Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2008 o 22:40, oOreVenOo napisał:

No SK Gaming zaliczyło first world killa, jednak że widziałeś ich ogłoszenie rekrutacyjne
? "Wymagamy graczy, którzy nie mają szkoły, pracy, przyjaciół i są prawdziwymi europejskimi
raidowcami". Wszystko fajnie, masa epików, wrażeń itp itd. Tylko jakim kosztem ? Tego
typu gildie to większości nolify i to pewnie w niektórych przypadkach może nawet dosłownie.
Wole dorwać KJ za parę miesięcy niż takim kosztem teraz jak oni.


No racja, sam odszedłem z gildii raidującej MH, bo nie miałem czasu na raid co dwa dni. Jeśli chcesz to dojdziesz do wszystkiego, może nie pierwszy, ale to już nie jest ważne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 22:26, dzordzi napisał:

Co do wątku z Sargerasem to ciekawe gdzie teraz podziewa się Medivh i dusza Sargerasa
o ile taką miał. Może to zostało gdzieś wyjaśnione i tylko to opuściłem nieopatrznie.

Medivh został zabity przez swoich sojuszników, w tym Lothara podczas wydarzeń w W1. Po śmierci został uwolniony od Sargerasa. Aegwynn go później wskrzesiła poświęcając część swojej mocy. Co dalej się stało z Medivhem po tym jak zniknął na końcu W3? Nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 23:18, Czedwik napisał:

>
Medivh został zabity przez swoich sojuszników, w tym Lothara podczas wydarzeń w W1. Po
śmierci został uwolniony od Sargerasa. Aegwynn go później wskrzesiła poświęcając część
swojej mocy. Co dalej się stało z Medivhem po tym jak zniknął na końcu W3? Nie wiadomo.


Medivh "zajął miejsce pośród legend przeszłości". Tyle wiem, raczej za mało jest o samym Sargerasie. Aegwynn już raz "oszalała", a że żyje to może będzie chciała odszukać syna i go wskrzesić, sam nie wiem. Jak widać na samym Arthasie Warcraft się nie zakończy, może WoW ale nie uniwersum. Został jeszcze Emerald Dream, Grim Batol z Deathwingiem, no i Azshara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 00:20, Clear napisał:

Witam. Mam pytanie. Czy to prawda, że istnieje książka o Warcrafcie ?? :D


Wikipedia:

Warcraft: Day of the Dragon
Warcraft: Lord of the Clans
Warcraft: Of Blood and Honor
Warcraft: The Last Guardian
Warcraft: War of the Ancients Trilogy
Warcraft: The Sunwell Trilogy
World of Warcraft: Cycle of Hatred
World of Warcraft: Rise of the Horde
World of Warcraft: Tides of Darkness
World of Warcraft: Beyond the Dark Portal
Warcraft: Anthology Vol. 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 00:20, Clear napisał:

Witam. Mam pytanie. Czy to prawda, że istnieje książka o Warcrafcie ?? :D

nie ksiązka a KSIĄŻKI ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 00:27, Fang napisał:

> Witam. Mam pytanie. Czy to prawda, że istnieje książka o Warcrafcie ?? :D

Wikipedia:

Warcraft: Day of the Dragon
Warcraft: Lord of the Clans
Warcraft: Of Blood and Honor
Warcraft: The Last Guardian
Warcraft: War of the Ancients Trilogy
Warcraft: The Sunwell Trilogy
World of Warcraft: Cycle of Hatred
World of Warcraft: Rise of the Horde
World of Warcraft: Tides of Darkness
World of Warcraft: Beyond the Dark Portal
Warcraft: Anthology Vol. 1


Naprawde tyle tego jest ? ;D No to chyba zabiorę się za to ... ;] Chociaż nieiwem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce póki co nie ukazały się pozycje i nie wiadomo kiedy w ogóle będą:
World of Warcraft: Rise of the Horde
World of Warcraft: Tides of Darkness
World of Warcraft: Beyond the Dark Portal

Warcraft Archive również nie ma, ale to zbiór pierwszych trzech książek. Of Blood and Honour również nie ma, ale to tylko e-book był (w dodatku dość krótki). Osobiście najbardziej polecam trylogię Wojny Starożytnych, moim zdaniem najbardziej udane fabularnie i w dodatku opisują bardzo ważne wydarzeniach z przeszłości tego świata.

Poza tym wyszło także trochę komiksów, ale nie zostały wydane w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakąś dobrą gildię na serverze Burning Legion? Mam Taurena Warrior 23lvl i niewiem gdzie się zapisać. Słyszałem że "Gnomes Ate My Thong" jest naprawde dobra dla low-lvl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 23:01, dzordzi napisał:

No racja, sam odszedłem z gildii raidującej MH, bo nie miałem czasu na raid co dwa dni.
Jeśli chcesz to dojdziesz do wszystkiego, może nie pierwszy, ale to już nie jest ważne:)


Raid co dwa dni to naprawdę luksus, niektórzy łażą codziennie. Moja gildia farmi w sumie wszystko oprócz Sunwella. Wiadomo, że nie wszystkich bossów położyliśmy w BT itp itd ale ogólnie jest to gildia nastawiona 100% na raidy, przy czym takie dni jak piątek, sobota oraz poniedziałek są dniami wolnymi od raidów. Z jednej prostej przyczyny te dni to dni imprez, spotkań z przyjaciółmi itp itd. Więc mam normalną gildie raidową z normalnymi ludźmi. Trudno na taką trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak rozprawiacie o gildiach, a ja z kumplami dwoma wpadlem na lepszy pomsl. Zalozylismy wlasna gildie. Na razie liczy 17 osob z czego bodajze 7 to alty:). POczatkowe plany to bylo to ze gildia bedzie typowo Raidujaca, ale na razie na to jestesmy jeszcze za slabi. Pozostaje dla nas gra PvP, mimo ze niektorzy w naszej gildii tego nie znosza(pozdro Soi:D). Trzeba sie wyposazyc najpierw w porzadny sprzet dopiero pozniej sie pomysli o raidach. Jednak najwazniejsze jest to w naszej gildii kazdy sie zna ze soba i non stop cos sie dzieje na guild chat`cie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 09:37, oOreVenOo napisał:

Raid co dwa dni to naprawdę luksus, niektórzy łażą codziennie.

Gruba przesada, codziennie rajdują tylko ekstremalne przypadki w stylu SK/Nihilum czy innych, którzy realnie się liczą w wyścigu o pierwsze kille na świecie - i to też tylko gdy wychodzi nowa instancja. Już nasze 5 dni rajdowych plasuje nas wśród bardziej "hardkorowych", standard to 3-4 dni po ~4 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 09:37, oOreVenOo napisał:

Więc mam normalną gildie raidową z normalnymi
ludźmi. Trudno na taką trafić.


Mam dziwne wrażenie, że wszystkie gildie tak myślą o sobie ;)

KaPe-> nie jest to żadna reprezentatywna próbka, ale czytałem regularnie WoW-eu guild recruitment forum, 3/4 gildii tam rajduje niedziela-czwartek od około 19.

Co do hardkorowych gildii w stylu SK, jest na worldofraids wywiad z jednym z członków, w którym poruszane są kwestie spędzonego czasu, na przykład brania urlopu kiedy trzeba ;) Rajduja oni co prawda 10-12 godzin dziennie, ale tylko wtedy jak jest coś nowego do zabicia, po tym spadają do jakichś 2 rajdów tygodniowo (w sumie z 8-10 godzin). Jest całkiem możliwe, że w sumie spędzają mniej czasu rajdując niż typowe gildie 5-dniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 12:46, Vic napisał:

Jest
całkiem możliwe, że w sumie spędzają mniej czasu rajdując niż typowe gildie 5-dniowe.


Ja widziałem gdzieś na jakiejś stronie, jak ktoś obliczał ten czas. I wyszło na to że te gildie hardkorowe, co raidują po kilkanaście godzin jak jest coś do zabicia, raidują znacznie mniej niż cała reszta. Bo wychodzi nowy boss, 2-3 dni i już go zabiją co daje od 20 do 30 godzin, a potem przez 2 tygodnie nie robią nic, dopóki nie będzie nowy boss (system barier w Sunwellu jeszcze to ułatwił)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Bo wychodzi nowy boss, 2-3 dni i już go zabiją co daje

Dnia 26.05.2008 o 13:07, Latniak napisał:

od 20 do 30 godzin, a potem przez 2 tygodnie nie robią nic, dopóki nie będzie nowy boss
(system barier w Sunwellu jeszcze to ułatwił)


Chodza ciagle i dalej go farmuja ;)
Jeszcze jak bylo przed TBC to mimo, ze czyscilismy BWL i pol Naxx, to i tak byly wypady do Molten Core.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 15:32, Volvox napisał:

Chodza ciagle i dalej go farmuja ;)
Jeszcze jak bylo przed TBC to mimo, ze czyscilismy BWL i pol Naxx, to i tak byly wypady
do Molten Core.


No wiadomo, tak robią normalne gildie raidujące :)

Gildie pokroju SK Gaming jednak robią sobie dużą przerwę, albo raidują tylko 2 razy na tydzień (też byś chciał odpocząć jakbyś 12 godzin dziennie wipował na nowym bossie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma taką gildię jaka mu odpowiada. Dla mnie odpowiednim rozwiązaniem są 2 raidy 25 os w tygodniu, mógłbym chodzić na BT, ale to dla mnie trochę za duże obciążenie raidować codziennie, jako casual też tam dojdę, może nie w maju, czerwcu ale kiedyś na pewno^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 01:15, Czedwik napisał:

Poza tym wyszło także trochę komiksów, ale nie zostały wydane w Polsce.


Z komiksowej trylogi Sunwell na pewno wyszły w polsce 2 pierwsze tomy. Wiem bo oba posiadam.. Takie sobie szczerze mówiąc, ale poczytać się da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gildii. Osobiście wole raidy po 4 godz niż po 12. Po takim czasie spędzonym przy kompie zachowuje się tak jak bym 5 flaszek jedna po drugiej wypił, więc nie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się