Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

To nie jest nowe zakończenie. Każde z zakończeń zostało rozszerzone o kilka nowych dialogów i filmików. Nic nadzwyczajnego. Gdyby BioWare od razu umieściło takie zakończenia, nie było by aż tak wielkiego problemu, chociaż nadal byłby spory, bo obiecywali rzeczy których nie spełnili. Nie dotrzymali słowa. Następnej części nie będzie, przynajmniej nie Mass Effect 4. Historia Sheparda to trylogia, i co najwyżej możemy liczyć na nowe gry w tym uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to przed premierą rozszerzenia zakończenia była mowa, że będzie zawierać ono ok. 10 minut dodatkowego materiału. I chociaż nie patrzyłem na zegarek, to wydaje mi się, że Bioware tutaj dotrzymało słowa. Jeśli ktoś usłyszal 2GB i zaczął mieć wygórowane oczekiwania to jego wina, że się tak teraz srogo zawiódł.

Uważam, podobnie jak inni w tym temacie już wspomnieli, że gdyby gra od początku miała takie zakończenie, to nie wywołałoby ono takiej kontrowersji i oburzeń graczy.

W żadnym wypadku nie uważam jednak tego zakończenia za dobre. Pomimo załatania kilku bardzo poważnych dziur fabularnych wciąż uważam zakończenie za bezsensowne. Chyba nawet żałuję, że DLC zostało ostatecznie wydane, ponieważ bez tego wciąż mógłbym wierzyć w

Spoiler

Teorię Indoktrynacji

, która - chociaż nie idealna - była znacznie sensowniejsza od tego co nam Bioware zaprezentowało - nie stanowiła jednak prawdziwego zakończenia. Smutno mi z tego powodu, bo mogliśmy być świadkami prawdziwego geniuszu pisarskiego ze strony tego studia, a tak to dostaliśmy dosyć banalne zakończenie
Spoiler

z magiczną kosmiczną mocą i bohaterem, który w jednym z zakończeniem przeżywa, pomimo obecności w centrum wybuchu kilka chwil wcześniej

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2012 o 16:43, macned napisał:

Smutno mi z tego powodu, bo mogliśmy być świadkami prawdziwego geniuszu pisarskiego ze
strony tego studia, a tak to dostaliśmy dosyć banalne zakończenie

Spoiler

z magiczną kosmiczną
mocą i bohaterem, który w jednym z zakończeniem przeżywa, pomimo obecności w centrum
wybuchu kilka chwil wcześniej

.


A wszystko zaczęło się od odejścia Drew Karpyshyna z Bioware. Ten nowy główny scenarzysta jest słaby a najgorsze jest to że Muzyka go broni. Szkoda, bo powinien koleś wylecieć na zbity pysk z firmy. Gry od Bioware nigdy już nie będą tak dobre po odejściu Drewa. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te nowe zakończenia można zobaczyć terz, po ponownym przejściu całej gry na nowym , lub importowanym sejvie, czy trzeba wczytać ten z przed ataku na baze cerberusa? Bo postanowiłem znów przejść wszystkie 3 części, jestem w ok połowie 1 i nie wiem , czy ma sęs przehodzić, jak w taki sposub miało by nie zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2012 o 20:35, Odin123 napisał:

Te nowe zakończenia można zobaczyć terz, po ponownym przejściu całej gry na nowym , lub
importowanym sejvie, czy trzeba wczytać ten z przed ataku na baze cerberusa? Bo postanowiłem
znów przejść wszystkie 3 części, jestem w ok połowie 1 i nie wiem , czy ma sęs przehodzić,
jak w taki sposub miało by nie zadziałać.


Po 1 radze ci usiąść do słownika ortograficznego i poczytać go najlepiej ze 100 razy, po 2 tak da sie po ponownym przejściu.

co do błędów chyba nikt nie ma watpliwości że mamy do czynienia z analfabetyzmem i to na dużą skale

"terz","sęs" "przehodzic" <<< oh my god "sposub" Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma jakieś zaświadczenie o "chorobie" to może tak pisać :)
A co do tematu- czy to darmowe DLC powinno samo pobrać się po uruchomieniu Origin''a? Ja specjalnie odpaliłem ten programik, żeby zaktualizować grę, ale nic się samo nie pobrało- dałem, więc "szukaj aktualizacji", coś się zrobiło i pisze, że gra aktualna. Nie chce tego sprawdzać teraz, bo mam dopiero plany przechodzić wszystkie trzy części w wakacje i chcę jak najwięcej zapomnieć z tej gry, żeby mieć zabawę :)
Możliwe, że waży to tak mało, że pobrało się w może 30s?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Extended Cut to DLC, więc znajduje się tam gdzie powinno, czyli w sklepie z całą resztą DLC, gdzie możesz je "kupić" za darmo, pobieranie rozpocznie się wtedy automatycznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi spotkałem sporo ludzi z dysleksją ale żaden nie robił tak rażących błędów jak pan Odin123 :)

Co do DLC do bioware mógł od razu dać takie zakończenie, ono by w zupełności zaspokoiło fanów :). Dobrze że nie kazali nam płacić za to DLC, tylko udostępnili je za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2012 o 20:58, Eternal101 napisał:

Po 1 radze ci usiąść do słownika ortograficznego i poczytać go najlepiej ze 100 razy,
po 2 tak da sie po ponownym przejściu.

co do błędów chyba nikt nie ma watpliwości że mamy do czynienia z analfabetyzmem i to
na dużą skale


I cała masa błędów interpunkcyjnych. Zamiast oceniać innych, sam powinieneś ów słownik przeczytać, bo kaleczysz nasz język. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą zakończenie. Jest... lepiej. Powiedział bym nawet że akceptowalnie. Dalej zdecydowanie nie jest to na co liczyłem siadając za pierwszym razem do ME3, dalej jest sporo głupot, dalej Catalyst jest ciężko niedorozwiniętym idiotą używajacym do myślenia włosów na d....

Ale poza tym, jest zadowalająco, wreszcie widzimy co wyniknęło z tej naszej całej gry, dostajemy jakieś podsumowanie, możemy się pożegnać z postaciami. Co prawda brakuje mi wciąż opowiedzenia co dalej ale cóż poradzić. I nie chodzi mi o opisanie galaktycznej historii następnych 500 lat, a zwykłe wspomnienie kilku najważniejszych wydarzeń jakie mogły by mieć miejsce jak "Kroganie otrzymali ambasadę na odbudowanej Cytadeli" czy coś w tym stylu.

W każdym razie, tkwi mi w głowie tylko jedno pytanie.

Bioware, nie można było tak od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie chce Was zaskakiwać, ale to nie jest temat o błędach ortograficznych/interpunkcyjnych/innych.

Co do zakończenia - w sumie jestem ustatysfakcjonowany. Trochę się wyjaśniło, trochę rzeczy nadal skrywa mgła tajemnicy, ale w sumie lepiej - będzie na co czekać przy premierze następnej gry z serii Mass Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2012 o 15:03, Kraju napisał:

Nie jest to już wymagane aby zobaczyć "najlepsze" zakończenie.


Czyli postęp w multi nie jest już w ogóle uwzględniany w singlu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 10:05, Radekl2 napisał:

Tak to jest jak się DLC nie kupuje :D To będzie moje pierwsze- darmowe :)
Dzięki za odpowiedź.

Czyli nie grałeś w multi? Przecież wyszły już darmowe dlc do Mass Effecta 3 wzbogacające multika o fajną zawartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 12:34, Mrozinnio napisał:

Przecież wyszły już darmowe dlc do Mass Effecta 3 wzbogacające
multika o fajną zawartość.

Co z tego jak samo multi w tej grze to dno?
Odechciewa się w to grać tak po 2-3 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem zaraz po premierze- nudne mi się wydało to zostawiłem :)
A od tego czasu staram się zapominać o grze, żeby mieć jakąś tam frajdę w przechodzeniu jej ponownie.
Multi i tak przetestuję, ponieważ chcę ukończyć na 100%. Może to nie będzie męka, a coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Odmówienie dzieciakowi to kosekwencja ze nic Shepard nie robi a wojna ze Zniwiarzami sie nie skonczyła czyli ze Shepard zginał głupio. Najgorszy wybór w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem dzisiaj grę z ulepszonym zakończeniem. Moim zdaniem, gdyby to od początku tak wyglądało, to nie byłoby takiego oburzenia wśród graczy. Oczywiście większość obietnic złożonych przez BioWare nadal pozostaje niespełniona. Ja oczekiwałem (jeszcze na długo przed premierą), że trylogia skończy się tak jak zostało to ukazane w "czerwonym" zakończeniu. Dostałem możliwość wyboru jeszcze trzech, więc nie ma co płakać. Co prawda nie podobają mi się i jedynym które akceptuje jest "czerwone" zakończenie -

Spoiler

pokonujemy Żniwiarzy, a o to nam chodziło od samego początku, a poza tym jest to jedyny przypadek kiedy Shepard przeżywa.

Nadal jednak pozostaje mnóstwo pytań bez odpowiedzi. W ME1 i ME2, było powiedziane opowednio, że zły jest Saren/Zbieracze, potem okazuje się, że wyżej są Żniwiarze i to oni za wszystko odpowiadają, teraz dowiadujemy się, że Żniwiarzami stoi "gwiezdne dziecko", które z kolei zostało stworzone przez coś jeszcze większego. W zasadzie dalej nie wiadomo skąd wszystko się wzięło i co za tym stoi, a motywacja gwiezdnego dziecka jak była tak jest kretyńska. No i kim są opiekunowie? Tyle mojej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować