Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2008 o 12:40, Jeggred napisał:

> Na dzień dzisiejszy można na pewno powiedzieć

W przypadku Blizza dopóki czegoś nie ogłosi to nie można być niczego pewnym :P.

Teoretycznie tak, ale jeśli zagłębiałeś się rożne historie z D2 to na pewno wiesz, że Amki oraz zabójczynie nie mają męskich przedstawicieli. Nie wyobrażam sobie klas typu amazon xD i zabójca z klanu kobiet :P no chyba, że ta druga klasa będzie tylko inne klany i inną historię na jej temat opowiedzą to wtedy się zgodzę:P. (Co do męskich amazonek to chyba prędzej barbarzyńca by pasował :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 12:32, garrick napisał:

Ciach!
Ale zauważyłeś chyba również, że jest barb :) więc nie można wykluczyć starych klas...


Tak, dlatego ich nie wykluczam. Ale też nie zakładam ich powrotu, poza tym co już ujawnili.

Dnia 30.07.2008 o 12:32, garrick napisał:

Na dzień dzisiejszy można na pewno powiedzieć, że nie będzie amek i zabójczyń... dlaczego?
Bo to były damskie klany tak jakby i nie ma ich odpowiedników męskich, a pragnę przypomnieć,
że w D3 będzie można wybierać płeć ;P.


To prawda. Z tego samego powodu nie będzie rogue raczej i nie wiem jak się ma sprawa z czarodziejkami i czarodziejami - czy to są dwie osobne organizacje, czy jedna i ta sama?
Gdybym miał spekulować, powiedziałbym że jakiś specjalista od łuków się znajdzie, ale nie będzie to rogue ani amazonka. Osobiście widziałbym jakiegoś huntera właśnie, ze specjalizacjami w łukach, zwierzętach i pułapkach, ale może za dużo w WoWa gram :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciach!
Sądzę, że czarodzieje i czarodziejki postawią jako jedną klasę (gdyż tak kultowej klasy raczej się nie pozbędą:P). Zgadzam się z tobą, by klasy miały cechy klas z poprzednich części chociaż to może pozostawić smaczek poprzednich profesji :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znów powraca temat oprawy graficznej w "trójeczce". Jako, że ostatni spór o tłumaczenie WD był kwiecisty... :) raczę zaznaczyć, że samam grafika nie budzi tak wielu kontrowersji wsród gramowiczów.
Pełną informacje można przeczytać tu:
http://diablo.phx.pl/news/jay-wilson-o-kontrowersyjnej-oprawie-graficznej/

Graf ika jest swietna i naprawde buduje klimat gry. Wystarczy obejrzec gameplaya, gdzie mamy zarówno lochy, jak świat zewnętrzny. Nie sądzę, że kolorystyka jest nazbyt nasycona. Nie wiedziałem, że całkiem niedawno zdecydowano sie na to posunięcie odnośnie barw... Dobrze się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 13:18, garrick napisał:

Ciach!
Sądzę, że czarodzieje i czarodziejki postawią jako jedną klasę (gdyż tak kultowej klasy
raczej się nie pozbędą:P). Zgadzam się z tobą, by klasy miały cechy klas z poprzednich
części chociaż to może pozostawić smaczek poprzednich profesji :P.

Jeśli dadzą magów to na pewno będzie powrót wielu znanych czarów z poprzednich części. Blizzard jeśli chodzi o magów trzyma się ustalonych schematów, nie może więc zabraknąć między innymi znanych fireballi. Nawet magów w WoW Blizz tworzył na podstawie tych z Diablo (wiele czarów jest tam niemalże identycznych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 16:47, Czedwik napisał:

> części chociaż to może pozostawić smaczek poprzednich profesji :P.
Jeśli dadzą magów to na pewno będzie powrót wielu znanych czarów z poprzednich części.
Blizzard jeśli chodzi o magów trzyma się ustalonych schematów, nie może więc zabraknąć
między innymi znanych fireballi. Nawet magów w WoW Blizz tworzył na podstawie tych z
Diablo (wiele czarów jest tam niemalże identycznych)

ja bym na tej podstawie nie wysuwał aż tak śmiałych tez, bo się tu Sajgo zaraz rozpęta:)
Na podstawie powtarzalności wystepowania zaklęć nie ma co wniopskować co na czym sięwzoruje, bo przecież i przed Diablo powstawały gry, a jeszcze wcześniej papierowe RPG i książki i...można tak wyliczać dalej. W każdym razie to że w obu grach występują takie same zaklęcia świadczy w tym przypadku o wspólnej inspiracji a nie o tym, że jedna inspirowała drugą.

A wracając do tematu, gra bez czystego maga byłaby niewątpliwie inna, odbiegająca od standardów i dotychczasowych schematów itd, a chyba właśnie takich cech oczekuje się od next-genów, więc kto wie...
No i najważniejsza rzecz: wnioskując z końcówki Diablo 2 LoD, świat w grze "rozpoczyna się" na nowo, więc łatwo można uzasadnić brak kilku starych klas, a także obecność nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż pragnę zauważyć, że Witch Doctor to jednak jest mag... czytałem o nim trochę... po polsku ma się nazywać coś w stylu czarownik? Dalej będzie używał Fire Balli! :P Czyli umiejętności przyzywania mobków z ziemii to chyba tylko jedna z wielu umiejętności więc może być ciekawie (czy to oznacza, że nie będzie klasycznych czarodziejów? Może, ale możliwe, że nie będzie trzeba gdyż WD będzie wstanie zaspokoić wyjadaczy wyżej wymienionej klasy ;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 14:29, garrick napisał:

Może, ale
możliwe, że nie będzie trzeba gdyż WD będzie wstanie zaspokoić wyjadaczy wyżej wymienionej
klasy ;P).

Mnie WD nie zaspokaja / nie zadowala. Średnio mi się podoba. Chyba wolę postacie bardziej klasyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 14:56, azure83 napisał:

> Może, ale
> możliwe, że nie będzie trzeba gdyż WD będzie wstanie zaspokoić wyjadaczy wyżej wymienionej

> klasy ;P).
Mnie WD nie zaspokaja / nie zadowala. Średnio mi się podoba. Chyba wolę postacie bardziej
klasyczne


Mi osobiście przejadły się postacie klasyczne - juz w kazdym rpg podobnej grze jest typowy MAG - elemek i te same skille. Licze na jakies novum i mam nadzieje ze Witch Doctor wprowadzi jakąś delikatną innowacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z ''njusami'' na temat Diablo III nie jestem na bieżąco, ale może mi ktoś powiedzieć czy ogłosili już oficjalną datę premiery gry? Właśnie przypadkiem poprzez gugle kliknąłem na Encyklopedię Gier - oto co zobaczyłem:
Data Premiery:
Świat: luty 2009
Polska: obecnie brak planów wydania;

Co do oprawy graficznej - bardzo cieszę się, że jej stylu nie zmienili, a argumenty głównego jej projektanta powinny być dla wszystkich zrozumiałe. Nie chcę gry cicho-ciemnej - chcę grę w pełni grywalną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 21:15, Metalhead86 napisał:

Witam. Z ''njusami'' na temat Diablo III nie jestem na bieżąco, ale może mi ktoś powiedzieć
czy ogłosili już oficjalną datę premiery gry?

"When it''s done" czy jakoś tak powiedział pracownik Zamieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 21:15, Metalhead86 napisał:

Witam. Z ''njusami'' na temat Diablo III nie jestem na bieżąco, ale może mi ktoś powiedzieć
czy ogłosili już oficjalną datę premiery gry?


W przypadku Blizzarda możemy obstawiać albo na początku 2009, albo nawet za rok, dwa - taka firma, i dobrze, bo robi przynajmniej każdy element gry porządnie. :)

A w sumie nie powinienem się czepiać grafiki, gameplay jest miodzio, nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że gra ukaże się w maju bądź czerwcu 2009. Druga część też miała chyba swoją premierę w czerwcu a przynajmniej w cd-action 06/2000 jest obszerna recenzja:) A Blizzard chyba lubi trzymać się schematów jeśli chodzi o daty ogłoszeń czy wydań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 14:56, azure83 napisał:

> Może, ale
> możliwe, że nie będzie trzeba gdyż WD będzie wstanie zaspokoić wyjadaczy wyżej wymienionej

> klasy ;P).
Mnie WD nie zaspokaja / nie zadowala. Średnio mi się podoba. Chyba wolę postacie bardziej
klasyczne.

O. Mnie również sie nie podoba. Za bardzo niszowy. Połączenie druida i nekromanty. Porządny druid i porządny nekromanta po liftingu daliby radę. Ew. druida możnaby podzielić na dwie klasy - shapeshifter i jakiś nature mag... na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 08:30, Mroczny Elf99 napisał:

ja myślę, że gra ukaże się w maju bądź czerwcu 2009. Druga część też miała chyba swoją
premierę w czerwcu a przynajmniej w cd-action 06/2000 jest obszerna recenzja:) A Blizzard
chyba lubi trzymać się schematów jeśli chodzi o daty ogłoszeń czy wydań.


Lubi się trzymać schematów, masz rację. Gra może wyjść również w maju lub czerwcu 2010, tak bym raczej typował.
Grafika w grze jest świetna. Kolory faktycznie budują klimat. Cała ta petycja i proponowane zmiany w wyglądzie są śmieszne. Jeśli ktoś jest prawdziwym fanem Diablo, musi być fanem Blizzarda. Wniosek jest prosty - więcej zaufania do firmy i mniej negatywnych emocji. Poczekamy zobaczymy, a zdania gorączkujących się malkontentów pozostawmy bez komentarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 08:30, Mroczny Elf99 napisał:

ja myślę, że gra ukaże się w maju bądź czerwcu 2009.


Diablo III na pewno nie zobaczymy w 2009 roku. Polityka Blizzarda to wydanie jednej gry na rok. W tym roku bedzie to drugi dodadek do World of WarCraft, w przyszlym prawdopodobnie StarCraft II, znajac Blizzarda to jeszcze w nastepnym nalezy spodziewac sie dodatku do StarCraft II, wychodzi wiec na to, ze Diablo III wyjdzie najwczesniej w 2011 roku niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 12:34, Wojman napisał:

Diablo III na pewno nie zobaczymy w 2009 roku. Polityka Blizzarda to wydanie jednej gry na rok. W tym roku bedzie to drugi dodadek do World of WarCraft, w przyszlym prawdopodobnie StarCraft II, znajac Blizzarda to jeszcze w nastepnym nalezy spodziewac sie dodatku do StarCraft II, wychodzi wiec na to, ze Diablo III wyjdzie najwczesniej w 2011 roku niestety.


Dotychczas tak było, jeno obecnie Blizzard do spółki z Activision będzie chciał wysadzić z siodła EA, to i może zechcą ze dwie premiery na rok wrzucić dla poprawienia buchalterii? Do tego dorzućmy jeszcze ten tajemniczy projekt, który też przeca zbyt długo robić się nie może...
Myślę, że koniec 2009 nie jest wcale takim niemożliwym terminem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 12:34, Wojman napisał:

> ja myślę, że gra ukaże się w maju bądź czerwcu 2009.

Diablo III na pewno nie zobaczymy w 2009 roku. Polityka Blizzarda to wydanie jednej gry
na rok. W tym roku bedzie to drugi dodadek do World of WarCraft, w przyszlym prawdopodobnie
StarCraft II, znajac Blizzarda to jeszcze w nastepnym nalezy spodziewac sie dodatku do
StarCraft II, wychodzi wiec na to, ze Diablo III wyjdzie najwczesniej w 2011 roku niestety.


już lepiej nie pocieszaj ludzi :D ja mam nadzieje, że wyjdzie max w połowie 2009, ale małe są na to szanse :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się