Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - oficjalna informacja CD Projekt w kwestii ilości poszczególnych wydań gry

196 postów w tym temacie

Szczerze mówiąc co i ile w Saturnie czy EMPiKu mnie nie interesuje - wolałbym odpowiedz na pytanie czy np. taką torbę „wiedźmińską” będę mógł sobie kupić w sklepie "gram.pl" i na jakiej zasadzie - to samo dot. kubka z "Wiedźminem" - najlepiej całościowo w wPLZ:)

Bo w tym jestem trochę pokrzywdzony (brakiem takiej możliwości zakupów) a nie w tym co wysłał CD Projekt do Marketów!.
No i oczywiście w tym, że EK "Wiedżmina" powinna trafić do Marketów dopiero w drugim rzucie - pierwszeństwo powinien mieć "gram.pl" który ma problem z skompletowaniem swoich egzemplarzy! Bo zamawiając „pre-ordera” w „gram.pl” nie mam jeszcze całości a klienci Marketów już mają – to nie jest w porządku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 29.10.2007 o 18:33, SzaacH napisał:

No trudno żeby deweloperzy nie dostali swojej gry :)


Mój znajomy pracował kiedyś w piekarni i wcale chlebka gratis nie dostawał... ;)

Ale to tylko tak tytułem dygresji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 18:31, costi napisał:

Potem bylo tylko gorzej, a CDP, z uporem godnym lepszej sprawy, strzelal sobie gole do wlasnej
bramki: info o kompletnych EK w sklepach, o dodatkowych egzemplarzach, o specjalnych wydaniach
dla MM i Empiku.
Zas najwierniejsi fani byli totalnie zlewani i CDP mialo ich gleboko w miejscu, gdzie plecy
traca swa szlachetna nazwe.

Fakt, nieco zawalili sprawę z Wiedźminem, ale to chyba nie powód, żeby się tak złościć i, co gorsza, ich obrażać... A ta sprawa z MM mnie też nieco zabolała, w końcu ten cały Bestiariusz miał być wyjątkowy i unikalny, no ale niech tam. Bardziej ucierpieli ci, którzy zamówili EP - tutaj te żale całkowicie rozumiem.

Dnia 29.10.2007 o 18:31, costi napisał:

Czy staraja sie naprawic? Mam co do tego coraz powazniejsze watpliwosci.

A ja nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 18:36, grzesioo napisał:



> No trudno żeby deweloperzy nie dostali swojej gry :)

Mój znajomy pracował kiedyś w piekarni i wcale chlebka gratis nie dostawał... ;)

Ale to tylko tak tytułem dygresji.

Wiesz, co innego piekarnia, a co innego gra, nad ktora pracowalo sie 4 lata ;)

Zreszta, o egzemplarze dla developerow chyba nikt pretensji nie ma? Nigdy nie trafily one i nie mialy trafic do ogolnego obiegu, a ludziom tym nalezy sie cos w zamian za kawal fenomenalnej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2007 o 18:42, costi napisał:

Wiesz, co innego piekarnia, a co innego gra, nad ktora pracowalo sie 4 lata ;)

Jasne, to była tylko żartobliwa dygresja celem rozładowania atmosfery oczekiwania na kolejne obwieszczenie CDP. ;)

Dnia 29.10.2007 o 18:42, costi napisał:

Zreszta, o egzemplarze dla developerow chyba nikt pretensji nie ma? Nigdy nie trafily one i
nie mialy trafic do ogolnego obiegu, a ludziom tym nalezy sie cos w zamian za kawal fenomenalnej
roboty.

Jasne, że nikt pretensji nie ma. Chociaż wydaje mi się, że większosć osób, które zna już grę na wylot, bo w końcu sama ją tworzyła, na białowłosego już nie nie może patrzeć.
A tymczasem cierpliwie czekamy dalej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 18:41, R-radzio napisał:

Wojman
Sry ale właśnie wszedłem do domu i nie chce mi sie przebijać przez wszystkie odpowiedzi by
znaleźć coś co nawet nie wiem czy jest...


Po pierwsze watek jeszcze sie nie rozrosl az tak bardzo. Po drgie gdy obok tematu klikniesz na takie zlote litery CDP to ci sie wyswietla posty napisane przez pracownikow CDP. Po trzecie wyszukiwarka dziala, a po czwarte jesli beda sie pojawiac co chwila posty z pytaniami na ktore odpowiedz juz zostala udzielona to ktos moze pomyslec, ze mamy do czynienia ze spamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2007 o 18:46, grzesioo napisał:

Jasne, to była tylko żartobliwa dygresja celem rozładowania atmosfery oczekiwania na kolejne
obwieszczenie CDP. ;)


:)

Dnia 29.10.2007 o 18:46, grzesioo napisał:

Jasne, że nikt pretensji nie ma. Chociaż wydaje mi się, że większosć osób, które zna już grę
na wylot, bo w końcu sama ją tworzyła, na białowłosego już nie nie może patrzeć.


Noooo tutaj to masz rację ;)

Dnia 29.10.2007 o 18:46, grzesioo napisał:

A tymczasem cierpliwie czekamy dalej. ;)


Jeszcze chwileczkę :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli było ponad 8000 Edycji specjalnych, ponad 120k podstawowych edycji i ok. 3500 EK ?!

Nawet, nawet, ale EK nie jest takie unikatowe już ze względu na liczbę. W stosunku do EK WoW''a, której było (bardziej chyba, nie pamiętam dokładnie)ponoć 350(bardzo unikalne, co potem na eBay''u bodajże poszła jedna za 70 tysięcy $).

Ale tam, nawet jeszcze da się żyć, jednak te problemy z produkcją... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 18:04, Soleila napisał:

Ze względów na pojawiające się nieścisłości i kontrowersje związanych z ilościami poszczególnych
edycji gry Wiedźmin, CD Projekt przedstawia oficjalną informację na ten temat.


Edycja podstawowa gry Wiedźmin została wyprodukowana w całkowitym nakładzie 118 600 egz. oraz
została zaoferowana sieciom handlowym i sklepom internetowym w sugerowanej cenie detalicznej
99,90 zł. W tej puli znajdowała się również edycja specjalna dla sieci EMPiK, Media Markt i
Saturn. Edycja specjalna dla sieci EMPiK została wyprodukowana w nakładzie 4 000 egzemplarzy
i posiadała kolorową wersję poligrafii oraz bonusową płócienną torbę wydawaną w kasie, edycja
specjalna dla sieci Media Markt i Saturn również została wyprodukowana w nakładzie 4 000 egzemplarze
i w jej skład wchodziła podstawowa edycja gry Wiedźmin z innym kolorystycznie etui oraz dodatkiem
w postaci Bestiariusza.

W wypadku wszystkich edycji sugerowana cena została ustalona przez CD Projekt na poziomie 99,90
zł. Różnice w cenach w poszczególnych sklepach wynikają z polityki sprzedaży ustalonej przez
sieci handlowe i CD Projekt jako dystrybutor nie ma na nią wpływu.

Powiedz mi, jakie to ma odpowiezi na moje pytania?
Owszem - 4 000 wydań z Bestariuszem. To jest coś "dla pierwszych klientów", jak twierdził migem?
To jest kilka procent nakładu (ponad trzy!).
Więc mamy tak:
~3,3% - EP + Bestariusz
~3,3% - EP + torba
Więc ponad sześć % nakładu to edycje specjalne :/
Poza tym - to mają być przeprosiny?
Powiedzieliście to co dawno wiemy, tylko podaliście nam dokładne liczby. Co mnie to obchodzi?
Były niby limitowae Bestariusze w ES? Były.
Mam Bestariusz po zamówieniu przez gram.pl? Nie!
W moim stanowisku nie zmieniło się nic, kompletnie i absolutnie nic.
BTW: Zaraz będzie info w tej sprawie?
Czekaliśmy kilka dni na kilka cyferek, a Wy jeszcze nam każecie czekać na inne. Ile? Tydzień?
Nie wiem ile u Was oznacza "chwila". Bo inne słowa - na przykład "limitowany", "unikalny" oraz "przeprosiny" znacznie odbiegają znaczeniem i sensem od tych, które ja znam...

Wojman - no kto jak kto, ale ja mam niebieskie litery "CDP" ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że zrobiliście nas w jajo. nas czyli pre-orderowców EK Wiedźmina. Okazało się, że bestariusz jednak nie jest unikalny. Czyli 120 zł, za koszulkę, medalion, artbook i gę piotruśa czy cuś takiego i etui = 120zł. Coś tu jednak jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki byłem dzisiaj zdziwiony gdy w MM zobaczyłem Edycje Specjalną Edycji Podstawowej (SIC!). Co to ma być? Bardzo uprzejma Pani z obsługi powiedziała, że jest to ES wyprodukowana dla MM do której dodatkowo dodano bestiariusz. W tym momencie zagotowało się we mnie bo wyszło na to że edycja gram.pl jest najuboższa (nieliczę beznadziejnego kołnierza i kolorowego wydania instrukcji, poradnika i opowiadania bo to i tak nie zmienia zawartości wydania) i najdroższa (koszty przesyłki i cena - w MM za ES chcą 74,9). Poczułem się jak klient drugiej kategorii a przede wszystkim oszukany tym , że nie poinformowano NAS przed rozpoczęciem tej beznadziejnej akcji z preorderami o istnieniu innych edycji. Nieładne zagranie ze strony CDProjektu. Sądzę, że wiele osób wcale by nie zamówiło edycji gram.pl gdyby wiedziało o tych z MM czy Empiku. Człowiek uczy się na błędach - Wiedźmin to pierwszy i ostatni mój preorder w sklepie gram.pl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadacze zwykłej edycji mogą liczyć na możliwość zamówienia jakiś dodatków (kubek, bestiariusz z mm) z gram.pl, płacąc tylko WPLN (nielicząc przesyłki ofc)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiałem nad tym dlaczego, skoro kupiłem Wiedźmina w Empiku, dlaczego posiadał kolorową wersję poligrafii skoro skoro pisało ,że taka wersja będzie tylko na gram.pl . Fajnie ,że się załapałem chociaż gdybym kupował w Media Markt to dostał bym Bestiariusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta kwestia była już poruszana, jednak nie chcę mi się wertować kilkunastu wątków o Wiedźminie... Co stało się z plakatem i naklejką? Miały być dodane one w formie rekompensaty, a niestety nikt ich nie uraczył w swojej paczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować