HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2012 o 20:18, Maciejas napisał:

Zaproponujecie, gramowicze, jakieś godne polecenia filmy o tematyce antyutopijnej? Poza
Matrixem.
Dzięki :)


Na pewno Equilibrium, kojarzy mi się jeszcze (choć nie oglądałem) Ludzkie dzieci i Daybreakers (ostatnie to akcyjniak z wampirami, ale wydaje się całkiem podobne do antyutopii), do tego Gattaca.
Może jeszcze stereńkie They live.
Dodatkowo może eXistenz? Bardzo mgliście pamiętam ten film, nie wiem o co chodziło, klimat na pewno był dziwny i ciężki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 20:18, Maciejas napisał:

Zaproponujecie, gramowicze, jakieś godne polecenia filmy o tematyce antyutopijnej? Poza
Matrixem.
Dzięki :)


Alphaville (1965)
Battle Royale (2000)
Blade Runner (1982)
Escape from New York (1981)
Fahrenheit 451 (1966)
Gattaca (1997)
The Handmaid''s Tale (1990)
Logan''s Run (1976)
Metropolis (1927)
Nineteen Eighty-Four, Michael Radford
The Omega Man (1971)
Soylent Green (1973)
THX 1138 (1971)
V for Vendetta (2006)
Dark City (1998)
They Live (1988)
Renaissance
12 Monkeys (1995)
Things To Come (1936)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

& Maciejas

Dnia 22.06.2012 o 22:42, kerkas napisał:

Battle Royale (2000)

Amerykańska wersja
The Hunger Games (2012) też podobno jest niezła
Ale skoro to to dlaczego by nie zaproponować też Running man?

Dnia 22.06.2012 o 22:42, kerkas napisał:

THX 1138 (1971)

Chłopak się pośpi na tym;)
Łatwiej przełknąć Code 46 albo Cube

Dnia 22.06.2012 o 22:42, kerkas napisał:

Dark City (1998)

To raczej ciężko zaklasyfikować jako wizję przyszłości...
to już prędzej City of Ember

Dnia 22.06.2012 o 22:42, kerkas napisał:

They Live (1988)

jw
Ja bym od siebie dodał jeszcze
http://www.filmweb.pl/Metropia
http://www.filmweb.pl/film/Odleg%C5%82y+l%C4%85d-1981-8277
http://www.filmweb.pl/film/Nemezis-1992-119466
http://www.filmweb.pl/film/A.I.+Sztuczna+inteligencja-2001-3673
http://www.filmweb.pl/film/Nirvana-1997-8153

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 23:43, Chaotizz napisał:

Projekt X? Co to w ogóle? Fajne?

Jeśli cię interesują filmy o tematyce melange, melange, zabawa..... :) to sobie oglądaj śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 23:43, Chaotizz napisał:

Projekt X? Co to w ogóle? Fajne?


Kilku kolesi postanawia zorganizowac epicka domowke, no i wychodzi im troche lepiej niz sie spodziewali. Mocno amerykanski film, jesli wiesz o co mi chodzi, nagrywana kamera amatorska, co ostatnio jest az za bardzo modne. tak czy siak mi sie podobal, fajna odskocznia, az sie czlowiekowi lezka w oku krecila ze nie ma juz 18 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu co zdecydowanie warto obejrzeć - short version.

An American Crime aka Amerykańska zbrodnia - bardzo ciężka, klimatyczna, przedstawiająca prawdziwe wydarzenia w dość dosadny sposób jak na film historia tego jak skurczybykiem może być każdy z nas. Jedna z najbardziej znanych i brutalnych zbrodni kryminalnych USA - chyba nie potrzeba cięższego pomysłu na film. Fenomenalna rola Ellen Page, reszta trzyma się mocno i dość równo, warto podkreślić ciekawą stylistykę, niezłą rolę Gertie Baniszewskiej i film jako spójną, interesującą historię. Mocne kino dające do myślenia.

9/10

Omen

Klasyk mający już trochę lat na karku a straszny na swój sposób do tej pory. I nikt mi nie powie że w chwili premiery x lat temu ten film nie mógł nie straszyć. Czy genialną muzyką Goldsmitha, czy niezłą obsadą tudzież rolą Damiena. Klasyk klasyk i jeszcze raz klasyk, jak ktoś chce krwawego rozpiździejewa w otoczce bezsensu niech sobie załączy coś innego, jak ktoś lubi horror gdzie najważniejszy jest strach, klimat i poczucie zaszczucia to niech włączy sobie Omen. Świetna, interesująca historia którą powinien poznać każdy kinoman.

8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem Drogę do zatracenia (2002) z Tomem Hanksem. Ogólnie film warty polecenia, choć nie dla ludzi, którzy spodziewają się zaskakującej fabuły. Ot, klasyczna zabawa w kotka i myszę z odwróceniem ról w finale. Mimo to, nie oglądało się tego źle, nie przysypiałem, choć seans zrobiłem sobie będąc mocno zmęczony.

Drugi film to Goon z tego roku. To jest akurat film na totalne odmóżdżenie. Zero w tym jakiejkolwiek fabuły, zero jakiegokolwiek zawiązania akcji i zakończenie jakby robione prez 10 latka. Szczęśliwie, film nie trwa zbyt długo, więc można go sobie obejrzeć do kolacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2012 o 10:59, kerkas napisał:

Która wersja ?

A wiesz, że nie wiem? :) Znajoma powiedziała mi tylko, że jest taki film i podobno jest dobry. W jednej scenie duchy wciągały ludzi do samochodów na wysypisku, tylko tyle wiem :(
A Twoim zdaniem, która wersja lepsza? Oglądałeś może obie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2012 o 11:19, Traitor napisał:

A Twoim zdaniem, która wersja lepsza? Oglądałeś może obie?


Cóż, straszniejsza jest wersja współczesna ale jeśli ktoś lubi filmy w stylu Kobieta w czerni (2012) to i we wcześniejszej znajdzie coś dla siebie.
Główną atrakcją wcześniejszej wersji było:
William Castle
The movie was filmed in "Illusion-O" and a special viewer was needed to see the ghosts. This resulted in a number of sources incorrectly stating that the film was originally shown in 3D. The "ghost viewers" contained a red filter and a blue filter, but unlike 3D viewers/glasses, both eyes would look through the same color filter. The red filter would cause the ghostly images to intensify while the blue filter caused the images to fade.

Podsumowując pozostaje obejrzeć współczesną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2012 o 18:52, kerkas napisał:

straszniejsza jest wersja współczesna

Właściwie tutaj mógłbym skończyć czytać Twojego posta :) Wielkie dzięki za pomoc, przynajmniej na jeden wieczór będzie jakieś zajęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 20:18, Maciejas napisał:

Zaproponujecie, gramowicze, jakieś godne polecenia filmy o tematyce antyutopijnej? Poza
Matrixem.
Dzięki :)



Brazil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 20:41, Sandro napisał:

> Czy jest jeszcze coś ciekawego?
Tych znanych nie chce mi się wypisywać. Pozostawię to innym :) Jeżeli zaś chodzi o mniej
znane tytuły to kiedyś przez przypadek trafiłem na film "Sauna". Nie jest to nic wybitnie
dobrego ani strasznego, ale ma bardzo fajny klimat i potęgującą go scenografię. Fabuła
też raczej nie często spotykana.Polecam dać filmowi szansę.
http://www.filmweb.pl/film/Sauna-2008-466903


Wybacz, że odpowiadam na tak starego posta ale gdyby nie ty to nigdy nie obejrzałbym "Sauny"! Takie horrory to ja lubię, każde zdanie wypowiedziane w filmie ma znaczenie, klimat wręcz wylewa się z ekranu a główny bohater to postać z jajami. Nie będę się rozpisywał bo wiadomo, że długich tekstów i tak prawie nikt nie czyta więc po prostu polecam film fanom ''innego'' kina grozy i jeszcze raz wielkie dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2012 o 21:00, Tyler_D napisał:

Omen

Klasyk mający już trochę lat na karku a straszny na swój sposób do tej pory.
Klasyk klasyk i jeszcze raz
klasyk,
Świetna, interesująca historia którą powinien poznać każdy
kinoman.

8/10


"Stare filmy" górą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 19:08, Shelazar napisał:

klimat wręcz wylewa się z ekranu a główny bohater to postać z jajami.

Właśnie klimatem i swoistym egzotyzmem kupił mnie ten film. Oglądałem go tylko raz, w dodatku dawno temu, i mimo że nie pamiętam już za bardzo fabuły to klimat czuję do dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się