Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2013 o 17:19, meryphillia napisał:

Nie wiem dokładnie, ale wydaje mi się że sa one "zakazane" jako element gloryfikacji,
a nie jako element historyczny.
Bo wtedy trzeba by i książki palić na stosie by "wytruć komuszą zarazę".

Wiem że wielu to by się te palenie książek spodobało nawet, tak jak ta widoczna chęć
do obnoszenia się swastykami...

Rzecz w tym, że Wg właśnie gloryfikuje Stalina. W swoim uzasadnieniu wprowadzenia tych inskrypcji pisali, że Stalin był wspaniałym przywódcą i są z niego dumni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakiś europejczyk czy Polak czuje się obrażonym takim obrotem sprawy, zawsze istnieje sądowa droga do nauczenia WG szacunku.
Może nawet się uda, w końcu łamane jest prawo.

Powodzenia...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 18:04, meryphillia napisał:

Jeśli jakiś europejczyk czy Polak czuje się obrażonym takim obrotem sprawy, zawsze istnieje
sądowa droga do nauczenia WG szacunku.
Może nawet się uda, w końcu łamane jest prawo.

Powodzenia...


Tak, już to widzę, jak ktoś ich pozywa, zwłaszcza, gdy większość tego community ma mniej niż 15 lat. Do tego wygranie takiej sprawy mogłoby okazać się trudniejsze niż się wydaje, gdyż bądź co bądź komunistyczne lobby jest ciągle żywe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 17:19, meryphillia napisał:

Nie wiem dokładnie, ale wydaje mi się że sa one "zakazane" jako element gloryfikacji,
a nie jako element historyczny.
Bo wtedy trzeba by i książki palić na stosie by "wytruć komuszą zarazę".


Przede wszystkim wtedy nie dałoby się wykorzystywać takich symboli w filmach. I już nie ma "Stawki większej niż życie" czy "Vabank II", że wspomnę tylko polskie produkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 19:07, KuroNeko napisał:

Tak, już to widzę, jak ktoś ich pozywa, zwłaszcza, gdy większość tego community ma mniej
niż 15 lat. Do tego wygranie takiej sprawy mogłoby okazać się trudniejsze niż się wydaje,
gdyż bądź co bądź komunistyczne lobby jest ciągle żywe.

Cóż, ale tym wpisem jednocześnie pokazali, że wstawiają to nie tylko w celu historycznym, ale gloryfikacji "wybitnej jednostki".


Co do prawa, to wiem napewno, że w celach edukacyjnych, historycznych czy pokazujących okrucieństwo reżimu zastosowanie tych symboli jest całkowicie legalne. Na tej podstawie historycy i studenci historii mogą dokopać się chociażby do Mein Kampf czy materiałów propagandowych (coś czego youtube nie potrafi rozróżnić).

@pkapis tyle, że tam nie są one wykorzystane jako element gloryfikacji, a wpisem tym wg pokazało, że nie za bardzo chodziło o nadanie realizmu. Zresztą czytając tam posty można odnieść wrażenie, że łagry to obozy wakacyjne, państwa bałtyckie nigdy nie były niepodległe, a nawet nie stawiły oporu i chętnie dały się "inkorporować". Z drugiej strony mamy RTCW, które zostało całkowicie zakazane w Niemczech za wszechobecne symbole nazizmu, SS oraz Himmlera w tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2013 o 00:15, Hydro2 napisał:

@pkapis tyle, że tam nie są one wykorzystane jako element gloryfikacji, a wpisem tym
wg pokazało, że nie za bardzo chodziło o nadanie realizmu. Zresztą czytając tam posty
można odnieść wrażenie, że łagry to obozy wakacyjne, państwa bałtyckie nigdy nie były
niepodległe, a nawet nie stawiły oporu i chętnie dały się "inkorporować". Z drugiej strony
mamy RTCW, które zostało całkowicie zakazane w Niemczech za wszechobecne symbole nazizmu,
SS oraz Himmlera w tle.


Ale co w tym dziwnego? NIemcy przegrały wojnę, a ZSRR wygrało (i to znacząco bardziej niż Polacy, których potraktowano jako użyteczne narzędzie. Stalin był Sojusznikiem przez duże "S"). Dlatego symbole nazistowskie są znienawidzone szeroko, a komunistyczne nie. Dla Rosjan i niektórych innych wschodnich nacji komunizm i Stalin faktycznie są dobrzy, a dla zachodu to po prostu jeszcze jeden przeciwnik, którego udało się pokonać. To tylko my, żyjący po złej stronie muru i zbyt daleko od Moskwy mamy z tym problem.
Poza paroma krajami w Europie Środkowo-Wschodniej zdecydowana większość ludzi ma absolutnie gdzieś, że ktoś inny uznaje Stalina za zbrodniarza równego Hitlerowi. Ich to po prostu wali. Nie ma takiego zrównania Stalin=komunizm, jakie jest między Hitlerem i nazizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2013 o 00:15, Hydro2 napisał:

państwa bałtyckie nigdy nie były
niepodległe, a nawet nie stawiły oporu i chętnie dały się "inkorporować".

po prawdzie, akurat w naszym wypadku mają trochę racji, bo rosji wojny nikt nie wypowiedział, oporu też nie było bo za bugiem nawet nie było armi ;p W przypadku bałtyckich w tej chwili już nie pamiętam, ale nie jestem pewien czy przypadkiem tylko finlandia sie nie postawiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2013 o 19:07, KuroNeko napisał:

Tak, już to widzę, jak ktoś ich pozywa, zwłaszcza, gdy większość tego community ma mniej
niż 15 lat. Do tego wygranie takiej sprawy mogłoby okazać się trudniejsze niż się wydaje,
gdyż bądź co bądź komunistyczne lobby jest ciągle żywe.

zawsze można słać skargi do UOKiKa, żeby się przyjrzeli czy można jakoś zareagować. Chociaż nie wiem czy przypadkiem właśnie nie dlatego WG ma biuro we francji, bo tam przepisów antykomunistycznych chyba nigdy nie było (by przypadkiem nie doszli tam do władzy załatwiono inaczej, jak we włoszech CIA wpływała na wyniki wyborów - a wszyscy snowdenem się podniecają..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2013 o 00:46, pkapis napisał:

Ale co w tym dziwnego? NIemcy przegrały wojnę, a ZSRR wygrało (i to znacząco bardziej
niż Polacy, których potraktowano jako użyteczne narzędzie. Stalin był Sojusznikiem przez
duże "S"). Dlatego symbole nazistowskie są znienawidzone szeroko, a komunistyczne nie.
Dla Rosjan i niektórych innych wschodnich nacji komunizm i Stalin faktycznie są dobrzy,


i dlatego krytykę kultu jednostki wprowadzoną przez stalina skrytykowano w najwyższych kręgach KPZR co ''pzypadkiem'' wypłynęło i stało się powszechne w całym bloku? :D Zresztą podczas wojny również rosjanie bardzo chętnie uciekali do niemców przed kochanym batiuszką, tylko na nieszczescie dla nich szybko się okazało, co SS o tym mysli.. to jest paradoks dzisiejszego myślenia rosjan.
n marginesie, całą azję równo wali zarówno hitler jak i stalin (ktoś pamięta jak w tamtejszym markecie mozna bylo kupic stroj haloweenowy adolfa?), mieli swojego Hidekiego Tojo, który dla odmiany kompletnie wali nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 19:57, meryphillia napisał:

Wywaliło serwery, czy tylko u mnie coś nie tak?

Niestety chyba wywaliło serwery bo ja też nie mogę się połączyć. Wygląda na to że za dużo osób połasiło się na free prem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 19:57, meryphillia napisał:

Wywaliło serwery, czy tylko u mnie coś nie tak?


Ostatnie cztery bitwy miałem pełne duchów, niestety w końcu i mnie wywaliło ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 20:07, Dux napisał:

Albo bracia zza Buga obrazili się za protesty przeciw Stalinowi i przywitali wt.eu ddosem
:P

To dlatego dali aż 3 dni prem, żeby wyłączyć serwer na cały weekend XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 20:07, Dux napisał:

Albo bracia zza Buga obrazili się za protesty przeciw Stalinowi i przywitali wt.eu ddosem
:P


Nie dla wybranych :P Właśnie pogrywam sobie i przyznam, że po takiej czystce gra się o wiele lepiej niż zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować