Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Ostatnio Cenega podbiła notowania zapowiedziami polskich wersji Oblivion i CiV IV. Do tej pory wydałało sie że te gry wydane tylko w wersji orginalnej nie znajdą uznania na naszym rynku (i to by się potwierdzało szybkimi ruchami ze strony Cenegi by to zmienić). Niestety CDP nie może się na razie pochwalić takimi sukcesami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że na 8 gier, które zdążyłem kupić w tym roku 6 była z Cenegi a 2 z CDP. W poprzednich latach proporcja CDP/Cenega była odwrotna. Oczywiście jestem zadowolony tylko z trzech zakupów z Cenegi: Obliviona, Civ IV, GTA-VC. Reszta mnie rozczarowała.

W tym roku o ile wyjdą z CDP kupię Gothic 3 i SpellForce 2. Gdybym wiedział o polonizacji Fable zanim kupiłem angielską wersję za niemal 2 razy tyle co PL to bym zaczekał (i byłoby 3/6 a nie 2/6).

Co do pozostałych zakupów: Knights of the Temple II i Gods okazały się totalnym chłamem. DSII i Empire Earth II nudne i schematyczne.

Kameleona jeszcze nie zdążyłem obejrzeć do dziś, więc zostawiam go bez komentarza. Do póki nie skończę Obliviona i to pewnie ze 2 razy w nic innego nie będę grał. Jedyna gra która byłaby w stanie mnie od niego oderwać to Gothic 3 ale na tego przyjdzie jeszcze sporo czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 13:47, ksenus napisał:

W tym roku o ile wyjdą z CDP kupię Gothic 3 i SpellForce 2. Gdybym wiedział o polonizacji Fable
zanim kupiłem angielską wersję za niemal 2 razy tyle co PL to bym zaczekał (i byłoby 3/6 a
nie 2/6).

Co do pozostałych zakupów: Knights of the Temple II i Gods okazały się totalnym chłamem. DSII
i Empire Earth II nudne i schematyczne.


Ciesz sie ze masz angielska wersje bo polska jest skrzaniona cos jest zwalone i pod koniec gry gdy niby powinismy grac po napisach to nas wywala na pulpit i nieda sie grac dalej :] a łataki jak nie ma tak nie było :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.04.2006 o 20:37, TTBoS napisał:

Ciesz sie ze masz angielska wersje bo polska jest skrzaniona cos jest zwalone i pod koniec
gry gdy niby powinismy grac po napisach to nas wywala na pulpit i nieda sie grac dalej :] a
łataki jak nie ma tak nie było :[



ja przez to 2 dni sie glowilem co mi sie z kompem stalo :D przeszedlem gre , leca napisy poszedlem polazic po domu wracam a tam pulpit :D az sie wkurzylem i odinstalowalem gre , wiecej grac nie bede :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Cenega postanowiła mocno gonić CDP i ..... moim zdaniem nieco przegoniła. Ostatnie zapowiedzi Obliviona czy Civilization IV przygniatają mocno spóźnione i za przeproszeniem niedorobione (gdzie łatka ???) Fable, czy nawet spektakularną polonizację HOMM V (przekładana premiera). Co do jakości polonizacji to niestety coraz więcej tych kinowych (to kwestia gustu) i trzeba przyznać, że Cenega podciągnęła się (jak Kaczyński w trakcie orędzia :-P). Największym problemem CDP jest coraz mniejsza ilość wydawanych HITÓW. Pomyślmy, kilka tygodni temu zadebiutował Fable, a kolejny "wielki tytuł"... dopiero w maju (HOMM V). Są światełka w tunelu jak Gothic 3, ale też kilka wielkich firm odeszło chyba bezpowrotnie (Atari). Oczywiście są też sprawy których Cenega może uczyć się od CDP (pomoc tech.), ale czy to wystarczy ? Jest jeszcze jedna rzecz na którą chcę ponarzekać, SKLEP GRAM.PL - ceny w Media Markt czy Saturnie (mieszkam w Katowicach) są o wiele niższe niż ceny w sklepie wydawcy, to trochę paradoksalne. A i promocji na naprawdę ciekawe gierki niewiele. Do dzisiaj mam około 400wpln i nie wiem co z nimi zrobić. CDP, otrząśnij się i walcz, bo Cenega cię "łyknie" na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że CD-P i Cenega są na najwyżeszej pólce jeśli chodzi o wydawców gier.
I tak kiedyś stworzę własną firmę, która będzie popularniejsza od wyżej wymienionych, ale to za kilka/kilkanaście lat :P :P Zobaczycie :P


POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ceny w media czy empiku zależą od miasta ;] może u ciebie kilka tytułów jest droższych niż w sklepie CDP ale u mnie wszystko akurat jest droższe. Guild Wars np. kupiłem o 30zł taniej niż w MM :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są światełka w tunelu jak Gothic 3

Ciach

Zauważcie że na PC w najbliższych czasach wychodzą przeważnie tytuły on-line i to płatne nie licząć gulid wars. Jest to dobra polityka aby zarabiać na kartach prepaidowych. Co do cen zgodzę się że w Media czy Saturnie można kupić taniej niż w sklepie gram. Nawet kożystając ze sklepu online Empiku czasem taniej i bez kosztów przesyłki można coś kupić. Są niby teraz promocje co tydzień że możemy sobie kupić gierki używając więcej wirtuanej kasy ale ile tytułów:( ja mam praktycznie wszystko co CDProjekt wydał i dokupuje jakieś niedobitki których wcześniej ie łykąłem. Pozostaje dalej nieszczęsna cena przesyłek pocztowych prawie 13 zeta to za dużo. U konkurencji poniżej 10 zeta jest. Czyli można. Nie chcę za bardzo jechać ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 21:55, Pablor napisał:

Ostatnie zapowiedzi Obliviona czy Civilization IV przygniatają mocno spóźnione i za przeproszeniem
niedorobione (gdzie łatka ???) Fable czy nawet spektakularną polonizację HOMM V (przekładana premiera).


A premiera Obliviona nie jest spoznona w stosunku do orginalnej? Nawet w sklepach kupic nie mozna, a na stronie Cenegi jest tylko kolekcjonerska. Niebardzo rozumiem dlaczego narzekania na HoMMV. Przeciez ta gra jeszcze nie wyszla to jak mozna narzekac na CDP z tego powodu?

Dnia 03.04.2006 o 21:55, Pablor napisał:

Największym problemem CDP jest coraz mniejsza ilość wydawanych HITÓW. Pomyślmy, kilka tygodni temu zadebiutował
Fable, a kolejny "wielki tytuł"... dopiero w maju (HOMM V). Są światełka w tunelu jak Gothic
3, ale też kilka wielkich firm odeszło chyba bezpowrotnie (Atari).


Dodalbym jeszcze NWN2, Spellforce2 czy Wiedzmina (wiem, niepoprawny ze mnie optymista ;)
Czy Cenega ma duzo wiecej tytulow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 22:10, Xantus napisał:

Przeciez ta gra jeszcze nie wyszla to jak mozna narzekac na CDP z tego powodu?

Masz racje. Ogolnie wydaje mi sie, ze chyba rozsadnie byloby przyjac, iz kazdy dystrybutor stara sie wydac dana gre w Polsce najszybciej, jak to tylko mozliwe... musieliby byc idiotami, zeby wykazywac zla wole i specjalnie opozniac premiery :-) Nie uwierze, ze jeden dystrybutor jest po stronie Dobra, a drugi gnębi uciśnionych polskich graczy... każdy i tak głosuje portfelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 20:37, TTBoS napisał:

Ciesz sie ze masz angielska wersje bo polska jest skrzaniona cos jest zwalone i pod koniec
gry gdy niby powinismy grac po napisach to nas wywala na pulpit i nieda sie grac dalej :] a
łataki jak nie ma tak nie było :[

A to na pewno wina polonizacji ? Fable angielska to jedna z najstabilniejszych i najlepiej zoptymalizowanych graficznie gier w jakie grałem do tej pory. No i w dodatku fajna. Teraz gram w Obliviona. Tu ze stabilnością jest kiepsko. Częściowo mogą za to odpowiadać beta sterowniki, które postanowiłem zainstalować, bo nVidia je podrasowała specjalnie pod Obliviona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla CDP robi najlepsze polonizacje, i wydaje najlepiej (pudelka, dodatki), ale... ostatnio w ofercie nie maja zadnych ciekawych gier (jak dla mnie)... Cenega co prawda duzo lepsza nie jest, bo ma nie wiecej niz dwie, ktore by mnie interesowaly, ale jednak ma... W sumie (smutne to) gier, na ktore czekam nie wydaje CDP :( Chcialem uzywac wPLN, ale po prostu nie mam gier jakie by mnie interesowaly... No szkoda, mam nadzieje, ze jednak w przyszlosci kilka bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić, za Neverwintera 2 odpowiada Atari, czyli nici z wydania tej gierki przez CDP, chyba że coś się zmieniło, a o tym nie wiem. Wydawcą Atari jest LEM. Co do HOMM V ja nie narzekam, wręcz przeciwnie mówię że to hit, z tym że coś ostatnio mało tych hitów. A szkoda, bo gierki wydawane przez CDP biją na głowę pod względem polonizacji te z Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci przykład DS II, cena sugerowana 129, w zamówieniu przedpremierowym 99 (jeżeli dobrze pamiętam) w MM 89, a w Saturnie 79, przyznasz że różnica jest znacząca. Fakt, że jest kilka gier których ceny są dosyć atrakcyjne, ale jeżeli doliczysz koszty przesyłki to opłacalność zakupu jest dużo mniejsza. A od "sklepu firmowego" wydawcy oczekiwałbym naprawdę niskich cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę dać dużego + dla Cenegi, kupowałem ostatnio Obliviona kolekcjonerskiego i załatwienie sprawy z możliwością odbioru osobistego było przeprowadzone na naprawde wysokim poziomie. Dodzwoniłem się za pierwszym razem, miła obsługa pokierowanie mnie jak dojechać do nich itp. Profesjonalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować