Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Mam dość "techniczne" pytanie - czy da się w jakiś sposób zrobić, aby szybkie zapisy i autozapisy w grze były nadpisywane na siebie (tzn. żeby każdy nie tworzył nowego zapisu tylko zastępował stary). Bo po dwóch rozdziałach okazało się, że zalega mi w dokumentach 2,5 GB save''ów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spatchuj grę do najnowszej wersji. W edycji rozszerzonej chyba zrobili żeby save''y zapisywały się na siebie, chodzi oczywiście o automatyczne zapisy. Ale mogę się mylić, nie pamiętam za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam ER i save''y są zapisywane w osobnych plikach. Trudno, po prostu trzeba czasami oczyścić folder, w którym się znajdują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 23:27, Crew_900 napisał:

To wyłącz Automatyczne Zapisywanie...

Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę że jestem mocno "asekuracyjnym" graczem to większość tych save''ów to szybkie zapisy i głównie miałem nadzieję że to z nimi da się coś zmienić. Trudno - jeżeli twórcy nie wprowadzili takiej modyfikacji, to samemu raczej nic się z tym nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kilka pytań (nie jestem w stanie prześledzić calego tematu). Czy jesli posiadam miecz Aerondight to moge jeszcze do niego dodac runy? Planowalem to zrobic w grze, jednak zostawilem na poczatku aktu V runy i potem nie mialem mozliwosci ich odzyskac. Czy w Epilogu kazdy ma taka szybka regeneracje energii (mozna praktycznie uzywac do woli)?

Spoiler

Czy w poscigu za Javedem, kiedy ma sie 2 drogi, obie prowadza do koscieja? Czy tylko ta w strone laboratorium?

Gre przeszedlem raz, skonczylem na 40lvl, pod koniec wszystko bylo banalne (poziom normalny). Z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w żadnej grze nie ma tak, że automatyczne zapisy się nadpisują na inne (no nie licząc tych nowszych co w trakcie gry widnieje napis Zapisywanie, jak na przykład GTA IV, Saints Row itp...). Zawsze tak było i jest, że tworzą się oddzielne. Żeby się nadpisały to trzeba samemu je zapisywać na innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja energii zależy w jakie skille pakowałeś talenty. Ja nigdy nie miałem zbyt szybkiej regeneracji, mało używałem znaków.

Spoiler

Co do kościeja to gdy wybierzesz drogę przez laboratorium nie masz możliwości walki z tym potworem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 10:56, Crew_900 napisał:

Ale w żadnej grze nie ma tak, że automatyczne zapisy się nadpisują na inne (no nie licząc
tych nowszych co w trakcie gry widnieje napis Zapisywanie, jak na przykład GTA IV, Saints
Row itp...). Zawsze tak było i jest, że tworzą się oddzielne. Żeby się nadpisały to trzeba
samemu je zapisywać na innym.

Schodzimy już lekko z tematu, ale jestem pewien że miałem do czynienia z grami, w których autozapisy były nadpisywane na siebie. Nie rzucę żadnymi tytułami, bo szczerze mówiąc do tej pory nie zwracałem na to szczególnej uwagi i musiałbym parę gier włączyć i posprawdzać. W każdym razie szybkie zapisy w większości gier, w które grałem były zastępowane sobą, a to one właśnie zajmują mi najwięcej miejsca w Wiedźminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam problem z wiedźminem 2. Nigdy go wcześniej nie spotkałem... Zainstalowałem mojego Wiedźmina 2 ponownie żeby go sobie przejść;) Doszedłem od wczoraj do pierwszego aktu i odkryłem błąd z zapisywaniem gry. Nie mam pojęcia czemu ale jak nacisnę f5 czyli szybki zapis albo escape to wywala mnie do pulpitu. Wcześniej mi się to nie zdarzyło. Ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 20:40, damiank485 napisał:

Siema, mam problem z wiedźminem 2. Nigdy go wcześniej nie spotkałem... Zainstalowałem
mojego Wiedźmina 2 ponownie żeby go sobie przejść;) Doszedłem od wczoraj do pierwszego
aktu i odkryłem błąd z zapisywaniem gry. Nie mam pojęcia czemu ale jak nacisnę f5 czyli
szybki zapis albo escape to wywala mnie do pulpitu. Wcześniej mi się to nie zdarzyło.
Ma ktoś jakieś pomysły?


Dwie rzeczy ^^
1. Trafiłeś w zły temat ;] Wiedźmin 2 ma swój własny, który znajdziesz tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&u=13375

2. Czytałem o tym bugu, ale zdawało mi się, że usunęli go za pomocą jednego z pierwszych patchy. Zaktualizowałeś grę do najnowszej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak są naliczane bonusy w zdolnościach Wiedźmińskich?
Taka zdolność Miażdżący cios I dodaje +20%, a Miażdżący cios II dodaje +25%. Czy one się sumują? Nie miało by to sensu, bo dawałyby kosmiczne bonusy. Jednak zdolność Precyzyjne trafienie I i Precyzyjne trafienie II dają oba +10% , ale (podobnie jak Miażdżący cios) nie trzeba mieć pierwszego, aby mieć drugi. Jak się nie sumują to po co brać oba? Po co brać Miażdżący cios I, skoro mogę od razu wziąć II?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miażdżący cios I, Precyzyjne trafienie I zwiększają szansę na dany efekt dla konkretnego ciosu w sekwencji - I dla pierwszego ciosu, II dla drugiego, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 08:53, Lfdracon napisał:

Miażdżący cios I, Precyzyjne trafienie I zwiększają szansę na dany efekt dla konkretnego
ciosu w sekwencji - I dla pierwszego ciosu, II dla drugiego, itd.


Heh, dzięki. O tym nie pomyślałem ;)

A przy okazji - ktoś zetknął się z takim bugiem graficznym - http://dl.dropbox.com/u/50433738/Witcher-stripes.bmp (chodzi o to ze obraz jest jakby z poziomych pasków sklejony). Występuje tak podczas cutscenek i rozmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2012 o 12:04, Volvox napisał:

A przy okazji - ktoś zetknął się z takim bugiem graficznym - http://dl.dropbox.com/u/50433738/Witcher-stripes.bmp
(chodzi o to ze obraz jest jakby z poziomych pasków sklejony). Występuje tak podczas
cutscenek i rozmów.

Wiedźmina odinstalowałem i nie mam jak tego zweryfikować, ale chyba musisz włączyć w grze "wait for vertical sync". Miałem tak w kilku grach, po tym jak zaznaczyłem tą opcję problem zniknął. Jeżeli to nie zadziała, a masz kartę ATI, to spbóbuj popgrzebać w ustawieniach 3D catalystów, tam też jest taka opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 12:04, Volvox napisał:

A przy okazji - ktoś zetknął się z takim bugiem graficznym [...]


Jeśli masz kartę nVidii to w ustawieniach sterownika w zakładce Global Settings ustaw Vertical Sync na ''Force On''. Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 22:46, KannX napisał:

Jeśli masz kartę nVidii to w ustawieniach sterownika w zakładce Global Settings ustaw
Vertical Sync na ''Force On''. Powinno pomóc.


Ustawiłemw panelu nVidii Synchronizacja pionowa: Wymuś włączenie ale nie pomogło. Najbardziej zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje tylko podczas cutscenek i dialogów, a wszystko jest w porządku w trakcie normalnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować