Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2011 o 19:57, Daronn_Darker napisał:

/.../
Czegoś nie rozumiesz. WoW był jednym z pionierów gatunku, sam pamiętam jeszcze bete kiedy
nie było nawet co robić po osiągnięciu max lvl. Twórcy nie spodziewali się takiego bumu
i dopiero na szybko dorabiali endgaming. Ludzie nie wiedzieli, że jest coś takiego jak
"latajka", czy Group Finder. Teraz jednak po latach wymaga się, aby gry miały takie podstawowe
opcje, musi utrzymywać jakiś standard, jak właśnie opcja szukania drużyny. Przedrostek
MMO do czegoś zobowiązuje.


Ty tez jednej rzeczy nie rozumiesz, albo wlasciwie nie wiesz. Automatycznego szukania grupy nie ma nie dlatego ze Bioware go nie zrobilo ale dlatego ze gracze go nie chcieli. Byla ankieta, sam ja dostalem, gdzie sie zaznaczalo czy wole szukac grupy przez chat czy przez auto. Jedno i drugie ma swoje wady i zalety. Kiedy gra sama szybko znajduje grupe, bardzo czesto zdaza sie tak ze ludzie maja gdzies wszystko, w polowie wychodza, albo graja byle jak bo wiedza ze i tak szybko znajda sobie inna. Szukanie grupy na chacie pochlania za to duzo czasu i czasami nic z tego nie wychodzi, jednak ludzie bardziej sie przykladaja w instancji bo sa szczesliwi ze w koncu znalezli ludzi do niej. Jedno i drugie rozwiazanie ma swoj urok, ale z tego co wiem wieksza grupa ludzi wolala zeby tego ''Group Finder'' nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 20:39, Gosu napisał:

Jedno i drugie ma swoje wady i zalety.


Dlatego logicznym wyborem byłoby jednak stworzenie takiego systemu dla tych którzy wchodzą na chwilę z zamiarem zrobienia jednej instancji i nie mają 40 min na szukanie ekipy.

Skoro coś jest to nie znaczy, że wszyscy będą z tego korzystać. Podobnie było zresztą w WoW - mimo wprowadzenia tego magicznego systemu, nie korzystałem z niego praktycznie w ogóle, bo szybciej zrobisz coś ze znajomymi niż z randomami po 10 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 21:02, Shinigami napisał:

dla tych którzy wchodzą na chwilę


A potem będzie to co w WoWie: instancje robione w 15min, bezmózgi aoe fest, darmowe itemy raidowe, teleportacja do instancji. Ja dziękuję za uproszczenia dla ludzi mogących poświęcić na grę 10min w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 21:37, Rizzan napisał:

Ja dziękuję za uproszczenia dla ludzi mogących poświęcić
na grę 10min w tygodniu.


Dokładnie takie podejście ma większość - bo skoro poświęcam pół życia dla wirtualnych pierdółek to dlaczego ktoś kto gra parę godzin w tygodniu ma mieć to samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 21:41, Shinigami napisał:

Dokładnie takie podejście ma większość - bo skoro poświęcam pół życia dla wirtualnych
pierdółek to dlaczego ktoś kto gra parę godzin w tygodniu ma mieć to samo ;)


Takim tokiem rozumowania ludzie, którzy startują w jakichś zawodach, bądź podchodzą do egzaminu, a poświęcali przygotowaniom ok 10min w tygodniu powinni mieć taryfę ulgową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 21:47, Rizzan napisał:

Takim tokiem rozumowania ludzie, którzy startują w jakichś zawodach, bądź podchodzą do
egzaminu, a poświęcali przygotowaniom ok 10min w tygodniu powinni mieć taryfę ulgową.


Porównywanie egzaminów do gry w MMO świetnie pasuje wymaga podobnych umiejętności. Time to wake up ;)

Jedni zrobią to szybciej inni mimo dłuższego czasu włożonego w grę nie zrobią nic. Taki przykry jest ten świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 21:41, Shinigami napisał:

> Ja dziękuję za uproszczenia dla ludzi mogących poświęcić
> na grę 10min w tygodniu.

Dokładnie takie podejście ma większość - bo skoro poświęcam pół życia dla wirtualnych
pierdółek to dlaczego ktoś kto gra parę godzin w tygodniu ma mieć to samo ;)


prosta odpowiedź, nie masz czasu to nie graj w mmo, a nie narzekasz, ze nie ma ulatwien, bo ty grasz 10 min tygodniowo i chcesz miec tyle samo co osoba ktora gra duzo wiecej. troche rozsadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 22:02, Onybic napisał:

prosta odpowiedź, nie masz czasu to nie graj w mmo, a nie narzekasz, ze nie ma ulatwien,
bo ty grasz 10 min tygodniowo i chcesz miec tyle samo co osoba ktora gra duzo wiecej.
troche rozsadku


Trochę czytania ze zrozumieniem - mniej gier ;)

Narzekać nie ma na co, dla niektórych gra to nie gra tylko całodobowa ciężka praca i boli serduszko jak wroga gildia biega z lepszym setem.

That''s so sad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 22:12, Shinigami napisał:

Narzekać nie ma na co, dla niektórych gra to nie gra tylko całodobowa ciężka praca i
boli serduszko jak wroga gildia biega z lepszym setem.


Mają lepszy set? Poświęcili (pre-Wotlk) swój czas by mieć te przedmioty, więc im się należy. A nie płaczę na forach, że z powodu braku czasu nie mam gearu i wciskanie większej liczby klawiszy niż 2 jest za trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 23:15, Rizzan napisał:

Mają lepszy set? Poświęcili (pre-Wotlk) swój czas by mieć te przedmioty, więc im się
należy. A nie płaczę na forach, że z powodu braku czasu nie mam gearu i wciskanie większej
liczby klawiszy niż 2 jest za trudne.


Wszystko super, tylko nie wiem co to ma wspólnego z moim postem.

Wygląda na to, że płakać można również z powodu tego, że ktoś ma to samo co ty przy minimalnym nakładzie ''pracy'' i jeszcze się świetnie przy tym bawi, nie ukrywając w większości gier tego typu przy dobrze napisanym makro można się w tych dwóch klawiszach zmieścić i z poważaniem bić skrypty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 23:27, Shinigami napisał:

Wygląda na to, że płakać można również z powodu tego, że ktoś ma to samo co ty przy minimalnym
nakładzie ''pracy'' i jeszcze się świetnie przy tym bawi, nie ukrywając w większości
gier tego typu przy dobrze napisanym makro można się w tych dwóch klawiszach zmieścić
i z poważaniem bić skrypty ;)



Nie zmienia to jednak faktu ze uproscili gry MMO teraz strasznie w porownaniu do tego jak bylo kiedys, a chocby nie wiem jakie macro bys napisal i jak dobry bys byl nie przeskoczyl bys tego. Dla przykladu kiedys w zwyklym WoW byly ranki za battlegroundy, zeby dostac kolejny rank z tych wyzszych jak 11-12-13 etc trzeba bylo byc w pierwszej piatce graczy na serwerze ktorzy nagridnowali najwiecej Honoru. Ja pamietam ze mialem PvP gildie ktora obserwowala wszystkich co grali bg zeby sie upewnic ze nikt nie bedzie mial wiecej od tych ktorych byla kolej w gildi na kolejny rank. Mi zajelo pol roku dostac Comandera o ile pamietam rank 11, a do tego 3 epic mounty na ktore nigdy przez pol roku nie moglem uzbierac zlota i ciagle jezdzilem na swoim Pinto Horse.

W Cata jak zaczalem od nowa goblinem to w trzy togodnie mialem wiecej niz wtedy przez pol roku, przez co gra mnie szybciej znudzila i nie dawala motywacji. Blilizard tlumaczyl to wlasnie tym ze robia te wszystkie uproszczenia dla Casual graczy. W takim wypadku moze sensownie by bylo zrobic osobne serwery, dla hardcorowcow i dla casuali, chodz pewnie znalezli by sie tacy co by Harcorowo grali na Casual Serwer i mordowali biednych weekendowych graczy ;)

Mysle ze tutaj tez kazdy troche popadl w skarajnosc. Nie sadze ze chcesz poswiecic 10 min tygodniowo na gre MMO ;), nawet takie 2 h dziennie i wiecej w weekendy spokojnie pozwoli Ci grac na poziomie, poza tym bedzie wiecej takich osob i z nimi zawsze bedzie mozna pograc. A Ci co spedzaja dnie beda trzymac sie tych co tez tyle siedza i kazdy bedzie zadowolony. Mysle ze zbytnie upraszczanie gry dla jednych psuje zabawe innym, a taki gatunek jak MMO chcac nie chcac wymaga sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 00:08, Gosu napisał:

Nie zmienia to jednak faktu ze uproscili gry MMO teraz strasznie w porownaniu do tego
jak bylo kiedys, a chocby nie wiem jakie macro bys napisal i jak dobry bys byl nie przeskoczyl
bys tego.


Pewnie, wtedy gra wymagała o wiele więcej zarówno umiejętności jak i czasu który można poświecić. Teraz wszystko to równa w dół, ale to zasługa samych twórców nie graczy - którzy w ten sposób chcieli pewnie zachęcić do gry większe ilości ludzi.

Skoro takie podejście działa trudno je zmienić ;)

Dnia 07.12.2011 o 00:08, Gosu napisał:

Mysle ze tutaj tez kazdy troche popadl w skarajnosc. Nie sadze ze chcesz poswiecic 10
min tygodniowo na gre MMO ;)


Nigdzie czegoś podobnego nie napisałem, ale tok rozumowania niektórych nigdy nie przestanie mnie jak widzisz zaskakiwać ;)

Dnia 07.12.2011 o 00:08, Gosu napisał:

A Ci co spedzaja dnie beda trzymac sie tych co tez tyle siedza i kazdy
bedzie zadowolony. Mysle ze zbytnie upraszczanie gry dla jednych psuje zabawe innym,
a taki gatunek jak MMO chcac nie chcac wymaga sporo czasu.


Zarówno jedni jak i drudzy gracze są potrzebni, co do tego nie mam wątpliwości. Sam logując się do gry swojego czasu tylko dwa razy w tygodniu na rajdy / areny miałem w gildii osoby poświęcające na zabawę każdą wolną chwilę.

Czy psuje, po prostu osoby grające nałogowo tracą poczucie 'elitarności' ale tak to bywa, każdy chce pokazać jaki jest świetny co niekoniecznie ma związek z rzeczywistością.

Dlatego cenię gry takie jak powiedzmy Starcraft w których liczą się tylko umiejętności nie nowy garnek czy trinket ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 00:36, Shinigami napisał:

Czy psuje, po prostu osoby grające nałogowo tracą poczucie ''elitarności'' ale tak to bywa,
każdy chce pokazać jaki jest świetny co niekoniecznie ma związek z rzeczywistością.


Gry MMO a szczegolnie ich ekonomie ksztaltuja gracze, a Ci co spedzaja zycie ''online'' czesto niszcza cala ta rownowage. Taki urok gier po sieci, najlepiej jest znalesc lub miec ekipe swoich ludzi i bawic sie z nimi, nie zwracajac uwagi na to co kto ma :)

Dnia 07.12.2011 o 00:36, Shinigami napisał:

Dlatego cenię gry takie jak powiedzmy Starcraft w których liczą się tylko umiejętności
nie nowy garnek czy trinket ;)



Oj nie powiedzial bym ze tylko umiejetnosci, tak naprawde w Starcrafcie trzeba byc znacznie szybszym niz w ktorymkolwiek MMO jakie gralem i spedzac nie mniej czasu jesli chce sie byc w dobrej lidze. Mam kumpla ktory jak gra w starcrafta to wyglada z boku jakby do kogos pisal na chacie tak szybko przebiera klawiszami, ja sie mecze juz od samego patrzenia na niego :D Ja sam bylem maksymalnie w Diamond, praktycznie kazdy mecz z platnium wygrywalem, z Diamond pol na pol a z Master kazda przegrywalem, w koncu sie zniechecilem stwierdzajac ze nie mam na SC wystarczajaco czasu zeby cwiczyc i byc w Master. Niestety action per min robia swoje ja mam zaledwie 70 maksymalnie APM, a ludzie z ligi wyzej od 150 do 200, tego nie da sie osiagnac bedac casualem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 01:53, Gosu napisał:

Gry MMO a szczegolnie ich ekonomie ksztaltuja gracze, a Ci co spedzaja zycie ''online''
czesto niszcza cala ta rownowage. Taki urok gier po sieci, najlepiej jest znalesc lub
miec ekipe swoich ludzi i bawic sie z nimi, nie zwracajac uwagi na to co kto ma :)


Element rywalizacji zawsze będzie napędzał każdą grę tego typu, to nie jest nic złego - tylko trzeba zdrowo do tego podchodzić. Ekonomia to zupełnie inna sprawa, ale twórcy mogą mieć na nią wpływ - mimo pewnych niedogodności dobrym przykładem może być tutaj EVE.

Ale nie spodziewam się w żadnym themeparku możliwość kupowania czasu gry za jej wewnętrzną walutę ;)

Dnia 07.12.2011 o 01:53, Gosu napisał:

Oj nie powiedzial bym ze tylko umiejetnosci, tak naprawde w Starcrafcie trzeba byc znacznie
szybszym niz w ktorymkolwiek MMO jakie gralem


Dokładnie, ale jak napisałem nic poza tym co ty potrafisz nie ma tutaj znaczenia, każdy zaczyna na tych samych warunkach, godziny czy miesiące poświęcone na zbieranie przedmiotów nie uczynią z Ciebie mistrza, tak jak gra klasą której balans aktualnie leży - bądź kombinacją która teraz jest najprostsza do gry okupująca pierwsze miejsca w BG.

Pewnie można tak grać, tylko jaki z tego fun ;)

Dnia 07.12.2011 o 01:53, Gosu napisał:

Niestety action per
min robia swoje ja mam zaledwie 70 maksymalnie APM, a ludzie z ligi wyzej od 150 do 200,
tego nie da sie osiagnac bedac casualem ;)


APM to zdecydowanie nie wszystko, o ile mechaniki samej rozgrywki każdy może się nauczyć grając po 25 godzin dziennie - trudność polega na podejmowaniu odpowiednich decyzji, taktyka i analityczne myślenie, a tego niektórzy nie ogarną nawet poprzez mozolny codzienny trening.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 02:14, Shinigami napisał:

APM to zdecydowanie nie wszystko, o ile mechaniki samej rozgrywki każdy może się nauczyć
grając po 25 godzin dziennie - trudność polega na podejmowaniu odpowiednich decyzji,
taktyka i analityczne myślenie, a tego niektórzy nie ogarną nawet poprzez mozolny codzienny
trening.


Na poziomie Daimond lub wyzej nie spoktasz juz kogos kto nie scoutuje, zle podejmuje decyzje, nie zna taktyki czy nie posiada analitycznego myslenia, wtedy wlasnie wchodzi w gre APM, bo jezeli obydwoje gracze wiedza co robia pozostaje tylko kwestia kto zrobi to szybciej i lepiej. Niestety szkolenie sie w APM przypomina wlasnie takie grindowanie itemow w MMO bo zalezy od tego ile czasu jestes w stanie poswiecic na gre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 02:18, Gosu napisał:

Na poziomie Daimond lub wyzej nie spoktasz juz kogos kto nie scoutuje, zle podejmuje
decyzje, nie zna taktyki czy nie posiada analitycznego myslenia,


Moim zdaniem ważniejsze jest micro i macro, znajdzie się paru pro graczy którzy radzą sobie dobrze mimo mniejszych wartości.

APM to bardziej wykładnik Twojej gry i możliwości multitaskingu - w końcu ktoś może spamować parę klawiszy jak szalony osiągając 200 ale nie będzie to miało żadnego realnego wpływu na rozgrywkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Early Game Access* will begin on December 13th at 7:00AM EST, 2011 and ends on December 19th, 2011 at 10:01PM EST. During this time, we will be emailing invitations to join Early Game Access based on the order in which you redeemed your Pre-Order Code. Pre-load the game client now, so you''re ready to play when your Early Game Access invitation arrives. Note that download time can vary and may take awhile"

Ehh... perspektywa udania się na zjazd w ten weekend staje się coraz mniej opłacalna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 13 zacznaja wysylac dopiero powiadomienia. Od 15 dopiero zaczna sie early access do gry ktore opierac sie beda na tym jak wczesniej ktos zarejestrowal swoj pre order kod.

Nie wiem tylko co zrobic z tym game client. Ja mam juz gre zainstalowana z bety, nie wiem teraz czy mam pobierac ten nowy client bo niby ten co ja mam nie posiada 10 gb ktore ma pelna wersja.

Edit : juz znalazlem odp : If you participated in our recent Beta Testing Weekend between November 25th and 28th and still have the game client installed, you will be able to patch this client instead of re-installing by simply launching your client,

Czyli nie musze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować