Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zobacz gameplay z polskiej wersji Mass Effect

176 postów w tym temacie

Podobno mimika twarzy (dzięki pomocy twórców gry) miała być dopasowana do Polskiej wersji ... (tak było w filmikach promujących wersję PL, przy wywiadach z osobami podkładającymi głos <Magdalena Różyczka>) a tutaj jakoś tego nie widać...

Albo ja mam coś ze wzrokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle sypie się nazwiskami znanych, ale powiem wam, że póki co, z tego co słyszę, to Marcin Dorociński nie wypada jakoś zachwycająco w roli Sheparda. A przynajmniej nie tak dobrze jak aktor od Bezimiennego w roli Sarena! Gdy go usłyszałem to wywołało to u mnie szeroki uśmiech! XD No dobra, uśmiech to głównie dlatego że usłyszałem Bezimiennego, ale w ogóle to o wiele lepiej brzmi, bardziej wczuł się rolę.

Teraz nawet czuję pokusę zagrania w polską wersję - no, w drugiej kolejności, po pełnej angielskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mimika twarzy tylko synchronizacja ruchu ust.
widać widać. momentami bardzo dobrze widać momentami ,... już mniej.. ;) ale mimo wszystko jest ok, nie idalnie , ale nie ma tak ze ktos cos rusza ustami a dzwiek sie kończy, ruchy warg też przypominają to co powinny, sporo brakuje ale jest ten akurat aspekt na tyle ok ze MNIEJ WIECEJ sie zgadza i to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 22:00, Carnicero napisał:

Ostatnio widziałem jak ktoś przechodzi Diablo w 6 minut. Pytanie tylko czy dzięki czemuś
takiemu naprawdę w pełni jesteśmy w stanie docenić ogrom pracy jaki w dany tytuł włożyli
programiści i wycisnąć z niego cały potencjał... RPG to nie wyścigi. Jak chcesz być najszybszy
to polecam GRID''a ;)


Mass Effect akurat spokojnie się przechodzi w 20 godzin, słuchając do końca wszystkich kwestii dialogowych i nie spiesząc się na siłę. To kurczę nie jest w końcu BG2 ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polskie głosy są niestety totalnie do bani. Zdecydowanie zakupuję angielską wersję, no chyba, że głosy są tam równie słabe. Poza tym jak inne rasy mogą mieć zwyczajne ludzkie głosy, skoro na pewno mają inną budowę strun głosowych lub organów odpowiadających za wydawanie dźwięków. Wystarczyłoby nałożyć odbowiednie filtry i już, a tak jak na razie głosy powodują, że gra wygląda zupełnie jak "film" kostiumowy, gdzie każdy wie, że to nie kosmita, tylko przebrany człowiek, traci na tym "magia" gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele. To my mamy tak mało dobrych polskich dubbingerów? Połowę głosów można było usłyszeć w Wiedźminie albo Neverwinter 2. W sumie to dobrze ze biorą specjalistów ale słuchanie tych samych głosów zaczyna mnie nużyć. Mówi się trudno a Mass Effecta i tak jak dorwę to nie odejde od kompa aż nie spłonie albo gry nie ukończę :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polonizacja wygląda na dobrą chociaż uważam, że można by pokazać też ten sam fragment gry ale po angielsku i wtedy wszystko by było oczywiste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie super:):) Dla odtrutki posłuchajcie PES6 z Kołtoniem i Borkiem to ten jest Super:):) A na procku 1,66 Ghz pojdzie do tego karta radeon x1650 i 2 gb ram czekam na odp!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry dubbing. Oczywiście zawsze będą bajeranci, którzy koniecznie muszą się pochwalić, że znają angielski i nie honor im grać po polsku. Nawet jeśli połowy nie zrozumieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>"Oczywiście zawsze będą bajeranci, którzy koniecznie muszą się pochwalić, że znają angielski i nie honor im grać po polsku. Nawet jeśli połowy nie zrozumieją."

czy ty myslisz chociaż trochę..? JAKIE POCHWALIĆ? CZYM ! po pierwsze obecnie znajomość angielskiego to STANDARD i to raczej obciach dla osoby która go NIE zna.
po drugie w TYM przypadku nie jest to konieczne BO SĄ PODPISY ! wiec jaki honor omfg .... i to ze TY napiszesz ze ktos połowy nei zrozumie nie oznacza ze tak będzie. nie mierz ludzi swoją miarą :/
dubbing PL jest gorszy od wersji angielskiej i tyle, zdarza sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 23:23, LIZZU napisał:

czy ty myslisz chociaż trochę..? JAKIE POCHWALIĆ? CZYM ! po pierwsze obecnie znajomość
angielskiego to STANDARD i to raczej obciach dla osoby która go NIE zna.


Ja znam angielski, nie znam wzorów chemicznym. Dlatego od chemika nie wymagam znajomości angielskiego.

Dnia 01.07.2008 o 23:23, LIZZU napisał:

dubbing PL jest gorszy od wersji angielskiej i tyle, zdarza sie.


Tu bym polemizował... owszem, Dorociński się nie popisał i szkoda by było, jakby świetna praca pozostałych lektorów została przez niego zepsuta. Ale oryginał też nie był lepszy. Chociaż zgadzam się, że nasz Shepard sprawia wrażenie wiecznie niewyspanego, angielski jest przynajmniej trochę "dziarski".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi też o dopasowanie głosów do otoczenia. polskie są za głośnie rpzez co ''odrywaja'' sie od tła. w wer. ang bardziej są stonowane i mamy wrazenie ze slyszymy rozmowe faktycznie w pokoju/pomieszczeniu/ na dworze. w wersji pl slychac te roznice i ewidentnie sie wyczuwa ze to nagrywane w studio było. niefajnie :( malo naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o dubbing, nie ma sie do czego przyczepić. jednak brak klimatu. polski do scenerii s-f wybitnie mi nie pasuje. w fantasy da radę, w s-f nie. dobrze, że będzie wybór między różnymi wersjami.
ciekawe, czy wybór opcji dialogowych ma jakiś istotny wpływ na fabułę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nie widział postaci, to bym myślał, że słucham Wiedźmina. :) Takie głosy podobne.. Ale nabieram coraz większej ochoty na tą grę - zapowiada się kawał dobrej produkcji. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować