Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

League of Legends Season 3 - recenzja

202 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2012 o 16:14, KeyserSoze napisał:

> > > Wyrocznia przemówiła!
> >
> > Jesteś nieuprzejmy i obrażasz mnie. Dlaczego?
>
> Z tych samych powodów co ty mnie :]

W którym miejscu cię obraziłem? Możesz pokazać?


Stwierdziłeś, że jestem "typowym jęczącym fanem Doty". IMO większa to obelga niż bycie nazwanym wyrocznią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, recenzja taka sobie. Artykuł jest pisany jakby sezon 3 był już wprowadzony co jest nie prawdą i może wprowadzić w błąd graczy. Pomijanie minusów gry też nie wpływa dobrze na jakość recenzji. W tą gre nie da się grać praktycznie z randomami poniważ ma się ochotę wydłubać sobie oczy tępym nożem. Gracze naprawdę są ogromnym problemem w tej grze ponieważ z jednej strony tłumy trolli uzanło za ich powinność uprzykrzyć grę innym graczom. Z drugiej nieważne co zrobisz za każdą grę możesz dostać bana jak już takiego trolla spotkasz. Wystarczy dostać się do trybunału i ban praktycznie gwarantowany. A dostać się jest bardzo łatwo bo trolle nie szczędzą przycisku "report". Pomijając osobniki udające graczy jest też sprawa beznadziejnego klienta. Mi osobiście nie podoba się też polityka Riotu dotycząca balansu. Zazwyczaj w łatkach jest więcej nerfów niż buffów co kończy się przenerfionymi postaciami w stylu Diany i Rengara. Na szczęście nigdy nie wydałem na tą gre ani grosza więc żałować nie mam czego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> >
> A jakie są inne gry typu MOBA niby? Bo grałem we większość (z DOTĄ 2 i HoNem na czele)
> i żadna z nich nie była jakoś bardziej skomplikowana niż LoL.

Troll harder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 16:02, Adjatha napisał:

Ale dobry


Ale drogi i nie daje dmg. W sumie zmiany na minus. Emblem jest ok, ale tak naprawdę kiedyś się kupowało całe aegis szybko bez zbędnych problemów finansowych.

Dnia 24.12.2012 o 16:02, Adjatha napisał:

Poza tym, golda jest więcej ogólnie, więc to, że przedmiot
jest droższy jeszcze nic nie znaczy.


Nie jestem taki pewny, że golda jest więcej. Ambient gold jest wyższy, ale nie ma hoga, a kage daje mniej.

Dnia 24.12.2012 o 16:02, Adjatha napisał:

A to nie było tak zawsze, że jak kupisz coś to już nie masz kasy na inny item? :P


Nie, bo mogłeś kupić fh szybko i ciągle mieć siano z hoga i philo. Teraz masz problem.

Dnia 24.12.2012 o 16:02, Adjatha napisał:

> Philo dostał nerfa
Jest tańszy.


Ta, dwa nerfy z rzędu. Wskutek tego niektóre supporty zaczynają mieć problemy z maną i muszą kupować flaska, co w efekcie czyni philo droższym, a nie tańszym.

Dnia 24.12.2012 o 16:02, Adjatha napisał:

> kage nie buduje się w nic opłacalnego i też dostał nerfa.
Twin Shadows jest jednym z moich ulubionych nowych itemów, shard ma bardzo fajny active
(w zależności od teamu co prawda, ale zawsze) i do tego nie traci gp5 z kage''a.


Imo bez szału, strata kasy...

Dnia 24.12.2012 o 16:02, Adjatha napisał:

Przede wszystkim supporty grają w końcu z czymś innym niż but + philo
+ hog, bo reszta kasy idzie na wardy.


Ten zestaw tak naprawdę dawał mi więcej niż te wszystkie niby opcje obecnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozbawił mnie komentarz o tym, że o DOTA2 (która moim zdaniem jest lepsza od LOL) mniej się pisze. Twierdzenie, że jest tak, bo gra jest w becie jest dosyć zabawne. Sam mam na Steamie 8 giftów Doty2 których nie mam komu dać. (a kilka już rozdałem). Właśnie tak "zamknięta" jest ta beta. Swoją drogą jak ktoś chce grać w DOTA2 niech poda nick w Steamie to mu zgiftuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zaawansowania, niestety po przegraniu wielu, naprawdę wielu godzin ze znajomymi mogę powiedzieć, że ta gra jest w obsłudze łatwiejsza niż DOTA2 i wybacza błędy (oczywiście do pewnego punktu, również uważam, że niektóre decyzje np. brak opcji poddania się w DOTA2 to lekka przesada), co nie znaczy, że gra zła, ale nie nazwałbym LoLa grą skomplikowaną czy trudną. Odnośnie powtarzalności, pojawia się później problem (wg. mnie) pewnego punktu, który zaczyna się powtarzać wg. autora każda gra jest inna, prawda, ale nie jeśli gra się w grupie (w sumie kwestia mojego czepialstwa no, ale ciężko np. zmienić taktykę przy lategame, chyba, że itemizacji), do tego dochodzi budowa bohaterów - nie jest ona jakoś wielce skomplikowana i poniekąd sety czy buildy zaczynają się powtarzać. O balansie bohaterów to już w ogóle inna bajka, bo według mnie starzy bohaterowie są daleko w tyle od tych nowych. Jak dla mnie zabrakło w podsumowaniu kilku minusów, chociażby właśnie odnośnie balansu postaci (szczególnie tych "premierowych") jak i (przepraszam z góry, bo to może niektórych urazić) polskiej społeczności, która do najmilszych nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło minusów, a tych w grze jest sporo. grafika jest przestarzała, starzy chempioni nadal nie mają poprawionych tekstur, pełno baboli w clientcie, nie ma opcji oglądanie replayi z poziomu klenta, dane odnośnie rozgrywki są strasznie ubogie. Brak pausy podczas meczu. Ostatnio ogłosili że nowe postacie będa kosztować 7800 na starcie(20% podwyżka).

''rozgrywka inna za każdym razem'' - niestety, to nie jest prawdą, jesteśmy zmuszani do grania wg ustalonego schematu: 1 solo top, 1 mid, ad carry + support bot. Odejście od tego schematu kończy się zwykle wyzwiskami od trolli i reportem od własnej drużyny.

Zmiany w patchu na koniec 2giego sezonu to wielki + dla gry, zwiększyła się ilość opcji w itemizacji ale jednak wciąż za mało, żeby uwolnić LoLa od utartych schematów.

Artykułami Sławka radze się nie przejmować, bo są jakie są i nic z tym nie zrobimy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 16:40, Buachu napisał:

Zabrakło minusów, a tych w grze jest sporo. grafika jest przestarzała, starzy chempioni
nadal nie mają poprawionych tekstur, pełno baboli w clientcie, nie ma opcji oglądanie
replayi z poziomu klenta, dane odnośnie rozgrywki są strasznie ubogie. Brak pausy podczas
meczu. Ostatnio ogłosili że nowe postacie będa kosztować 7800 na starcie(20% podwyżka).


Tak naprawdę jedyne co mnie tu boli to replaye. Mam nadzieję, że wprowadzą. Grafikę poprawili w tym roku i ciągle poprawiają (starzy championi). Pauza mnie nie boli. Podwyżka nowych championów jest średnia, ale tylko na dwa tygodnie, poza tym starzy championi będą tanieć regularnie za każdym razem jak wyjdzie nowy champ.

Dnia 24.12.2012 o 16:40, Buachu napisał:

''rozgrywka inna za każdym razem'' - niestety, to nie jest prawdą, jesteśmy zmuszani
do grania wg ustalonego schematu: 1 solo top, 1 mid, ad carry + support bot. Odejście
od tego schematu kończy się zwykle wyzwiskami od trolli i reportem od własnej drużyny.


Zależy na jakim poziomie grasz. U mnie na przykład nikt się nie przejmuje, że ktoś idzie do dżungli Ezrealem, ap Tarikiem na mid, albo support Garenem, albo w ogóle nie ma dżungli. Tak naprawdę nowe przedmioty i masterki przyczyniły się mocno do naginania obecnej mety i bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 16:37, Deturis napisał:

polskiej społeczności, która do najmilszych nie należy.

No przecież w śród innych narodowości grających w tą grę nie ma żadnych trolli , wszyscy są zawsze dla siebie mili i nigdy bez podstaw nie raportują a za całe zło odpowiadają tylko Polacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właściwie community (wszyscy nie tylko polacy )mnie odstraszyło od tej gry zwłaszcza członkowie gry piszę że gram tak sobie a nie dla statów to od razu bluzgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ocena jak najbardziej zasłużona. Flejmerskie community (głównie na EUNE, mówię to jako gracz, który pół roku spędził na Weście PO pobycie na EUNE i później po powrocie na tenże EUNE...) nie może być powodem dla obniżania oceny bardzo dobrej produkcji. Gry wciągają i nie przestają wciągać, bohaterowie są różnorodni, grywalność jest mega.

Co do narzekania na metę (ustalony schemat), nie ma się co dziwić, że obowiązują pewne zasady ustalane przez graczy tak naprawdę. Największa jest szansa, że trafi się na 1-1-2-jungle, więc zmiana schematu grozi porażką (bo przeciwnik ma junglera, a my nie i możemy przez to dostać). Eksperymentować można, ale z głową, nawet na normalach nie może być tak, że wszyscy biorą papierowych AP "bo to nie ranked lol daj spokój noobie" :P

Dota 2 nie jest lepsza, jest inna. Obydwie produkcje są IMO świetne w swojej klasie, ale "małe" różnice są naprawdę... duże dla tych, którzy już znają ten gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 17:23, Zdenio napisał:

Ocena jak najbardziej zasłużona. Flejmerskie community (głównie na EUNE, mówię to jako
gracz, który pół roku spędził na Weście PO pobycie na EUNE i później po powrocie na tenże
EUNE...) nie może być powodem dla obniżania oceny bardzo dobrej produkcji.

Oczywiście, że może. Przy Planetside 2 jakoś pan Serafin nie miał z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 17:05, ZubenPL napisał:

> polskiej społeczności, która do najmilszych nie należy.
No przecież w śród innych narodowości grających w tą grę nie ma żadnych trolli , wszyscy
są zawsze dla siebie mili i nigdy bez podstaw nie raportują a za całe zło odpowiadają
tylko Polacy.


Pograj na east to ci się swiatopogląd zmieni szczególnie na rankedach.Ja też myślałem ,że wszyscy są pod tym względem równi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 16:09, Reffanov napisał:

A jakie są inne gry typu MOBA niby? Bo grałem we większość (z DOTĄ 2 i HoNem na czele)
i żadna z nich nie była jakoś bardziej skomplikowana niż LoL.

To grubo pograłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> I słusznie! Czytaj tylko takie teksty, które podzielają twoje zdanie, żadnych innych.
> Co prawda będziesz miał problem, bo skąd masz wiedzieć, jaką opinię ma autor zanim przeczytasz,
> więc możesz nieopatrznie znów trafić na coś, z czym się nie zgadzasz. A drugi raz możesz
> tego nie przetrzymać. Więc, w świątecznym, pozytywnym nastroju, w trosce o twoje zdrowie
> oraz nienaruszalne, jednolite poglądy, podpowiem ci jedyne słuszne, gwarantowane rozwiązanie
> twojego problemu - czytaj tylko to, co sam napisałeś a na pewno się z tym zgodzisz! Jakie
> proste, nie? :P
Mogę prosić o nick recenzenta (w lol-u rzecz jasna). Jestem ciekaw po ilu rozegranych grach wyciągnął takie, a nie inne wnioski. Będę bardzo wdzięczny.

> Myślisz, że będą jeszcze jakieś większe zmiany w grze? Nie, nie będzie w najbliższej
> przyszłości, przez najbliższe miesiące tylko zwykłe patche i tweaki polecą.
Jesteś pewien, że nie będzie?

> Ta gra jest ciągle w zamkniętej becie. Po co mamy dużo pisać o czymś, w co nie każdy
> może grać? Tekst o DOTA 2 był, jakieś dwa miesiące temu i ole mnie pamięć nie myli, podobny
> do tego o LoLu - ale po co sprawdzać, skoro można od razu zacząć jęczeć, jak to DOTA
> jest źle traktowana a przecież jest o tyle lepsza :) Typowe dla jej fanów :P
W ciągu ostatnich dwóch tygodni dostaliśmy w DOTA 2 nowego bohatera, świąteczny event, balans postaci i odbyły się finały Starladder. W sumie to dzieje się tam więcej, niż w LoL-u. Mimo, że to beta to gra w nią już 3 mln osób, dlatego wymówki, że to jeszcze beta możecie sobie darować.

> > gram spada z serwisów rzetelnych
> A wysoko były ułożone? Bo nie wiem, czy się potłukliśmy czy nie...
Zdajesz sobie sprawę, że w tekstach o LoL-u widać sponsoring Riot-a gołym okiem?

> Recenzja League of Legends S3, czyli aktualnej wersji LoLa - do tej pory nie mieliśmy
> recenzji, lepiej późno niż wcale. Coś nie tak? Nie wolno recenzować gry w obecnym jej
> stanie? Oj, przepraszamy, nie wiedzieliśmy, zaraz wycofamy tekst...
Samo pojawienie się recenzji może i jest ok, ale cała ta otoczka z opisywaniem nowych bohaterów i oceną 9,5 już nie bardzo.

> Eeeeee? Dawno się nie grało, co? Skórki nie drożeją, wręcz przeciwnie, ciągle są przeceniane.
> Postacie też nie drożeją, wszystkie nowe od wieków kosztują 6300 IP - a teraz wręcz będą
> je przeceniać automatycznie. Przeczysz rzeczywistości.
Tak się składa, że nowe postacie będą droższe, a przeceny są tylko okresowe.

> Szachy też mają niski poziom skomplikowania mechanicznego - podnosisz pionki i stawiasz,
> zero wysiłku. Czy przez to są słabą grą?
Tu akurat się zgodzę, na pierwszy rzut oka LoL jest prosty, ale nie prostacki i perfekcyjne ogarnięcie jednego bohatera wymaga bardzo dużo czasu. Co nie zmienia faktu, że DOTA 2 jest o wiele bardziej złożona.

> Kilka w tygodniu? Sprawdźmy:
>
> http://www.gram.pl/tag/league_of_legends
>
> Ostatnii news - 10 grudnia. Poprzedni - 20 listopada. Wcześniejszy - 14 listopada. Przedtem
> - 12 października. Faktycznie, kilka tygodniowo, tak dużo, że aż maksymalnie dwa w miesiącu.
> Niech żyją podstawy matematyki, które prawie wszyscy znają!
Wiecie, że wszystkie te newsy były spóźnione, co zostało wam wytknięte w komentarzach?

> Wesołych Świąt :D
Nawzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 18:25, Imeilic napisał:

Tak się składa, że nowe postacie będą droższe, a przeceny są tylko okresowe.

Poprawka - będą kosztować 7800 IP tylko przez pierwszy tydzień, potem spadną do poziomu 6300 IP.
Do tego, z każdym wejściem nowego championa najstarszy z nich będzie miał zmniejszoną cenę, a przy co trzecim cena jednego wybranego z przedziału 3150 - 1350 będzie spadać o tier niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na forum - recenzja LoL''a ( sezonu 3 ), napisane przez mojego ,,ulubionego" autora Sławomira.
Odrazu założyłem że gra otrzyma od niego 9-10.

Nic się nie pomyliłem - fascynację LoLem widać było po jego tekście dot. DOTA 2

---

To może kilka pytań na które szanowny autor zechcę odpowiedzieć:

Dlaczego nie pojawiła się recenzja LoL''a w momencie wyjścia?
Dlaczego nie ma recenzji sezonu 1, sezonu 2... a jest natomiast recenzja sezonu 3 ?
Co to ma oznaczać, gra była za słaba żeby tak wielki i poważany serwis przygotował recenzję zaraz po wydaniu gry ( wyjściu z bety ? ) czy po prostu teraz na fali popularności gier MoB''a została zlecona recenzja do napisania?

Związku z tym, dlaczego nie ma recenzji HoN''a... sezonów 1,2,3 i 4 ?

( Hey, w to gra kilka milionów graczy )
S2 Games nie zapłacił za napisanie?

Na jakiej podstawie stwierdza się, czy dana gra jest najpopularniejszą grą na świecie - oczekuję statystyk ze źródłem które podał RIOT ( liczby aktywnych graczy , nie ilości kont ( sam posiadam ponad 5 w LoL''u { różne wersję } - a osobiście nie grałem w LoL''a grubo ponad pół roku )

Inaczej to demagogia i populizm.

W DOTA 2 jest obecnie ponad 3 mln aktywnych graczy, są eventy które swoim rozmachem przewyższają większość trybów w LoL''u ( Haloween, Greevil ) - a o tym nawet gram nie wspomniałem. Ba, natomiast w zamian otrzymaliśmy 2 stronnicowy opis nowego bohatera do LoL''a.

Już nie wspomnę o praktycznie 0 wzmiankach o HoN''ie i ich rozbudowanych eventach, trybach etc...


Obiektywizm pełną gębą... gratuluję podejścia do innych gier.

Mimo wszystko, życzę wesołych świąt autorowi. Niech te magiczne ciepłe święta poprawią jego stosunek do innych gier MOBA.
Życzę drogiemu autorowi dużo pieniędzy ( dużo recenzji = dużo pieniędzy ), które zarobi poprzez najlepsze recenzję jakie jest w stanie napisać oraz zdrowia które zawsze się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na własnym przykładzie pokazujecie jak wygląda community tej gry. Tylko płacz, rejdż, ból dupy, marudzenie i wyzywanie. Wiem, że forum jest od wyrażania opinii, ale z tym całym syfem do możecie wrócić do LoLa bo to aż ciężko się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować