Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2012 o 20:50, SongoX napisał:

Większość, kiedy dowiedziała się, że oba kluby z Manchesteru będą grać w Lidze Europy,
myślała, że bez większych problemów będą przechodzić kolejne etapy rozgrywek, dopóki
nie trafią na siebie. Natomiast wczoraj City przegrało 0:1 ze Sportingiem, a United poległo
2:3 z Bilbao. Ciekawię się to ułożyło. Daję większe szanse w rewanżu Manchesterom, ale
porażki świadczą, że jednak jakiś kryzys angielskie czołowe kluby przeżywają.


Mecz Sportingu z City oglądałem fragmentami i wyglądał na dość wyrównany, obie drużyny miały dogodne okazje do zdobycia bramek, dlatego wynik mógł wyglądać różnie, równie dobrze Sporting mógł wygrać wyżej, ale skończyło się 1:0, co przed rewanżem stawia Obywateli w roli lekkiego faworyta, bo jak wiadomo u siebie są w tym sezonie nie do zatrzymania.

Co do meczu United - masakra jakaś, fragmentami mecz wyglądał, jakby na Old Trafford przyjechała Barcelona, wystarczy popatrzeć na statystyki pomeczowe, po golu na 1:0 (po kontrze bo to Bilbao głownie "grało piłką" w tym meczu) myślałem, że sytuacja opanowana, ale nic z tym rzeczy i Baskowie wciąż mocno atakowało czego efektem były 3 następne gole. Ogólnie Manchester grał jakby bez ambicji, trochę na stojąco, a sam Rooney niewiele mógł zdziałać. Nie wiem czy ta słaba gra była efektem nieco rezerwowego składu, czy właśnie brakiem woli walki, bo w ostatnim czasie United grało całkiem nieźle, wystarczy popatrzeć na zwycięstwo z Tottenhamem w Londynie. Zobaczymy jak sobie poradzą w rewanżu, w Bilbo chyba nie gra się łatwo, ale wynik 2:0 jest z pewnością w zasięgu Czerwonych Diabłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że poszła ostra suszarka. Nie powiniśmy byli stracić tak naprawdę żadnego z tych goli. Nie wiem jakie zadanie miał po wejściu na boisko Anderson. Czy on biegał w ogóle? Rafael pomijając że odpuścił totalnie akcję przy 3 bramce, bardziej kwapił sie do ataku niz do obrony, a przecież tam jego miejsce. Chicharito też nie miał dnia a reszta zbyt indywidualnie. Nani czarodziej, Young, Roo, fajnie, że jest ktoś, kto nie boi się iść sam, ale bez przekonania w tamtym meczu robili te akcje. Jutro z Wes Brom i mam nadzieję, że nie powiększy się strata do obywateli. Wątpie by city wtopilo ze swensea. Ale czym tu sie martwić. We are UNITED! Believe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wisła - Lech 0:0
Festiwal niewykorzystanych sytuacji po obu stronach i kolejne stracone punkty. Wisła przez większość meczu raczej prezentowała się lepiej, w szczególności po czerwonej kartce dla Możdżenia, ale co z tego, skoro nie potrafimy tworzyć sobie sytuacji strzeleckich, nie mówiąc o ich wykorzystaniu. Tym bardziej, że mogliśmy nawet przegrać, gdyby to Poznaniacy mieli trochę więcej szczęścia. Ogólnie to kolejne spotkanie, z którego po tygodniu niewiele zostanie w pamięci, może co najwyżej wieśniactwo kibiców przyjezdnych (kto oglądał mecz lub chociaż czytał jakąś obszerniejszą relację wie o jakie zdarzenie i z której minuty chodzi). Puchary oddalają się coraz bardziej, na razie jedyną realną drogą do LE wydaje się być Puchar Polski, ale tu też będzie bardzo ciężko, a ćwierćfinał gramy właśnie z Lechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie skończyła się pierwsza połówka meczu Podbeskidzie - Legia. Jedyne co mi przychodzi do głowy ad. gry Legii to: TRAGEDIA. Nie zmienia tego nawet bramka z końcówki. Jedynie Spryt Wolskiego pozwolił objąć prowadzenie.
Vrdoljak - szkoda gadać, do zmiany i to w przerwie bo gotów zarwać drugą żółtą kartkę.
Kucharczyk - do 30 minuty myślałem że siedzi na ławce, ale nie... oddał strzał w obrońcę.
Wawrzyniak i Jędrzejczyk - potykają się własne nogii.

Jedynie Wolski i Rzeźniczak przejawiają chęć do walki i gry.

Póki co tyle mi do głowy przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Ramos zaszalał w ostatniej akcji meczu ;P Betis - RM 2:3 choć chyba mogło być 3:3. Kolejny przykład błędów sędziowskich na korzyść Realu, ale Barcelona też tak ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 00:02, Paoro napisał:

No Ramos zaszalał w ostatniej akcji meczu ;P Betis - RM 2:3 choć chyba mogło być 3:3.
Kolejny przykład błędów sędziowskich na korzyść Realu, ale Barcelona też tak ma ;)

Szkoda naprawdę bo mecz moim zdaniem był świetny, pomijam fakt, że przy bramce na 2:2 powinien miast rogu być faul, bo Ozil skasował zawodnika tak jak tir kasuje malucha, ale ta ręka to ewidentna, cóż sędzia miał okazję ale raczej nie zabłysnął, taki już urok piłki choć wcale mi się on nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 00:02, Paoro napisał:

Kolejny przykład błędów sędziowskich na korzyść Realu, ale Barcelona też tak ma ;)


Gdyby Barca też tak miała to by nie było 10 punktów różnicy... Proszę, bez jaj, w lidze Real ma u sędziów znacznie większe fory niż zespół z Katalonii. Nawet pomijając stykową sytuację z jesieni w trakcie meczu z Valencią to już druga ręka graczy Realu, której sędziowie cudownie nie zauważają. A Mou pewnie nawet słowa o tym nie wspomni, w końcu to on korzysta to jest ok...

Mówiłem wcześniej, że Real przewagi nie straci bo nawet jakby się starali to sędziowie nie pozwolą i to się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2012 o 00:48, Bambusek napisał:

Mówiłem wcześniej, że Real przewagi nie straci bo nawet jakby się starali to sędziowie
nie pozwolą i to się sprawdza.


Zwróć uwagę na to, że jednak ten sędzia był sędzią rezerwowym, więc istnieje większe prawdopodobieństwo popełnienia przez niego błędu, w drugiej połowie gra była o wiele ostrzejsza, tak bardzo, że powinno pojawić się więcej niż było żółtych kartoników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=eC91QOFjVY8&feature=player_embedded

Spójrz na tą powtórkę w momencie 0:00-0:01. Ramos chyba jednak nie zagrał ręką. W powtórce z tyłu wygląda to gorzej, ale IMO ręki nie było.

Oczywiście Alonso zagrał ręką ewidentnie, jednak przy golu Betisu tez minimalny kontakt z ręką również był. Więc w błędach 1-1.

Mecz był super, Betis grał świetnie momentami. Brawo dla nich!


EDIT:

ORŁOWSKI WYP*****!!! Tego gościa się nie da słuchać. Czy on zawsze musi pieprzyć głupoty? Na ekranie wyświetla się 100 razy ręka przy golu Betisu, a on pieprzy o tym że CR7 rozwaliło się Lamborginhi ;/ Jego stronniczość dorównuje prawie Kowalowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać w powtórce z tyłu że piłka odbija mu sięod ręki. Nogę a konkretniej udo miał za nisko, a od klaty nie mogło się odbić. Ręka była, ale nic to i tak nie zmienia. Co do komentatora, to chciał powiedzieć jakiegoś newsa o jednym z piłkarzu grającym w tym meczu. Często tak robią, akurat trafił w zły moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 01:41, Kraju napisał:

Wyraźnie widać w powtórce z tyłu że piłka odbija mu sięod ręki. Nogę a konkretniej udo
miał za nisko, a od klaty nie mogło się odbić


Gdyby zagrał ręką to piłka by się odbiła trochę inaczej. Przez to że odbiła mu się od uda poleciała do góry. Poza tym jego ręka po takim strzale by odleciała do tyłu, więc jeżeli kontakt był to minimalny.

Dnia 11.03.2012 o 01:41, Kraju napisał:

Często tak robią, akurat trafił w zły moment.


Akurat panu Orłowskiemu to się zdarza gdy są sytuacje stykowe na niekorzyść Realu. Notorycznie. Rozumiem, w końcu fanbojowi coś łatwiej przemilczeć niż się przyznać.

http://www.youtube.com/watch?v=iawr56-bqlU 1:50

Co do sędziowania w Hiszpanii, to nadal uważam, że w Premier League jest gorsze. Za dużo czerwonych kartek za lekkie faule lub ich brak.

Przoduje w tym Howard pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

YEAH!
Po ładnej (nareszcie) grze United wygrywa z West Bromem 2-0, a co najważniejsze obejmuje prowadzenie w Premier League, bo City przegrywa ze Swansey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AC Milan vs. Lecce 2:0

No... wygrana zgodnie z planem :]
W pierwszej połowie zdecydowanie przeważaliśmy ,w drugiej natomiast ustąpilismy nieco pola dla Lecce (zwłaszcza na początku ,bo w końcówce znowu przewaga była wyraźna) ,ale na szczęście bez konsekwencji :]

Oby tak dalej :]
FORZA MILAN !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich sezonach gdzie u nas Wisła, Lech, Legia o mistrzostwo, liczyłem, że w końcu będziemy mogli walczyć w europejskich pucharach mając za reprezentantów mocne, duże kluby za którymi stoją rzesze fanów.. niestety w tej chwili tylko Legia z tego grona walczy o mistrzostwo, nawet Śląsk odpuścił z takim sponsorem i stadionem.. A o puchary grają Ruch, Korona :( i co przecież te kluby nie mają pkt. w rankingu, albo mają ich bardzo nie wiele, a koszty wyjazdów do Kazakstanu itp. jak sami Chorzowianie nie raz powtarzali, że są znacznie większe niż te całe ich przychody z krótkich europejskich wojaży. Puchary to dla nich zło konieczne i jak tu mamy coś ugrać? Największa jednak to wina właścicieli, błędy Rutka w Lechu to już nie będę wymieniał bo jest cała lista, w Wiśle to nie wiem co nie wypaliło, może głównie to, że jest za mało Polaków a za dużo najemników. Słabo to widzę, a była szansa w końcu zacząć zarabiać na europejskich pucharach, wystarczyło regularnie grać, a wszystkim wyszło by to na dobre, pewnie całej lidze, a tak znów będą kompromitacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 16:58, filip29 napisał:

YEAH!
Po ładnej (nareszcie) grze United wygrywa z West Bromem 2-0, a co najważniejsze obejmuje
prowadzenie w Premier League, bo City przegrywa ze Swansey.


Nie spodziewałem się porażki city. Dobra nasza. Oby już nie oddali prowadzenia do końca. Ja już czekam a rewanż z Athletic. W naszej ekstraklasie korona błyszcze. Widać zaangażowanie i chęć gry , a nie tak jak u reszty zespołów. Ciekaw jestem ile jeszcze będą w stanie wygrać meczy w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować