KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2011 o 14:54, Dominik000 napisał:

W porównaniu deo ciebie umiem czytać ze zrozumieniem newsy które daje gram.pl. Pewnie
mnie poprosisz abym ci to pokazał to od razu ci odpowiadam że nie mam zamiaru szperać
specjalnie dla ciebie w archiwalnych tekstach o GTA 5.


Bo gram.pl wie lepiej od Rockstara, prawda:D? Znajdź mi jakieś oficjalne potwierdzenie od developera na co wychodzi, wtedy może pogadamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2011 o 14:47, Kwasu93 napisał:

Edit.: To, że gra wychodzi najpierw na konsole nie znaczy, że jest konsolowa. Typowo
konsolowymi grąmi są samochodówki lub sportowe, nie strzelanki, strategie czy sandboxy.
Dlatego uważam, że GTA jest pecetowe. Co to za granie z auto celowaniem... ?

Haha, wypowiadasz sie o tym jak wielki znawca a nie wiesz nic. Auto celowanie zawsze da się wyłączyć, a GTA jest KONSOLOWE, bo tak jak napisał knopfler, gra jest robiona (Chyba od GTAIII) głównie na KONSOLE, a wersje PC to tylko PORTY do jasnej cholery, tak trudno ci to pojąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2011 o 14:47, Kwasu93 napisał:

Edit.: To, że gra wychodzi najpierw na konsole nie znaczy, że jest konsolowa. Typowo
konsolowymi grąmi są samochodówki lub sportowe, nie strzelanki, strategie czy sandboxy.
Dlatego uważam, że GTA jest pecetowe. Co to za granie z auto celowaniem... ?


Gra konsolowa - tworzona z myślą o konsolach
Gra PC-towa - tworzona z myślą o PC-tach

Z myślą o których sprzętach jest tworzone GTA? No właśnie. I nie ma tu nic do rzeczy, że Tobie się wygodniej gra na klawie+mysz, że pad jest wolniejszy itp. Autocelowanie zresztą można w 5 sekund wyłączyć, wchodząc w ustawienia, ale widzę, że dla niektórym jest to zbyt trudne...

Ten podział na gatunki na konsole i pctowe to może i funkcjonował 5 lat temu, ale teraz wychodzi wszystko na wszystkim. Nie powiesz mi chyba, że Killzone 3 jest grą typowo pctową, mimo, że wyszedł tylko i wyłącznie na PS3:P?
Aha - gatunek sandbox narodził się na konsolach, nie na PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 15:17, Kreek napisał:

Aha - gatunek sandbox narodził się na konsolach, nie na PC...


Sandbox powstał dla papierowych gier RPG i dopiero potem został zaadaptowany do gier wideo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 15:22, Nagaroth napisał:

> Aha - gatunek sandbox narodził się na konsolach, nie na PC...

Sandbox powstał dla papierowych gier RPG i dopiero potem został zaadaptowany do gier
wideo.


A to tak trudno się domyślić, że miałem na myśli TYLKO gry VIDEO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2011 o 15:22, Nagaroth napisał:

Sandbox powstał dla papierowych gier RPG i dopiero potem został zaadaptowany do gier
wideo.

Wszyscy mówimy tu o konsolach a Ty wyjeżdżasz z papierowymi rpg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 15:30, Ifym napisał:


> Sandbox powstał dla papierowych gier RPG i dopiero potem został zaadaptowany do
gier
> wideo.
Wszyscy mówimy tu o konsolach a Ty wyjeżdżasz z papierowymi rpg...

Bez których konsole nie ruszały by w ogóle z miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 15:29, Kreek napisał:

A to tak trudno się domyślić, że miałem na myśli TYLKO gry VIDEO?


Absolutnie nie wynikało to z kontekstu twojej wypowiedzi. Powiedziałeś że sandbox "powstał" na konsole. A tak zwyczajnie nie jest. Więc nic nie miałem do domyślania się a jedynie poprawianie twojego błędu.

Dnia 06.11.2011 o 15:29, Kreek napisał:

Wszyscy mówimy tu o konsolach a Ty wyjeżdżasz z papierowymi rpg...


Bo było o genezie sandboxa. A ona nie tkwi w konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 15:05, knopfler napisał:

P.S. Skąd wiesz że wersję konsolową jest łatwiej zrobić?

Gdzieś kiedyś czytałem, że prościej jest zrobić grę na daną konsolę niż na PC, który może mieć miliony sprzętowych konfiguracji, chyba logiczne?

Dnia 06.11.2011 o 15:05, knopfler napisał:

P.S.2. GTA to nie jest strzelanka! To bardziej właśnie sandbox który podałeś jako przykład
gry typowo konsolowej

Cytuję siebie: "Typowo konsolowymi grami samochodówki lub sportowe, nie strzelanki, strategie czy sandboxy."

Dnia 06.11.2011 o 15:05, knopfler napisał:

P.S.3. Jak może być dokładniejsze sterowanie na cyfrowych strzałkach niż na analogowych
gałkach? (sic!)

A no może i takie jest :) Nijak ma się ruch gałką do pojedynczego, szybkiego naciśnięcia jakiegokolwiek klawisza na klawiaturze, gdy chcemy wykonać powiedzmy jakiś minimalny, dokładny ruch bohaterem/pojazdem w grze.

Edit.: Widzę, że kilka osób czepia się automatycznego celowania na padzie, o którym wcześniej pisałem. Co z tego, że można wyłączyć? Wtedy to już ogólnie nie da rady pograć w taką grę na konsolce. O wiele wygodniejsze jest celowanie myszą, dlatego zaliczyłem GTA do gier pecetowych, już nie chodziło mi tylko o to, jak mi wygodniej grać. Może i przesadziłem, że GTA to gra na PC, a nie na konsole, co nie zmienia faktu, że o wiele większe możliwości i przyjemność z grania da ona na komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 16:37, Kwasu93 napisał:

> P.S.2. GTA to nie jest strzelanka! To bardziej właśnie sandbox który podałeś jako
przykład
> gry typowo konsolowej
Cytuję siebie: "Typowo konsolowymi grami samochodówki lub sportowe, nie
strzelanki, strategie czy sandboxy."

Jak dla mnie sandboxy można by zaliczyć do obu platform tzn. Konsole i PC. Grałem w GTA zarówno na PC i na X360. Grając na kompie siedze bliżej i jakoś bardziej odczuwam klimat gier, ale łatwiej czy też przyjemniej grało mi się na padzie. To jednak kwestia gustu, upodobania lub przyzwyczajenia. Strategie i strzelanki bezprecedensowo na PC. Sportowe, wyścigi i dla mnie gry akcji szczególnie tpp np. GTA czy Assassin''s creed fajniej na konsoli.

Dnia 06.11.2011 o 16:37, Kwasu93 napisał:

> P.S.3. Jak może być dokładniejsze sterowanie na cyfrowych strzałkach niż na analogowych

> gałkach? (sic!)
A no może i takie jest :) Nijak ma się ruch gałką do pojedynczego, szybkiego naciśnięcia
jakiegokolwiek klawisza na klawiaturze, gdy chcemy wykonać powiedzmy jakiś minimalny,
dokładny ruch bohaterem/pojazdem w grze.

Jak dla mnie to kwestia wprawy.

Dnia 06.11.2011 o 16:37, Kwasu93 napisał:


Edit.: Widzę, że kilka osób czepia się automatycznego celowania na padzie, o którym wcześniej
pisałem. Co z tego, że można wyłączyć? Wtedy to już ogólnie nie da rady pograć w taką
grę na konsolce. O wiele wygodniejsze jest celowanie myszą, dlatego zaliczyłem GTA do
gier pecetowych, już nie chodziło mi tylko o to, jak mi wygodniej grać. Może i przesadziłem,
że GTA to gra na PC, a nie na konsole, co nie zmienia faktu, że o wiele większe możliwości
i przyjemność z grania da ona na komputerze.

Tu też pozwolę się nie zgodzić. Dla mnie gra na auto aimach jest bez sensu. Co do samego celowania to szybciej można obrócić się grając myszą oczywiście, ale jeżeli potrafisz grać na padzie to potrafisz się również dobrze ustawić tak, że praktycznie wcisnąć mierzenie i od razu strzał, bo tak w ponad 95% przypadkach mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie macie co robić...
Co to za różnica czy gra jest PC''towa czy konsolowa? Dla mnie jako gracza ważne jest, żeby grało się przyjemnie i żebym nie miał poczucia straconej kasy. Jedni zawsze będą tłumaczyć późniejszy termin wydawania gier na PC tym, że trzeba więcej czasu, żeby coś dopracować, a inni, że to dlatego, iż PC jest już do niczego i wszyscy mają go głęboko gdzieś :D
Sam gram na PC (tylko i wyłącznie, bo na konsole + gry, 2x droższe mnie nie stać), ale kłócić się z Wami jak GTA V traktuje R* nie będę :) Zalecam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 19:32, KERMIz napisał:

Gdyby to okazało się prawdą to świat byłby naprawdę ogromny. Cudownie :)

Dobry jest punkt z tankowaniem samochodów. Pamiętam, że do tej pory ten patencik widziałem tylko w Mafii gdzie szczerze i tak się z tego nie korzystało, ale jeśli w baku nic nie było to rzeczywiście samochód stawał. Jednak trudno było do braku benzyny doprowadzić. Ciekawi mnie też ta misja z kultową postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 19:45, Damianuss1 napisał:

> Gdyby to okazało się prawdą to świat byłby naprawdę ogromny. Cudownie :)
Dobry jest punkt z tankowaniem samochodów. Pamiętam, że do tej pory ten patencik widziałem
tylko w Mafii gdzie szczerze i tak się z tego nie korzystało, ale jeśli w baku nic nie
było to rzeczywiście samochód stawał. Jednak trudno było do braku benzyny doprowadzić.
Ciekawi mnie też ta misja z kultową postacią.

Wszystko mi się w tej liście podoba, po za właśnie tankowaniem samochodów. Dla mnie paliwo było by właściwie czasowym ogranicznikiem użytku samochodu. Wolałbym nie stanąć nagle podczas pościgu policyjnego bo skończyło się paliwo. Jeżeli było by to opcjonalne to nie ma problemu, jednak zwyczajnie nie chcę mieć żadnych ograniczeń tego typu.

Reszta wydaje się naprawdę fajna, tylko, że nie wiadomo czy to wszystko jest prawdą, bo tak właściwie to nic nie wiadomo dopóki R* nie potwierdzi danych informacji.

Najbardziej liczę na to, że będzie można tak jak w SA tuningować samochody, być może nawet zrobić coś więcej niż tylko zmienić wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie punktu mówiącego o uderzaniu kobiet to wydaje mi się, że ktoś to źle przetłumaczył z angielskiego. Zapewne chodziło o podrywanie kobiet czyli "hitting on woman" czy jakoś podobnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i wszystko wygląda dość realnie i zapowiada się fajnie, ALE jest kilka rzeczy, które wydają się dość dziwne i nieprawdopodobne jak np.: "wdrapywanie się rękoma", "będzie można pilotować samoloty i rozbić je o budynki" - hmm, rzeczywiście interesująco by było gdyby lecąc samolotem i uderzając w budynek, nie rozbijałbym się tylko leciał dalej (głupia informacja prościej mówiąc). Dalej: uczestniczenie w kajakarstwie, zjazdach na linie z góry, wspinaniu po skałach, czy narciarstwie wodnym. A to ponoć nie wszystko." - to już brzmi jak wyssane z palca... "Przewód paliwowy będzie mógł pęknąć – jeśli strzelimy w ślad pozostawiony przez wyciekniętą benzynę, płomień doprowadzi do wybuchu samochodu." - kolejna bardzo głupia rzecz. Po za tym jest kilka ciekawych informacji i fajnie by było gdyby się one sprawdziły, ale jak będzie się z czasem przekonamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 20:08, Kwasu93 napisał:

Czytam, czytam i wszystko wygląda dość realnie i zapowiada się fajnie, ALE jest kilka
rzeczy, które wydają się dość dziwne i nieprawdopodobne jak np.: "wdrapywanie się rękoma",
"będzie można pilotować samoloty i rozbić je o budynki" - hmm, rzeczywiście interesująco
by było gdyby lecąc samolotem i uderzając w budynek, nie rozbijałbym się tylko leciał
dalej (głupia informacja prościej mówiąc). Dalej: uczestniczenie w kajakarstwie, zjazdach
na linie z góry, wspinaniu po skałach, czy narciarstwie wodnym. A to ponoć nie wszystko."
- to już brzmi jak wyssane z palca... "Przewód paliwowy będzie mógł pęknąć – jeśli
strzelimy w ślad pozostawiony przez wyciekniętą benzynę, płomień doprowadzi do wybuchu
samochodu." - kolejna bardzo głupia rzecz. Po za tym jest kilka ciekawych informacji
i fajnie by było gdyby się one sprawdziły, ale jak będzie się z czasem przekonamy.



Odnośnie rozbijania samolotów to wydaje mi się, że chodzi bardziej o rozbijanie ala 11 września 2001 r. Czyli może pojawi się opcja całkowitego znniszczenia danego budynku. Już wyobrażam sobie misję, gdzie chcąc pozbyć się przeciwnika z wrogiej organizacji sprawiamy, że ich siedziba, olbrzymi wieżowiec się zawala po zorganizowanym przez nas ataku :).

Odnośnie przewodu paliwowego i doprowadzania do wybuchu to ja uważam zupełnie odwrotnie a mianowicie bardzo mi się ten pomysł podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Rockstar zacznie w końcu puszczać chociaż jakieś delikatne informacje do sieci bo czytanie już ciągle tych plotek i domyśleń jest dość męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 20:31, KERMIz napisał:

Odnośnie rozbijania samolotów to wydaje mi się, że chodzi bardziej o rozbijanie ala 11
września 2001 r. Czyli może pojawi się opcja całkowitego znniszczenia danego budynku.
Już wyobrażam sobie misję, gdzie chcąc pozbyć się przeciwnika z wrogiej organizacji sprawiamy,
że ich siedziba, olbrzymi wieżowiec się zawala po zorganizowanym przez nas ataku :).

Odnośnie przewodu paliwowego i doprowadzania do wybuchu to ja uważam zupełnie odwrotnie
a mianowicie bardzo mi się ten pomysł podoba.


No nie wiem. W jednej misji rozbić taki budynek ok, wątpię, żeby dało się niszczyć całe miasto, ale myślę, że takie nawiązanie do 11.09 było by dużym nietaktem, a sądzę, że R* czegoś takiego nie zrobi, to już wprowadzenie dzieci, które można zabijać było mniej kontrowersyjne.

A z tym przewodem paliwowym to głupie jest po prostu dla mnie. W rzeczywistości z tego co wiem, coś takiego by się nie udało. Po pierwsze nic by się nie zapaliło, bo drugie w Pogromcach Mitów był nawet odcinek z tego co pamiętam, w którym to podpalali ślad benzyny za cieknącym samochodem i również wtedy nic nie wybuchło. Chyba, że mnie pamięć myli i było odwrotnie, ale wątpię żeby od pocisku z pistoletu się benzyna zapalała. Już wystarczy, że w GTA strzelając w butlę gazową dochodzi do eksplozji, co w rzeczywistości też nie miało by miejsca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 20:54, Kwasu93 napisał:

No nie wiem. W jednej misji rozbić taki budynek ok, wątpię, żeby dało się niszczyć całe
miasto, ale myślę, że takie nawiązanie do 11.09 było by dużym nietaktem, a sądzę, że
R* czegoś takiego nie zrobi, to już wprowadzenie dzieci, które można zabijać było mniej
kontrowersyjne.



Masz rację, ale w takim razie zastanawia mnie po co w ogóle wspominaliby o pilotowaniu samolotów i rozbijaniu ich o budynki? Przecież w GTA to standard, że gdy przywalimy samolotem w budynek to on wybucha. O pilotowaniu już nie wspomnę. Jaka to nowość?

PS: a propos tej butli gazowej to bardzo ciekawe, nie miałem pojęcia, że gdy strzelę w butlę gazową to ona nie wybuchnie. Będę musiał wypróbować ;-).

PS2: Naprawdę mnie to zaciekawiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się