Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

1. Kary za śmierć znikają gdy zabijasz potwory lub gdy wchodzisz do jakieś osady.
2. Na początku gry potworki nie atakują.
3. No tak to bywa. Dla utrudnienia rozgrywki, nie z każdego potworka wypadają itemki.
4. Jak chcesz. Ale lepiej na początku rozwinąć klasę podstawową, potem bawić się w klasy dodatkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 15:15, CR7 napisał:

No. Ja też zacząłem moją przygodę z GW. Póki co przypomina zwykłego CRPG''a ale może
z czasem... Cóż. Nie do końca jeszcze rozumiem te "kary za śmierć" że niby kiedy są anulowane.

Nie wiem jak to dokładnie jest ,ale podczas walki i wybijania kolejnych moobów kara pomało się zmniejsza.

Dnia 10.05.2008 o 15:15, CR7 napisał:

I jeszcze pytanko. Czy to normalne że potwory mnie nie atakują?? tzn. wychodzi na to
że są agresywne osobniki i te mniej, bo czasem przejdę bez reakcji przez cały tłum potworów
a czasem muszę walczyć z jednym, co to sie postawi.

To jest normalne, na początku prawie w ogóle nie atakują , za to później.. ;)

Problem mam też z pozyskiwaniem rzeczy

Dnia 10.05.2008 o 15:15, CR7 napisał:

ze zwierzaków. Np. potrzebuję 3 jakieś tam naszyjniki grawlów (czy jak im tam) ale tylko
co jakiś piąty osobnik je ma. O ile z naszyjnikami to jeszcze by uszło ale z niedźwiedziami
i ich skórami już nie jest to tak naturalne...

Po prostu trzeba mieć szczęście i bić mooba do skutku. Raz wyleci , a raz nie..

I jeszcze jedno. Najlepiej najpierw rozwinąć

Dnia 10.05.2008 o 15:15, CR7 napisał:

podstawową klasę a później bawić się z dodatkową czy lepiej rozwijać je równolegle?

Skoncentruj się na głównej. W zasadzie rozwijać drugą klase , to znaczy kupować skille..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 15:15, CR7 napisał:

No. Ja też zacząłem moją przygodę z GW. Póki co przypomina zwykłego CRPG''a ale może
z czasem... Cóż. Nie do końca jeszcze rozumiem te "kary za śmierć" że niby kiedy są anulowane.

DP dostajesz za zgon 15% za każdy max 60%. DP zbijasz zabijając przeciwników któży dają expa, jak również poprzez otrzymanie morale boost (2% każdy) za zabicie bossa.

Dnia 10.05.2008 o 15:15, CR7 napisał:

I jeszcze pytanko. Czy to normalne że potwory mnie nie atakują?? tzn. wychodzi na to
że są agresywne osobniki i te mniej, bo czasem przejdę bez reakcji przez cały tłum potworów
a czasem muszę walczyć z jednym, co to sie postawi.

tak część ma takie a nie inne SI :)

Dnia 10.05.2008 o 15:15, CR7 napisał:

Problem mam też z pozyskiwaniem rzeczy ze zwierzaków. Np. potrzebuję 3 jakieś tam naszyjniki grawlów (czy > jak im tam) ale tylko
co jakiś piąty osobnik je ma. O ile z naszyjnikami to jeszcze by uszło ale z niedźwiedziami
i ich skórami już nie jest to tak naturalne...

Norma w grach mmo/crpg :P

Dnia 10.05.2008 o 15:15, CR7 napisał:

I jeszcze jedno. Najlepiej najpierw rozwinąć
podstawową klasę a później bawić się z dodatkową czy lepiej rozwijać je równolegle?

Klasa drugrzędna to dodatek masz poprostu dostęp do 3 atrybutów + skilli i to wszystko. Rozwijasz postać pod build. zapraszam na pvxwiki.com po więcej informacji o buildach jak i na http://wiki.guildwars.com gdzie masz wszystko co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie gry w górnej części ekranu pojawił się napis "Pozostały czas: 2min. <cośtam>sek" co to znaczyło? Licznik doszedł do zera i nic się nie wydarzyło. Znikł po przeniesieniu się na inną planszę...

Hieh zabawny jest napis "Grasz już 3 godziny. Zrób sobie przerwę." ;) pierwszy raz widzę taką dbałość o gracza. W sumie to patrzenie długodystansowe, bo jeśli gracze oślepną od długowiecznego przesiadania przed monitorem, to przestaną grać. Ciekaw jestem co pojawia się przy 5, albo 10 godzinie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 22:34, CR7 napisał:

Hieh zabawny jest napis "Grasz już 3 godziny. Zrób sobie przerwę." ;) pierwszy raz widzę
taką dbałość o gracza. W sumie to patrzenie długodystansowe, bo jeśli gracze oślepną
od długowiecznego przesiadania przed monitorem, to przestaną grać.


to nie dbałość o gracza, tylko wymagania prawne w korei (lub okolicy)

Dnia 10.05.2008 o 22:34, CR7 napisał:

Ciekaw jestem co pojawia
się przy 5, albo 10 godzinie xD


przez pierwsze 12 godzin jest to samo, dluzej jednorazowo nie gralem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 19:53, KrzychoCJ napisał:

http://wiki.guildwars.com/wiki/Developer_Updates#.5BDev_Update.5D_Skill_Balancing_-_
09_May_2008
Dobrze rozumiem? Czyli, że od teraz skille PvE i PvP będą że tak powiem ''oddzielne''?


skile zostaja takie same, zmienia sie tylko ich parametry w trybie PvP (zeby rozgrywka byla zbalansowana)

dlugo musielismy czekac az na to wpadna, ale w koncu PvE odzyska swoja swietnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań.

Gdzie mogę znaleźć dobry build dla Nekro/Ele oparty tylko na Prophecies.
Czy jest jakaś mapa pokazująca położenie elitarnych skilli dla nekro ( potwory itp.).
Gdzie najlepiej uczyć się umiejętności dla Nekro.
W jaki sposób mogę zdobyć reputację u Hebanowej Awangardy.
Dobre buildy dla Ogdena, Veka i Gwen oparte na Phrophecies.

To na razie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 11:12, Artas15 napisał:

Mam kilka pytań.

Gdzie mogę znaleźć dobry build dla Nekro/Ele oparty tylko na Prophecies.

http://www.pvxwiki.com/wiki/Category:Prophecies_builds - choć będzie trudno o coś porządnego.

Dnia 11.05.2008 o 11:12, Artas15 napisał:

Czy jest jakaś mapa pokazująca położenie elitarnych skilli dla nekro ( potwory itp.).

use MappingOut, Luke!

Dnia 11.05.2008 o 11:12, Artas15 napisał:

Gdzie najlepiej uczyć się umiejętności dla Nekro.

e? przejdź kampanię - w Ember Light Camp będziesz mógł kupić wszystkie skille z Propha.

Dnia 11.05.2008 o 11:12, Artas15 napisał:

W jaki sposób mogę zdobyć reputację u Hebanowej Awangardy.

questy, lochy, oddawanie hero''s handbook i tej drugiej książki NPCom z HA.

Dnia 11.05.2008 o 11:12, Artas15 napisał:

Dobre buildy dla Ogdena, Veka i Gwen oparte na Phrophecies.

nie za duże wymagania? http://www.pvxwiki.com/wiki/Main_Page
mając jedną kampanię (nawet +GWEN) trudno zrobić porządny build.

Dnia 11.05.2008 o 11:12, Artas15 napisał:

To na razie tyle.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 11:12, Artas15 napisał:

Gdzie mogę znaleźć dobry build dla Nekro/Ele oparty tylko na Prophecies.


Jeżeli zmienisz klase na Me lub Mo, to tu znajdziesz dobre: http://www.pvxwiki.com/wiki/Category:Prophecies_builds . Co do N/E, może być ciężko, aczkolwiek może mój odwyk od gry sprawia, że nie pamiętam żadnego ;)

Dnia 11.05.2008 o 11:12, Artas15 napisał:

Czy jest jakaś mapa pokazująca położenie elitarnych skilli dla nekro ( potwory itp.).


http://wiki.guildwars.com/wiki/List_of_elite_necromancer_skills - lista wszystkich skilli, po kliknięciu na każdy wszystkie lokacje, gdzie można zdobyć.

Dnia 11.05.2008 o 11:12, Artas15 napisał:

Gdzie najlepiej uczyć się umiejętności dla Nekro.


Wszędzie tam, gdzie je dają ;) W Prophecies jest nieco zadań dających skille w ramach nagrody. A tak to każdy napotkany trener jest dobry.

Dnia 11.05.2008 o 11:12, Artas15 napisał:

W jaki sposób mogę zdobyć reputację u Hebanowej Awangardy.


Robiąc dla nich zadania lub tłukąc Popielce po uprzednim wzięciu bounty.

Dnia 11.05.2008 o 11:12, Artas15 napisał:

Dobre buildy dla Ogdena, Veka i Gwen oparte na Phrophecies.


http://www.pvxwiki.com/wiki/Category:Great_working_hero_builds - lista buildów dla hero... Musisz poszukać dobrego odpowiednika. Zawsze warto brać buildy dla normalnych postaci i sprawdzać, jak używają ich hero (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2008 o 11:20, lordfett napisał:

Jeżeli zmienisz klase na Me lub Mo, to tu znajdziesz dobre:


W jaki sposób mogę zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 11:50, Artas15 napisał:


> Jeżeli zmienisz klase na Me lub Mo, to tu znajdziesz dobre:

W jaki sposób mogę zmienić?



Gdy dojdziesz do Crystal Desert, będziesz miał możliwość wzięcia specjalnych questów by zmienić sec class.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Pozostaje pogratulować tarczy :D Mnie tam nic ciekawego jeszcze nie wypadło :/ Problem w tym,że tam rzadko coś fajnego wylatuje :/ Mnie do tej pory poleciał san szmelc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 14:27, Jarzy napisał:

/.../
Pozostaje pogratulować tarczy :D Mnie tam nic ciekawego jeszcze nie wypadło :/ Problem
w tym,że tam rzadko coś fajnego wylatuje :/ Mnie do tej pory poleciał san szmelc


hehe, jeden jedyny raz farta w gw mialem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Ponoć w tej początkowej planszy (tym askalonie czy jak mu tam) można walczyć na arenie z innymi graczami. Jak to robić? tzn. gdzie iść i jak to z tym jest? I jeszcze jedno. Jest taka misja od sir. tydusa (czy jakmutam) że on mówi w opisie że " dokończ wszystkie swoje sprawy" i takie tam. Czy jest to misja która przeniesie mnie już na kolejny poziom rozgrywki (tzn. czy ukończę już ten "poziom treningowy" znaczy w tym askalonie- czy jakmutam). Jeśli tak to który najlepiej mieć poziom gdy przyjmujemy tą misję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 19:55, CR7 napisał:

Pytanko. Ponoć w tej początkowej planszy (tym askalonie czy jak mu tam) można walczyć
na arenie z innymi graczami. Jak to robić? tzn. gdzie iść i jak to z tym jest?

W Pre-Ascalonie nie ma Areny chyba. W Askalonie po Spopieleniu jest na pewno. Jeszcze zobaczę, żeby się upewnić ;).

Dnia 11.05.2008 o 19:55, CR7 napisał:

I jeszcze jedno.

Tak potem zostajesz przeniesiony na arenę i wykonujesz ostatnie zadanie w Pre-Ascalonie.

Dnia 11.05.2008 o 19:55, CR7 napisał:

Jeśli tak to który najlepiej mieć poziom gdy przyjmujemy tą misję?

Jaki chcesz. Ja zazwyczaj kończyłem na 5-7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 19:55, CR7 napisał:

/.../


Z tego co napisałeś wynika ze jesteś w Pre-Searing Ascalon (Askalonie przed spopieleniem). Arena dostępna jest dopiero po przejściu do Ascalon Post-Searing (Askolaonu po spopieleniu), dokładnie kto to nie pamiętam. Sir Tydus daje questa (musisz rozróżniać quest a misję) i jeżeli sie zgodzisz to przeniesie Cię do Post-Searing. Pre-Searing najlepiej ukończyć ok poziomu 6-7 zeby potem łatwiej było.
btw: Podasz IGN swój (nazwe postaci), to napisze CI potem dokładnie o tym od areny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 11.05.2008 o 20:10, wip_01 napisał:

btw: Podasz IGN swój (nazwe postaci), to napisze CI potem dokładnie o tym od areny ;)


Moje IGN to "Radeeq Siarseven". Jeśli o to ci chodziło. Bo ja jestem początkujący. Znaczy nazwałbym to po prostu nickiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Najlepiej kończyć pre na jak najwyższym poziomie,osiągalnym bez wysiłku.Mje postacie wychodziły stamtąd na 13-14lv.Mój Szwagier zamierza wyjść na 20lv(do tego jest już odpowiedni tytuł osiągalny tylko w pre).Generalnie im wyższy poziom osiągniesz w pre tym łatwiej będzie Ci potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować