Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2011 o 22:29, Pryka napisał:

Wam też, dość wolno instalował się Wiesiek z tych dwóch DVD?


Jakieś 15-20 min (zwykły napęd LG).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ASUSA strasznie wolno mi się kręciły te płytki, chociaż faktycznie patrząc na rozmiar plików szybko to poszło, ale odniosłem dziwne wrażenie, że mi się wlecze niemiłosiernie, pewnie z niecierpliwości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolna instalacja to raczej z winy rozmiaru skompresowanych plików, system to dosyć wolno rozpakowuje i potem jeszcze musi skopiować.
Chociaż w sumie nie jest ta instalacja jakaś nad wyraz powolna, taki DA2 średnio chyba z 12-14 min się instalował a jest o ponad połowę mniejszy objętościowo.
O a taki RE5 z CDA też dosyć pokaźnie spakowany wczoraj koło 30 min szedł.
A najmocniej to mi się chyba osobiście jednak instalowało GTA4 =P [bodajże coś ponad 45 min, też zapewne z winy zastosowanej kompresji plików]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 22:49, Pietro87 napisał:

ciach


Zapewne masz rację, ja to osobiście zaczynam przeżywać jutrzejszy dzień a właściwie godzinę zerową. Obawiam się, że te 50MB będzie się ściągało jak krew z nosa przy natłoku ludzi... albo w ogóle wszystko padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale o co chodzi z tymi DLC? Ja zamówiłem razem z kolegą, to się na piwo oszczędziło te 7zł za przesyłkę. Zamawiał on przez swoje konto, wziął dwa pudełka W2. Czy to oznacza, że ja nie dostanę kodu do DLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 22:52, balin2 napisał:

Przepraszam, ale o co chodzi z tymi DLC? Ja zamówiłem razem z kolegą, to się na piwo
oszczędziło te 7zł za przesyłkę. Zamawiał on przez swoje konto, wziął dwa pudełka W2.
Czy to oznacza, że ja nie dostanę kodu do DLC?

Gadaj z kolegą, bo tylko on ma dostęp do DLC z poziomu swojego konta na gram.pl Niech Ci użyczy Twoich kodów, zapłaciłeś za nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej dostaniecie dwa zestawy kluczy, dla obu pudełek po dwa - Kupiec + Kurtka.

Kody dostaniecie po zaksięgowaniu wpłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 22:51, Pryka napisał:

> ciach

Zapewne masz rację, ja to osobiście zaczynam przeżywać jutrzejszy dzień a właściwie godzinę
zerową. Obawiam się, że te 50MB będzie się ściągało jak krew z nosa przy natłoku ludzi...
albo w ogóle wszystko padnie.


Nie martw się tak. Lepiej ściągać kiedy 10tys osób ma dostęp do pliku niż wszyscy. O prędkość ściągania to ja się mogę ewentualnie martwić bo obecnie korzystam z neta o prędkości 512kb :P Pobieranie tych 50mb, to dopiero będzie się dłużyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 22:55, Ambr0ktn napisał:

ciach

Ja mam 8Mb/s więc się zbytnio nie martwię o prędkość :D

Dobrze, że mam poniedziałek wolny, zarwie mi się chyba nocka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 22:57, Pryka napisał:

> ciach
Ja mam 8Mb/s więc się zbytnio tym nie martwię o prędkość :D


Ja niestety będę musiał poświęcić dodatkowe 10min na ściąganie. Później rejestracja, dobranie DLC-ków. Ustawienie wszystkiego i można będzie zacząć zarywać noc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak że kilka stron wcześniej ktoś miał podobny problem i zmartwienie. Jeżeli kolega dostał tylko jeden zestaw kluczy, pogadaj z nim aby napisał do sklepu gram.pl w celu uzyskania drugiego zestawu kluczy. W końcu Ci on przysługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 22:57, Pryka napisał:

> ciach
Ja mam 8Mb/s więc się zbytnio nie martwię o prędkość :D

Dobrze, że mam poniedziałek wolny, zarwie mi się chyba nocka...


Phi, mi rowniutko o polnocy wlacza sie 64 Mb/s :P A poniedzialek wolny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - wszystkim, którzy nie mają monsterkompów i chcieliby wiedzieć, jak powinni ustawić szczegółowe opcje, żeby dostosować grę do swoich wymagań, polecam lekturę pliku readme. Są tam opisy wszystkich zaawansowanych opcji z zaznaczeniem, co one robią i czy obciążają kartę graficzną czy procesor.
A co się będę, wkleję dla tych, co nie mają jeszcze na dysku lub nie chce im się zaglądać :P

4) Advanced Configuration Options
-Downscale textures factor applies texture downscale. Larger values cause far worse texture quality.
-Texture memory budget on graphic card for textures. The larger value, the less streaming game will need (and will run more fluently), but it can cause graphics card to run out of memory and even game crash, so keep those values reasonable and set according to graphics card memory.
-Texture time budget
- Quality of shadows, self-explanatory, affects graphics performance
and is consuming GPU, doesn''t affect CPU
- Quality of shadowed lights, ust maximal amount of lights with shadows, affects graphics performance and is consuming GPU, doesn''t
affect CPU
- Mesh distance scales LOD distance scale, the smaller value the
less detail models have, but greater performance.
- Bloom, Bloom effect isn''t very GPU demanding, but contributes to graphics quality alot.
- Light shafts, "Godrays"/"Lightshafts" effect. Recommended for medium-high/high end machines, turn off on older.
- Antialiasing, Postprocess antialiasing - demanding effect that can lower performance, so on medium and low-end machines should be off.
- Blur, Blur and radial blur special effects. Quite demanding but rare effect.
- Depth of field, Gameplay depth of field effect - subtle and only during gameplay, this option doesn''t affect DOF in cutscenes.
- Vignette, Doesn''t affect performance, and is rather an aesthetic option (creates photographic vignette around screen).
- Rain, rain wet surfaces effect, affects performance a bit
- SSAO, Screen Space Ambient Occlusion, one of the lighting effects, important to our game (but also unfortunately GPU demanding).
- Motion Blur, Motion blur effect when moving camera, GPU demanding.
- Scatter DoF enables filmic, movie-like bokeh depth of field effect in cutscenes and dialogs. Extremely detailed, but extremely power-demanding. Run on machines with best graphic cards.
- Cutscene DoF depth of field effect, only on cutscenes and dialogs, doesn''t affect gameplay performance (only during cutscenes).
- Dynamic Bone Limits, character physics like Geralt''s hair animation limiter. Leaving it off is CPU heavy
- Uber sampling is a high quality rendering mode, where the whole scene is rendered multiple times to give best possible texture and object details and antialiasing (better than antialias and anisotropy even on highest settings). Use with caution, only on top end computers (best possible both GPU and CPU).
- Vertical sync helps to avoid "screen
tearing" http://en.wikipedia.org/wiki/Screen_tearing when moving
camera and blinking when there are very quick animations (eg. bright
explosions), but can cause rendering to run a bit slower and small
input lag appear.
- Allow decals, decals like dust or blood on characters. It affects performance on CPU side.

Ja na przykład wyłączam Ubersampling, Vsync, wszystkie efekty głębi pola (DOF), winietę, motion blur przy ruchu kamerą i być może antialiasing. Na moim sprzęcie powinno płynnie pójść w 1680x1050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 23:00, Kamiloos napisał:

Phi, mi rowniutko o polnocy wlacza sie 64 Mb/s :P A poniedzialek wolny :D

Oj tam nie chwal się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie popadam w masowego "jobla" jutro normalnie o godzinie 22-23 [zależnie co ja jutro w ogóle będę robił wieczorem] walę sobie w kimono, jak w poniedziałek rano wstanę to na spokojnie zassam swoje 50mb =)

No chyba, że ciekawość co do wydajności gry na moim cfg weźmie górę, ale nic na to na razie nie wskazuje.

P.S.
Co by nie było, mam net 20 mb/s więc o prędkość też się nie martwię =) [i tymże wpisem też przedłużyłem sobie jak inni e-pena a co!]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jedyne o co mogę się martwić to o dobrą optymalizację gry - bo komp już leciwy (ledwo minimalne spełniam). Pobranie pliku 50mb to dla mnie kwestia 2-3minut (o ile serwery wyciągną przynajmniej 1.5 MB/s). Save już też przygotowany, gra pewnie na 2 razy (za drugim razem ładnie z oficjalnym poradnikiem ^^). Nic tylko czekać - jeszcze 25h :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować