Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Jakaś magiczna rada, żeby gra chodziła płynniej? Niby da się grać, bo przerywa leciutko, ale sami wiecie jak jest. Oczywiście detale minimalne itd.
Pentium 4 3,0GHz, Ge Force 9600 GT 1GB, 1 GB RAM DDR2 667 MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 13:38, Miklus92 napisał:

Jakaś magiczna rada, żeby gra chodziła płynniej? Niby da się grać, bo przerywa leciutko,
ale sami wiecie jak jest. Oczywiście detale minimalne itd.
Pentium 4 3,0GHz, Ge Force 9600 GT 1GB, 1 GB RAM DDR2 667 MHz

wymiana proca min to 2 rdzenie i dokupić RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem/ nie mam jej w inv. W miejscu, o którym mówisz jest dwóch kupców - jeden krzyczy coś w stylu ''ludzie mutant mnie nagabuje'', gdy do niego podejdę a z drugim nie ma żadne interakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ty sprawdź czy wszystko dobrze wpisałeś miałem ten sam problem - rozwiązanie proste jeszcze raz instalka tylko upewnić się czy serial poprawnie wpisany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile łącznie zajmują DLC

merchant.dlc
roche_jacket.dlc
troll.dlc

launcher nie ma najmniejszego zamiaru ich pobrać mimo iż kody zaakceptował
może podesłałby kto na maila djcasey78@gmail.com
byłbym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 13:16, Lordpilot napisał:

>
> Dla mnie Wiedźmin 2 to 10/10, prawdopodobnie najlepszy RPG w jakiego grałem.
A teraz
> możesz mnie też nazwać fanbojem. Dziękuję.


Przeczytaj mojego posta jeszcze raz, na spokojnie, bez bicia pokłonów w kierunku CDP
;-)

Jasne, że możesz wystawić grze "10". Jasne, że potrafię zrozumiec kogoś, kto się zachwycił,
przeszedł grę i wystawił ocenę najwyższą z możliwych.

Ale nie wymagaj ode mnie żebym miał szacunek dla szympansów, którzy walą bezmyślnie "10"
z jednozdaniowym komentarzem (na ogół z błędami), czasem nie dotyczacym nawet samej gry
tylko tego, że "konkurencja ssie" (Co to ma do rzeczy ? - to raz; a dwa - nie da się
pochwalić jakiegoś tytułu bez objeżdżania innych ?). Zamiast się dąsać poczytaj te komentarze,
serio. Czy dla Ciebie takie sklecone naprędce wypociny są w jakimkolwiek stopniu merytoryczne
?

Mnie jest po prostu przykro, że takie rzeczy piszą w większości Polacy - bo to jest wstyd,
poruta i wiocha na cały świat. No niestety - "hype" zrobił swoje, stąd (i to jest smutne)
zarówno CDP jak i W2 doczekał się sporej armii fanbojów (bo fanami tego bydełka jednak
nie nazwę). Gorsi są chyba tylko ci od BF 3 ;-). Nie znaczy to, że tytuł ten nie ma też
prawdziwych i zwyczajnych fanów, bo ma. Ci na szczęscie potrafią sklecić coś więcej niż
"OMG amazing" albo "Bioware ssie pauke" - szkoda tylko, że na forach stanowią mniejszość
:/

Co do samej gry - to uważam że jest świetna, zresztą mojego posta co mi się podobało
a co nie znajdziesz kilka stron wstecz w tym wątku. Oceny żadnej się nie podejmuje dopóki
nie skończę, wstępnie mogę tylko powiedzieć że w moim rankingu W2 ląduje wysoko, aczkolwiek
"dyszka" go pewnie ominie - jest kilka problemów, których w ideale być nie powinno. Ale
to tak IMO i na marginesie :)

Jasne jak Amerykanin napisze komentarz "Epic!" to jest ok... Przecież to że ktoś wystawia 10/10 i nie ma zamiaru pisać elaboratu uzasadniającego nie dyskwalifikuje jego oceny w żaden sposób, to gracze nie recenzenci, jeżeli czują że gra jest świetna to dają tą dychę.

PS nie mam kompleksu Polaka, widzę że niestety nie wszyscy mają tak dobrze :/

@Tenebrael

Ech twój pomysł z tym liczeniem bez 10 jest tak głupi, że aż szkoda klawiatury... To tak jakby powiedzieć "pomijając Brazylię, Hiszpanię, Niemcy,(...) to Polska reprezentacja w piłkę nożną jest najlepsza". Założenia, że 270 osób to sami fanboje itd... Ech. W sumie twoje posty już mnie do takiego poziomu niby przyzwyczaiły, a jednak wciąż potrafisz negatywnie zaskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 13:59, guru35 napisał:

ej jaka zdolnośc pozwala pić mutageny ?;D


zdolność pod tytułem "głębokie gardło 4"

;-)

PS: sorry, nie mogłem się powstrzymać ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Refleksje:
u mnie również występuje brak synchronizacji pomiędzy wypowiadanymi kwestiami a ruchem warg,zwykle głos jest szybciej
faktury strojów są piękne,cóż z tego,skoro nawet podczas filmików potrafią się one doczytywać w trakcie ...
najbardziej przeszkadza mi fakt że po dialogach moi rozmówcy potrafią się " zwiesić " podczas odchodzenia ode mnie i ruszają się po kilku,kilkunastu sekundach oraz ze po filmiku obraz potrafi się zwiesić,najpierw wszystko jest ciemniejsze a dopiero potem wraca do normy
miasteczko w lesie wygląda pięknie i ma świetny klimat,szkoda tylko ze gra w tym miejscu tak się rwie
szkoda iż nie można na stałe przełączyć biegu na chód,tylko trzeba ciągle wciskać " shift " - podczas chodzenia gra tak nie chrupie
gdzie się podział mój ekwipunek z prologu? - mam tylko jeden miecz,brak kurtki niebieskich pasów oraz rękawic z CD A
doradzicie,które opcje zmniejszyć aby gra była płynniejsza a oprawa graficzna nie ucierpiała? ( fotka )

20110518140512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kermiy low jestes i tyle zamiast pomagać to spamujesz ... nie wiem mam mutageny a jak biore picie eliksyrów to tylko moge eliksyry ;/ pomoże ktos ?;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki użytek jest z tych dwóch dodatków? Odblokowały mi się one po

Spoiler

wyrzuceniu dwóch par podczas grania w kościanego pokera z mnichem we Flotsam

.

I czy jest więcej takich ukrytych nagród?

20110518140926

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 12:31, Jammin69 napisał:

Chyba raczej nie :P Na razie w żadnym takim markecie nie widziałem niżej niż cena detaliczna.


Na stronie Tesco jest cena 89 więc w sumie i tak niższa niż w innych sklepach (i dodają chyba plakat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, no nie mogę, nie mogę. Tak bardzo chcę grać dalej, ale przy dropach do 12-13 fpsów nie da się grać. Wczoraj grafika osiągnęła mi 91 stopni. Jak tak dalej pójdzie to przejdę jakoś przeboleję, a na następne przejścia zostawię konsolową wersję :( Nie wiem czy jakikolwiek patch tu pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zmniejszenie jakości tekstur" daj na "Małe", u mnie wtedy znikło wszelkie doczytywanie tekstur, lekkie cięcie podczas dogrywania etc. Tekstury trochę tracą ale nie jest to jakieś super zauważalne.
Twoja karta ma 512 ram podobnie jak moja więc to powinno pomóc w 100%.
Później możesz spróbować wyłączyć SSAO, dosyć obciąża a nie jest jakieś super zauważalne.
V-sync bym wyłączył, u mnie powoduje lekki input lag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 14:05, lis_23 napisał:

szkoda iż nie można na stałe przełączyć biegu na chód,tylko trzeba ciągle wciskać " shift

Użyj caps locka trwale włącza/wyłącza chód/bieg ;)

Dnia 18.05.2011 o 14:05, lis_23 napisał:

doradzicie,które opcje zmniejszyć aby gra była płynniejsza a oprawa graficzna nie ucierpiała?

Zmień liczbę świateł rzucających cień na wysoką, zasięg renderowania szczegółów na normalny, wyłącz AA i vsync i sprawdź jak ci działa (wyglądać powinno nadal świetnie).

Edit:
Selv też dobrze radzi ale najpierw spróbowałbym z wymienionymi przeze mnie :) Jak nie pomoże to kombinuj dalej z SSAO i teksturami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2011 o 14:05, lis_23 napisał:

szkoda iż nie można na stałe przełączyć biegu na chód,tylko trzeba ciągle wciskać " shift
" - podczas chodzenia gra tak nie chrupie


Da się zmienić na stałe - capslock i po sprawie.
Sam zastanawiam się nad optymalnymi ustawieniami, bo choć spełniam wymagania rekomendowane to gra chrupie przy większej akcji lub przy nagłym odwracaniu kamery. Średnio mam od 20 do 40 kl\s.i to w rozdzielczości 1440x900 Zdecydowanie wystarczyło by mi te 30 kl\s. gdyby były stałe bo przy takich wahaniach jest zdecydowany dyskomfort gry.
Czy jest jakaś opcja która najbardziej obciąża grafikę? (prócz ubersamplinu ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 13:57, Blasting_Power napisał:

Ech twój pomysł z tym liczeniem bez 10 jest tak głupi, że aż szkoda klawiatury...


Nie głupszy, niż założenie, że wszyscy, co oceniają negatywnie, to pracownicy BioWare ;] Lub założenie, że negatywne oceny to nierzetelne oceny fanboy''ów BioWare i haterów Wiedźmina 2, a pozytywne - rzetelne oceny bezstronnych graczy.

Prawda jest taka, że JAKIEKOLWIEK oceny na Metacritic nie znaczą kompletnie NIC, bo nie możemy mieć pojęcia, ile jest w nich rzetelności, a ile fanboystwa/haterstwa. Ale jeśli JUŻ mamy brać oceny z Metacritic i coś pomijać, to skoro chcesz pomijać oceny zerowe jako nierzetelne, to dlaczego nie pomijasz też 10-tek?

To jest właśnie kompletny bezsens. Jeśli już chcemy coś redukować, to redukujmy konsekwentnie, z OBU stron, a nie tak, by tylko wyszło nam to, co chcemy, by wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra strasznie klatkuje i zacina się nawet na minimalnych ustawieniach. Nie wiem już co mam robić. Mój sprzęt:

Windows 7 x64bit
Intel Core 2 Duo @3GHz
ATI Radeon HD 4850 1GB
4GB RAM

Pomóżcie, bo chciałbym zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować