Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 01.10.2010 o 21:35, Smooqu napisał:

I jestem ciekaw ile godzin potrzeba do przejścia Przebudzenia? Oczywiscie, mam na myśli
całkowitą penetrację tego świata, wraz z pobocznymi wątkami.

Około 20-25 godzin. Ja grając spokojnie przeszedłem w 18, ale nie wykonałem wszystkich zadań pobocznych (chociaż zrobiłem większość). A myślę, że dałoby się przejść jeszcze dużo szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 21:35, Smooqu napisał:

I jestem ciekaw ile godzin potrzeba do przejścia Przebudzenia? Oczywiscie, mam na myśli
całkowitą penetrację tego świata, wraz z pobocznymi wątkami.

15-17h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 22:51, Smooqu napisał:

To taka długość jakiej się spodziewałem :) Przejście pdostawki zajęło mi ok. 36h więc
dodatek jest na połowę ;P


Jeśli przejście podstawki zajęło ci tylko 36h, to być może dodatek przejdziesz w 10h :P

Generalnie DAO jest liczone na 45h, Przebudzenie na 15h. Przy czym przechodząc DAO po raz pierwszy, zajęło mi to znacznie więcej czasu, podczas gdy przy Przebudzeniu zmieściłem się w 15h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 22:51, Smooqu napisał:

To taka długość jakiej się spodziewałem :) Przejście pdostawki zajęło mi ok. 36h więc
dodatek jest na połowę ;P

Ekhm... Mi podstawka zajęła 70h za pierwszym razem, przy dokładnej eksploracji. A Awakening tyle, co podałem wcześniej. Ponieważ w Awakeningu jest znacznie mniej questów pobocznych, opcjonalnych dialogów z towarzyszami, itp., to może przejście "pełne" zbytnio nie różni się czasowo od przejścia tylko głównego wątku. Ale generalnie jeśli podstawka to u Ciebie tylko 36h, to obstawiałbym góra 13h na Awakening.

Jak już przejdziesz, to napisz tu swój czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie
podstawka - 72 godz. (chyba, w każdym razie powyżej 70)
dodatek - 21 godz.

Zwiedzałem wszystko bardzo dokładnie, czytałem zdecydowaną większość wpisów w dzienniku, rozmawiałem ze wszystkimi towarzyszami na wszystkie tematy itp. Ogólnie starałem się wycisnąć z gry ile tylko się da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 21:35, Smooqu napisał:

Mnie ten spadek ceny ucieszył bo kupiłem Dragon Age''a za 50 złociszy :P


A ja te 50zł dałem za podstawkę i dodatek, bo kupowałem to jak była promocja weź 2 zapłać za 1 :P
Dobrze by było jakby teraz ktoś w EA pomyślał o tych do mają już wszystko poza tymi nieszczęsnymi DLC, a co za tym idzie wydał je (i spolszczył przy okazji) bez podstawki i Przebudzenia. Jeśli chodzi o cenę to myślę, że 50zł to by była bardzo rozsądna propozycja. W każdym bądź razie ja nie zapłacę ponad 100zł za pakiet z którego najważniejsze części już posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0_o

No to mnie panowie Vel_Grozny i Abi_Dalzim zdziwiliście ;P Pozytywnie oczywiście :)

Ja też czytałem większość wpisów w dzienniku, robiłem prawie wszystkie questy poboczne (np. nie chciało mi się szukać 12stego listu miłosnego,

Spoiler

nie zabiłem smoka w świątyni Andrasty

), rozmawiałem z towarzyszami. Może ominąłem sporą część? NIe wiem tylko jak bo ta gra nie ma otwartego świata, to cięzko coś przeoczyć ;p

Dokładnie niestety też czasu nie pamiętam, te 36h podałem raczej orientacyjnie, aczkolwiek to było na pewno poniżej 40h. Może niewiele, ale na pewno.

Ale ten czas to jest ten spędzony przy DA wg samej gry. Na pewno po dodaniu tego ile razy musiałem coś wczytywać itd. byłby on o parę godzin większy.

Aczkolwiek, generalnie z całej gry byłem bardzo zadowolony. Teraz tylko ten dodatek. Ale najpierw wolę opanować geometrię wykreślną i matematykę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie zobaczyłbym na sklepowej półce wydanie zawierające jedynie dodatki DLC (w rozsądnej cenie). Mając kolekcjonerke DA:O oraz Przebudzenie, z powodu tych generalnie kiepskich dlc nie mam zamiaru kupować pakietu Ultimate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Straciłem swój ekwipunek w Przebudzeniu, (moi członkowie drużyny już go odzyskali) i znalazłem już kufer, w którym mój stuff powinien się znajdować. Niestety, pudło jest puste.

Wczytywałem save''y, itd. - nic nie pomogło. Podchodzę, otwieram - kufer pusty.
Mógłby mi ktoś to wyjaśnić/pomóc mi z rozwiązaniem tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest bug, aby go ominąć musisz załadować sejwa sprzed pojmania i zdjąć ze swojej postaci wszystkie przedmioty. O tym czy zabieg się powiódł przekonasz się jeśli po pojawieniu się w celi Twoja postać będzie miała na sobie ubranie (jeśli trafiłeś na buga to główna postać jako jedyna będzie zupełnie naga.
Nie da się tego obejść bez cofania się tak daleko wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem sobie weekend z najnowszymi dlc do produkcji Bioware, jako że wreszcie znalazłem czas dłużej w coś pograć. Na pierwszy ogień poszedł Witch Hunt, jako że zawsze lubiłem postać Morrigan. Zaimportowałem swoją postać z Awakening z nadzieją na jakieś nawiązania do moich wcześniejszych decyzji.

Początek zabawy nawet obiecujący, jest piesek i z wiązane z nim zabawne dialogi, do tego poszukiwanie starożytnych ruin. W ogóle cały etap wieży magów przypadł mi do gustu. Później było już tylko gorzej - sprint przez 2 lokacje, które niczym się nie różniły od oglądanych widzianych wcześniej w grze. Walka na wysokich poziomach zupełnie mnie nie bawiła, co zresztą odczuwałem już w Awakening, więc to nie wina samego dlc. Może powinienem zaimportować postać z podstawki? Kurde, bestiariusz w tej grze jest strasznie ubogi, nie wiem jak wytrzymam zabijanie kolejnych hurlocków w drugiej części.

Samo zakończenie zaś... Morrigan "nie pamiętała" wcześniejszych wydarzeń, zestaw dialogów pasujących do wszystkiego i napisy końcowe. Całość słabsza od dlc z Lelianą, ogólnie rozczarowanie. Aż wierzyć się nie chce, że w pokoju obok powstawał w mniej więcej tym samym czasie Lair of the Shadow Broker do ME2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2010 o 22:56, Kadaj napisał:

Samo zakończenie zaś... Morrigan "nie pamiętała" wcześniejszych wydarzeń, zestaw dialogów
pasujących do wszystkiego i napisy końcowe. Całość słabsza od dlc z Lelianą, ogólnie
rozczarowanie. Aż wierzyć się nie chce, że w pokoju obok powstawał w mniej więcej tym
samym czasie Lair of the Shadow Broker do ME2.


To bug. Musisz sobie patcha ściągnąć przez social.bioware.com. Wtedy będzie wszystko pamiętać. (bug najczęściej występuje przy imporcie postaci z Przebudzenia właśnie)

Z drugiej strony i tak niesmak pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 23:01, ReVanMg napisał:

To bug. Musisz sobie patcha ściągnąć przez social.bioware.com. Wtedy będzie wszystko
pamiętać. (bug najczęściej występuje przy imporcie postaci z Przebudzenia właśnie)

No cóż, wątpię aby dla tych kliku zdań chciało mi się przechodzić ten dlc jeszcze raz, bo to pewnie tylko smaczek, a nie jakieś większe wyjaśnienia.

Dnia 03.10.2010 o 23:01, ReVanMg napisał:

Z drugiej strony i tak niesmak pozostaje.

Ano. Nie wiem na ile to słabość owego dlc, a na ile mój przesyt Dragon Age''em, ale Golems of Amgarrak już sobie odpuszczę. I dwójki raczej nie nabędę w premierowym wydaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
proszę o podpowiedz:
1. jak otworzyć drzwi do laboratorium Architekta w kopalni srebrorytu w Przebudzeniu (drzwi w celi z magiczną blokada za którymi znajdują korytarze wypełnione zielonym dymem a z góry widać że jest tam coś do wzięcia.
2. w podziemiach twierdzy na stole ofiarnym postawiłem

Spoiler

złoty posążek

zakończyłem zadanie ale we wpisie jest że otworzyła się sekretna komnata pytanie gdzie?

20101008122947

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 12:29, Zand79 napisał:

1. jak otworzyć drzwi do laboratorium Architekta w kopalni srebrorytu w Przebudzeniu
(drzwi w celi z magiczną blokada za którymi znajdują korytarze wypełnione zielonym dymem
a z góry widać że jest tam coś do wzięcia.


W pomieszczeniu, z którego widać ten zielony dym, na brzegu "balkonu" są dwie dźwignie. Musisz pociągnąć za te dźwignie tak aby zgasły płonienie na czterech złotych kulach. W sumie rozwiązanie jest proste:

Spoiler

lewa, prawa, lewa, prawa

:) Potem możesz zejść na dół i otworzyć drzwi.

Dnia 08.10.2010 o 12:29, Zand79 napisał:

2. w podziemiach twierdzy na stole ofiarnym postawiłem

Spoiler

złoty posążek

zakończyłem
zadanie ale we wpisie jest że otworzyła się sekretna komnata pytanie gdzie?


To nie chodzi o normalny pokój. Chodzi o to, że w tym ołtarzu otwiera się schowek. Jego zawartość z tego co pamiętam wpada do ekwipunku automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zacząłem grać w DA. Szczerze mówiąc na początku było nudno, potem nieźle z kopyta ruszyło i gra mnie wciągnęła ;)

Mam tylko jeden problemik... jaką taktykę ustawić mojemu herosowi żeby po pokonaniu wskazanego przeze mnie wroga, sam automatycznie atakował kolejnych? Mój heros to wojownik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 10:06, Kakarotto napisał:

Niedawno zacząłem grać w DA. Szczerze mówiąc na początku było nudno, potem nieźle z kopyta
ruszyło i gra mnie wciągnęła ;)

Mam tylko jeden problemik... jaką taktykę ustawić mojemu herosowi żeby po pokonaniu wskazanego
przeze mnie wroga, sam automatycznie atakował kolejnych? Mój heros to wojownik ;)

Jeśli jakaś postać jest zaznaczona, to taktyka nie działa. Podejrzewam, że zaznaczasz swojego herosa, dlatego nie atakuje sam nowych przeciwników.

Ale, jeśli to nie to, to wystarczy "Enemy->Nearest Visible->Attack"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować