Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2008 o 21:10, walgierz napisał:

No, Emilian jest bramkarzem wybitnym, pokazał to mecz z Wisłą


Dolha jest dobrym bramkarzem, a wszystko zawaliło mu się po przejściu do Lecha. Nie za bardzo mi go szkoda, szczególnie po tych gadkach o wierności Wiśle i przejściu do Lecha...
A w meczu z Wisłą to za dużego kozaka zgrywał, jak mówił, że 20 tyś krakowska publika nie zobi na nim wrażenia.
"Emilian! Emilian!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj kolego, piłka nożna to nie to samo co za czasów komuny, kiedyś, przynajmniej na wschodzie Europy grało się dla przyjemności nie dla pieniędzy. A teraz młodzi piłkarze mimo, że mają talent, to i tak dolary im w głowie. Sorry, ale ja na jego miejscu grał bym nawet powiedzmy w takim FC Porto w pierwszym składzie, bo tam nie mam konkurencji i byłbym bohaterem dla kibiców i wielu młodych ludzi, niż byłbym nikim z większymi zarobkami w Chelsea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale popatrz na to z drugiej strony. Przejście do większego klubu daje możliwość piłkarskiego rozwoju, zobaczenia, jak gra się w innych ligach, nabycia wszechstronności. Dlatego np. nie mam żadnych pretensji do polskich zawodników wyjeżdżających za granicę i klubów, za to że ich sprzedają. To szansa gry z lepszymi, a człowiek uczy się od lepszych, nie od gorszych. Pieniądze to w przypadku Bosingwy chyba drugorzędna sprawa.

A jak się sprawdzi to może wykopie ze składu kogoś z bardziej znanym nazwiskiem, błyśnie w kilku ważnych meczach i zostanie bohaterem dla kibiców i młodych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazuje sie że Kotorowski to lepszy bramkarz niż Dolha,przynajmniej w takiej formie w jakiej teraz sie obydwaj znajdują. Cóż Lechowi pozostaje P.Intertoto mam nadzieje, że przez niego przejdziemy i będziemy grac w P.UEFA. A i Bambusek ma rację wicemistrza przegraliśmy w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaką on ma w chelsea konkurencje? Ferreira, Belletti? Oni mu teraz do pięt nie dorastają i jeśli mówisz że on poszedł tam dla kasy to jesteś śmieszny. Ja na jego miejscu bez wahania bym przeszedł z porto do chelsea gdyż jest to zawodowy awans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko. Jak to możliwe że Sląsk Wrocław zagra w Pucharze Uefa zresztą przeczytajcie to:
Wszystko jest już jasne. Dyskobolia wywalczyła dla Śląska Wrocław miejsce w Pucharze UEFA pokonując Odrę Wodzisław 3:2. W barażach zagra Jagiellonia Białystok, która w Chorzowie przegrała dziewiąty mecz z rzędu.

Tekst ze strony---> http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,title,30-kolejka-ta-ostatnia-sobota,w id,9939081,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 22:52, Coxsik napisał:

mam takie pytanko. Jak to możliwe że Sląsk Wrocław zagra w Pucharze Uefa zresztą przeczytajcie

To oznacza że po fuzji Groclinu ze Śląskiem Wrocław, Śląsk Wrocław przejmie piłkarzy, miejsce w OE i puchary w których miał grać Groclin. Wiec Groclin juz jako Śląsk Wrocław bedzie grał w P.UEFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 22:52, Coxsik napisał:

mam takie pytanko. Jak to możliwe że Sląsk Wrocław zagra w Pucharze Uefa zresztą przeczytajcie
to:
Wszystko jest już jasne. Dyskobolia wywalczyła dla Śląska Wrocław miejsce w Pucharze
UEFA pokonując Odrę Wodzisław 3:2. W barażach zagra Jagiellonia Białystok, która w Chorzowie
przegrała dziewiąty mecz z rzędu.

Tekst ze strony---> http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,title,30-kolejka-ta-ostatnia-sobota,w
id,9939081,wiadomosc.html

Bo przecież niedawno Drzymała(prezes Groclinu) zrobił fuzję, tzn. połączył się z Śląskiem Wrocław i podobnie jak w przypadku fuzji Amici z Lechem, Groclin wędruje do 4 ligi a Śląsk tym sposobem zastąpi miejsce Grodziska w el. do pucharu UEFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 23:04, pitors89 napisał:

> mam takie pytanko. Jak to możliwe że Sląsk Wrocław zagra w Pucharze Uefa zresztą
przeczytajcie
> to:
> Wszystko jest już jasne. Dyskobolia wywalczyła dla Śląska Wrocław miejsce w Pucharze

> UEFA pokonując Odrę Wodzisław 3:2. W barażach zagra Jagiellonia Białystok, która
w Chorzowie
> przegrała dziewiąty mecz z rzędu.
>

> Tekst ze strony---> http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,title,30-kolejka-ta-ostatnia-sobota,w

> id,9939081,wiadomosc.html
Bo przecież niedawno Drzymała(prezes Groclinu) zrobił fuzję, tzn. połączył się z Śląskiem
Wrocław i podobnie jak w przypadku fuzji Amici z Lechem, Groclin wędruje do 4 ligi a
Śląsk tym sposobem zastąpi miejsce Grodziska w el. do pucharu UEFA.

Aha to dlatego. Dzięki za wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 21:12, Bambusek napisał:

Lech przegrał wicemistrzostwo w meczu z Cracovią. Gdyby tam nie wtopili to byłoby inaczej.

Z cracovią w Krakowie nie jest wcale tak łatwo wygrać jednak to co zrobili wczoraj z Łks-em, no cóż...szkoda, jednak pocieszam się tym że Groclin to też drużyna z Wielkopolski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, nie tylko do ciebie, ale do ciebie szczególnie, co sądzisz o Guardioli na stanowisku trenera Barcy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 21:44, Vaxinar napisał:

A w meczu z Wisłą to za dużego kozaka zgrywał, jak mówił, że 20 tyś krakowska publika
nie zobi na nim wrażenia.
"Emilian! Emilian!"

Bo jeśli jest profesjonalistą to nie powinna ;] Figo jakoś dawał radę jak krzyczało kilka razy więcej osób i latały w niego monety, komórki i świńskie łby :P

Aha i btw. http://blaugrana.pl/index.php?goto=news&news=22978 tak się zachowuje trener i człowiek z klasą. Jeden z głównych powodów, dla których nie chciałem Mourinho, nie wytrzymałbym co tydzień słuchania jego wymysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwy własne kolego się piszę z dużej litery, bo nie przestrzeganie ortografii to brak szacunku dla innych. Ale wracając do tematu, nie wiadomo jak się Bosingwa sprawdzi, może i ich wykopie, ale będzie siedział na ławce, jak kiedyś Dudek w Realu Madryt. Defakto dla takiego zawodnika może to być rozwój, ale zapewne jeżeli kończył mu się kontrakt, nie wiem dokładnie jak to było, to pewnie dostał od wielu innych klubów również ciekawe propozycje, a wybrał akurat Chelsea, gdyż zarobki od Romana są wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 11:12, mikal15 napisał:

Bo jeśli jest profesjonalistą to nie powinna ;] Figo jakoś dawał radę jak krzyczało kilka
razy więcej osób i latały w niego monety, komórki i świńskie łby :P

Ale czy Figo zgrywał takiego kozaka? Popisywał się i pieprzył głupoty do tv o tym jaki to on dobry i nie zrobi na nim wrażenia? Chyba nie... Chociaż nie pomiętam.

Dnia 11.05.2008 o 11:12, mikal15 napisał:

Aha i btw. http://blaugrana.pl/index.php?goto=news&news=22978 tak się zachowuje trener
i człowiek z klasą. Jeden z głównych powodów, dla których nie chciałem Mourinho, nie
wytrzymałbym co tydzień słuchania jego wymysłów.

Chyba nie rozumiem. Jaki tu jest związek? Nie chciałbyś Mourinho bo on nie powiedziałby tego co powiedział Holender?

Wczoraj zakończyła się nasza słaba, ale jakże ukochana Orange Ekstraklasa, więc pozwolę sobie na kilka słów.
Na początku sezonu wydawało się, że Legia ma pewne mistrzostwo, niektórzy już o tym mówili, ale Legia zawiodła później. Taki sam zawód sprawiła Korona, która miała być drugą, bądź trzecią siłą ligi. Mnie osobiście mile zaskoczył Groclin, którego miałem za średniaka i Lech. Dlaczego Lech? Bo jednak jest to czwarte miejsce, mimo iż niektórzy mówili że miał być mistrz a jest jak zwykle. Troszkę zawiódł jeszcze Górnik, ale tam od kiedy pojawił się silny sponsor powiedziano, że będzie mistrz w 2012.
Z beniaminków - Jaga strasznie zawiodła na wiosne, na jesień pozytywnie zaskakiwała. Wolałbym Polonię Bytom od Jagi w strefie barażowej, ale cóż. Dobrze, że utrzymał się Ruch, szkoda że Widzew spada bo obie ekipy to firmy. Brożkowi gratuluję tytułu króla strzelców.
Jescze nie ma końca II ligi. Lechia na czele i to cieszy, na drugim miejscu widzę Znicz Pruszków i to już nie cieszy. :P Wolałbym - zakładając że Śląsk Wrocław i tak awansuje - obok Lechii w tej I lidze Polonię Warszawa albo starą - prawdziwą - GieKSę.

Aha... Dziś rozstrzygnięcie ligi angielskiej, więc krzyczmy razem Glory Glory Man United. :P
http://sport.wp.pl/wid,9940230,kat,1750,title,Real-daje-80-milionow-za-C-Ronaldo ,wiadomosc.html
Ciekawe... Dużo zależy od wyniku LM. Jeśli zdobędzie LM może pójdzie do Realu tam walczyć o najwyższe cele. Skoro w Anglii to osiągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dowiedziałem sie, że LKS wygrał w Poznaniu, to już mi coś nie pasowało, a jak się jeszcze dowiedziałem, że wygrał po golu strzelonym w 94 minucie - smród na kilometr. Ale pewno gospodarze dowiedzieli się o wyniku Groclinu i z czystej dobroci pozwolili gościom strzelić gola ;] Tyle dobrze, że judasz znowu puścił frajerską bramkę, co mnie bardzo cieszy :D
Szkoda Jagi, szkoda, ale tak naprawdę sami sobie winni - wiosna w ich wykonaniu była bardziej niż tragiczna.

Ale co tam, MISTRZ, MISTRZ, NASZ TS!!! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym, żeby trener mojego ukochanego zespołu oczerniał inne zespoły, oskarżał je o korupcję, narażał ludzi na różne szkody (pamiętasz Friska?). Oprócz tego chciałbym, żeby umiał się przyznać do błędu, a nie szukał winnych wszędzie wokoło tylko nie u siebie czy nawet u swoich zawodników. Osobiście z Barceloną się identyfikuję i trudno mi by było robić to, gdyby jej trenerem został taki człowiek. Poza tym nie wyobrażam sobie jego współpracy z niektórymi piłkarzami ("W Barcelonie jest wiele teatrów" - powiedział człowiek, który miał wtedy w drużynie Drogbę) czy kibicami (ranking był bodajże w lutym zeszłego roku na najbardziej znienawidzonego człowieka Katalonii, Mourinho udało się wygrać nawet z Figo). Tyle mówiłeś kiedyś o romantycznym podejściu do futbolu, więc myślę, że powinieneś rozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - romantyczne podejście do futbolu.
A ja wciąż lubię Mourinho. Nie ma wielu trenerów, którzy schowaliby się do kosza, aby być z drużyną kiedy dostał karę. Mourinho mówi to co myśli, przyznam że lubię go słuchać. A wiesz kogo nie lubię słuchać? Trenerów, którzy mówi w stylu "zagraliśmy dobrze, ale rywal okazał się lepszy", "dziś zagraliśmy słaby mecz, traciliśmy piłke, rywal był po prostu lepszy". Takich, którzy dużo mówią, a mało robią też nie lubię, ale Jose do takich nie należy.
Widziałbym Mourinho w Bayernie. On i kapitan zespołu z charakterem i charyzmą w stylu Effenberga. To byłaby marzenie i wielka dominacja, albo ogromna klapa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może lubisz słuchać Mourinho, bo nic złego na Bayern nie powiedział nigdy - nie miał okazji. Ale jakby oskarżał Bayern o przekupstwo ("widziałem jak ktoś wychodził z szatni sędziego Friska") czy mówił, że piłkarze Bawarczyków tylko symulują (vide Messi), ewentualnie nigdy nie przyznał, że po prostu Bayern był lepszy tylko przegrana to wina sędziego to dalej byś go chciał w Bayernie? Dla mnie zasada jest taka - jak będę chciał do kogoś kiedyś jeszcze przyjść to mu nie osikam dywanu wychodząc. Proste dosyć. Mourinho natomiast pali za sobą mosty. I o ile sposób pożegnania z Rijkaardem mi się średnio podobał, o tyle jeśli Laporta kierował się tymi samymi rzeczami co ja mówiąc jasno i wyraźnie "nie dla Mourinho" to zarobił u mnie sporego plusa. Co jest nie bez znaczenia dla niego, bo się równa głosowi w następnych wyborach :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować