Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Cóż, ja po Battlefroncie II nie oczekiwałem drukowanej instrukcji, ale jak wziąłem do rąk pudełko z KotOR-em 2 i było takie ...grube to jednak zrobiłem sobie nadzieję ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 00:24, Longer napisał:

a mi wczoraj brat połamał jedną płytę z dwójki :( i muszę kupić nową grę....myślałem,
że go zabije normalnie :D


Nie czekaj, zrób to teraz.

Ups, właśnie otrzymałem punkty Ciemnej Strony, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2009 o 00:28, Jerjerrod napisał:

Ups, właśnie otrzymałem punkty Ciemnej Strony, prawda?


Tak, chciałeś mnie perswazją potraktować ;)

Dobrze, ze druga część kosztuje około 40 zł tylko, jednak szkoda, miałem ją 4 lata ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 00:31, Longer napisał:

Tak, chciałeś mnie perswazją potraktować ;)


Sama perswazja to przecież nic złego, prawda? Wszystko zależy od tego, co zamierza się wyperswadować. A poza tym nie była to perswazja, a sugestia, by zabić brata jak najszybciej. Użyj Force Gripa i po sprawie, przez to, że jestem w sumie fanem Vadera to moja ulubiona metoda karania "równie niekompetentnych, co głupich".

Ale to tak na marginesie, bo to offtop straszny. Mam pytanie - pisaliście co nieco o tym modzie od DeadlyStream, warto go zainstalować? Grałem do tej pory tylko w "gołą" dwójkę (jedynkę oczywiście też, ale nie o to chodzi), nie bawiłem się w modowanie gry i nie wiem, czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 23:46, Pietro87 napisał:

Dwójka ma ten plus że nie wymaga płyty w napędzie do działania bo z oryginalną wersją
działają wszelakie nocd-exe

Bo nie ma polskiej dwójki. Nawet to spolszczenie fanowskie jest identyfikowane jako eng. Poza tym jeżeli nie odpalisz gry ładowarką spolszczenia, to masz grę po angielsku.

Dnia 25.11.2009 o 23:46, Pietro87 napisał:

jedynka już niestety leży i kwiczy bo jest w polskiej wersji i żadne no-cd exe files nie działają

No nie przesadzajmy. Nawet ja się kiedyś natknąłem na wersję 1.0.3, która działa (kiedyś komuś CD padło). Ale ma numer kompilacji 514077 podczas gdy polska ma 514081. Różnica między nimi polega tylko na tym, że ta wcześniejsza nie odpala poprawnie tekstów do dialogF.tlk i trzeba podmieniać żeńską wersję pod męską, żeby pograć bez ładowania płytki kobitką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 23:46, Pietro87 napisał:

jedynka już niestety
leży i kwiczy bo jest w polskiej wersji i żadne no-cd exe files nie działają z nia poprawnie T.T


Ja też nie lubię jak gra wymaga do grania płyty w napędzie. A próbowałeś może zrobić obraz płyty? Często to działa i myślę że warto by było i w tym przypadku tego spróbować.

milten6 --->

Rzeczywiście wygląda to niezbyt ciekawie, ale gra podobno jest świetna więc mimo wszystko chyba się skuszę. Ale mimo wszystko większym mankamentem jest ten brak drukowanej instrukcji. Wygląda to prawie jak gra od dystrybutorów alternatywnych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem tez swego czasu od groma i trochę nocd exe do kotora 1szego ale jak nie wspomniany przez ciebie problem z dialogami to czcionki mi padały, jak nie czcionki to miałem rozpaprane tekstury [wyglądały jak źle przeskalowane]
Dałem spokój.

Kolega powyżej sugerował też machnięcie obrazu płyty - niestety nie działa, przynajmniej mi nie podziałało a też próbowałem i kilkoma programami ["klony" i inne "alkohole" ^^] i próbowałem jej emulować zabezpieczenia - niestety dupa zbita.

Fakt faktem płytka od mojego kotora 1 jest w stanie idealnym mógł bym go sprzedać w zasadzie jako nowy musiał bym go tylko zafoliować, ale już tak mam że panicznie nie trawię jak jakikolwiek soft wymaga płyty w napędzie.
W życiu tylko 2 razy wadliwy napęd rozerwał mi płytę nie mniej na zimne się dmucha [zwłaszcza że był czas jak kotor 1 wyleciał z półek sklepowych, kumplowi poleciłem kilka lat temu to jeździł chyba tydzień po stolicy zanim znalazł sztukę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem na nowo grać w KotOR''a I, by przypomnieć sobie dokładnie całą wspaniałą opowieść. Gdy robiłem sobie przerwę, na jednym z portali natrafiłem na dość ciekawy news. Mam nadzieję że nikt się nie obrazi gdy zacytuje go po części tutaj...
"W trakcie uroczystości Video Game Awards, czyli 12 grudnia, ogłoszony zostanie najnowszy tytuł osadzony w świecie Star Wars.W globalnej sieci wrze od plotek – można wyraźnie zauważyć, że gracze liczą głównie na trzecią część Battlefront i na kontynuację erpegowej serii Knights of the Old Republic. Są to jednak tylko optymistyczne domniemania. Złośliwi twierdzą wręcz, że do czynienia będziemy mieć z nowym produktem typu LEGO. Pozostaje czekać do 12 grudnia."
Czyżby Nasze ukochane cRPG miało powróci jako III? Jak uważacie? ST:The Old Republic nie wliczam gdyż to nie kontynuacja tej świetnej fabuły tylko po prostu nowe dzieło, nowe MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym żeby to była 3 część najlepszego RPG''a moim zdaniem. Jednak raczej to nie nastąpi. Podejrzewam, że raczej będzie to nowa część Jedi Knight...Kurde ja chce nowego RPG''a ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 22:47, Furr napisał:

A ja wciąż czekam na KotNR ;).


Hell, miałem to samo napisać :P. Jakby nawet Jeremy Soule miał komponować muzykę, to poradziłbym facetowi, by było to coś jak Total Annihilation, też z prawdziwą orkiestrą symfoniczną, a byłbym zachwycony ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 22:02, Infes napisał:

Czyżby Nasze ukochane cRPG miało powróci jako III? Jak uważacie? ST:The Old Republic
nie wliczam gdyż to nie kontynuacja tej świetnej fabuły tylko po prostu nowe dzieło,
nowe MMO.


Mylisz się, twórcy jasno powiedzieli, że traktują TOR-a jako "KotOR-a 3, 5, 6, 7 i kolejne".

Najbardziej liczę na nową grę z serii Jedi Knight... TFU było zbyt konsolowe jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ploty o trzecim kotorze krażą od lat po sieci, dziwnym jest fakt że BioWare milczy i nie dementuje tych plotek w żaden dosadny sposób.
Jeśli faktycznie doczekamy sie ogłoszenia kolejnego kotora kompletnie z zaskoczenia, z dnia na dzień to będzie to news roku.
Tak czy siak na razie żadnej oficjalnej wieści o trzecim kotorze nie ma, a osobiście nie wierzę żeby powstawał w "sekrecie" jako jakiś top secret project.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 22:55, Mercuror napisał:

> Czyżby Nasze ukochane cRPG miało powróci jako III? Jak uważacie? ST:The Old Republic

> nie wliczam gdyż to nie kontynuacja tej świetnej fabuły tylko po prostu nowe dzieło,

> nowe MMO.

Mylisz się, twórcy jasno powiedzieli, że traktują TOR-a jako "KotOR-a 3, 5, 6, 7 i kolejne".

Więc został KotNR, o którym kiedyś twórcy wspominali coś ;)

Dnia 26.11.2009 o 22:55, Mercuror napisał:

Najbardziej liczę na nową grę z serii Jedi Knight... TFU było zbyt konsolowe jednak.

Mi też się właśnie zdaje, ze to będzie nowy JK, oby nie był za bardzo podobny do TFU.
Jednak póki jest nadzieja to liczę na RPG''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to KotOR 3 był tworzony po prostu przez LucasArts, a nie BioWare. To zrobiło tylko jedynkę, więc ze swoim gadaniem o robieniu trójki, czwórki itd. naraz w TOR mogą się wypchać :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 23:00, Revanchist napisał:

Z tego co pamiętam, to KotOR 3 był tworzony po prostu przez LucasArts


Eeee?
Że niby co...?

Co do TFU - mam wielką nadzieję, że ten projekt nie ma z tym nic wspólnego. Gra jest cienka jak cholera. Już lepsze było TPM.

BTW - gdzie Ty się na tej uczelni ukrywasz...? Spotykam ludzi z anglistyki, a Ciebie nie widziałem od października ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 23:00, Revanchist napisał:

Z tego co pamiętam, to KotOR 3 był tworzony po prostu przez LucasArts, a nie BioWare.
To zrobiło tylko jedynkę, więc ze swoim gadaniem o robieniu trójki, czwórki itd. naraz
w TOR mogą się wypchać :P.


Pierwszy kotor był tworem BioWare, drugi Obsidian Entertainment.
Lucas Arts jest tylko wydawca gier z uniwersum Star Wars, producenci są różni [zależnie od tego kogo dany wydawca wybierze, można zlecić stworzenie gry własnemu studiu a można też zlecić to firmie niezależnej]

Co do kotora3 nie był tworzony przez nikogo z tego co podają oficjalne źródła, nie był nawet nigdy w planach wydawniczych bodajże. Jeśli więc jest gdziekolwiek tworzony to w strasznej "konspiracji" jako jakiś top secret hit [mało to prawdopodobne, tez obstawiam że nowa gra w świecie SW to albo nowy Jedi Knights albo jakiś kompletnie nowy star wars crpg ale nie kontynuacja kotora tylko zupełnie świeży nowy autorski produkt]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2009 o 00:32, Pietro87 napisał:

Co do kotora3 nie był tworzony przez nikogo z tego co podają oficjalne źródła, nie był
nawet nigdy w planach wydawniczych bodajże. Jeśli więc jest gdziekolwiek tworzony to
w strasznej "konspiracji" jako jakiś top secret hit [mało to prawdopodobne, tez obstawiam
że nowa gra w świecie SW to albo nowy Jedi Knights albo jakiś kompletnie nowy star wars
crpg ale nie kontynuacja kotora tylko zupełnie świeży nowy autorski produkt]


KotOR 3 był w planach i nie jest to żadna tajemnica czy sekret, John Stafford mówił że mieli rozpisany scenariusz, większość lokacji i NPCów ale zanim rozpoczęto produkcję Lucas Arts kazał wstrzymać pracę i projekt został anulowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a tego że był w planach nie wiedziałem.. pamiętam tylko wypowiedź kogoś z obsidianiu niedługo po premierze kotora 2 że trójka również wkrótce się ukaże i na tym się skończyło.
Potem był już tylko tor mmo [no długo długo "potem"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować