak sam główny bohater, artykułów na temat popularnego serialu „Dr House”. Autorzy esejów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 14:07, kerkas napisał:


Dzięki wielkie, mam tylko nadzieję że nie podniosą ceny od drugiej płyty.

Co do lektora, o ile filmy nienawidzę oglądać z lektorem a tym bardzie z dubbingiem to House`a wolę z lektorem. Jednak jest tam sporo słówek medycznych które przy czytaniu po prostu uciekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 16:12, PsyhoSpider napisał:

Co do lektora, o ile filmy nienawidzę oglądać z lektorem a tym bardzie z dubbingiem to
House`a wolę z lektorem. Jednak jest tam sporo słówek medycznych które przy czytaniu
po prostu uciekają.


z ręką na sercu powiem, że w wersji z lektorem 1/3 żartów, kpin i docinek również jest pomijana - przysięgam, 1/3.
jak źle świadczy to o tej wersji - dopowiedz sobie sam.


pierwszy odcinek szóstej serii? miazga. świetnie, świetnie i jeszcze raz świetnie. zmiana klimatu wyszła serialowi na dobre, ten niespełna półtoragodzinny odcinek jest lepszy niż niejeden pełnoprawny film. więcej nie piszę, coby nie spojlerować za mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 16:17, Daelor napisał:

pierwszy odcinek szóstej serii? miazga. świetnie, świetnie i jeszcze raz świetnie. zmiana
klimatu wyszła serialowi na dobre, ten niespełna półtoragodzinny odcinek jest lepszy
niż niejeden pełnoprawny film. więcej nie piszę, coby nie spojlerować za mocno.

Tja... wykasowali wątki związane w jakikolwiek sposób z medycyną i została z tego właśnie miazga. Przeraża mnie to, że teraz House jest bardziej melodramatyczny i bliżej ma do opery mydlanej niż Grey''s Anatomy. Klimat został nie tyle zmieniony, ale wykorzeniony z serialu w tym otwarciu sezonu. Podoba mi się uwiarygodnienie uzależnienia i problemów Greg''a przez wyciąganie go z bagna, ale idiotyzmem jest zamykanie kwestii uzależnienia fizjologicznego w kilku tygodniach i łączenie tego ze zrobieniem z bohatera serialu niewyraźnej i nijakiej postaci rozckliwionego mydłka. Bardzo słaby pomysł.

A na trudne słówka w serialu pomaga słownik, wersja oryginalna zdecydowanie lepsza. Z lektorem serial nie nadaje się właściwie do oglądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam pytanie ile będę musiał oglądać odcinków 5 serii na TVP 2 (O ile się nie mylę to już 5 seria).Chodzi o odcinek w którym, będzie powód ,że House idzie do Psychiatryka? O ile większość ludzi zaznaczy to jako "spoiler" .Cóż ,ale z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 18:56, Bartex69 napisał:

Chodzi o odcinek w którym, będzie powód ,że House idzie do Psychiatryka?

Powodów do tego jest wiele w wszystkich dotychczasowych odcinkach chyba ;) Ale te najbardziej oczywiste wynikają z jego ogólnego życiorysu (samotność, choroba, ból z nią związany), który doprowadza go do stanu depresyjnego. Próbuje sobie z nim radzić przez ćpanie (chociaż jednocześnie jest to niezbędna w jego wypadku terapia paliatywna), co w dość wybuchowej psychologicznie mieszance wydarzeń w sezonie 5 doprowadza do pewnej imprezy, gdzie... krótko mówiąc powody jego stanu są rozrzucone w wielu odcinkach, kluczowe imho są te z drugiej połowy 5 sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj najnowszy odcinek szóstego sezonu i... Na koniec wgniotło mnie w ziemię. Nie, nie chodzi o to, że pointa była jakaś zaskakująca czy coś w ten deseń. Przeciwnie - było raczej nudnawo na koniec i tak smętnie, ale dopiero w ostatnich sekundach zdałem sobie sprawę z tego, że nowe odcinki House''a są... Praktycznie jak stare. W nowym, jak i w poprzednim,

Spoiler

nie ma żadnego nowego zespołu, tylko powraca stary: Chase, Cameron i Foreman pracują razem, zasady są proste, więcej skupiano się na sprawach medycznych, a i wątkom pobocznym też wystarczyło miejsca.


Ogółem - jeśli dalej tak pociągną House''a, to będzie bardzo dobrze, wręcz fantastycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe jak to będzie

Spoiler

skoro aktorka grająca Cameron całkiem niedługo po rozpoczęciu kręcenia 6 sezonu odeszła z ekipy ;]

.
Ogółem ta forma już mnie lekko znudziła. 3 sezony tego typu to wystarczająco dużo. 4 był najlepszy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Faktycznie. Choć swoją drogą myślałem że jednak Trzynastce się ułoży z Formanem a Chase sam Siebie wyda Cuddy no ale jednak tak nie było. Naprawdę zapowiada się ciekawy sezon i mam nadzieję że w końcu House zmienił się choć trochę na lepszy. Bo tylko pierwsze 2 odcinki na to wskazywały teraz dalej jest "dupkiem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 19:55, Some_kind_of_Devil napisał:

Tylko ciekawe jak to będzie

Spoiler

skoro aktorka grająca Cameron całkiem niedługo po rozpoczęciu
kręcenia 6 sezonu odeszła z ekipy ;]

.

Spoiler

Ano, fakt. Za bardzo się podjarałem tą formułą, która teraz jest, ale... Mam nadzieję, że Cameron jeszcze troszkę pobędzie.


Dnia 15.10.2009 o 19:55, Some_kind_of_Devil napisał:

Ogółem ta forma już mnie lekko znudziła. 3 sezony tego typu to wystarczająco dużo. 4
był najlepszy ;]

4 był najoryginalniejszy, to na pewno. Pierwsze trzy, owszem, typowe medyczne sprawy i zabawy. 4 był niezłym kopniakiem, kiedy się okazao, że

Spoiler

House będzie będzie miał nową ekipkę. 5 to się zrobił taki melodramat, który mi osobiście bardzo się spodobał, bo mało było medycyny, a więcej historii prywatnych.

I nice. Ale czy 4 naj? Nie dla mnie :)

Infes,
Spoiler

House musi być choć trochę gburowaty. Mam nadzieję, że za bardzo się ostatecznie nie zmienił, choć Foreman miał niezłą mutację z pociesznego doktorka w typowego buca, ale teraz jakoś już łagodnieje na nowo. Hm... Byle dalej oglądać, byle ciekawiej :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Szczerze mówiąc ja chciałbym takiego obrotu sytuacji. Że House w końcu zmądrzał, chce być szczęśliwy, znaleźć miłość i takie tam. On naprawdę zasługuje żeby nie być "asshole" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Nie, to wtedy nie byłby House. On musi taki być, o to w tym serialu chodzi ;D Po 4 odcinkach 6 sezonu jestem cholernie zadowolony, jest póki co świetnie. Jedyne czego nie chce, to Jego powrotu do Vicodinu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować