Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2010 o 23:32, zadymek napisał:

Painkiller 2: Battle out of Heaven:)

Szymu ni, w końcu mam nowego kompa który uciągnie każdy tytuł let''s have fun. No, ale dość tego offtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 23:51, Get_Down napisał:

hmmm a kto powiedział że w niebie tak jest?Byłeś tam czy co?

A kto powiedział jak jest? Skoro nikt nie wie, to równie dobrze może być i tak.

BTW Przeraziła cię ta wizja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani trochę;]
Każdy wyobraża sobie inaczej niebo,ja myślę że to spełnienie marzeń,gdzie wszystko jest możliwe.
Kto wie może jak zginę to zajaram z 2paciem;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 00:06, Get_Down napisał:

Każdy wyobraża sobie inaczej niebo,ja myślę że to spełnienie marzeń,gdzie wszystko jest możliwe.


Spełnienie marzeń o wiecznym szczęściu jako byt niematerialny zwany duszą. Wieczne spazmy wiecznego szczęścia w jednym wielkim nie wiadomo czym, wszyscy wśród jedynego słusznego bóstwa czczących je po wieki po końcu świata (a co się stanie z naszą planetą? ;x).
Czym to się różni od piekła? Kierunkiem szczęścia. -.-
Nie będę wybierać pomiędzy mniejszym złem. Nie będę czcić jedynego we wiecznym szczęściu, ani nienawidzić brutala w wiecznym cierpieniu. Jedynie śmierć w życiu nadaje sens całemu istnieniu i pozwala godnie przeżyć to co mam i to co uważam za ważne.
Jeśli wasze bóstwo mi to zapewni, że po życiu ziemskim nie będę mieć duszy, która zostanie uwięziona gdzieś w "niebie" czy tam "piekle" to zacznę w nie wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie wierz w boga i zostaw w spokoju ten temat bo i tak cię nikt nie przekona,wyraziłem swoje zdanie i chyba jasno napisałem że to tylko moje myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Ash też tylko wyraził swoje zdanie. Z resztą argument(kiepskawy mocno) "zostaw w spokoju ten temat bo i tak cię nikt nie przekona" można użyć i przeciwko tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciw każdemu można ten argument użyć,bo nie widzę szans by kogoś na tym forum nawrócić.Wyraził swoje zdanie czepiając się mojego i to w znacznym stopniu.Ten temat jest w ogóle przegięty żałuje że napisałem i nie pisać odpowiedzi już więcej w moją stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 22:07, Jaki_Gahn napisał:

"Nawrócić"? Może jeszcze do chrześcijaństwa, które jest przesiąknięte złem bardziej niż
ich wyimaginowany szatan?


Udowodnij, że tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo wykorzystywali religię do manipulacji? Bo popełniali morderstwa? Bo wpajają ludziom, że bez wyznaczonych przez nich praw i obowiązków człowiek nie dostąpi zmartwychwstania?
Wiem, że wśród chrześcijan są i byli ludzie, którzy naprawdę zasługują na uznanie i podziw, ale nie oszukujmy się, w szeregach Kościoła jest zło, temu nie można zaprzeczyć. Coraz częściej mam wrażenie, że ta religia zmienia się dla ludzi, a to nie ma żadnego sensu, to wygląda tylko na to, że chcąc dostosować się do obecnych czasów pragną nadal kontrolować rzesze wyznawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 22:15, Jaki_Gahn napisał:

Bo wykorzystywali religię do manipulacji? Bo popełniali morderstwa? Bo wpajają ludziom,
że bez wyznaczonych przez nich praw i obowiązków człowiek nie dostąpi zmartwychwstania?


Manipulacje? Możesz szerzej o tym powiedzieć?
Morderstwa? Przecież każdy człowiek może je popełnić, nie tylko chrześcijanin. Człowiek jest tylko człowiekiem i nikim innym. A o jakie morderstwa dokładnie ci chodzi?
Więc uważasz, że zabójstwa są dobre, kradzież jest dobra i inne rzeczy, niemoralne są dobre? Te prawa i obowiązki, są głównie prawami, zasadami moralnymi, naturalnymi.

Dnia 16.12.2010 o 22:15, Jaki_Gahn napisał:

Wiem, że wśród chrześcijan są i byli ludzie, którzy naprawdę zasługują na uznanie i podziw,
ale nie oszukujmy się, w szeregach Kościoła jest zło, temu nie można zaprzeczyć.


Ja nie mówię że w Kościele Katolickim nie ma zła. Każdy człowiek jest grzeszny, to wiemy od zawsze, więc dlaczego chrześcijanin, czy to katolik ma być święty, bez win, grzechów? Człowiek to "trzcina, lecz trzcina myśląca"

Dnia 16.12.2010 o 22:15, Jaki_Gahn napisał:

Coraz częściej mam wrażenie, że ta religia zmienia się dla ludzi, a to nie ma żadnego sensu,
to wygląda tylko na to, że chcąc dostosować się do obecnych czasów pragną nadal kontrolować
rzesze wyznawców.


Jakoś nie czuję, by mnie kontrolowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 20:02, zadymek napisał:

Lepiej wrócić do takich tematów, jest większy ubaw niż z historii wielkości chrześcijaństwa.


Chrześcijanie w średniowieczu byli dobrzy... w wymyślaniu narzędzi tortur xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od twojej dyskusji z Jakim ... odpowiedz mi tylko na jedno w sumie pytanie - dlaczego wierzysz w Boga i dlaczego akurat w tego? I czy wierzysz bo sam zakładasz jego istnienie czy dlatego że wierzący są twoi rodzice / rodzina i "tak trzeba"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 22:28, Tyler_D napisał:

Abstrahując od twojej dyskusji z Jakim ... odpowiedz mi tylko na jedno w sumie pytanie
- dlaczego wierzysz w Boga i dlaczego akurat w tego? I czy wierzysz bo sam zakładasz
jego istnienie czy dlatego że wierzący są twoi rodzice / rodzina i "tak trzeba"?


No cóż... Na takie pytania najczęściej odpowiadam prosto. Zakład Pascala i tyle.

A tak ogólnie to wierzę, bo wiem, że On, Bóg istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 22:27, ev1l_on3 napisał:

Chrześcijanie w średniowieczu byli dobrzy... w wymyślaniu narzędzi tortur xD


Wychodzi ignorancja historyczna. Tortury największą popularnością cieszyły się w czasach nowożytnych, nie średniowieczu i nie tyle wśród chrześcijan co w ogóle w procesie świeckim. Vide constitutio criminalis carolina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 22:32, Piotrbov napisał:

A tak ogólnie to wierzę, bo wiem, że On, Bóg istnieje.

Wierzysz bo wiesz? Hm ... a skąd wiesz że istnieje? I wiesz ... "wierzę bo wiem" to tak trochę kuriozalnie brzmi na swój sposób. ;-) Wiara jest czymś z założenia co nie jest do udowodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 22:41, Tyler_D napisał:

Wierzysz bo wiesz? Hm ... a skąd wiesz że istnieje? I wiesz ... "wierzę bo wiem" to tak
trochę kuriozalnie brzmi na swój sposób. ;-) Wiara jest czymś z założenia co nie jest
do udowodnienia.


Mówię "wierzę, bo wiem", ale nie mam na to dowodu, takiego, który mógłbym opisać słowami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie,czy chrześcijanie w końcu wierzą w boga czy w kościół?
Nie możesz przepisywać ludzkich grzechów bogowi bo on akuratnie nie jest tu niczemu winien.
Przyznam ci rację że kościół manipuluje ludźmi i to od dawna dla tego nawet tam nie zaglądam.

Miałem nie odpisywać ale podyskutować można;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować