Zaloguj się, aby obserwować  
lawenda

Wasz ulubiony moment w grach

224 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2007 o 20:40, Master J napisał:

To ja się wyróżnię i powiem zupełnie coś innego...Najbardziej lubię pierwszych 30 minut gry
którą kupiłem w ciemnio, nie czytając o niej nic tylko tak po prostu, bo w sklepie wyniuchałem
i biorę bo nie mam w co grać:)Tak było z Gothicem 2.Kupiłem w ciemno nic o nim nie wiedząc.Próbuję...i
super fajnie.A potem to już zwykła gra a te niezapomniane pierwsze chwile...


Oryginalny punkt widzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulubiony moment? Mam nawet takie dwa. Pierwszy to wspaniałe katakumby Candlekeep w Baldur''s Gate. Walka z sobowtórniakami, które przybrały postacie bliskich bohatera. Walka nie była trudna, ale najważniejszy był efekt psychologiczny. Drugi to korytarz prowadzący do komnaty Mistrza w Fallout. Pełno niezidentyfikowanej mazi na ścianach, zmielonych i zmutowanych ludzkich ciał, które sprawiały, że co chwilę moja postać była zatrzymywana i dostawało po punktach życia. Wtedy tylko myślałem, jak okrutna była mutacja w supermutanty. Piękne momenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Był jeden, wielki moment, który mocno zatarł mi się w pamięci, tak dobrze, że teraz o nim zapomniałem... a przynajmniej o tytule gry.

Ale, ale. Wspaniałe było lądowanie w Normandii w MoH: AA, jak z Szeregowca Ryana. CoD - Szturm na Stalingrad - także świetne - jak we Wrogu u bram. :-)
Zakończenie Maksa Payne''a, kiedy to Max mści się na Horne.
Poświęcenie Księcia Persji dla Fahry.
Walka Akatosha z Deagonem w Świątyni Jedynego - TES IV: Oblivion.
Warcraft 3 - Arthas.

Ale tego jednego momentu brakuje...

EDIT:
Nie wiem, jak można się "nad" kimś mścić.... trzeba to poprawić, co też czynię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulubiony moment? Początek kampani marines w Alien versus Predator 2, gdzie zostałeś odcięty od swojego odziału. Jedyne co Ci zostało to wykrywacz ruchu. Siedzisz w ciemnych pomieszczeniu i nagle słyszysz : Pik pik pik pik... Super. Polecam wszystkim tą gre:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze krótko. Mój ulubiony moment w grze, to taki kiedy zakańczam trudną, wymagającą i czasochłonną grę vide Morrowind, Comandos. Satysfakcja jest wtedy ogromna :) Dodam tylko że nie gram na skróty (morek w 7minut :P), lecz najdłużej jak się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co a ja będę orginalny i powiem wam że najlepsza była gra Beyond Good & Evil......świetna gierka z mnóstwem motywów zapadających w pamięć.....do tej pory(a minęło wiele lat) miło wraca mi się to tej gry...niestety jest to również jedna z najmniej docenionych gierek...Pozdro dla jej fanów..a w szczególności uroczej Jade:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 23:01, Pietro90210 napisał:

Wiecie co a ja będę orginalny i powiem wam że najlepsza była gra Beyond Good & Evil......świetna
gierka z mnóstwem motywów zapadających w pamięć.....do tej pory(a minęło wiele lat) miło wraca
mi się to tej gry...niestety jest to również jedna z najmniej docenionych gierek...Pozdro dla
jej fanów..a w szczególności uroczej Jade:P

Tak było z wieloma grami - super recenzje, gra faktycznie wspaniała, a mało kto wogóle w to grał/nie odniosła sukcesu. Od siebie dodam Sacrifice. W BG&E nie grałem, ale na necie czytałem same dobre rzeczy.
Marketing zawiódł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy jest to wykończenie głównego bossa, zakończenie gry, olbrzymia satysfakcja. Z najfajniejszych momentów to zmiany w wyglądzie mojego bohatera w Fable i respektu jakiego ludzie do niego czuli:) I jeszcze jak zgubiłem się w lesie w Gothicu i nie miałem mapy, w nocy:) Miodzio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2007 o 23:01, Pietro90210 napisał:

niestety jest to również jedna z najmniej docenionych gierek...


Tak, jest wiele takich gier... Moje ukochane No One Lives Forever- kto o nim jeszcze pamięta... A wyżej wspomniane Sacrifice? Przecież w swoich czasach to był przełom!

Ale wracając do tematu:

Dla mnie grą przepełnioną wspaniałymi momentami była Syberia (zarówno 1, jak i 2). Cała opowieść jest bardzo klimatyczna, nie brakuje zarówno śmiesznych, jak i wzruszających wydarzeń.

Teraz dalej - Half-Life i jego początek - czegoś takiego jeszcze wcześniej nie było. Gra FPP (niegdyś FPS) bez broni w ręku?! To było prawdziwe zaskoczenie. No i G-Man...

Pora na Alien vs Predator. Grałem w to co prawda bardzo dawno temu, ale nigdy nie zapomnę strachu, jaki opanował mnie na samym początku kampanii marine...

Co jeszcze? Plaża Omaha w Medal of Honor, udane lądowanie w Flight Simulator 2002, wygrane rozgrywki w Enemy Territory i wiele innych wspaniałych chwil.


Jak zapewne zauważyliście wymienione tytuły mają swoje lata. Nie, wcale nie uważam, że dzisiejsze gry są gorsze. Po prostu pierwsze tytuły z którymi miałem styczność najbardziej zapadły mi w pamięć :) No i ostatnio chyba nie było prawdziwej rewolucji w grach... Ale tak naprawdę - czego chcieć więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proces dołączania do jednego z obozów w pierwszym Gothicu,
Pierwsze zejście do podziemi w Diablo,
Pojedynki na rymy z piratami w The Curse of Monkey Island,
Kampania w Warcrafcie III,
Pierwsze ścięcie głowy przeciwnikowi w Die by the Sword. To były chwile ;)

20071021000058

20071021000117

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe było lądowanie w Normandii w MoH: AA utkwiło mi w pamięci na długo taki szok:). Dwa różne zakończenia w Bioshocku wypaliły mi piętno w pamięci na bardzo długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planescape Tournament... moment śmierci Bezimiennego po nie udanej walce i tekst Mortego mówiący zawiedzionym głosem... "Replay, replay.... nie ma replayaaaa :(" ..... nie zapomne tego nigdy ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciężko mi się zdecydować więc opiszę kilka:

- Vagrant Story - moment, w którym poznajemy całą prawdę o miejscu oraz prawdziwych intencjach ściganego przez głównego bohatera gróźnego przywódcy kultu, niewiele jest gier, które zapadają w pamięć głównie dzięki fabule :)

- Doom 3: Ressurection of Evil - przedostatnia misja, w której co jakiś czas całe otoczenie ulegało zmianie (z wersji normalnej, na pełną trupów, krwi i o czerwonym zabarwieniu), to było coś świetnego :)

- Prince of Persia: Warrior Within - kiedy stajemy do walki z Empress of Time, a także alternatywne zakończenie :)

- Resident Evil 3 i starcia z Nemesisem oraz przeprawa przez posterunek policyjny (doskonale znany z poprzedniej części) i przez park pełen mutantów :) Pamiętne chwile, tak samo z resztą jak Resident Evil 1 w momencie kiedy docieramy do chaty poza posiadłością (ta gdzie prowadzono eksperymenty na rekinach) - akurat to mi solidnie utkwiło w pamięci, gdyż całego RE1 przechodziłem w nocy, będąc samemu w domu i bez jakiejkolwiek wiedzy nt gry czy poradników :)

- Front Mission 3 i wszelkie starcia z Imaginary Numbers (kto grał, ten z pewnością do dzisiaj nie może zapomnieć idealnie czarnych charakterów tj Rosavia czy Jared), a także finałowa walka z Lukavem w scenariuszu Emir :) Żadna inna turówka mi tak się w pamięć nie wbiła, co z resztą nie dziwi, bo grę wyprodukowali mistrzowie ze Squaresoftu :)

- Parasite Eve II i przeprawa przez laboratoria po tym jak zostają uwolnione cyborgi

- Metal Gear Solid i niezapomniane mini-gierki, jak np ta kiedy to uciekalismy po ścianie wieży w dół (na linie) unikająć ostrzału ze śmigłowca sterowanego przez Liquid Snake''a, a także starcie z Psycho Mantisem (i Meryl) :) Niezapomniane chwile!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wywarło to na mnie efekt pierwszy raz,ale o mało co z krzesła nie spadłem,jak w Dark Origin (ukryta misja w StarCraft Brood War) Duran zwrócił się do Zeratula "young prodigal" (a Zerek ma z 634 lata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować