Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Two Worlds - Czyżby polski pogromca Gothica 3 i Obliviona?

3043 postów w tym temacie

Hmmm... Mam poważny problem. Otóż właśnie kupiłem grę i zacząłem grać - wtedy pojawiły się komplikacje :D.

Po pierwsze- na moim komputerze na którym swobodnie chodził Oblivion na prawie maksymalnych detalach Two Worlds się tnie (framerate skacze między 10 a 30 fps)! Zmniejszyłem detale na średnie i rozdzielczość do 800x600, a ciął się tak samo jak na maksymalnych w 1024x768. Co tu poradzić? Która z opcji graficznych jest najbardziej sprzętożerna?

Po drugie - jakiś trudny ten początek. Wychodzę ze świątyni, widzę dwa wilki. Bach! i po chwili gryze glebę. Idę dalej do wioski, atakują mnie trzy gromy. I znowu dead. Gdzie najlepiej udać się zaraz po początku w celu nabicia poziomu lub znalezienia questów dla niskopoziomowej postaci?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 21:09, jakubcjusz napisał:

Jak zdobyć klucz do królewskiego grobowca? (Jednego z celów głównego questa). Znalazłem
nawet tylne wejście, ale tam też "czerwona" kłódeczka. Co jest...?

Musisz najpierw zrobić wszystkie zadania, które zleca wójt wioski Windbreak - na koniec da ci klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 21:50, piecia997 napisał:

Po drugie - jakiś trudny ten początek. Wychodzę ze świątyni, widzę dwa wilki. Bach! i
po chwili gryze glebę. Idę dalej do wioski, atakują mnie trzy gromy. I znowu dead. Gdzie
najlepiej udać się zaraz po początku w celu nabicia poziomu lub znalezienia questów dla
niskopoziomowej postaci?

Miałem ten sam problem, nawet sam tu pisałem kilka stron wcześniej w tej sprawie :). Początek faktycznie jest niezbyt przyjazny. Główny bohater to raczej ułomek jak na doświadczonego najemnika. Nawet pokonanie dwóch Gromów w świątyni na początku sprawiło mi problem. Trzeba jednak powoli inwestować w postać, wykonywać najprostsze nawet questy, no i stopniowo nakładać na siebie coraz lepsze zbroje. Tego sprzętu jest w grze na kopy, co jedna to lepsza. Również broń zaczyna obfitować w co lepsze egzemplarze, więc walki trwają krócej. W kilku słowach: będzie lepiej :). Warto przeszukiwać każdą skrzynię, każdy budynek, każde zwłoki, bo często znajduje się rewelacyjne fanty za friko.

Prawdziwa rzeźnia zaczyna się, gdy dostaniesz konia i trochę dasz w rozwój walki konnej. Facet na rumaku jest jak czołg. Autorzy chyba nieco przegięli z tą możliwością, bo autentycznie koleś nie do zatrzymania. Zadaje takie uderzenia, że masakra. Konik świetna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 21:50, piecia997 napisał:

Po pierwsze- na moim komputerze na którym swobodnie chodził Oblivion na prawie maksymalnych
detalach Two Worlds się tnie (framerate skacze między 10 a 30 fps)! Zmniejszyłem detale
na średnie i rozdzielczość do 800x600, a ciął się tak samo jak na maksymalnych w 1024x768.
Co tu poradzić? Która z opcji graficznych jest najbardziej sprzętożerna?


Spróbuj zainstalować Omega Drivers - mi na nich gra chodzi znośnie na Radeonie 9600 (z tego co widzę, to ogranicza ją przede wszystkim procesor). Fakt faktem, że obcinanie grafiki niewiele daje, jeśli chodzi o wydajność.

Raylin - Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 22:26, Melchah napisał:

> Konik świetna rzecz.

>
Hmmm, a gdzie tego konika dostanę? I w jaką szkołę magii opłaca się inwestować najbardziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 22:26, Melchah napisał:

koleś nie do zatrzymania. Zadaje takie uderzenia, że masakra. Konik świetna rzecz.

Jak dla mnie jest to właśnie zdolność niepotrzebna. Co prawda same konie są całkiem ciekawe jeżeli chodzi o wygląd (przy czym mówię tu o innych niż tych "zwyczajnych" ludzkich), ale strasznie niewygodnie się nimi steruje, a zawracanie to katorga. Z konia można atakować tylko bronią jednoręczną (gdy ja walczę dwuręczniakami), i do tego 10 punktów zdolności daje (chyba) +200% obrażeń. Zamiast tego wolę władować 10 punktów do szału bitewnego (czy coś w tym stylu), co daję mi +500% obrażeń (z wyjątkiem wrogów z tarczą) oraz 10 w trafienie krytyczne, dzięki czemu co 4-5 uderzenie zadaje z zwykłym trybie 5x obrażeń, a w szale bitewnym 25x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 10:28, piecia997 napisał:

> > Konik świetna rzecz.
>
Hmmm, a gdzie tego konika dostanę? I w jaką szkołę magii opłaca się inwestować najbardziej?


Konia można dostać w jednym z pierwszych questów (ten o hodowcy koni). Jest też "zaparkowany" na wschód od pierwszej wioski (nie pamiętam nazwy) w obozie bandytów.

Z 10 godzin grania rozwinąłem już magię powietrza, ognia i nekromancji. Z moich obserwacji wynika, że najpotężniejsza jest nekromancja (ale jest też zabroniona, więc nie wolno jej używać w walkach w pobliżu ludzi). Zaklęcia ognia też niczego sobie, ale nie mogę znaleźć za wielu zwojów do tej szkoły. Magia powietrza natomiast doskonale sprawdzi się, jeśli chcesz po prostu wesprzeć się w walce bronią białą. Do atakowania stricte wrogów raczej się nie nadaje (choć jeśli się połączy zaklęcie wspomagające czary ofensywne ze sfery ognia i uderzy błyskawicą, to taka na przykład sfora zombiaków pada od razu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 12:27, DragonLord napisał:

ale strasznie niewygodnie się nimi steruje, a zawracanie to katorga


Moje wrażenia są dokładnie takie same.Gdyby sterowanie było wygodniejsze , zabawa w kawalerzystę sprawiałaby o wiele więcej satysfakcji.Przy obecnym rozwiązaniu , dominujące uczucie , to zdenerwowanie , że znowu zawracanie nie wyszło tak , jak trzeba.Poza tym , całkiem sporo jest teleporterów i dotarcie do jakiegoś odległego miejsca bez wierzchowca , nie jest zbyt czasochłonne.Jak zwykle z grach do tej pory , jeździectwo pozostaje tylko ciekawostką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 12:27, DragonLord napisał:

Jak dla mnie jest to właśnie zdolność niepotrzebna. Co prawda same konie są całkiem ciekawe
jeżeli chodzi o wygląd (przy czym mówię tu o innych niż tych "zwyczajnych" ludzkich),
ale strasznie niewygodnie się nimi steruje, a zawracanie to katorga. Z konia można atakować
tylko bronią jednoręczną (gdy ja walczę dwuręczniakami), i do tego 10 punktów zdolności
daje (chyba) +200% obrażeń. Zamiast tego wolę władować 10 punktów do szału bitewnego
(czy coś w tym stylu), co daję mi +500% obrażeń (z wyjątkiem wrogów z tarczą) oraz 10
w trafienie krytyczne, dzięki czemu co 4-5 uderzenie zadaje z zwykłym trybie 5x obrażeń,
a w szale bitewnym 25x.

Nie gram za długo w TW, a że wcześniej w żadnej grze się z tym nie spotkałem toteż mam radochę ;). Sterowanie czasem wkurza, ale ogólnie daję radę.

Natomiast co do reszty Twoich rad to muszę się temu przyjrzeć. Jeśli taką masakrę można robić po inwestycji w szał bitewny i trafienie krytyczne to muszę oblukać te możliwości. Też mam miecz dwuręczny. Dziwne jest to, że walcząc na koniu wcale już nie wyciągam miecza (zresztą dwuręcznego nie można). Wjeżdżam po prostu w tłum i lecą naprawdę rzeźnickie obrażenia, jakby koń był z tytanu, a dotknięcie prądem kopało :). Nie wiem czy to błąd gry czy faktycznie tak już po prostu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 16:47, Melchah napisał:

(zresztą dwuręcznego nie można). Wjeżdżam po prostu w tłum i lecą naprawdę rzeźnickie
obrażenia, jakby koń był z tytanu, a dotknięcie prądem kopało :). Nie wiem czy to błąd
gry czy faktycznie tak już po prostu jest.

Obrażenia od "tratowania", jednak nie mam pojęcia, od czego one zależą (rodzaj konia, twój level, obrażenia broni?). To, czy są one duże też trudno określić... ja konia nie mam akurat "pod ręką", żeby sprawdzić przy moim poziomie.
Ale jak tak lubisz konie - spróbuj dostać się pod Rogatą Wieżę Ziemi, znajdziesz tam fajną niespodziankę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 17:19, DragonLord napisał:

Ale jak tak lubisz konie - spróbuj dostać się pod Rogatą Wieżę Ziemi, znajdziesz tam
fajną niespodziankę :).

Dojdę i tam, póki co powoli krzątam się tu i ówdzie zwiedzając okolice i wypełniając pomniejsze questy od napotkanych postaci. Ale miejscówę zapamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką bronią najłatwiej jest pokonać trachidy ? Mam 39 poziom i trójząb (ponad 5k obrażeń) i nie mogę dać sobie z nimi rady. Pojedynczych pokonam ale gdy są w grupie zawsze ginę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze, za pomocą "q". Akurat z nimi walczę (dwuręcznym mieczem) i nie są zbyt wymagający, 1-2 ciosy i unik. Spokojnie mogę przetrwać 5+ uderzeń. Gorzej jest z tymi wielkimi, bo mimo pełnej płytówki, zaklęciu powietrza na pancerz, obrony na 70% i ponad 3,5k hp mają mnie na 1 hit. Tak więc 1 cios i od razu q, by uniknąć ataku. Walka mozolna, ale bardzo opłacalna z powodu jaj, które można zebrać z ich ciał.

W zasadzie te jaja są po prostu przesadzone... na poziomie 40 mam około 40 punktów + bonusy wsadzone do żywotności dając, jak wyżej napisałem, 3,5k życia. "Gotując" 10 jaj za jednym zamachem przy alchemii poziomu 10 dostaje miksturę dającą 54 (!!!) punkty żywotności na stałe. A surowców mam już na kilka mikstur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 17:49, Santino93 napisał:

Jaką bronią najłatwiej jest pokonać trachidy ? Mam 39 poziom i trójząb (ponad 5k obrażeń)
i nie mogę dać sobie z nimi rady. Pojedynczych pokonam ale gdy są w grupie zawsze ginę.



Najlepiej je rozjechać konno. Serio :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chyba sie przekonam i jutro zamówię numer KŚG z Two-Worlds :). Ale na początku chcę byście mi pomogli odpowiedzieć na parę pyta:

-Chciałbym tam zrobić łowcę, który strzela z łuku, który łazi w skórzanym pancerzu(ofc role-play będzie polegać na tym że nie jestem zbyt... rozmówny...) Da sie to zrobić?

-Wiem że jest tam kilka ras, a czy da się grać jaką sie chcę??

-Czy w tą grę sie gra b.dobrze w single player?(nie muszę grać internetowo, nawet lepiej nie będę miał problemów z łączem :) )

No i jakby ktoś mógł jakieś rady na początek (skąd 1 łuk, etc...)

Dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 22:14, Grasan napisał:

Witam!

Chyba sie przekonam i jutro zamówię numer KŚG z Two-Worlds :). Ale na początku chcę byście
mi pomogli odpowiedzieć na parę pyta:

-Chciałbym tam zrobić łowcę, który strzela z łuku, który łazi w skórzanym pancerzu(ofc
role-play będzie polegać na tym że nie jestem zbyt... rozmówny...) Da sie to zrobić?


Nie wiem

Dnia 06.07.2008 o 22:14, Grasan napisał:

-Wiem że jest tam kilka ras, a czy da się grać jaką sie chcę??


Tylko człowiekiem

Dnia 06.07.2008 o 22:14, Grasan napisał:

-Czy w tą grę sie gra b.dobrze w single player?(nie muszę grać internetowo, nawet lepiej
nie będę miał problemów z łączem :) )


W tym wydaniu w KŚG nie ma multi i tak ;/

Dnia 06.07.2008 o 22:14, Grasan napisał:

No i jakby ktoś mógł jakieś rady na początek (skąd 1 łuk, etc...)


Od początku już jakiś ekwipunek jest.

Dnia 06.07.2008 o 22:14, Grasan napisał:

Dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam gram również od niedawna, więc co najwyżej kilka zdań od nowicjusza dla nowicjusza :)

Dnia 06.07.2008 o 22:14, Grasan napisał:

-Chciałbym tam zrobić łowcę, który strzela z łuku, który łazi w skórzanym pancerzu(ofc
role-play będzie polegać na tym że nie jestem zbyt... rozmówny...) Da sie to zrobić?

Da się. Łuków jest od groma. Można je kupić (na początku ciężko z pieniędzmi, ale potem... :)), ale równie często można znaleźć wszelaki oręż - w tym łuki - w różnych przyobozowych skrzyniach na szlaku, szafach domostw, kufrach, a szczególnie można je skosić od zabitych wrogów. Również strzał jest kilka (naście) rodzajów, zadających różnej maści uszkodzenia. Do wyboru, do koloru. Rozmawiać jednak się powinno, jeśli chcesz dokądś zajść. Chyba, że fabuła Cię nie interesuje i chcesz ekspić wyłącznie bijąc różniste poczwary, ale to chyba bardzo długa droga.

Dnia 06.07.2008 o 22:14, Grasan napisał:

-Wiem że jest tam kilka ras, a czy da się grać jaką sie chcę??

Tylko człowiek. Taka trochę bolączka, ale z racji otwartości świata i mnóstwa dóbr w nim rozrzuconym nie boli tak jak np. w Wiedźminie, gdzie też jeden bohater tylko.

Dnia 06.07.2008 o 22:14, Grasan napisał:

-Czy w tą grę sie gra b.dobrze w single player?(nie muszę grać internetowo, nawet lepiej
nie będę miał problemów z łączem :) )

Mnie wciągnęła. Warto zagrać. Mam egzemplarz z KŚG (jak ostatnio sporo osób ;)), więc multi nie miałem okazji wypróbować, ale raczej i tak bym nie grał. W RPG na multi nie zwracam uwagi, nie mam czasu na zabawę a la MMORPG.

Dnia 06.07.2008 o 22:14, Grasan napisał:

No i jakby ktoś mógł jakieś rady na początek (skąd 1 łuk, etc...)

Prosty łuk dostajesz na starcie. Ale wiele nim nie zdziałasz. Podobnie jak mieczykiem. Ogólnie postać na początku to straszny cienkusz, o czym łatwo się przekonasz. Jednak im dalej w las tym bardziej głowa boli od przybytku i znajduje się tęgie narzędzia zagłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tera zadam pytanie off-topic''owe. Właśnie złożyłem zamówienie przelewem, ale nie wiem czy najpierw będę musiał iść do poczty wypełnić formularz czy pan przyjedzie od razu z numerem i będę musiał tylko zapłacić i podpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 22:14, Grasan napisał:

-Chciałbym tam zrobić łowcę, który strzela z łuku, który łazi w skórzanym pancerzu(ofc

Z pancerzem może być ciężko, bo o ile da się tak grać (w grze po prostu można unikać wszystkich ciosów, niż przyjmować na klatę), o tyle kolczuga/półpłytówka zawsze daje lepszą ochronę (w pełnej płytówce domyslnie nie da się strzelać z łuku). I ogólnie znacznie lepiej jest grać walką wręcz przez pierwsze 10-20 poziomów (znacznie łatwiej i szybciej), a potem przerzucić się na łuk (za pieniądze możesz w niektórych miastach oduczyć się umiejętności i zwolnić punkty statystyk). Ja próbuję grać "hardcorowo" łucznikiem, ale kilka pierwszych leveli idzie ciężko w porównaniu do "melee woja".

Dnia 06.07.2008 o 22:14, Grasan napisał:

-Wiem że jest tam kilka ras, a czy da się grać jaką sie chcę??

W multi jest kilka, w single tylko człowiek, i tylko facet. Z tego co się orientuję jest mod na kobietę, i chyba na Dark Elfa.

Dnia 06.07.2008 o 22:14, Grasan napisał:

-Czy w tą grę sie gra b.dobrze w single player?(nie muszę grać internetowo, nawet lepiej
nie będę miał problemów z łączem :) )

Tylko singiel w KŚG jak napisano wyżej.

Dnia 06.07.2008 o 22:14, Grasan napisał:

No i jakby ktoś mógł jakieś rady na początek (skąd 1 łuk, etc...)

Naciskając klawisz "q" postać robi odskok do tyłu. W momencie animacji nie można jej zranić, a same uniki można robić jeden po drugim. To w zasadzie najważniejsza zasada walki w tej grze (i jedyny sposób na niektóre potwory zabijające jednym uderzeniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować