HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2010 o 18:34, Nagaroth napisał:

Dzięki, jutro skoczę do księgarni rozejrzeć się za nimi ;)


allegro bardziej wskazane książki wydane w latach 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema,
Szukam książki, którą mógłbym podarować dla szesnastolatki. Kompletnie nie wiem co osoby w jej wieku czytają. Doradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sagę Zmierzchu pewnie ma już zaliczoną ;P

Koleżanki z klasy (2 lata starsze, ale mniejsza z tym) strasznie podniecają się "Dumą i uprzedzeniem", czy też innym "Dziennikiem Bridget Jones". Tytuły klasyczne, ale pewnie będą lepszym wyborem niż Zmierzch.

Z góry mówię, że nie czytałem żadnego z przytoczonych tytułów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takaż prośba. Zna ktoś stronę, na której mógłbym znaleźć dobre streszczenie wszystkich części "Kroniki Imaginarium Geographica" (nie śmiać się, to wcale nie jest dziecinna seria). Właśnie czytam 4 część i trochę się gubię bo nie pamiętam szczegółów z poprzednich części (nie mam czasu na powtarzanie każdej z nich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 22:22, dulak napisał:

Siema,
Szukam książki, którą mógłbym podarować dla szesnastolatki. Kompletnie nie wiem co osoby
w jej wieku czytają. Doradźcie coś.

To jeszcze zależy czym ona się interesuje.
Jeżeli lubi się bać, zapodaj coś Kinga.
Jeżeli - tak jak większość - woli romantyczne historie, to coś z tego co podał LESZ3u powinno się nadać.
Ostatecznie możesz kupić ''Igrzyska Śmierci'' - wiekowo bohaterowie pasują, ciekawe wydarzenia, wątek miłosny niezbyt rozwinięty - w sumie znikomy, ale powinno pasować (naprawdę ciekawe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać "Gotuj z Papieżem" Jakuba Ćwieka. Książka, jak dla mnie jest rewelacyjna :) Aż sam się zdziwiłem, że do tej pory nie czytałem niczego tego autora. Szczerze polecam - kawał dobrej, polskiej fantastyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 16:46, Robhaal napisał:

Właśnie skończyłem czytać "Gotuj z Papieżem" Jakuba Ćwieka. Książka, jak dla mnie jest
rewelacyjna :) Aż sam się zdziwiłem, że do tej pory nie czytałem niczego tego autora.
Szczerze polecam - kawał dobrej, polskiej fantastyki :)

W takim razie bierz się za "Kłamcę" tego autora. Czytałem w zeszłym roku. W dwa dni przeczytałem, mimo że miałem od dłuższego czasu apatyczny stosunek do książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam książki Marcina Przybyłka : Gamedec: Granica rzeczywistości, Sprzedawcy lokomotyw, Zabaweczki. Błyski, Zabaweczki. Sztorm. Kończę drugi tom i muszę powiedzieć, że czym dalej tym lepiej. Widać to nawet po pierwszym tomie, który jest zbiorem opowiadań (początkowe są za krótkie, o wiele słabsze od kończących książkę). Dlatego gdy już książka dostanie się w Twoje ręce nie należy zrażać się pierwszym nie najciekawszym opowiadaniem. Po drugiej części widać, że autor o wiele lepiej czuje się pisząc powieść, niż opowiadania. Już teraz polecam dwa pierwsze tomy. Jak przeczytam całość to napiszę krótką (albo i nie...) recenzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 17:10, MarchewaSoler napisał:

> Właśnie skończyłem czytać "Gotuj z Papieżem" Jakuba Ćwieka. Książka, jak dla mnie
jest
> rewelacyjna :) Aż sam się zdziwiłem, że do tej pory nie czytałem niczego tego autora.

> Szczerze polecam - kawał dobrej, polskiej fantastyki :)
W takim razie bierz się za "Kłamcę" tego autora. Czytałem w zeszłym roku. W dwa dni przeczytałem,
mimo że miałem od dłuższego czasu apatyczny stosunek do książek.

"Kłamcę" mam na celowniku. Teraz jednak mam zamiar przeczyta "Ciemność Płonie", też autorstwa Ćwieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z klasyki mogę polecić wiekowego "Wojownika Autostrady" i "Wehikuł Czasu", a także nasze krajowe produkty, czyli "Rzeźbiarzy Pierścieni" Tomka Kołodziejczaka, "Zagadkę Rezerwatu" Artura Marciniaka oraz "Czarny Legion" Rafała Nowocienia. Ostatnie trzy pozycje czasami pojawiają się na alledrogo.
Niestety gry tego rodzaju nigdy nie były za specjalnie popularne w naszym kraju, więc i niewiele dobrych pozycji się ukazało dotychczas.

Polecić jeszcze mogę ten portal: http://gryparagrafowe.webpark.pl/index.html jeśli oczywiście nie znasz. W dziale download jest nieco pozycji autorskich do zassania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mi dziś wyjaśnił, jest sytuacja:
Spotykasz dajmy na to trolla, masz do wyboru:
1 Atakujesz - przejdź do strony 5
2 Uciekasz przejdź do strony 6

Wybierasz opcję nr 1:

Na stronie 5 pisze, że troll cię nosem wciągnął;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 22:35, kerkas napisał:

W skrócie gry paragrafowe to protoplaści systemów RPG.


Raczej nie bardzo...
Oprócz "wczuwania się rolę" i częstokroć fantastycznych treści czy nawet jakichś szczątkowych zasad wraz z rzucaniem kostką, to paragrafówki mają niewiele wspólnego z grami fabularnymi.
Powstał faktycznie wcześniej, ale miały znacznie mniejszy wpływ na ukształtowanie się gier fabularnych.
Głównym protoplastą dla gier RPG, są stołowe gry bitewne, niektórzy grognardzi coś tam przebąkiwali o namiętnym czytaniu paragrafówek, ale nie określali nigdy zbyt dużego ich wpływu na swoje pierwotne rolplejowe dzieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooo, pamiętam, że czytałem to jak byłem mały. Coś o rewolucji francuskiej, Atlantydzie i podróży do Afryki.
Strasznie wkurzało jak po 5 krotnej zmianie stron okazało się, że muszę wracać do początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się