Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

ja czekam, aż pogracie i dowiem się na jakim sprzęcie gracie. Nie ma dema, więc nie mam jak sprawdzić czy gra będzie u mnie grywalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm komuś udało się dostać ze swojej strony z zamówieniem kody na DLC czy u wszystkich po pobraniu pliku .txt widnieje wymowne "nie znaleziono kodu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób już ma. Po prostu Twoja zapłata za grę nie została jeszcze zaksięgowana w sklepie gram.pl. Spodziewaj się DLC w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, ale oni mieli w wersji preview TYLKO te ustawione z góry opcje low/medium/high/ultra. Ja zamierzam grać ze szczegółowymi ustawieniami na max poza tymi, które wymieniłem w rozdziałce 1680x1050. IMO mój komputer powinien spokojnie pociągnąć W2 na takich ustawieniach, jeśli Crysis 2 działa bez ścinki, a zalecane wymagania biorą pod uwagę rozdzielczość FullHD.
Tamte opcje wyłączam z wrodzonej nienawiści do wszelakiego rozmycia ekranu i głębi ostrości. Tego mi tylko trzeba, kuźwa, drugiej krótkowzroczności w grze, jakby tej w RL mi było mało. A motion blur tylko przeszkadza.

EDIT: @Jarden, ja też zamówiłem za pobraniem (żałuję teraz jak cholera), i gdzieś w regulaminie sklepu przeczytałem, że przeksięgowywanie wpłaty trwa 1-5 dni roboczych, czyli możemy te kody nawet dostać dopiero w piątek. Brrr.
Zresztą, i tak mam zamiar grać po stronie elfów, kurtka oddziałów specjalnych Foltesta ds. nieludzi kłóciłaby się trochę z moim image :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 23:24, Jarden napisał:

Hmmm komuś udało się dostać ze swojej strony z zamówieniem kody na DLC czy u wszystkich
po pobraniu pliku .txt widnieje wymowne "nie znaleziono kodu"?


Chyba czas zacząć rozdawać nagrody...

odpowiedź numer 1234567 - Kod pojawi się po zaksięgowaniu pieniędzy przez sklep... Najprawdopodobniej kody pojawią się w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 23:18, Kraju napisał:

To już jest pewne że nie da rady zagrać przed premierą. Zabezpieczenia mają to do siebie
że dzielą się na te które pękają w jeden dzień i te które są skuteczne do premiery lub
jeszcze długo do premiery.


Tylko Wiesiek ma ten problem że za złamanie go przed premierą wzięły sobie za punkt honoru wszystkie większe grypy crack''erskie razor, prophet, skidrow oraz polski o22y (który już ma na stanie pliki z polskiej kolekcjonerki) na razie bez powodzenia. Wiec IMO Wiesiek do końca weekendu może zostać złamany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2011 o 23:26, Khasim napisał:

Tamte opcje wyłączam z wrodzonej nienawiści do wszelakiego rozmycia ekranu i głębi ostrości.
Tego mi tylko trzeba, kuźwa, drugiej krótkowzroczności w grze, jakby tej w RL mi było
mało. A motion blur tylko przeszkadza.


Wiadomo, że efekt w RL o niebo lepszy ;) a tak poważnie to ja np uwielbiam zabawe polem głębi. O ile nie jest nachalna i przesadzona. Wiem, że w W2 ten element będzie wykonany pięknie. Bo to on przykuł moją uwagę na filmiku z lochów

Spoiler

kiedy Vernon wszedł do sali przesłuchań , a wtedy skupienie z pleców Geralta przeniosło się na otwierające się drzwi.

Wyglądało to bardzo fajnie i naturalnie. Dodawało swego rodzaju smaczku. Jak dla mnie oczywiście, ale rozumiem, że można tego nie lubić ;) Mam tylko nadzieję, że za ten efekt nie odpowiada ta zasobożerna opcja pt "Scatter DoF enables filmic", bo dopiero wtedy to będzie test dla mojej karty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, bo tak jak na razie największe takie przedsięwzięcie było podczas DRM-ów Ubisoftu w AC2. Wtedy każda grupa hackerska próbowała to złamać i po miesiącu dopiero udało się to Skidrowowi, który jest największy w tej "branży". Wiedźmin 2 ma to do siebie, że gra po aktywacji będzie ściągała 50 mb jakiś danych, które są niezbędne do uruchomienia gry, a nawet taka grupa jak skidrow nie może wiedzieć co w tych 50 mb się znajduje, zatem żaden crack im jak na razie nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kraju wszystko fajnie, gdyby nie to, że te 50mb sobie buszuje od dawna po warezach i zatokach piratów :)
Ale gry dalej nie można uruchomić. Wiem, bo próbowałem tak zrobić ze swoim oryginałem. Na wszelki wypadek przeinstaluję grę za jakieś 23 godziny :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria, jakiś dowód na to masz ?
Ten rzekomy crack zwany day0_patch - nie działa, dodtkowa biblioteka ddl do pobrania, nie działa podobnie jakiś rzekomo zmodyfikowany launcher.
Jeszcze nikt nie "spiracił" Wieśka, nie siej więc popeliny bez sprawdzania co i gdzie "hula" [wszystkie rzekome cracki jakie sa w sieci to zwykły fake]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 23:48, Pietro87 napisał:

Ciekawa teoria, jakiś dowód na to masz ?
Ten rzekomy crack zwany day0_patch - nie działa, dodtkowa biblioteka ddl do pobrania,
nie działa podobnie jakiś rzekomo zmodyfikowany launcher.
Jeszcze nikt nie "spiracił" Wieśka, nie siej więc popeliny bez sprawdzania co i gdzie
"hula" [wszystkie rzekome cracki jakie sa w sieci to zwykły fake]


Tia 100% racji. Poza tym ten day0_patch nawet nie waży 50mb, a coś koło 20. Zresztą tak szybko jak się pojawił tak szybko zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko to wspomniane 50 mb to musi być fake, bo inaczej już każdy mógłby uruchomić grę. Piraci nie wiedzą co te 50 mb zawiera i się nie dowiedzą, dopóki nie będzie premiery gry. Ogólnie jak na razie Securom działa i to jeden z niewielu przypadków gdy DRM nie szkodzą uczciwym użytkownikom a piratom. Przynajmniej mam nadzieję że nie będzie żadnych problemów już w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyna szansa na puszczenie w obieg pirata leżała w recenzentach którzy dostali grę przed wszystkimi do testu na wyłączność [jak CDA]
Tylko oni mogli by wrzucić do sieci działający build gry dający się odpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 23:54, Pietro87 napisał:

Jedyna szansa na puszczenie w obieg pirata leżała w recenzentach którzy dostali grę przed
wszystkimi do testu na wyłączność [jak CDA]
Tylko oni mogli by wrzucić do sieci działający build gry dający się odpalić.


Tyle, że CDA właśnie z tego powodu okopało się w siedzibie REDów, i tam przez parę dni pracowali nad recką. Zresztą oni testowali grę bez finalnego patcha, o ile dobrze pamiętam, więc nawet nie mieli by co udostępnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że na OST go nie ma. Przesłuchałem całe, co prawda byłem wtedy zajęty składaniem figurki, więc mogło mi coś umknąć, ale jednak gdy dzisiaj rano obejrzałem ten trailer, pierwsze co mnie zszokowało to muzyka, więc nie mogłem jej wcześniej słyszeć. Wydaje mi się że utwór został specjalnie przygotowany do trailera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 00:20, Kraju napisał:

Wydaje mi się że na OST go nie ma.

Nie ma na pewno, bo przesłuchałem całe OST przed napisaniem posta i nie słyszałem tych dźwięków.

Dnia 15.05.2011 o 00:20, Kraju napisał:

Przesłuchałem całe, co prawda byłem wtedy zajęty składaniem
figurki, więc mogło mi coś umknąć, ale jednak gdy dzisiaj rano obejrzałem ten trailer,
pierwsze co mnie zszokowało to muzyka, więc nie mogłem jej wcześniej słyszeć. Wydaje
mi się że utwór został specjalnie przygotowany do trailera.

Na szczęście go znalazłem, ledwo przed chwilą :) - http://www.youtube.com/watch?v=u1Zr1sEh1oE
Jeżeli komuś też przypadł do gustu, nie będzie musiał tracić czasu na poszukiwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 00:27, windows00 napisał:

Na szczęście go znalazłem, ledwo przed chwilą :) - http://www.youtube.com/watch?v=u1Zr1sEh1oE
Jeżeli komuś też przypadł do gustu, nie będzie musiał tracić czasu na poszukiwania :)


A zatem zaoszczędziłem poszukiwań. Dzięki wielkie bo utwór na serio mega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie wprowadzenia klucza aktywacyjnego launcher znika, a ponowna próba uruchomienia gry skutkuje prośbą o wprowadzenie klucza aktywacyjnego. Tak powinno być do jutra godz 00:01 czy coś wpisuję nie tak?
Klucz wpisywałem już na wszystkie możliwe sposoby. Z caps lockiem, bez niego, "0" zamiast "o", z kreskami "-" i bez i nic się nie dzieje.

UPDATE

Czytam, ale postów jest dość sporo a konkretów niewiele jak na razie znajduję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować