Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2011 o 23:02, Pietro87 napisał:

A ja nie popadam w masowego "jobla" jutro normalnie o godzinie 22-23 [zależnie co ja
jutro w ogóle będę robił wieczorem] walę sobie w kimono, jak w poniedziałek rano wstanę
to na spokojnie zassam swoje 50mb =)

No chyba, że ciekawość co do wydajności gry na moim cfg weźmie górę, ale nic na to na
razie nie wskazuje.

A ja wręcz przeciwnie paranoja i tyle, za długo już czekam na tą grę, poza tym i tak chodzę spać grubo po północy, więc specjalnie nie wypłynie to na mój rozkład dnia... nocy? Cholera wiej jak to nazwać :D

ps. @Vegan mój komp to już też zabytek :D ledwo łapie minimalne :) chyba wysadzę swoją kobietę z nowego :D ale najpierw zobaczę jak będzie działać, bo nie na grafice mi zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem grę, podaję kod aktywacyjny i potem okno znika i nic... Rozumiem, że będę mógł odpalić dopiero po premierze ale czy po podaniu kodu już teraz nie powinno coś więcej się pokazać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 23:06, mmizu napisał:

Zainstalowałem grę, podaję kod aktywacyjny i potem okno znika i nic... Rozumiem, że będę
mógł odpalić dopiero po premierze ale czy po podaniu kodu już teraz nie powinno coś więcej
się pokazać?

Nie powinno, wałkowane milion razy. Aktywator łączy się z serwerem nic nie znajduje i się wyłącza :P Czekaj cierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie, bo w dniu aktywacji, gra będzie musiała dociągnąć 50 mb i zapewne dopiero po ściągnięciu, uruchomimy launcher.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 23:08, Pryka napisał:

Nie powinno, wałkowane milion razy. Aktywator łączy się z serwerem nic nie znajduje i
się wyłącza :P Czekaj cierpliwie.


Może i wałkowane, ale akurat nie trafiłem na odpowiedź przeglądając posty. Tak więc dzięki za info.

Swoją drogą rozumiem CDP, że wprowadzili to ograniczenie. Ale mimo wszystko jest to bardzo wkurzające. Gra przyszła w czwartek i leży i czeka... Mogliby ustalić premierę przed weekendem, a tak cenny czas na granie się marnuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niby nie powinienem aktywować gry zaraz minutę po północy, bo wstać będę musiał o 5:40 i jechać na uczelnię godzinę później, ale coś czuję, że i tak aktywuję ;)

Prędkość łącza przez Wi-Fi mam około 8 Mb/s, więc nie martwię się o czas ściągnięcia pliku.
Potem tylko sprawdzić wydajność i do łóżka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja o północy odpale grę i pogram trochę może z45 minut (tak dla zasady, bo skorO mogę to nie wypada nie skorzystać)
Następnego dnia do szkoły i jak wrócę to dopiero zacznie sie granie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 23:11, Damianuss1 napisał:

Te opcje zmienia się w jakimś konfigu przed uruchomieniem gry czy trzeba się bawić w
plikach ini czy innych?


Jest specjalny plik, którym wchodzisz w ustawienia gry, nazywa się "configurator.exe". Możesz w nim zmienić ogólne ustawienia grafiki (tj. low/medium/high/ultra), język, sterowanie, układ klawiatury i fullscreen, a po zaznaczeniu ptaszka "opcje zaawansowane" masz dostęp do tych ustawień, które wkleiłem do poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 23:11, mmizu napisał:

Swoją drogą rozumiem CDP, że wprowadzili to ograniczenie. Ale mimo wszystko jest to bardzo
wkurzające. Gra przyszła w czwartek i leży i czeka... Mogliby ustalić premierę przed
weekendem, a tak cenny czas na granie się marnuje...


Równie dobrze sklep gram.pl mógł zacząć wysyłać wszystkie egzemplarze gry (również EK) dopiero od poniedziałku i wtedy nie znalazł by się żaden malkontent, narzekający że gra się kurzy na półce i marnuje się czas a już dawno można by było przejść. CDP jak i gram.pl zrobili nam ogromną przyjemność że grę będziemy mogli odpalić dzień przed premierą to że swoje egzemplarze dostaliśmy kilka dni przed startem gry. Ja się z takiego gestu cieszę, a zabezpieczenia jak zabezpieczenia, jak na razie skuteczne bo cracka jak nie było tak nie ma.

1096
Jak dobrze być tegorocznym maturzystą. ;) Jedynie 18 maja na 3 godzinki do szkoły, aby zdać ustny polski i już mam wakacje do października. Do tego czasu spokojnie zdążę skończyć Wiedźmina 2 to 16 razy. Zobaczymy, może i się kiedyś pokuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 23:13, Harrolfo napisał:

W konfigu przed uruchomieniem gry, polecam mojego posta => http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&pid=3256
:)

Co do konfigu to nie wiem czy zauważyliście, ale jeśli teraz sobie ustawicie grafikę i sterowanie, spróbujecie odpalić grę i ją aktywować to wszystkie ustawienia łącznie ze sterowaniem wracają do wartości domyślnych.

@Khasim wcześniej coś pisałeś, że zamierzasz poprzycinać niektóre opcję. Moim zdaniem nie będziesz musiał bo czytałem na jakimś ruskim serwisie jak testowali Wieśka (preview) na High detalach właśnie na Twojej karcie graficznej tyle,.że do tego był jakiś Athlon II x2. Średni wynik to było 30-40fpsów wiec raczej nie będziesz musiał martwić się o płynność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 23:15, Kraju napisał:

zabezpieczenia jak zabezpieczenia, jak na razie skuteczne bo cracka jak nie było tak nie ma.

I jeśli do tej pory nie ma, to wątpię, żeby się pojawił przed "premierą" gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem, jestem zadowolony z wykrytych ustawień :)
Ale może to właśnie brak tego pliku, który ściągniemy aktualizując grę umożliwi stałe zmienienie ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już jest pewne że nie da rady zagrać przed premierą. Zabezpieczenia mają to do siebie że dzielą się na te które pękają w jeden dzień i te które są skuteczne do premiery lub jeszcze długo do premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 23:13, Harrolfo napisał:

W konfigu przed uruchomieniem gry, polecam mojego posta

Łał, ile tego jest. Kto wie, może jednak mam szanse na uruchomienie Wieśka 2 ; P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 23:17, Harrolfo napisał:

Nie sprawdzałem, jestem zadowolony z wykrytych ustawień :)
Ale może to właśnie brak tego pliku, który ściągniemy aktualizując grę umożliwi stałe
zmienienie ustawień.


Ja w sumie też, wykryło mi High, ale zawsze można poeksperymentować. Możliwe, że po updacie ustawienia zaczną się zapisywać.

@Kraju z tym zabezpieczeniem raczej nie będzie problemu po premierze niestety... Securom jest łamany jak opłatek i gdyby nie ta brakująca część kodu to już dawno by padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować