Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Ehhh zawsze przypomina mi się Carlin i ten genialny fragment z jego skeczu o religii i o Bogu:

"[...]Ten człowiek-widmo ma specjalną listę 10-ciu rzeczy, których zabrania ci robić. Jeśli zrobisz którąś z

tych 10-ciu rzeczy, ma dla ciebie specjalne miejsce, pełne ognia, dymu, żaru, tortur, cierpienia, do

którego cię ześle, byś cierpiał, płonął, dusił się, wrzeszczał, płakał na wieki wieków, aż do końca

świata.



ALE KOCHA CIĘ!

[...]"

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 20:59, Mogrim napisał:

Całe zdanie w żaden sposób nie tłumaczy twojej definicji Kościoła.

Zastanów się o czym Ty piszesz? Źle zrozumiałeś moje zdanie i teraz bez przerwy powtarzasz to samo. Chodziło mi o to, i chyba każdy oprócz Ciebie to zauważył, że jedni mówią jedno, a drudzy drugie. Czy to było nie jasne? Bez sensu ten offtop się ciągnie. Przestań się już czepiać jednego słowa, bo to upierdliwe jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 20:55, zpawelz napisał:

> > > /.../ > Czemu bezinteresowna? Bezinteresowna złośliwość? Nie słyszałem takiego określenia.

Nie słyszałeś również o wielu innych określeniach, ale to na marginesie. Nie masz żadnej prywatnej ani grupowej urazy do TetraGramatona a silisz sie na złośliwostki. Nie wynikała taka potrzeba nawet z bieżącej dyskusji, bo z nim nie dyskutowałeś.Jeśli to ma wynikać tylko z cech Twojego charakteru, wtedy złośliwość jest bezinteresowna. Czy zaspokoiłem twoje pragnienie usłyszenia bliższych informacji o tym określeniu, o którym nie słyszałeś? Możesz nie odpowiadać, bo odpowiedź nic nie wniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 19:25, TetraGramaton napisał:

Prawidłową odpowiedź - ewolucji nie ma.

Proces dziedziczności nie jest dokładny i wprowadza przypadkowe zmiany - mutacje. W ten sposób zmieniają się cechy gatunku. Na tym w gruncie rzeczy polega ewolucja. Jest to zjawisko powszechne, choć widoczne zmiany zachodzą w dłuższym okresie czasu. Ewolucja w takiej postaci jest i chyba nie zamierzasz jej zaprzeczać. Możesz odrzucić Teorię Darwina na podstawie swojej wiary i niedomówień (skąd wzięły się pierwsze organizmy? ''brakujące ogniwa'', itp.) ale ewolucja dziś jest postrzegana w takiej postaci jaką ją przedstawiłem (w niepoprawnie telegraficznym skrócie). Nie wyjaśnia niedomówień, ale ogranicza się do formy, która nie budzi wątpliwości.

Dnia 11.12.2008 o 19:25, TetraGramaton napisał:

Autorytet też swoje robi. Jeden napisze, że naukowo ewolucja nie ma prawa bytu i jest
wewnętrznie sprzeczna
a drugi napisze, że to normalka.

Dokładnie

Dnia 11.12.2008 o 19:25, TetraGramaton napisał:

A nie zauważyłeś, że można wpaść przez to w pułapkę ?

Może i tak.. ale w tym kontekście jedyną pułapką w jaką mogę wpaść to ''zdziwienie'' po śmierci, gdy być może okaże się, że popełniłem błąd.

Dnia 11.12.2008 o 19:25, TetraGramaton napisał:

A więc czemu rozmawiasz o nauce jak to jest temat o Nim,

Jak będziesz rozmawiał o istnieniu Boga z muzułmaninem to wspomniany będzie Mahomet, jak rozmawiasz z ateistą to normalne, że odniesie się do nauki.

Dnia 11.12.2008 o 19:25, TetraGramaton napisał:

zresztą czy Jezus jest dla ciebie Bogiem ?

Oczywiście, że nie, bo dla mnie nie ma Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:26, Findan napisał:

> Prawidłową odpowiedź - ewolucji nie ma.
Proces dziedziczności nie jest dokładny i wprowadza przypadkowe zmiany - mutacje. W ten
sposób zmieniają się cechy gatunku. /.../

W tym dowcip, ze na gorsze. Nie ma przykładu, że na lepsze, są jedynie domniemania, że tak musiało być. Ale to, że tak musiało być to żaden argument.

Dnia 11.12.2008 o 22:26, Findan napisał:

/.../
Może i tak.. ale w tym kontekście jedyną pułapką w jaką mogę wpaść to ''zdziwienie''
po śmierci, gdy być może okaże się, że popełniłem błąd.

Dlatego zakład Pascala się kłania.

Dnia 11.12.2008 o 22:26, Findan napisał:

> /.../
Jak będziesz rozmawiał o istnieniu Boga z muzułmaninem to wspomniany będzie Mahomet,

Niekoniecznie. Może być mowa o Chrystusie, muzułmanie uznają go za proka, trzeciego w kolejnosci po Mahomecie i bodaj Abrahamie. Piszę "bodaj", bo musiałbym sprawdzić w Koranie.

Dnia 11.12.2008 o 22:26, Findan napisał:

jak rozmawiasz z ateistą to normalne, że odniesie się do nauki.

Ba!
Nie zawsze. Dołaczam skan z książki Łysiaka "Mitologia świata bez klamek"

Dnia 11.12.2008 o 22:26, Findan napisał:

Oczywiście, że nie, bo dla mnie nie ma Boga.

Wiesz, wydaje mi się, ze użyłeś niewłaściwego słowa. Moim zdaniem powinieneś raczej napisać "... bo ja nie wierzę, że Bóg jest" ;-D
P.S.
Skanu z książki biochemika piszącego o mutacjach nie podaję, tam widnieje grożne ostrzeżenie, ze kopiowanie itd. jest mozliwe tylko za pisemna zgodą wydawcy a w książce Łysiak tego nie ma i sądzę, ze to nie jest przeoczenie.

20081211225239

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:26, Findan napisał:

Proces dziedziczności nie jest dokładny i wprowadza przypadkowe zmiany - mutacje. W ten
sposób zmieniają się cechy gatunku.

Cechy gatunkowe a nie cechy rzędu, gromady i królestw. Poczytaj o mikroewolucji, nie przeczy kreacjonizmowi ani kreacjonim jej.

Dnia 11.12.2008 o 22:26, Findan napisał:

Ewolucja
w takiej postaci jest i chyba nie zamierzasz jej zaprzeczać.

Taaa tak tak tak tak, łańcuch deoxyrybonukleinowy sam się uformował razem z komurką i pierwotniakami i mikroorganizmami - z przypadku. Jak byśmy mieli takie wysokie prawdopodobieństo to ja bym codziennie w lotka wygrywał.

Dnia 11.12.2008 o 22:26, Findan napisał:

Możesz odrzucić Teorię Darwina
na podstawie swojej wiary

Nie wiary i religi ale logiki. Rusz głową i pomyśl.

Dnia 11.12.2008 o 22:26, Findan napisał:

Może i tak.. ale w tym kontekście jedyną pułapką w jaką mogę wpaść to ''zdziwienie''
po śmierci, gdy być może okaże się, że popełniłem błąd.

Proszę rozwiń ta myśl bo nie wiem o co ci chodzi ? Jakie znowu zdziwienie ?

Dnia 11.12.2008 o 22:26, Findan napisał:

> A więc czemu rozmawiasz o nauce jak to jest temat o Nim,
Jak będziesz rozmawiał o istnieniu Boga z muzułmaninem to wspomniany będzie Mahomet,

...i bóg też

Dnia 11.12.2008 o 22:26, Findan napisał:

jak rozmawiasz z ateistą to normalne, że odniesie się do nauki.

...ale jak im się wytknie błąd to od razu najeżdżają na religie.

Dnia 11.12.2008 o 22:26, Findan napisał:

> zresztą czy Jezus jest dla ciebie Bogiem ?
Oczywiście, że nie, bo dla mnie nie ma Boga.

Nie mów za mnie bo ja chyba wiem lepiej od ciebie "co jest co dla mnie".
Jeśli dla mnie Jezus jest Bogiem to nie będzie to zaprzeczało, że dla ciebie boga nie ma albo że twoim "bogiem" jest nauka.


ZpawelZ

A teraz moje trzy grosze:

"''''Bóg widząc, że łamiesz przykazania i uwielbiasz tak czynić mimo tego nie daje cię na wieczny sen jaki się tako należy, siłą bierze do nieba, gdzie grzesznik czuję się tam źle, przez wieki mielony, duszony i niszczony samym widokiem świętych i ich czynami, płacze, ryczy, nie wie co ze sobą zrobić, pieśni anielskie i małe cieszące się dzieci są dla niego udręką, nie może tam sobie nawet zapalić, zafajszyć i co gorsza nawet nie może się zabić
(bo tam jest nieśmiertelność) z powodu ducha niebiańskiego jaki tam panuje przez którego dostał rostroju psychozy.

Postanawia iść z tym problemem do Pana Boga i mówi:
"Panie dokąd mnię zabrałeś ? Czy ja tak chciałem ? To nie ma wola.
Bóg odrzekł: "ale ja cię przecież kocham"
Na to odrzekł grzesznik " ale panie jak ty możesz mnie kochać skoro się narzucasz ?"
Bóg: "Przecież powiedziałeś, że cię nie kocham bo spuszczam ogień, a więc czego ty wkońcu chcesz ?"
Grzesznik:" Zastanawia się i zastanawia ... Panie uwolnij mnie, uwoooolniijjjj mnieeee :[ ! ! !"

...i tak grzesznik pogrążył się w głębokim śnie na wieki wieków, gdzie nie ma nawet czasu, nie ma planu, nie ma perspektyw - nie ma nic.

"Jezus wczoraj, dziś ten sam i na wieki a więc i Bóg wczoraj, dziś ten sam i na wieki"

Grzesznikom tak źle i tak źle, nie stali i przewrotni. Przyszedł Jan i powiedzieli: co za nędzasz i biedak, pomylony;
przyszedł Jezus i powiedzieli: co za pijak i żarłok.

- i tak będzie z tym przewrotnym pokoleniem, gdzie płacz i zgrzytanie zębów

A dlaczego ?....?.... => Panie Uuuuuwoooolniiiijjjj mnieeeeee !!!
Jak mówią tak robimy.

KrzysztofMarek

Dobry tekst - ten na screenie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez laickość pchamy Europę w objęcia Islamu....nie, no ludzie, to jest chore, co my mamy, Średniowiecze? Islam też jest częścią dziedzictwa Europy. Z wypowiedzi pana Perego wynika, że dla Albanii, Bośni i Hercegowiny, a także Turcji droga do Europy jest zamknięta. I dla takiej Ukrainy również, bo jest tam prężna mniejszość tatarska...panowie, nie tędy droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 11:12, RWS napisał:

Przez laickość pchamy Europę w objęcia Islamu....

/.../
A co tutaj jest chorego?
Zanim odpowiesz, sprawdź, ile meczetów wybudowano we Francji w ciągu ostatnich 30 lat, ile meczetów wybudowano w Niemczech w ciągu ostatnich 30 lat a jak Ci to nic nie powie, to sprawdź jeszcze Włochy i Hiszpanię.
Sprawdź też, jakie jest zwykle wyznanie terrorystów, przynajmniej to delkarowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 10:02, TetraGramaton napisał:

Taaa tak tak tak tak, łańcuch deoxyrybonukleinowy sam się uformował razem z komurką i
pierwotniakami i mikroorganizmami - z przypadku. Jak byśmy mieli takie wysokie prawdopodobieństo
to ja bym codziennie w lotka wygrywał.

Jakie prawdopodobieństwo, o co Ci chodzi?

Dnia 12.12.2008 o 10:02, TetraGramaton napisał:

Nie wiary i religi ale logiki. Rusz głową i pomyśl.

Ruszyłem głową i pomyślałem i nie widzę w tym nic dziwnego. Wszystko jest logiczne.

Dnia 12.12.2008 o 10:02, TetraGramaton napisał:

Proszę rozwiń ta myśl bo nie wiem o co ci chodzi ? Jakie znowu zdziwienie ?

Pisałem to późno i prawdopodobnie pod lekkim wpływem skeczu kabaretu Neonówka, więc wyszło tak chaotycznie i bez sensu. Mogłem darować sobie ten ogromny skrót myślowy.

Dnia 12.12.2008 o 10:02, TetraGramaton napisał:

...i bóg też

A więc czemu właściwie miało służyć to pytanie, skoro odpowiedź była oczywista?

Dnia 12.12.2008 o 10:02, TetraGramaton napisał:

...ale jak im się wytknie błąd to od razu najeżdżają na religie.

Uogólniasz. Nie najeżdżają na religię tylko wytykają jej błędy. Które religia tłumaczy na swój sposób sprzeczny z punktem widzenia ateistów, dlatego

Dnia 12.12.2008 o 10:02, TetraGramaton napisał:

Nie mów za mnie bo ja chyba wiem lepiej od ciebie "co jest co dla mnie".
Jeśli dla mnie Jezus jest Bogiem to nie będzie to zaprzeczało, że dla ciebie boga nie
ma albo że twoim "bogiem" jest nauka.

Nie rozumiem. Odpowiedziałem na Twoje pytanie: "dla mnie nie ma Boga", a Ty sugerujesz, że mówię za Ciebie. Przecież nie zrobiłem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 11:27, KrzysztofMarek napisał:

A co tutaj jest chorego?
Zanim odpowiesz, sprawdź, ile meczetów wybudowano we Francji w ciągu ostatnich 30 lat,
ile meczetów wybudowano w Niemczech w ciągu ostatnich 30 lat a jak Ci to nic nie powie,
to sprawdź jeszcze Włochy i Hiszpanię.
Sprawdź też, jakie jest zwykle wyznanie terrorystów, przynajmniej to delkarowane...


No zbudowano, i co? Mamy odmawiać ludzom prawa do wolności wyznania? I w dodatku popadać w skrajną religijność, co, zapewniam cię, zaogni konflikt. Tak, wielu terorystów to mahometanie, ale uosabianie Wiernych z grupami szaleńców obierającymi drogę Ghazzawatu (wojny z niewiernymi, nie mylić z Dżihadem- głoszeniem wiary) to jest bolszewizm w czystej postaci. Czemuś na Wschodzie pokojowa koogzystencja jest możliwa, a tam muzułmanów jest jeszcze więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli to ma wynikać

Dnia 11.12.2008 o 22:22, KrzysztofMarek napisał:

tylko z cech Twojego charakteru, wtedy złośliwość jest bezinteresowna.


Już rozumiem. To był przedostatni raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 10:02, TetraGramaton napisał:

A teraz moje trzy grosze: [...]


Nie ma to jak pożądny sofizmat. "Jest Ci źle bo sam chcesz żeby było Ci źle"- a z tego wynika, że Bóg Cię kocha... Przykład jak z filozofii można zrobić masło, inaczej zwane też teologią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 15:15, RWS napisał:

>/.../ > No zbudowano, i co? Mamy odmawiać ludzom prawa do wolności wyznania? /.../

Bardzo dobrze!
Na szczęście obudzisz się wtedy, jak nie będziesz mógł nawet pisnąć, ze Ci sie coś nie podoba. A o dyskusji na forum, zapomnij. Oczywiście, dopiero jak islam na dobre zadomowi się w Europie. Coś mi się wydaje, ze historia nie jast dla Ciebie nauką. Żyłem dwa lata w kraju islamskim. Ludzie normalni, zwyczajni, zyczliwi dopóki przestrzegasz ich praw i obyczajów. Chrześcijan szanują. Ateistów już nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 15:41, KrzysztofMarek napisał:

Chrześcijan szanują. Ateistów już nie...


A Deistów?
Kraje zachodnie same sobie zawdzieczają Islam na własnym podwórku. A największym terrorystą XXI wieku jest J Bush ze swoja kliką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 21:58, Findan napisał:

Zastanów się o czym Ty piszesz? Źle zrozumiałeś moje zdanie


Bo użyłeś złego określenia. Kościół to Kościół, chrześcijanie ogółem to chrześcijanie ogółem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 15:41, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../ > No zbudowano, i co? Mamy odmawiać ludzom prawa do wolności wyznania?
/.../
Bardzo dobrze!
Na szczęście obudzisz się wtedy, jak nie będziesz mógł nawet pisnąć, ze Ci sie coś nie
podoba. A o dyskusji na forum, zapomnij. Oczywiście, dopiero jak islam na dobre zadomowi
się w Europie. Coś mi się wydaje, ze historia nie jast dla Ciebie nauką. Żyłem dwa lata
w kraju islamskim. Ludzie normalni, zwyczajni, zyczliwi dopóki przestrzegasz ich praw
i obyczajów.


To doprowadzi kiedyś do III Wojny Swiatowej, tolerancja Europy się kiedys wyczerpie i będziemy mieli III Wojnę Światową. Ludzie będą sie zabijali za swoich Bogów którzy podobno mają ich bronić aż wszyscy się wykończą i będzie spokój. To będzie nawet śmieszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 16:31, Rts-p napisał:

To doprowadzi kiedyś do III Wojny Swiatowej, tolerancja Europy się kiedys wyczerpie i
będziemy mieli III Wojnę Światową. Ludzie będą sie zabijali za swoich Bogów którzy podobno
mają ich bronić aż wszyscy się wykończą i będzie spokój.

Mało prawdopodobne, ale niczego nie możemy być pewni. Jeśli wybuchnie IIIWŚ to moim zdaniem z innych powodów.

Dnia 12.12.2008 o 16:31, Rts-p napisał:

To będzie nawet śmieszne...

Śmieszne to niefortunne słowo... Zaraz zlecą się Ci, co to się czepiają pojedynczych słów i wywrócą Twoją wypowiedź do góry nogami.

@Izrafel92
Prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 15:41, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../ > No zbudowano, i co? Mamy odmawiać ludzom prawa do wolności wyznania?
/.../
Bardzo dobrze!
Na szczęście obudzisz się wtedy, jak nie będziesz mógł nawet pisnąć, ze Ci sie coś nie
podoba. A o dyskusji na forum, zapomnij. Oczywiście, dopiero jak islam na dobre zadomowi
się w Europie. Coś mi się wydaje, ze historia nie jast dla Ciebie nauką. Żyłem dwa lata
w kraju islamskim. Ludzie normalni, zwyczajni, zyczliwi dopóki przestrzegasz ich praw
i obyczajów. Chrześcijan szanują. Ateistów już nie...

Islam nigdy się nie zadomowi na dobre w Europie, a nawet jeśli, to muzułmanie się zeuropeizują...o ile nikt nie będzie zaogniał konfliktu i nie będzie traktować jak ludzi drugiej kategorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 16:49, Findan napisał:

> To doprowadzi kiedyś do III Wojny Swiatowej, tolerancja Europy się kiedys wyczerpie
i
> będziemy mieli III Wojnę Światową. Ludzie będą sie zabijali za swoich Bogów którzy
podobno
> mają ich bronić aż wszyscy się wykończą i będzie spokój.
Mało prawdopodobne, ale niczego nie możemy być pewni. Jeśli wybuchnie IIIWŚ to moim zdaniem
z innych powodów.


My kiedy jesteśmy w państwach islamskich musimy przestrzegać ich obyczajów kiedy oni przyjeżdżają do Europy nie dostosowują sie do naszych norm tylko kultywują swoję. Rok temu kiedy we Francji palono na ulicach samochody paryżan nikt nie wyszedł na dwór i nie dał w mordę napastnikowi i nie bronił siebie. Za parę możej parenaście lat to się może zmienić i wtedy nie będzie tak różowo tylko czerwono.

Dnia 12.12.2008 o 16:49, Findan napisał:

> To będzie nawet śmieszne...
Śmieszne to niefortunne słowo... Zaraz zlecą się Ci, co to się czepiają pojedynczych
słów i wywrócą Twoją wypowiedź do góry nogami.


Przywykłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować