Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2007 o 20:08, mati285 napisał:

Cóż tak to już jest,że po zwolnieniu trenera natychmiast pojawia sie grono kandydatów. Ja słyszałem
jeszcze o Capello,Scolarim,Hiddinku,Benitezie,O''Neillu. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

No Hiddink to na razie ma swoją drużynę (Rosję) w finałach Euro 2008 więc raczej nie odejdzie. Zresztą na brak kasy w Rosji nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 21:38, pretorianie napisał:

No Hiddink to na razie ma swoją drużynę (Rosję) w finałach Euro 2008 więc raczej nie odejdzie.
Zresztą na brak kasy w Rosji nie narzeka.


Według mnie w grę wchodzi tylko i wyłącznie trener zagraniczny. "Angole" nie mają fachowca który gwarantuje sukces. No chyba że pojadą na ryzyku i postawią na młodego: Pearce, Platt, Shearer czy Keano.

Z zagranicznych "godnych" i wolnych do prowadzenia Dumnych Synów Albionu jest dwóch: Capello i Murinho.

Wniosek.

Nie mam zielonego pojęcia co wymyślą działacze FA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 23:23, Quire napisał:

Z zagranicznych "godnych" i wolnych do prowadzenia Dumnych Synów Albionu jest dwóch: Capello
i Murinho.


Wybór trenera reprezentacji, to ciężka sprawa, bo trener może być świetny, ale w klubie, a w reprezentacji może mu nie iść, więc ja bym wybrał jakiegoś fachowca który w reprezentacji już się sprawdził.

PS. Pisze się Mourinho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 23:26, mesiu59 napisał:

Wybór trenera reprezentacji, to ciężka sprawa, bo trener może być świetny, ale w klubie, a
w reprezentacji może mu nie iść, więc ja bym wybrał jakiegoś fachowca który w reprezentacji
już się sprawdził.


A który z trenerów reprezentacyjnych, gwarantujących sukces, jest teraz wolny???
Nie mam pomysłu:)

Dnia 22.11.2007 o 23:26, mesiu59 napisał:

PS. Pisze się Mourinho :)


Oj czepiasz się.
Literkos zjadajos i od razu awanturos:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 23:31, Quire napisał:

A który z trenerów reprezentacyjnych, gwarantujących sukces, jest teraz wolny???
Nie mam pomysłu:)

Lippi? :)
I zawsze pozostaje Janas ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Wyspach po tej przegranej rozgorzała dyskusja, żeby ograniczyć ilość obcokrajowców w klubach. Temat ten był omawiany już wcześniej ale coś nic nie postanowili. Może to tutaj leży pies pogrzebany?
Nie wiem, ale pewne jest, że Anglicy przeżywają reprezentacyjny kryzys. Po raz pierwszy od wielu, wielu lat nie będzie ani jednej drużyny z Wysp na finałach mistrzostw Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 23:38, pretorianie napisał:

Na Wyspach ...


Premiership zrobiła się bardzo kosmopolityczna. A w związku z tym wcale im się nie dziwię. Weźmy taki Arsenal i Liverpool. Patrze na ich składy i jakoś mi jedynie dwóch graczy przychodzi do głowy. Gerard i Crouch.
Przepraszam, ale coś tu jest dziwnego kiedy w 2 z 4 czołowych drużyn z najlepszej ligi świata(moja subiektywna opinia:)) do reprezentacji dostarcza taką liczbę graczy a dodatkowo w "klatce" stoi koleś który nie miałby szans na grę w Legii czy Wiśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 17:08, mati285 napisał:

Myślę,że już od 50 minuty chłopaki byli myślami w szatni,a później zabrakło sił,by dogonić rozpędzonych Serbów.

Podobno Serbom z ławki podano informację jakoby Finowie prowadzili z Portugalczykami 1 : 0
Powstała więc szansa dla Serbii i to i dodało skrzydeł, tak że zaczęli walczyć. (O ile oczywiście to prawda.) Ale faktycznie widać było większą wolę walki w ich zespole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież ilość już jest ograniczona z powodu pozwolenia na pracę. A, że piłkarz to jest zawód, to FA nic nie może zrobić- nie może zakazać graczom z innych krajów UE gry u siebie, w końcu specjalnie dla nich nie zamkną granic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przegląd Sportowy" wybrał najlepszą "jedenastkę" eliminacji do Euro 2008. Znalazł się tam jeden Polak, a jest to Ebi Smolarek.
Petr Cech (Czechy)
Givanni van Bronckhorst (Holandia)
Christoph Metzelder (Niemcy)
Sergio Ramos (Hiszpania)
Cristiano Ronaldo (Portugalia)
Andrea Pirlo (Włochy)
Angelos Basinas (Grecja)
Franck Ribery (Francja)
Euzebiusz Smolarek (Polska)
Dawid Healy (Irlandia Północna)
Eduardo da Silva (Chorwacja)
Ciekawe czy jakiś Polak znalazłby się w takim składzie opublikowanym przez zagraniczną prasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 08:42, paweusz napisał:

"Przegląd Sportowy" wybrał najlepszą "jedenastkę" eliminacji do Euro 2008. Znalazł się tam
jeden Polak, a jest to Ebi Smolarek.
Petr Cech (Czechy)
Givanni van Bronckhorst (Holandia)
Christoph Metzelder (Niemcy)
Sergio Ramos (Hiszpania)
Cristiano Ronaldo (Portugalia)
Andrea Pirlo (Włochy)
Angelos Basinas (Grecja)
Franck Ribery (Francja)
Euzebiusz Smolarek (Polska)
Dawid Healy (Irlandia Północna)
Eduardo da Silva (Chorwacja)

> Ciekawe czy jakiś Polak znalazłby się w takim składzie opublikowanym przez zagraniczną prasę.


Oj domyślam się że nie. Nawet jeżeli to na ławce rezerwowych jeżeli by taka istniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 22:56, Vaxinar napisał:

A dla Ciebie kim jest kibic?


Kibic jest to osoba, która interesująca się daną dyscypliną.
Osobą, która zawsze wierzy to fanatyk.

Dnia 21.11.2007 o 22:56, Vaxinar napisał:

Doskonale pamiętam, ale pomyliłes pojęcia.
Nie chodzi mi o to, że kapitnam ma powiedzieć "teraz jedziemy po Mistrzostwo Europy, nic nas
nie zatrzyma". To i to o czym ja piszę to zupełnie dwie inne rzeczy, tutaj mamy do czynienia
z pychą, natomiast ja piszę o kapitanie.


Skoro to co robił Engel i jego reprezentacja to była pycha.
To jak określisz to:

Dziennikarz: Czyli jedziemy po złoto?

Leo: Tak. Gdybym myślał inaczej, zostałbym w domu.

źródło wp.pl -> http://tnij.org/leopozloto

Wiara czy pycha?

Dnia 21.11.2007 o 22:56, Vaxinar napisał:

I wtedy nieważne czy przegra czy nie, ważne że starał się wierząc i nie wyszedł "pograć o remis".


Przez prawie cały post pisałeś słową wiara w różnej formie i konfiguracjach, że zawsze, że ma, a na końcu piszesz, że ważne, żeby starał się wierzyć. Sam sobie zaprzeczyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w zeszłym tygodniu czytałem, że w razie braku awansu Anglików do finałów ME tamtejsza gospodarka straci miliard funtów (albo euro, konkretnie nie pamiętam, ale to chyba nie jest aż takie ważne). Głównie z powodu braku klientów w pubach, braku sprzedaży pamiątek a także tego iż angielscy kibice nie będą jechać do Autrii czy Szwajcarii oglądać mecze na żywo. Straty rozpoczęły się szybciej niż ktokolwiek by się spodziewał: http://ft.onet.pl/11,3976,gol_wart_139_milionow_euro,artykul.html
I ktoś jescze ma wątpliwości, że sport to nie biznes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 11:37, Klimos napisał:

I ktoś jescze ma wątpliwości, że sport to nie biznes?


Wystarczy spojrzeć na oficjalne cyferki jakie generuje ten sport w Anglii , Hiszpanii i kilku innych krajach . Dokładnych liczb już nie pamiętam ale są one brane w procentowym udziale PKB !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 20:01, paweusz napisał:

> Szkoda tylko, że nie mamy takich zawodników z pola jak Anglicy.
Skoro mają takich dobrych zawodników w polu, czyli są zgrani, są w formie, są rządni gry -
to dlaczego nasza drużyna z niby słabymi zawodnikami szykuje się na Euro 2008, a Anglicy sobie
mogą co najwyżej pooglądać rywali... Nasz bramkarz nie dał nam awansu, a ich bramkarz nie spowodował
ich odpadnięcia.
Ważna jest drużyna, a nie pojedyncze nazwiska.


Oczywiście, że ważniejsza jest drużyna, ale czy nie uważasz, że z graczami klasy, nie nazwisku, Lamparda, Roneya czy Terrego gralibyśmy gorzej? Myślę, że jeszcze lepiej, teraz na Euro jedziemy, nie oszukujmy się, nie dostać batów, a z takimi indywidualnościami, kto wie co by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 15:37, Adidas66 napisał:

Oczywiście, że ważniejsza jest drużyna, ale czy nie uważasz, że z graczami klasy, nie nazwisku, Lamparda, Roneya czy Terrego gralibyśmy gorzej? Myślę, że jeszcze lepiej, teraz na Euro jedziemy, nie oszukujmy się, nie dostać batów, a z takimi indywidualnościami, kto wie co by było.


Anglicy nie pojechali głównie dlatego, że mają takie sławy. Im więcej gwiazd, tym trudniej zrobić z nich drużynę. Inaczej Brazylia zdobywałaby mistrzostwo co 4 lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 16:31, walgierz napisał:

Anglicy nie pojechali głównie dlatego, że mają takie sławy. Im więcej gwiazd, tym trudniej
zrobić z nich drużynę. Inaczej Brazylia zdobywałaby mistrzostwo co 4 lata ;)

Nie zgodze się ;). Nie chodzi o to czy ktoś jest sławny, tylko o samego piłkarza i dobór odpowiednich piłkarzy do drużyny. Wiadomym jest, że jak gra Robinho, Kaka, Ronaldinho w jednym składzie to Brazylia nic nie gra. Chodzi o odpowiedni dobór piłkarzy, a to czy ktoś jest gwiazdą, czy nie schodzi na dalszy plan ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podział na koszyki przed losowaniem el. MŚ:

Koszyk 1: Włochy, Hiszpania, Niemcy, Czechy, Francja, Portugalia, Holandia, Chorwacja, Grecja.

Koszyk 2: Anglia, Rumunia, Szkocja, Turcja, Bułgaria, Rosja, Polska, Szwecja, Izrael.

Koszyk 3: Norwegia, Ukraina, Serbia, Dania, Irlandia Północna, Irlandia, Finlandia, Szwajcaria, Belgia.

Koszyk 4: Słowacja, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Mołdawia, Walia, Macedonia, Białoruś, Litwa, Cypr.

Koszyk 5:
Gruzja, Albania, Słowenia, Łotwa, Islandia, Armenia, Austria, Kazachstan, Azerbejdżan.

Koszyk 6: Liechtenstein, Estonia, Malta, Luksemburg, Czarnogóra, Andora, Wyspy Owcze, San Marino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę za wcześnie by coś przesądzać, ale chciałbym Holendrów, Irlandczyków, Litwinów, Islandczyków oraz San Marino :)

Nie będzie tak łatwo jak przy EURO bo 2 miejsce nie zapewnia startu w MŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować