Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2007 o 20:48, DiDivor napisał:

>Trzymam kciuki, żev\by udało Ci się napisać ten programik.

Jestem na dobrej drodze :) Mogę tak napisać :) W połowie roboty :)


No to jeszcze jedna połowa i już. Jak Ci się uda to będzie wtedy wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DiDivor, na prawdę Cię podziwiam. Co byśmy bez Ciebie zrobili,my polscy fani HoMM, bo ja nie wiem. Jak dla mnie nalezą Ci się gratulacje i DUŻE oklaski na stojąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie! Program skończony! Udało mi się przeprowadzić nienadzorowaną instalację do folderu wskazanego przez użytkownika :D Yes, Yes, Yes ;)

Dzisiaj, najpóźniej jutro dodam nową, uproszczoną wersję poradnika (uwzględniającą mój program), jak utwotrzyć taką płytkę. Nie będzie trzeba już tworzyć archiwum SFX :), wszystko będzie prostsze.

A żeby nie być gołosłownym:

Okno programu w pełnej okazałości :D

20070708110605

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 11:06, DiDivor napisał:

Nareszcie! Program skończony!

Powiedziałbym coś w stylu "DiDivor jesteś niesamowity!", ale aż brakuje mi słów, żeby określić to co robisz dla całej hirołsowej społeczności. Chylę czoło :)
Zastanawiam się tylko, czy to jest po prostu Twoja pasja, czy jesteś jakoś zawodowo związany z programowaniem? Sprawdziłbym na GS gdybyś takowy miał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 14:21, ChrisBgnr napisał:

Pytanko - poziom trudności kampanii ma wpływ tylko na ilość potworków w napotykanych oddziałach,
czy może także na SI?


Poziom trudności wpływa również na zachowanie się komputera. M.in. na używane przez niego czary, zachowanie podczas walki, ilość kontrolowanych bohaterów czy też częstotliwość rozbudowy miast. Jeśli interesują Cię szczegóły to znajdziesz je w kompendium ( http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/game_manuals.shtml).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 11:06, DiDivor napisał:

Nareszcie! Program skończony! Udało mi się przeprowadzić nienadzorowaną instalację do folderu
wskazanego przez użytkownika :D Yes, Yes, Yes ;)


No to gratulacje i wielki podziw ode mnie i podziekowania nie małe.

Dnia 08.07.2007 o 11:06, DiDivor napisał:

Dzisiaj, najpóźniej jutro dodam nową, uproszczoną wersję poradnika (uwzględniającą mój program),
jak utwotrzyć taką płytkę. Nie będzie trzeba już tworzyć archiwum SFX :), wszystko będzie prostsze.


Już nie mogę się doczekać.

Dnia 08.07.2007 o 11:06, DiDivor napisał:

Okno programu w pełnej okazałości :D


Wyglada poprostu zarabiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż - nie mogę nie dołączyć się do gratulacji:) Naprawdę rewelacyjna robota. Jest to coś co przejdzie do historii H5. Gratki raz jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ja pier******!! A dlaczego?
1: Bo to nowe okno jest poprostu zajedwabiste! GRatulacje, oklaski i przyznanie virtutti militarie za wyjątkowe dokonania dla graczy!
2: Bo mi Wiedźmin na kompie nie pójdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 23:36, mateusz.1994. napisał:

mam pytanie jakimi rasami gra wam sie najlepiej?


Mi najlepiej gra się Przystanią i Fortecą. Przystanią prawdopodobnie dlatego, że w każdej grze lubie grać ludźmi. A Fortecą, bo ma swoje runy oraz fajny klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 15:02, Daimon_Frey napisał:

Jeśli interesują Cię szczegóły to znajdziesz je w kompendium http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/game_manuals.shtml

Szkoda tylko, że jako jedyni mamy kompendium HV oparte jeszcze na patch 1.4, przy czym inni mają już 1.5. Zaś kompendium HoF na 2.0, a inni na 2.1. Oczywiście nie mam tutaj zamiar obrażać ekipe, która zlokalizował kompendium, za co na pewno każdy fan HV, w tym i ja, jest bardzo wdzięczny jej za trud włożony w lokalizowanie takiego obszernego poradnika. Gdyż bez niej dzisiaj nie mielibyśmy nawet po polsku kompendium HV 1.0.
Chciałem tylko spytać kiedy będzie gotowe kompendium dla nowszych wersji, czy w ogóle już zaczeliście prace na tym? Co z tym kompendium, które miało być wydane w formie książeczki? Z góry dziękuje za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 00:22, 4YoU napisał:

Chciałem tylko spytać kiedy będzie gotowe kompendium dla nowszych wersji, czy w ogóle już zaczeliście
prace na tym? Co z tym kompendium, które miało być wydane w formie książeczki? Z góry dziękuje
za info.


Z tego co Morthi wcześniej wspminał to kompedium zostanie wydane po wyjściu patcha 2.2 <tak mi się wydaje, napisał to już wiele stron temu>. A co do książeczkowego wydania to zrezygnowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 00:22, 4YoU napisał:

Chciałem tylko spytać kiedy będzie gotowe kompendium dla nowszych wersji, czy w ogóle już zaczeliście
prace na tym? Co z tym kompendium, które miało być wydane w formie książeczki? Z góry dziękuje
za info.

Na ten ostatni temat to ja Ci mogę coś powiedzieć (choć nie jestem związany z tłumaczeniem kompendium :P ). W tym temacie, doszliśmy do wniosku, że drukowanie kompendium ma sens tylko po całkowitym spatchowaniu gry, gdy żadne zmiany nie zostaną wprowadzone. Sprawi to, że kompendium będzie pełne, fachowe i uniwersalne dla każdej wersji. Oczywiście minusem tej sytuacji jest przymus oczekiwania na końcowy patch, ale myślę, że warto.
Nie wiem natomiast jak ze sprawami technicznymi. Był jeden chętny na wydrukowanie kompendium, ale nie wiem czy będzie w stanie zrobić to później...
Na koniec powiem, że to wcale nie będzie taka książeczka, a pełnoprawna książka ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Która będzie kosztować tyle co Edycja Kolekcjonerska Heroes of Might and Magic V czyli 159,90 ;) albo tyle co podstawowe wydanie czyli zajedyne 99,90 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czego Tyś się spodziewał? Dobre i piękne rzeczy muszą kosztować.
Poza tym cena miała być w okolicach 100zł, więc nie tak dużo. Widziałeś zdjęcia? Za taką cenę to świetna rzecz IMO.
Oczywiście jeżeli sprawa druku nie ulegnie zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podziękowania, bardzo motywuje mnie to do pracy, uwierzcie :) Zaktualizowałem poradnik, teraz jest dużo prostszy. Przedstawiony jest cały opis działań. No i oczywiście jest już do pobrania mój program (jest on częścią całego poradnika), tak więc można wybrać dowolną ścieżkę.

Jeśli chodzi o mnie (bo były o to pytania :) ), to programowaniem nie zajmuję się zawodowo. Raczej jest to moja pasja ;).

Zapraszam na stronę:

http://members.lycos.co.uk/homam/unattended.htm

Miłej lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zostalo jeszcze 7 stron tekstu do przetlumaczenia wiec kompendium jest w koncowej fazie tlumaczenia i niedlugo pojawi sie wersja 1.5 i 2.1

co do samego kompendium drukowanego - pojawila sie taka inicjatywa. Mam kontakt (o ile jeszcze jest aktywny) do osoby ktora posiada drukarnie cyfrowa i kompendium drukowane by bylo za 85 zl (w twardej oprawie) + koszty wysylki

z drukowaniem poczekalbym do Plemion :) kompendium sie rozrosnie (aktualnie rowniez rpacuje nad kompendium w wersji 3.0 - polska wersja powinna sie pojawic rowno z angielska (o ile CDP wykona tlumaczenie dodatku do tego czasu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować