Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Gorzej jest jak np. nie mamy zwojów

Dnia 20.03.2009 o 07:54, mlynar911 napisał:

albo chcemy go rozwalić tradycyjną metodą ;]


Samym mieczem faktycznie jest ciężko , jednak dla mnie to nie problem , a raczej zmuszenie gracza do kombinowania , czyli jak najbardziej pozytywne rozwiązanie.Wyobraź sobie sytuację , że np w Baldurs Gate ktoś mówi , iż gra wojownikiem i chce wszystkie walki załatwić "metodą tradycyjną" , bez używania mikstur , czy wspomagania czarami przez innych członków drużyny , a potem narzeka na trudności.Przecież te dodatki są po to , aby ich używać , podobnie jak w Gothic.Jeżeli ktoś chce sobie życie utrudnić , to oczywiście ma prawo , tylko niech nie narzeka na utrudnienie , które sam sobie narzuca.Zabicie smoków tylko i wyłącznie białą bronią jest trudne(ale możliwe) , a rozwiązanie takie wybieramy na własne życzenie , bo gra nam tego nie narzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 10:41, KrzychW napisał:

Gorzej jest jak np. nie mamy zwojów
> albo chcemy go rozwalić tradycyjną metodą ;]

Samym mieczem faktycznie jest ciężko , jednak dla mnie to nie problem , a raczej zmuszenie
gracza do kombinowania , czyli jak najbardziej pozytywne rozwiązanie.Wyobraź sobie sytuację
, że np w Baldurs Gate ktoś mówi , iż gra wojownikiem i chce wszystkie walki załatwić
"metodą tradycyjną" , bez używania mikstur , czy wspomagania czarami przez innych członków
drużyny , a potem narzeka na trudności.Przecież te dodatki są po to , aby ich używać
, podobnie jak w Gothic.Jeżeli ktoś chce sobie życie utrudnić , to oczywiście ma prawo
, tylko niech nie narzeka na utrudnienie , które sam sobie narzuca.Zabicie smoków tylko
i wyłącznie białą bronią jest trudne(ale możliwe) , a rozwiązanie takie wybieramy na
własne życzenie , bo gra nam tego nie narzuca.


Baldur''s Gate to zupełnie inna bajka(przechodziłem go z 10 razy z rozwiązaniem wszystkich questów), jednak
tutaj powinny być jakieś możliwości bardzij wojownicze lub związane z magia miecza czy specjalną umiejętnością broni lub bezia. Wtedy można by kombinować ale w zakresie klasy wojownika. Jedyna magia jaka jeszcze pasuje do klasy postaci to magia śniącego, która była na tyle nietypowa że wojownik mógłby jej używać. Natomiast pozostałe szkoły magii powinny być w 100% zarezerwowane dla nowicjuszy i magów(przecież jak zwykły śmiertelnik ma wiedzieć jak korzystać ze zwojów?). Po za tym magia danego Boga była darem, czymś specjalnym i nie każdy mógł jej używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 11:22, Bosper napisał:

Baldur''s Gate to zupełnie inna bajka


Oczywiście , że inna bajka , ale zasada zachowania grywalności w grze , obowiązuje obydwa tytuły tak samo.I w BG i w Gothic , stosowanie mikstur i zwojów nie wpływa negatywnie na rozgrywkę , wręcz przeciwnie.
Można twierdzić , że wojownik powinien wszystko załatwić za pomocą swojego miecza , ale takie rozwiązanie to pewna pułapka.Jeżeli bez zwojów będzie nawet w najgorszych chwilach całkiem znośnie , to co się stanie w przypadku graczy lubiących pokombinować i stosujących zwoje? Spacerek , a nie granie , a przecież nie pousuwasz wszystkich dodatków z gry , bo takie posunięcie tylko zuboży rozgrywkę.Jak ktoś chce bezproblemowo siekać , to na pewno znajdzie sobie odpowiedni do tego tytuł , niekoniecznie Gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym granie wyspecjalizowaną postacią bez użycia dodatkowych pomocy jest nielogiczne - co powiesz o magu, którego czeka walka w zwarciu? Ma uderzać pięściami czy czekać, aż wreszcie dostanie szansę na strzelenie jedną kulą ognia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 12:38, wiedx1 napisał:

Poradzę sobie na 6/7 lvl w koloni ??


Nie. Przed osiągnięciem co najmniej 10 poziomu nawet nie myśl o opuszczaniu sielskiego Khorinis, bo dopiero w Górniczej Dolinie zacznie się jazda.
Chociaż, jeśli jesteś doświadczony i baaardzo cierpliwy, możesz spróbować. ;- D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś sobie obiega taką metodę jaką opisujesz to ok. Musi się namęczyć. Ale spójrzmy także na to od strony technicznej. Gdy odejdziesz od smoka na dajmy na to 2 minuty albo nawet i minutę to on praktycznie w pełni się zregeneruje. A przez bugi nawet czasami ciężko go złapać bo np. wymyślił sobie ,że będzie latał tylko w prawi i obijał się o ściany . . . I na sprawa to taka ,że jeżeli popełnimy nawet najmniejszy błąd to smok nas od siebie odepchnie i już też jest po naszej ciężkiej pracy i musimy wykonywać ją od początku. Także to nie jest kwestia tylko narzekania ale na to składają się różne pośrednie czynniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 12:38, wiedx1 napisał:

Poradzę sobie na 6/7 lvl w koloni ??


Hehe zatłuczesz całą dolinę xD. Ja miałem 19 lv dla porównania :P. Idź najpierw do Doliny Budowniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 14:23, Don Zorro napisał:

> Poradzę sobie na 6/7 lvl w koloni ??

Hehe zatłuczesz całą dolinę xD. Ja miałem 19 lv dla porównania :P. Idź najpierw do Doliny
Budowniczych.

heh :p a ja myślałem ,że najpierw górnicza dolina (wiadomość dla palów) a dopiero nowa mapka .(zapomniało mi się ^^)
dzięki
@DJ Szlafrok thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>I własnie dlatego jest to problem, gdyż do zabijania smoków nie da się podejść bez magii lub super wyszkolonej >broni dystansowej, a jak ktoś chce wczuć się w postać i wojownikiem rozwalić smoka to w 4 rozdziale jes to >niemożliwe 1 vs 1.

Jest możliwe,przy użyciu mikstur szybkości oraz mikstur leczenia,można pokonać smoka bez większego problemu.Po prostu wypijamy miksturę szybkości podbiegamy do smoka i tłuczemy go ile wlezie,gdy poziom życia spada do niebezpiecznie niskiego poziomu uciekamy i wypijamy mikstury leczenia,po czym powtarzamy całą operację od początku.I tak do skutku,nawet przy regeneracji życia smok po paru seriach pada martwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak zwykły śmiertelnik ma wiedzieć jak korzystać ze zwojów?. Po za tym magia danego Boga była darem, czymś

Dnia 20.03.2009 o 11:22, Bosper napisał:

specjalnym i nie każdy mógł jej używać.


Nie powiem ja tez kozystam ze zwojow, jak gram wojownikiem. Ale nie latam jak szalony z ksiazka zwojow pod pacha. Tak jak piszecie, najbardziej przy smokach.

A co do zwyklego smiertelnika,
to ja mysle jak jak on moze odczytac pismo runiczne na zwoju. Bo jak by nie bylo, to czary na zwojach sa takie same jak zawarte w runach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 19:57, TICOCHONDRIUSS napisał:

A co do zwyklego smiertelnika,
to ja mysle jak jak on moze odczytac pismo runiczne na zwoju. Bo jak by nie bylo,
to czary na zwojach sa takie same jak zawarte w runach.

Tyle ,że zwój możesz użyć tylko raz a runę aż Ci się znudzi ;] no i potrzeba do niej więcej many... Nie kapuję tylko dlaczego ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 10:57, Thalanthas napisał:

Czego mogą mnie nauczyć paladyni i gdzie mogę nauczyć się walki bronią dwuręczną powyżej
76 pkt?

Pale - kilku czarów, i walki
po co się uczyć? Jak masz już tyle, to wykorzystaj tabliczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 10:57, Thalanthas napisał:

Czego mogą mnie nauczyć paladyni i gdzie mogę nauczyć się walki bronią dwuręczną powyżej
76 pkt?

Ale jeżeli nie chcesz ich wykorzystywać albo nie masz ich dość to chyba Lee może cię tego nauczyć i któryś z palladynów stojących przed ratuszem Lorda Hagena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 12:51, Wintesun napisał:

Nie dałem Gregowi stroju farmera na początku gry, jak wróciłem tam gdzie był wcześniej
to już zniknął. Czy będzie to miało dalej przykre konsekwencje, czy raczej niewiele to
zmieni?

Nie wiem ale chyba raczej nie.

Spoiler

Jeżeli możesz to sprawdź czy siedzi przy gospodzie martwa harpia

Jak go tam nie ma to nie wiem ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 12:51, Wintesun napisał:

Nie dałem Gregowi stroju farmera na początku gry, jak wróciłem tam gdzie był wcześniej
to już zniknął. Czy będzie to miało dalej przykre konsekwencje, czy raczej niewiele to
zmieni?


Nie wiem co bedzie dalej. Z tego co wiem, to stroj farmera jest mu potrzebny zeby wejsc do Khorinis (w stroju pirata raczej nie bedzie tam bezpieczny). Ale i tak tam nic nie wskoral. Mysle - powinien byc kolo Martwej Harpii.

Ja zawsze mu ten stroj dawalem...
Nie mialem pro z wejsciem do miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 11:24, Asthariel napisał:

po co się uczyć? Jak masz już tyle, to wykorzystaj tabliczki!



Ehh... pierwszy raz gram w Gothica i niedoświadczony wykorzystałem je jak tylko je mogłem przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 14:27, Thalanthas napisał:

Ehh... pierwszy raz gram w Gothica i niedoświadczony wykorzystałem je jak tylko je mogłem
przeczytać.

No to teraz będziesz miał bardzo ciężko ;] Bo te punkty umiejętności będą sporo kosztować Twoich punktów nauki ;] już teraz płacisz bodajże 4 swoje za 1 ;d

Niech to będzie dla Ciebie nauczka ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować