Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Ehhh wow w nowym dodatku będzie już całkiem inną grą niż dawniej:/ Bardziej mi to teraz klimatami gw przypomina niż wowa. Wczoraj tak siedząc sobie w sharath i wspominając stare raidy lub słuchając epic nuty z wotlk "arthas my son" siedziało mi tylko jedno w głowie: pandy i pokemony?... Wtf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak miło, że dobijają WoWa co dodatek, będzie więcej miejsca na inne dobre MMO.

Więc zaczynamy:

- Pandy ( brakuję misiów koala, myszek miki i leniwców )
- Talenty , zasadniczo to ich brak. Dla niektórych przerastało stworzenie własnego buildu ( a, że tych buildów były 1-2 na max poziomie to inna sprawa ) , więc teraz mają ułatwioną spraw.
Można by wypisać wiele.
A zresztą, gra znudziła mi się po 2 patchu w wotlku ( yogg-saron , najlepszy boss w Wotlku ) , i głupi wróciłem na początek cataclysmu - teraz widząc co się w wowie dzieje dobrze, że nie gram od momentu zabicia nefa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 11:39, Neleron napisał:

Jak miło, że dobijają WoWa co dodatek, będzie więcej miejsca na inne dobre MMO.


Blizzard zaczyna realizować inną politykę, o czym już kiedyś było głośno i nie ukrywając śmiesznie.
Pandy nie powinny być zaskoczeniem.

http://www.cdaction.pl/news-21482/world-of-warcraft-casualizacja-nowych-graczy---nie-daja-sobie-rady-z-kamera.html

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 11:46, Shinigami napisał:

> Jak miło, że dobijają WoWa co dodatek, będzie więcej miejsca na inne dobre MMO.

>

Blizzard zaczyna realizować inną politykę, o czym już kiedyś było głośno i nie ukrywając
śmiesznie.
Pandy nie powinny być zaskoczeniem.

http://www.cdaction.pl/news-21482/world-of-warcraft-casualizacja-nowych-graczy---nie-daja-sobie-rady-z-kamera.html

;)



Kheh kheh.... to wysłać ich na m''uru w TBC , odrazu by pokończyli grę. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 11:46, Shinigami napisał:

> Jak miło, że dobijają WoWa co dodatek, będzie więcej miejsca na inne dobre MMO.

>

Blizzard zaczyna realizować inną politykę, o czym już kiedyś było głośno i nie ukrywając
śmiesznie.
Pandy nie powinny być zaskoczeniem.

http://www.cdaction.pl/news-21482/world-of-warcraft-casualizacja-nowych-graczy---nie-daja-sobie-rady-z-kamera.html

;)


No chyba aż tak źle nie jest. A jeśli taki casualowiec zaczyna zabawę z grami to chyba nie od WoWa gdzie płaci się abonament. Chyba że ktoś ma trochę kasy. Tak mi się wydaje. Ale co do samego linku to IMO to trochę wyolbrzymione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co ''trawie'' te newsy. Pandy mają wielu fanów, więc się aż tak nie dziwie, że je wybrali - ale ja do nich nie należę. Owszem, może zdołają to jakoś ciekawie zorganizować, ale póki co pierwsze moje skojarzenie to z jakąś bajeczką dla dzieci. Nie żeby WoW był niesłychanie poważny i mroczny, ale tu opieramy cały dodatek na czymś, co praktycznie było Easter Eggiem. Brak Big Bada razi nie tyle ze względu na to, że "zawsze był" - bo w końcu Vanilla nic nie miała - ale na to, że na chwilę obecną można tylko zakładać, że będzie to wielka zła dwugłowa panda, jeśli sugerować się klimatem. Ale może i coś sensownego wymyślą.

Pokemony - nie zachwyca, ale z drugiej strony, to taka pierdółka. Może będzie coś do porobienia, podczas czekania na spóźnialskich na rajdach. O ile nie odbije się na pozostałym contencie, to niech se będzie.

Talenty - tu akurat mnie ciekawi. Niby nie jest tego za wiele, ale z drugiej strony - na chwilę obecną i tak są z góry ustalone buildy, mające może 1-2 wolne punkty do włożenia gdziekolwiek, więc urozmaicenia to za wiele nie mamy.

Ogólnie i tak interesują mnie głównie rajdy, a nie pokemony. Liczę na jakiś sensownych przeciwników, a nie pluszowe misie, odpowiednie wyzwania - po to w końcu mają 3 poziomy trudności - i wystarczająca ilość contentu, by mi starczyło od patcha do patcha. Z tego też powodu całość mnie dosyć martwi, bo Pandy zajeżdzają mi tu zrobieniem dodatku pod ''niedzielnych'' graczy. Mierząc pod nich, to wiadomo, że nie może być za trudno, bo biedactwa sobie nie poradzą z 5tkami, a przecież zabiliby też... no właśnie, to kto będzie tym Wielkim Złym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z walczącymi petami, podoba mi się na tyle, że może dzięki temu ludzie nie będą wiecznie siedzieć w Ogri czy w Stormind i podziwiać piksele.

Ale pandy? Ludzie się mocno podzielili, jedni mówią, że to easter egg (o czym i ja też słyszałem), który został wymyślony przez jednego typa, który kocha pandy (ostrza Ilidana z WC3, czy też osobny bohater w WC3FT, którego sam nigdy nie widziałem). A tu nagle inni wyskakują, że pandy zrobiły o wiele więcej niż Draenei i ciekawy jestem niby co takiego uczyniły w lore? Siedziały na ten "mistycznej" wyspie i piły piwo?

Nie jestem zachwycony tymi misiami, ale jeżeli ponoć od zawsze były w lore Warcrafta to będę musiał to przełknąć. Zresztą...smutne, że w premierę tego dodatku narobi się od groma pand monków. Ja tam pewno zagram tym misiem aby zobaczyć jak wygląda ich start w grze, podobnie zrobiłem z worgenami oraz goblinami...chociaż tych drugich nie ukończyłem, bo nudziło mnie bieganie po wyspie (co innego u worgenów, które naprawdę mnie zachwyciły początkiem). I pewno skończę na tym 20 poziomie i wrócę do swojego taurena wojownika.

Zresztą...niech Blizz w końcu odnowi modele ludzi, orków, taurenów i innych ras! Bo jak mój byk staje obok takiego worgena, który od groma ma szczegółów to widać przepaść graficzną (klocek z końca XXw kontra ładna postać na miarę XXIw). Skoro Thralla, Garosha, Sylvanas i inne ważne postacie co chwilę upiększają, to dlaczego leją na postacie graczy? Nie mają czasu? Ach tak, ale na durne płatne mounty/pety zawsze znajdą czas.

No i ciekaw jestem kiedy Orgrimar zakończy się remont, bo póki co wszystko wygląda jak budowa polskich autostrad. Niby robią, ale nic nie idzie do przodu...

A wracając do dodatku, nowy system rozwijania postaci zapowiada się w miarę ciekawie, bo faktycznie nie będzie już w końcu jedynego słusznego drzewa, ale to się okaże w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumialem wtedy tekst apropo tych talentow. Nie bedzie to tak, ze z gory bedzie 15 ustalonych setow danych talentow? I z tych setow cos tam sobie wybieramy? Jesli tak, to czym to sie rozni od drzewek talentow jakie teraz mamy? Tak czy siak, okaze sie ze bedzie jeden, dwa sluszne sety a reszta moze pojsc w zapomnienie. Przynajmniej tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie rozumiem co jest takiego złego w Panderanach i dlaczego ludzie zachowują się jakby Blizzard dodał "Care Bears" jako nową rasę. Wyglądają jak pandy... i co z tego ? Nie są to przecież różowe stworki głoszące ciągle "Peace and love".
Jasne, na początku byli dodani jako żart. Ale to naprawdę takie wielkie "ZUO" zrobić z nich grywalną rasę ? Aż tak niszczy to "mhok i zniszczenie" jakie podobno jest w lore Warcrafta ?
I zupełnie nie przeszkadza mi, że nie ma po raz n-ty "wielkiego-złego-opętanego-przez-Old-Gods", którego jedynym celem jest wyzwolić swoich panów. Lekka zmiana klimatów przyda się.

Poza tym pora, żeby Blizzard zaczął dodawać coraz więcej nowego lore, nowe rasy i głównych złych, których nie było w poprzednich grach w tym uniwersum. WoW nie powinien być tylko i wyłącznie do dopowiedzenia historii już istniejącego lore, ale również powinien opowiadać zupełnie nowe historie. I mam nadzieję, że MoP takim dodatkiem będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam nie zawiedli bo mnie juz dawno zawiedli kiedy oglosili Cataclysm (czytaj wielki, okrutny smok przybyl by rozwalic swiat). To, ze wszystko staje sie coraz bardziej cukierkowe, casualowe to jescze nie najgorsza sprawa. Wow byl odpoczatku taki troche bajeczny. Najwieksza bolaczka to niestety fabula. Coraz mniej sie wszystko kupy trzyma, coraz dziwniejsze pomysly. Wszystko zaczyna sie robic takie jakies jedno plaszczyznowe, jak bajka dla dzieci.

Nie wiem czy zagram w nowy dodatek wowa. Przyzwyczailam sie do wowa, ciagnie mnie zawsze by sprawdzic nowosci, ale ten dodatek mnie troche odpycha. Jest jakis taki bezplciowy i klimatem daleki od wowa.

Jedno co mnie zaskoczylo to strategiczny ruch Blizza. Od paru miesiecy sie zastanawialam jak to Blizz zdola utrzymac graczy przy sobie. Przeciez to jasne, ze wszyscy ci znudzeni wowem gracze zechca wyprobowac SWTOR i GW2 online. I chocby mieli wrocic na czas Pandari to i tak Blizz nie dostanie pieniedzy, za te miesiace kiedy gracze beda zabijac czas w innych grach. Myslalam, ze blizz da jakis super nowy patch czy cos. Jednak Blizz postawil na Annual Pass. Jesli ktos ulegnie (wlasnej) presji, zadzy i zobowiaze sie rok oplacac wowa to chocby i nie gral (i siedzial w tym Star Warsie) to i tak bedzie musial placic. Chocby wow mu sie odwidzial i zdecydowal, ze jednak woli GW2 to i tak Blizz nie straci bo miesiace gry beda oplacane. Chytry pomysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://eu.battle.net/wow/en/media/screenshots/mop?view#/wowx4-screenshot-01

Krótko mówiąc, Blizzard zażenował mnie tym nowym dodatkiem. Już grając trochę w trialu miejscami miałem wrażenie jakby twórcy WoW naczytali się za dużo pratchettowego Discworldu i na siłę starali się robić z Azeroth groteskowe odbicie naszej rzeczywistości. Może kogoś bawią w grze takie "smaczki" prawie na każdym kroku przypominające, że nie stara się być serio, ale oryginalności w tym za grosz.

A już szczytem zupełnego braku oryginalności jest osadzenie nowego dodatku w krainie, która jest niczym żywcem wyjęta z mandaryńskich Chin z elementami innych krain Dalekiego Wschodu. Nawiązania (czy raczej kopie) nawet nie próbują być przemycane: Pandaren ~ mandaryn; pismo wyglądające jak mandaryńskie; architektura i wzornictwo nie stwarzające nawet wątpliwości; roślinność pełna azjatyckich sosen gęstokwiatowych i bambusowych lasów; zwierzyniec także jak najbardziej typowy, z pandami na czele; ubiory niczym zdjęte z mandaryna, a wątek sztuk walki i klasa mnicha pewnie tylko przypadkiem jest stereotypowa (podobnie jak mnich w nowym Diablo tylko przypadkiem nie stwarza wątpliwości, że w tamtejszym uniwersum funkcjonuje filia Shaolin)... zapewne imiona i mowa także będą w stylu Hui-Go-Wi. Oczywiście, smoków też chyba nie braknie.

Równie dobrze mogliby zrobić z tego dodatku osobną grę o pseudo-Chinach, a nie część uniwersum Azeroth. Już dawno przyzwyczaiłem się do braku oryginalności w fantasy, ale po Blizzardzie można by się chyba spodziewać czegoś więcej niż settingu w postaci bezczelnej zżyny.

Chociaż, rzekomo Warcraft ma swoje korzenie jako modyfikacja gry będącej w zamyśle osadzoną w uniwersum Warhammer, a Starcraft ma w sobie wiele z W40k i AvP, więc tak po prawdzie, to szczególną oryginalnością Blizzard chyba nigdy nie grzeszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 13:40, Eilene napisał:

Mnie tam nie zawiedli bo mnie juz dawno zawiedli kiedy oglosili Cataclysm (czytaj wielki,
okrutny smok przybyl by rozwalic swiat). To, ze wszystko staje sie coraz bardziej cukierkowe,
casualowe to jescze nie najgorsza sprawa. Wow byl odpoczatku taki troche bajeczny. Najwieksza
bolaczka to niestety fabula. Coraz mniej sie wszystko kupy trzyma, coraz dziwniejsze
pomysly. Wszystko zaczyna sie robic takie jakies jedno plaszczyznowe, jak bajka dla dzieci.



TBC/WotLK i Cata ma bardzo dobrą fabułę jeśli tak się zastanowić i posiedzieć śledząc tylko fabułę to naprawdę przyjemnie się to czyta i jako rts była by to naprawdę ciekawa kampania ;P

Tylko na Cata trzeba patrzeć również przez Wc 2 bo jednak ta fabuła ma powiązania z tą jak że odległą grą :D.

Ja po prawie 7 latach przerwałem grę bo już trochę byłem zmęczony tymi raidami bo jednak nocne siedzenie przy pc by być najlepszą gildią na serwerze w progresie w końcu męczy :D ale przyznam że czasami wracam na 1 miesiąc by jeszcze sobie pograć pvp :PP bo na ostre pve nie mam już czasu i ochoty.

Co do nowego dodatku gdy go zobaczyłem 1 wrażenie wtf Blizzard ale zaraz doszło jednak do mnie że to będzie strzał w 10 ;) bo ten dodatek może wprowadzić coś na miarę podstawki i gra może okazać się naprawdę ciekawa a jeśli nie to zawsze zostaje Diablo 3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jak się piszę fabuła od TBC ( W vanili celowo pomijam):

TBC:

Z niejasnych przyczyn, musimy dostać się do Ilidiana i go zabić - podobno chce zdominować Outlandy,a później wyruszyć na Azeroth bla...bla...bla ( ach ten PR''owski bełkot Alliance, Hordy oraz Drenaiów, rodem z TV ).

Jego prawdziwym celem miało być zniszczenie Arthasa ( Tak mu nakazał wielki zły demon którego imię pominę )

Czyli mieliśmy pokonać dobrą istotę, która miała zlikwidować ,,badassa" która rozpieprzyła miasta w kolejnym dodatku.

Później, zaczęto przyzywać ł KJ który gdyby się dostał to zniszczyłby Azeroth.

Czyli:

1 Zły Wielki Demon który chce zniszczyć świat
1 Pionek, który chciał tylko spędzić swoje życie z Tyrande ( dla niej chciał zdobyć moc i obronić to co kochał )


WoTLK

1 Badass który zechciał zniszczyć świat - Yogg Saron
( + wysłannik tytanów, Algalon )
1 Pionek, który nawet nie był w stanie przy pomocy swojego magicznego miecza, zdominować Northrend .( Arthas )

Cataclysm:

1 badass, zły smok który sam się nazwał panem śmierci
1 pionek - Ragnaros, który przyszedł żeby pomóc swojemu panu


Panda coś tam:

Zapewne:

Azshara ( z lore - chciała przyzwać Sargerasa, sądząc, że jest to ,,Wielki i Fajny Król wszechświata" który zwiększy jej doskonałość ) , skończyła jako Naga

Zła naga która chcę dokończyć dzieło rozpoczęte przez Sargerasa - zniszczenie Azeroth
1 Pionek, 2 głowa panda która w wyniku wypicia 5 tigerów urosła kolejna głowa i chce zniszczyć świat


Emerald Dreams:

Prawdopodobnie będą wtedy wojny ze starożytnymi , blablabla
1 zły badass
( Archimonde ??? z czasów przed ludźmi , tytani ? Sargeras ? )

1 pionek - wysłannik Sargerasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 18:24, Neleron napisał:

Panda coś tam:

Zapewne:

Azshara ( z lore - chciała przyzwać Sargerasa, sądząc, że jest to ,,Wielki i Fajny Król
wszechświata" który zwiększy jej doskonałość ) , skończyła jako Naga

Zła naga która chcę dokończyć dzieło rozpoczęte przez Sargerasa - zniszczenie Azeroth
1 Pionek, 2 głowa panda która w wyniku wypicia 5 tigerów urosła kolejna głowa i chce
zniszczyć świat


Mało prawdopodobne. Sam Blizzard zapowiedział że głównego "Złego" w MoPie nie będzie.

A sam dodatek mnie się osobiście podoba. Zmiany klasowe, z punktu widzenia huntera, mi odpowiadają, pokemony rodem z WoWa będą miłym dodatkiem. Na samą Pandarię i pandarenów czekam już od dawien dawna więc tym bardziej jestem zadowolony. Naprawdę nie wiem co ludzie mają do tych pand - tak jakby dwunożne krowy-paladyni w pełnych płytówkach czy gnomy z zielonymi włosami były jakoś szczególnie poważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2011 o 11:20, Malevyn napisał:

mozna zaplacic za annual pass tylko pierwszy miesiac karta platnicza zeby zaczelo naliczac
a reszte prepaidami ?


Z tego co mi wiadomo - nie musisz nawet pierwszego miesiąca płacić kartą. Musisz mieć ją tylko podpiętą pod konto i pilnować się, żeby prepaidy aktywować zanim obciążą Ci kartę opłatą za kolejny miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się